Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 149, 150, 151 ... 153, 154, 155  Następny
Wadowice - czy można uratować tę stację?
Autor Wiadomość

sunday1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2010
Skąd: Bielsko-Wadowice

PostWysłany: 14-05-2015, 14:23    Odpowiedz z cytatem

https://zamowienia.plk-sa.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=noticeDetails¬iceIdentity=5082&expired=0

w wykazie inwestycji dla których ma być przygotowana dokumentacja jest ujęta linia 117 oraz odcinek Sucha - Żywiec
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

emele Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2011
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 19-05-2015, 13:17    Odpowiedz z cytatem

Wróbelki z PICu ćwierkają że od najbliższej soboty tj. 23.05.15 TLK Oleńka do/z Krakowa (w jedną i w drugą stronę) będzie gonić na składzie wagonowym (EU07 + 3B + A)! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ss123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2014

PostWysłany: 19-05-2015, 17:05    Odpowiedz z cytatem

czyli lokomotywa + 2 wagony ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-05-2015, 18:00   

Czyli szykujemy się na opóźnienia - chyba, że na odcinku Bielsko-Biała - Kraków będą lokomotywy po obu stronach składu Smile
Powrót do góry

sunday1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2010
Skąd: Bielsko-Wadowice

PostWysłany: 27-05-2015, 08:30    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wracałem regio o 19.13 z Bielska do Kęt, zapłaciłem za bilet z ulgą studencką 1,22 zł - coś pięknego; tylko połączeń nikła ilość; w przeciwną stronę bus InterPalm kosztował 3,50 zł...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-05-2015, 10:14   

Uważam podobnie. Gdyby pociągi jeździły np co dwie godziny, w szczycie co godzinę, frekwencja wzrosłaby nieproporcjonalnie bardziej. Kiedy mogę, jadę pociągiem, ale często-gęsto z powodów czasowych zmuszony jestem korzystać z Interpalm czy Traf-Line
Powrót do góry

sunday1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2010
Skąd: Bielsko-Wadowice

PostWysłany: 27-05-2015, 12:29    Odpowiedz z cytatem

Przeglądałem plakatowy rozkład jazdy dla stacji Kęty i znalazłem świetne informacje: linią 117 pojadą Music regio czyli pociągi woodstockowe - jeden ze składów pojedzie z/do Rzeszowa.

W takim wypadku poważnie się zastanawiam czy jechać tak jak w zeszłym roku motocyklem na woodstock czy pociągiem:)

Jak możecie to rozgłaszajcie to info swoim znajomym, szczególnie tym, którzy z tych stron pojadą na woodstock.

[ Dodano: 23-07-2015, 08:49 ]
http://www.mir.gov.pl/strony/aktualnosci/konsultacje-krajowego-programu-kolejowego/

http://mir.bip.gov.pl/ogloszenia-i-obwieszczenia-transport/22773_konsultacje-publiczne.html

Witajcie

Pojawił się projekt uchwały ws Krajowego programu kolejowego - na str 53 i 54 są informację o zadaniu dotyczącym rewitalizacji linii nr 117 - w małopolsce lista podstawowa, śląsk - rezerwowa; do 11.08 można zgłszać uwagi do tego dokumentu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 26-07-2015, 12:08   Tragedia Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj 25.07 skład nr 1305 z Bielska do Krakowa godz 8:50 przejazd ul Batorego WADOWICE na pokładzie jedna osoba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 26-07-2015, 16:19    Odpowiedz z cytatem

Tak, tragedia :p jak takiego składu nie ma o tej porze na tej linii Śmiech

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 26-07-2015, 20:45    Odpowiedz z cytatem

Kod:
Tak, tragedia :p jak takiego składu nie ma o tej porze na tej linii  Śmiech


Panie/i ecavon to jest numer składu EN 57 -1305 nie znam rozkładowych nr pociągów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-07-2015, 09:25   

Rover, Możesz zdradzić w jaki sposób oceniasz frekwencję w pociągu, siedząc w busie? Bo ja nie widzę takiej opcji, zwłaszcza w EN57
Powrót do góry

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 27-07-2015, 12:47    Odpowiedz z cytatem

A zwłaszcza w wagonie silnikowym siedzenia są na tyle daleko od okien, że jeśli ktoś specjalnie nie wygląda przez okno, to go nie widać. A tam często siedzi najwięcej osób bo jest najwięcej miejsca na nogi.
Ja w ciągu ostatniego miesiąca jechałem kilka razy na trasie Wadowice-Kraków, i zauważam poprawę frekwencji. Jeszcze kilka lat temu, gdy jedyny pociąg wyjeżdżał z Krk chwilę po 10 do Wadowic dojeżdżałem tylko ja... po przesunięciu kursu na 14:30 była poprawa, ale dopiero ostatnio, gdy jeździ kilka par pociągów widać, że ludzie chcą jeździć, tylko trzeba im dać dobry rozkład. Rano, gdy w Wd mijają się pociągi do Bielska i do Krakowa ludzie wsiadają w obie strony, czegoś takiego nie było na tej stacji od lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-07-2015, 14:10   

Moje odczucia są podobne - chętnych jest więcej. Tylko pociągów wciąż mało. Wprawdzie wg nowego rozkładu mają być wreszcie pociągi wieczorne do Krakowa i powrotny, ale brakuje jeszcze połączeń w ciągu dnia - nic nie ma siej materii zmienić od grudnia.

[ Dodano: 27-07-2015, 16:15 ]
Pewien użytkownik, który potrafi widzieć przez ściany zapewne w wyniku nie ogarnięcia własnego komputera miast odpowiedzieć tutaj, wysłał mi wiadomość prywatną. Przytaczam treść wysłaną przez użytkownika Rover:
Cytat:
Wybacz Panie/i ale przy szybkości 20 km/godz nie trudno jest policzyć osoby w pociągu jechała tylko jedna młoda blondyneczka w drugim członie a pierwszym za przedziałem służbowym był szef czy jak to nazywają tego pustego pociągu.Jeśli masz problemy z policzeniem frekwencji w prawie stojącym składzie to proponuje konsultacja w poradni okulistycznej POZDRAWIAM


Komentarz jest właściwie zbyteczny. Ja rozumiem, że biznes się gorzej kręci, ale proponuję nie naginać faktów do swoich potrzeb.


Psy szczekają, tymczasem karawana jedzie dalej:

Ponad 67 mld zł zaplanowano na inwestycje kolejowe do 2023 roku w Krajowym Programie Kolejowym. Wśród nich jest m.in. rewitalizacja linii kolejowej nr 117 między Kalwarią Zebrzydowską Lanckoroną a Wadowicami.

Do 11 sierpnia trwają konsultacje społeczne Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku. Dotyczy on infrastruktury zarządzanej przez PKP PLK i będzie podstawą do opracowania planu wydatków budżetu państwa na inwestycje kolejowe.

Na podstawie programu opracowany zostanie szczegółowy plan realizacji inwestycji kolejowych, który będzie zatwierdzany przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwo Finansów i w przypadku realizacji programów regionalnych przez ministra odpowiedzialnego za rozwój regionalny.

Łącznie Krajowego Program Kolejowy zakłada wydanie na inwestycje w infrastrukturę kolejową ponad 67 mld złotych. Dokument zakłada maksymalne wykorzystanie środków Unii Europejskiej na sfinansowanie projektów. Oprócz pieniędzy unijnych, na sfinansowanie programu zostaną przeznaczone również środki własne PKP PLK SA a także publiczne środki krajowe.

Planowane inwestycje zostały podzielone na listę podstawową i rezerwową. Jak wskazano w pierwszej kolejności będą realizowane inwestycje z listy podstawowej, zaś w przypadku oszczędności zadania z listy rezerwowej.

Wśród planów rezerwowych jest rewitalizacja linii kolejowej nr 117 na odcinku Wadowice - Kalwaria Zebrzydowską Lanckoroną, do granic województwa.


Przypomnijmy, że ruch pasażerski na linii kolejowej nr 117 udało się uratować kilka lat temu dzięki petycji podróżnych i mieszkańców powiatu. PKP PLK S.A. nie planuje na razie wyłączenia z ruchu linii ze względu na zainteresowanie nią zarówno samorządów, jak również Przewozów Regionalnych. Wszystko jest jednak uzależnione od potoków podróżnych, które są cały czas monitorowane.

http://www.wadowiceonline.pl/biznes/5926-zrewitalizuja-linie-kolejowa-miedzy-wadowicami-a-kalwaria
Powrót do góry

Martin890724 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2009

PostWysłany: 20-08-2015, 10:39    Odpowiedz z cytatem

Jedni linię kolejową nr 117 Kalwaria Zebrzydowska – Bielsko-Biała spisali już na straty. Są i tacy, którzy wierzą, że linię uda się jeszcze uratować, porządnie wyremontować i stanie się ona alternatywą dla transportu drogowego.

Ostatnio o terminy modernizacji linii nr 117 dopytywał radny wojewódzki Rafał Stuglik. Złożył w tej sprawie interpelację podczas obrad Sejmiku Małopolskiego.

W odpowiedzi dowiedział się, że rewitalizacja linii kolejowej 117 ujęta jest w Kontrakcie Terytorialnym dla Województwa Małopolskiego, jako przedsięwzięcie podstawowe.

Rafałowi Stuglikowi przedstawiono nawet dokładny harmonogram realizacji tej inwestycji. Plan przedstawia się tak:

1. Studium wykonalności - podpisanie umowy - IV kwartał 2015,

2. Uzyskanie decyzji środowiskowej - II kwartał 2017,

3. Przetarg na roboty budowlane - III kwartał 2017,

4. Pozwolenie na budowę przy założeniu, że roboty będą wykonywane na zgłoszenie - II kwartał 2019,

5. Planowany termin zakończenia robót budowlanych - II kwartał 2021.

Remont może kosztować co najmniej kilkadziesiąt milionów zł. Po remoncie powinny skrócić się czasy przejazdu pociągów.

http://www.mamnewsa.pl/newsy,11488-wadowice--andrychow--kalwaria-zebrz---kety-jest-plan-na-remont-linii-kolejowej-kalwaria---bielsko

_________________
K.K. PRIVILEGIRTE KAIS. FERD. NORDBAHN
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 20-08-2015, 15:19    Odpowiedz z cytatem

Teraz przez te zamknięcia i komunikacje zastępcza do roku 2012 w czasie modernizacji linii nr 117 można dobić resztę podróżnych,tych co jeszcze są miłośnikami Przewozów Regionalnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 150 z 155 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 149, 150, 151 ... 153, 154, 155  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl