Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 144, 145, 146 ... 153, 154, 155  Następny
Wadowice - czy można uratować tę stację?
Autor Wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19-11-2014, 17:56    Odpowiedz z cytatem

Kontrakt terytorialny dla Małopolski zakłada modernizację linii 117, jest ona ujęta w projektach podstawowych: http://www.malopolskie.pl/Pliki/2014/140919-KT_informacja_prasowa_oficjalna.pdf Nie rozumiem więc, czemu znajduje się na liście przedsięwzięć w plebiscycie. Podobnie jak wyremontowana "94"... Wytłumaczy mi ktoś to?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-11-2014, 23:16   

Ale czy to oznacza pewność dofinansowania? Znane są przypadki dziwnych "przesunięć".
Powrót do góry

Martin890724 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2009

PostWysłany: 12-12-2014, 12:48    Odpowiedz z cytatem

Wiecie może, co to za ładny skład ma obieg na linii BB - Wadowice? Kursuje przed południem

_________________
K.K. PRIVILEGIRTE KAIS. FERD. NORDBAHN
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kappa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2011
Skąd: małopolska

PostWysłany: 12-12-2014, 15:38    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj ok. 11 widziałem że ED 74 w barwach IC jechało na odcinku między Wadowicami a Kalwarią, niestety nie dostrzegłem co było na wyświetlaczu, czyżby przejazd na otwarcie mostu przy zaporze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 12-12-2014, 18:36    Odpowiedz z cytatem

Prędzej zapoznanie składu ze szlakiem Very Happy Od Niedzieli zaczyna swoje weekendowe zaglądanie tutaj.

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-12-2014, 20:42   

Linia Kraków – Kalwaria Zebrzydowska – Bielsko-Biała

Z dniem wejścia w życie nowego rozkładu jazdy Przewozy Regionalne sp. z o.o. przejmuje obsługę połączeń na całej linii nr 117 Kalwaria Zebrzydowska – Bielsko-Biała. W związku z powyższym zmieni się układ połączeń na przedmiotowej linii. Najistotniejszą zmianą będzie przywrócenie bezpośrednich pociągów codziennego kursowania w relacji Kraków – Bielsko-Biała w ilości 3 par. Ofertę tą uzupełniać będą pociągi w rel. Wadowice – Bielsko-Biała - Wadowice zapewniające dowóz do Bielska-Białej na godz. 7.00 i 8.00 oraz odwóz z Bielska-Białej po godz. 16.00 i 19.00. Jednocześnie utrzymany zostanie cieszący się dużym zainteresowaniem pociąg studencki wyjeżdżający z Krakowa do Bielska-Białej w piątek wieczorem i powracający do Krakowa w niedzielny wieczór.
Wraz z powrotem do codziennego kursowania pociągów naszej spółki na odcinku Wadowice – Bielsko-Biała proponujemy podróżnym również specjalną ofertę taryfową obowiązującą pomiędzy stacjami Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona a Bielsko-Biała z cenami biletów jednorazowych niższymi nawet o ponad 60%. Obniżce o nawet 50% ulegną również ceny biletów miesięcznych. Przykładowe ceny biletów:
Kalwaria Z. Lanckorona – Bielsko Biała – jednorazowy 6,00 zł / miesięczny 209,00 zł
Wadowice – Bielsko-Biała – jednorazowy 4,50 zł / miesięczny 159,00 zł,
Andrychów – Bielsko-Biała – jednorazowy 3,00 zł / miesięczny 99,00 zł,
Kęty – Bielsko-Biała – jednorazowy 2,50 zł / miesięczny 79,00 zł
Kozy – Bielsko-Biała – jednorazowy 2,00 zł / miesięczny 69,00 zł

Od podanych wyżej cen obowiązują ulgi ustawowe: 33%, 37% (jednorazowe), 49% (miesięczne) oraz 51%.

Odświeżona zostanie także oferta „Połączenie w dobrej cenie”. Niższe ceny biletów dostępne będą w następujących relacjach:
Kraków – Wadowice – w cenie 5,00 zł (dotychczas 9,00 zł)
Kraków – Andrychów – w cenie 6,00 zł (dotychczas 10,00 zł)
Kalwaria – Wadowice – w cenie 2,00 zł (dotychczas 2,50 zł)
Kraków – Kęty – w cenie 9,00 zł (nowa oferta)

Od podanych wyżej cen obowiązują ulgi ustawowe: 33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%, 95%.

http://przewozyregionalne.pl/node/17770

Taka ciekawostka: Najtańszy przejazd z Bielska-Białej do Krakowa już za za 9 zł kupując "Tani bilet" Bielsko-Biała - Andrychów za 3 zł i "PWDC" Andrychów - Kraków za 6 zł.
Powrót do góry

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 21-12-2014, 22:18    Odpowiedz z cytatem

Kod:
Taka ciekawostka: Najtańszy przejazd z Bielska-Białej do Krakowa już za za 9 zł kupując "Tani bilet" Bielsko-Biała - Andrychów za 3 zł i "PWDC" Andrychów - Kraków za 6 zł.

Takie tanie bilety jak widać na przejazdach pociągi są dalej PUSTE.Od pierwszego stycznia busy dostosują cennik do cen Przewozów Regionalnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SławekBB Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2013

PostWysłany: 21-12-2014, 23:13    Odpowiedz z cytatem

Na razie busy są droższe. W jedną stronę dzisiaj jadąc pociągiem zapłaciłem 4 zł, a z powrotem busem 8. Choć przy zakupie biletu trzeba uważać. Obsługa pociągu chciała mi wcisnąć bilet za 10,60. Dopiero jak się upomniałem, że jest promocja, to dostałem za 4.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-12-2014, 14:06   

Cytat:
Od pierwszego stycznia busy dostosują cennik do cen Przewozów Regionalnych.
A standard też zamierzają poprawić? Czy dalej trzeba się gnieść w niedostosowanych busach jak sardynki?
Powrót do góry

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 22-12-2014, 17:52    Odpowiedz z cytatem

Fajnie wyglądają pasażerowie czekający na te blaszaki do Wadowic na krakowskich Alejach, jak im po prostu się taki nie zatrzyma, bo ma komplet dociskany drzwiami. W środku tygodnia. Widok bezcenny. Szkoda że tutaj jakieś kontrole się nie pojawiają, od razu by im rentowność się poprawiła. O komforcie nie wspomnę, bo taki w busach nie istnieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 22-12-2014, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Kod:
Obsługa pociągu chciała mi wcisnąć bilet za 10,60. Dopiero jak się upomniałem, że jest promocja, to dostałem za 4 zł.

Tak tanie bilety tylko dla znajomych po co tracić procenty prowizji od wydanych biletów
Mimo że takie opłakane są warunki busiarzy jednak niema pustych busów tylko te luksusowe składy Przewozów Regionalnych z lat 70 tych wożą powietrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 22-12-2014, 21:37    Odpowiedz z cytatem

Rover niestety wiedzę masz marną, już nie jeżdżą stare kible z dawnych czasów a paroletnie szynobusy z klimatyzacją en81...
W minioną sobotę jechałem z Krakowa do Bielska i z usłyszanych opinii były tylko pochlebne, że fajnie że szynobus a nie stary dziad, 3 studentki stwierdziły że bus sie umywa i od teraz jeżdżą do Krakowa z Kęt tylko pociągiem-no i jeszcze te ceny...
Generalnie wszyscy widząc skład i słysząc cenę są na tak:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SławekBB Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2013

PostWysłany: 22-12-2014, 23:06    Odpowiedz z cytatem

EN81 ma jeden problem - siedzenia rodem z miejskiego autobusu. Jadąc z Bielska do Wadowic trochę już mnie tyłek bolał, gdybym jechał do Krakowa, to byłoby dużo gorzej. Ale trzeba przyznać, że ciepło, z okien nie wieje, do WC można wejść bez strachu i miejsca na nogi dużo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zioło Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2012

PostWysłany: 22-12-2014, 23:11    Odpowiedz z cytatem

Wiesz, wole siedzenia rodem z autobusu niż miec kolana pod brodą, bo tak dużo na busiarze zapewniają ( Nie licząc jednego przewoźnia na I)
DLa mnie pociąg > bus na bb-krk nawet jeśli mam jechać dłużej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OS_24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2012

PostWysłany: 22-12-2014, 23:16    Odpowiedz z cytatem

Rover napisał/a:
Kod:
Taka ciekawostka: Najtańszy przejazd z Bielska-Białej do Krakowa już za za 9 zł kupując "Tani bilet" Bielsko-Biała - Andrychów za 3 zł i "PWDC" Andrychów - Kraków za 6 zł.

Takie tanie bilety jak widać na przejazdach pociągi są dalej PUSTE.Od pierwszego stycznia busy dostosują cennik do cen Przewozów Regionalnych.
Ja o tym nie wiedziałem. A może bym i pojechał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 145 z 155 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 144, 145, 146 ... 153, 154, 155  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl