Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 153, 154, 155  Następny
Wadowice - czy można uratować tę stację?
Autor Wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 10-04-2009, 10:20    Odpowiedz z cytatem

Ostatnia podróż do Wadowic busem: napełnienie 200% (ludzie stojący w przejściu, kto dał radę wbił się na siedzenie "na trzeciego"). Czas jazdy (przez Brzeźnicę): 1h 30 min. Czyli tyle samo co pociągiem. Rożnica: pociąg jedzie prawie pusty, ale cena powala...
Wadowice też powinny zostać wciągnięte w III strefę, przy jednoczesnym zwiększeniu połączeń z Krakowem, przynajmniej do 3 par. To już byłoby coś.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-04-2009, 16:27   

Nie tylko busy na trasie Wadowice-Kraków w ten sposób wyglądają. "Merc-bus" (Kraków-Sucha Beskidzka-Zawoja) jeszcze gorzej (szczególnie na odcinku Sucha-Kraków). "Jord-bus" podobnie... i mógłbym tak długo wymieniać. Powtarzam: ktoś robi na tym niezłe pieniądze i ktoś ma interes w tym, by pociągów było jak najmniej.
Powrót do góry

Masny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2008

PostWysłany: 16-04-2009, 17:39    Odpowiedz z cytatem

Zawias, z Bielska do Wadowic jadą nie dwa pociągi a siedem 6.36 10.53 13.51 14.40 15.49 18.30 22.36, to tak dla wyjaśnienia z wcześniejszych twoich wiadomości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 16-04-2009, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Widocznie teraz poprawili Hafasa, bo teraz też mi tak pokazuje jak mówisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Masny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2008

PostWysłany: 17-04-2009, 09:21    Odpowiedz z cytatem

Nie mam tych informacji z Hafasa. Jestem na stacji w Bielsku codziennie gdy czekam na pociąg, a rozkład który wisi w hali dworca jest lepszy od Hafasa. Hafas pozno umieszcza zmiany w kursowaniu bądź zapomina o umieszczeniu pociągów co wprowadza ludzi w błąd

[ Dodano: 17-04-2009, 09:23 ]
Dla wyjaśnienia nie jezdze na tym odcinku. Ja podrozuje linia Bielsko- Żywiec

[ Dodano: 18-04-2009, 09:14 ]
Myślę, że Wadowice potrzebują oferty Połączenie w dobrej cenie, i zdecydowanie więcej pociągów do Krakowa w dogodnych dla podróżnych godzinach. Gdy takie coś by zaistniało myślę że stacja jest do uratowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 18-04-2009, 20:27    Odpowiedz z cytatem

Dziś jechałem ciapongiem Kraków - Wadowice i frekfencja na 4!!!! Dużo ludzi, co prawda kibel nie był taki pełny, żeby ludzie musieli stać, ale praktycznie każdy obok każdego siedział.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 18-04-2009, 20:51    Odpowiedz z cytatem

Wadowice można uratować prze choćby częściowym remoncie tej linii i dobrej reklamie, pamietam jeszcze jadącą tamtędy kilka lat temu nocną rzeźnię ze Szczecina przez Poznań , Wrocław do Zakopanego , omijającą Kraków. Sam nią jechałem. Wlokła się niemiłosiernie ,ale klimacik był i ludzi sporo jechało Smile
Tak z ciekawosci.Jaki teraz jest stan linii w okolicach Wadowic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Masny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2008

PostWysłany: 19-04-2009, 17:56    Odpowiedz z cytatem

Stan linii w okolicy Wadowic trochę się poprawił, w kierunku Krakowa były wymieniane tory i czas przejazdu trochę się skrucił, w kierunku bielska nie jest źle chodziaż mogło by być lepiej, bo przejazd 41km w ciągu 1h 10min to nie jest zadawalające, ale frekfencja na tym odcinku jest dobra a nawet niekiedy bardzo dobra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 19-04-2009, 20:05    Odpowiedz z cytatem

to identycznie jak z Wrześni do Jarocina tez 41km jedzie się około 1h15min. Smile a frekwencja taka sobie bo PKS zaczyna ściągać ludzi. Wadowic szkoda wydawało się że w związku z Janem Pawłem II linia i miasto odżyją a tu kolej nawaliła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Masny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2008

PostWysłany: 20-04-2009, 08:17    Odpowiedz z cytatem

W kierunku Bielska z liczbą nie jest źle, ale w kierunku Krakowa tragedia tylko 1 pociąg nie licząc Papieskiego, gdyby było ich tyle co w kierunku Bielska to myślę że frekfencja był by większa, bo teraz to nie ma w czym wybierać. Gdyby było więcej połączeń myślę że ludzie wybrali by podroz pociągiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anna50 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Gru 2007

PostWysłany: 26-04-2009, 09:38   Witam !!! Odpowiedz z cytatem

Każdy broni swojego miejsca pracy , to co dzieje się na trasie Wadowice-Bielsko to każdy z nasz podróżnych wie . Jak wiadomo 20-30 osób to nie frekwencja na skład pociągu ,konkurencja jest i przybywa tanich połączeń .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Masny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2008

PostWysłany: 26-04-2009, 13:53    Odpowiedz z cytatem

nie jestem pracownikiem pkp ale podrozuje pociągami, w poruwnaniu z linia do cieszyna gdzie wpociągu było osób 1 i było wielkie halo żeby pociągi wruciły a linia do wadowic gdzie ludzi w pociągu jedzie osób 40-60 chce sie likwidowac to to jest chore i nienormalne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 28-04-2009, 10:03    Odpowiedz z cytatem

Rafaello1973 napisał/a:
Wadowice (...) pamiętam jeszcze jadącą tamtędy kilka lat temu nocną rzeźnię ze Szczecina przez Poznań , Wrocław do Zakopanego , omijającą Kraków.


Przecież w tym rozkładzie dalej taka jeździ, ale nie przez Wrocław, ino przez Ostrów i nie we wszystkie dni i miesiące "Podhalanin" ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Masny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2008

PostWysłany: 30-04-2009, 22:03    Odpowiedz z cytatem

Nie pisałem tego wcześniej ale zgadzam się z ALIVE23, z jego wiadomościami. Ta stacja jest do uratowania tylko trzeba tego chciec a nie uwalac połączenia. To jest chyba logiczne że jak nie ma pociągów to nie ma pasazerow, sa tacy co mowia ze pociagiem do Krakowa nikt nie jezdzi, a o jest nie prawda, a jeden pociag na tej trasie sprawy na dzień dzisiejszy nie załatwia. Mysle ze gdyby było tak jak napisał ALIVE23 to klienci by sie znalezli
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anna50 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Gru 2007

PostWysłany: 03-05-2009, 21:32   Witam Odpowiedz z cytatem

Nie zgadzam się jak mogą podróżni wrócić jak ten problem trwa od wielu lat i po co wydawać raz tyle na przejazd pociągiem . Tak zgadzam się może jest 40 osób ale 60 % pracowników PKP którzy płacą za przejazd grosze i po co wydawać pieniądze podatników w puste pociągi ........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 155 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 153, 154, 155  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl