Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 153, 154, 155  Następny
Wadowice - czy można uratować tę stację?
Autor Wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 01-12-2010, 11:54    Odpowiedz z cytatem

qwerty188, przeczytaj dokładnie. W pierwszym masz:
(...) Najpoważniejsze ograniczenia kolejowej oferty przewozowej dotyczą linii Bielsko – Wadowice. Poniżej wykaz połączeń, których w nowym rozkładzie nie będzie:
16) 43434 rel. Bielsko Biała Gł. (10:45) – Wadowice (11:57);
17) 43444 rel. Bielsko Biała Gł. (18:37) – Wadowice (19:52);
18) 43446 rel. Bielsko Biała Gł. (22:36) – Wadowice (23:50);
19) 34439 rel. Wadowice (9:25) – Bielsko Biała Gł. (10:36);
20) 34441 rel. Wadowice (12:05) – Bielsko Biała Gł. (13:16);
21) 34443 rel. Wadowice (17:15) – Bielsko Biała Gł. (18:26);
22) 34443 rel. Wadowice (20:00 – Bielsko Biała Gł. (21:11);

W drugim linku też ten pociąg (34441) jest wskazany do likwidacji. Do tego zlikwidowano powrót z Bielska po 22 (poc. 43446), więc ludzie niech się przesiądą na rowery/busy/cokolwiek. UMy (Małopolski i Śląski) mają to w dupie. A dotacja wzrosła. Bo działaczy i biurkrację trzeba karmić. Nie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

qwerty188 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Wrz 2010

PostWysłany: 01-12-2010, 14:07    Odpowiedz z cytatem

Fakt, odczytałem nie tak jak powinienem, ale nadal nie mogę zrozumieć likwidacji Wadowice-BB po 12. Wieczorem do Bielska też nie będzie czym dojechać widzę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 01-12-2010, 14:40    Odpowiedz z cytatem

Jesteś stamtąd, weź kartkę i zrób listę z podpisami pod protestem przeciw likwidacji tych pociągów. Potem wyślij do Małopolskiego i Śląskiego UM-u, niech się mieszkańcom tłumaczą na co poszły zwiększone dotacje na przewozy w roku 2011. Trzeba działać! Samo pisanie na forum nic nie da.
Jest to tym bardziej karygodne że rozkład nadal nie jest ogłoszony oficjalnie i co mają zrobić ludzie z miesięcznymi biletami jak dowiedzą się dzień wcześniej że nie ma ich pociągu od jutra? Jest to bezczelne olewanie mieszkańców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

qwerty188 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Wrz 2010

PostWysłany: 01-12-2010, 15:02    Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze: myślisz, że ile tych podpisów uda się uzbierać? Nawet jeśli sporo, to wydaje mi się, żeby to przejęło w jakiś sposób tych którzy mają wpływ na likwidacje. Po drugie: to nie mnie korzystającemu z tego połączenia 2 razy w miesiącu powinno najbardziej na tym zależeć. A na forum piszę o tym, żeby wyrazić swoje zdziwienie w tej kwestii, nie mam czasu na gonienie za ludźmi, którzy stwierdzą "A tam, za to busy jeżdżą co 10 minut..." Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anna50 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Gru 2007

PostWysłany: 01-12-2010, 15:30    Odpowiedz z cytatem

Po co pociągi z Bielska do Wadowic ???
Raz że Wadowice lezą w woj. małopolskim, a dwa że przecież tam bus busa busem pogania. Nie ma to sensu ekonomicznego.
Pozostałe pociągi można zastąpić komunikacją zastępca lub w przeszłości drogimi szynobusami .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-12-2010, 15:59   

anna50, zdekonspirowałeś się.

Zacytuję post, jaki wczoraj pojawił na forum RK o godzinie 18:08 (zobacz). Autor podpisał się jako: "Aron znawca kolei na Śląsku". A napisał tak:

"a po co pociągi z Bielska do Wadowic? Raz że Wadowice lezą w woj. małopolskim, a dwa że przecież tam bus busa busem pogania. Nie ma to sensu ekonomicznego."

I proszę zacytowany przeze mnie post porównać z postem użytkownika o nicku "anna50".

No to tyle, dalszy komentarz jest zbędny.
Powrót do góry

sunday1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2010
Skąd: Bielsko-Wadowice

PostWysłany: 01-12-2010, 17:25   WAŻNE! Odpowiedz z cytatem

Tragedia po prostu. W głowie się nie mieści, że takie połączenia, do tego w godzinach, np. 22.36 gdzie to jedyny sposób, aby wydostać się z Bielska z II zmiany, lub połączenie dla osób które pracują od 14.00 lub 22.00 - prawdziwy koszmar.
Dziś jeszcze dzwoniłem do Przewozów Regionalnych w Katowicach, aby się upewnić.

Jak można coś takiego robić, w takich godzinach!!!!! A busy są przepełnione, i raz są, raz ich nie ma, raz się zepsują, a czas połączeń, oprócz wczesnego rana i wieczora, zawsze gorszy lub porównywalny- piszę o firmie z Andrychowa/Roczyn, bo te które robią B-B-Kraków?Cieszyn to już w ogóle loteria. Trzeba trochę dobrej woli, aby zachęcić ludzi do kolei, np. zareklamowanie tanich jak barszcz "połączeń w dobrej cenie" itp. widać że PR PKP na tym nie zależy, nie mówiąc o samorządowcach.

Trzeba się zjednoczyć, pisać gdzie się da(PR PKP, Urzędy Marszałkowskie, Posłowie)

Ja osobiście 6.12. 2010 r. udaje się w tej sprawie do Posła na Sejm RP, p. Marka Polaka, do biura do Andrychowa.

Musimy działać!
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prezes1001 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lis 2010

PostWysłany: 01-12-2010, 17:49    Odpowiedz z cytatem

Drodzy forumowicze, nie martwcie się niedługo „anna50bus” będzie nas wozić na trasie Wadowice-Bielsko!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

qwerty188 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Wrz 2010

PostWysłany: 01-12-2010, 18:07    Odpowiedz z cytatem

Myślę, że Polak raczej szczególnie się tym nie zainteresuje, albo co najwyżej powie, że zrobi co może, postara się itp. i tyle. Przypuszczam też, że jego osobiste zdanie podobne jestdo opinii pani anny. Skoro uważasz sunday1, że nie pojedziesz do Polaka na marne, to w porządku, ale radzę też skontaktować się dzień wcześniej, czy będzie na pewno w swoim biurze. Jeśli nie z biurem, to skontaktuj się z hotelem w którym Polak ma swoją siedzibę, tam też będą wiedzieć. Wiem, że trzeba coś robić w tej sprawie, ale szkoda byłoby Twojego czasu, gdybyś jechał do niego na próżno.
Ciekawi mnie jak będzie z pociągiem do Bohumina, czy za rok nie zostanie przywrócony na trasę, którą jeździ obecnie. Mam rozumieć, że będzie obowiązywała w nim taryfa jak w każdym innym Regio?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anna50 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Gru 2007

PostWysłany: 01-12-2010, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21
anna50, zdekonspirowałeś się.
Zacytuję post, jaki wczoraj pojawił na forum RK o godzinie 18:08 (zobacz). Autor podpisał się jako: "Aron znawca kolei na Śląsku". A napisał tak:

Tak przekopiowałam post aby tu na tym forum był widoczny i co w tym złego busów jest wystarczająco i anna50 nie musi otwierać nowej linii ma inne zajęcie .....
Panowie pracownicy PKP teraz to wy ratujecie swoje miejsca pracy ja jestem na tym forum od 3 lat 06 Gru 2007
qwerty188 Dołączył: 20 Wrz 2010
sunday1 Dołączył: 01 Gru 2010
prezes1001 Dołączył: 21 Lis 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 01-12-2010, 20:59    Odpowiedz z cytatem

czyżny "Anna50" to Aron Busowy Baron w tej samej osobie Question

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sunday1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2010
Skąd: Bielsko-Wadowice

PostWysłany: 02-12-2010, 10:56    Odpowiedz z cytatem

Uważam, że należy coś robić, nagłośnić tą sprawę.
Napisałem już stosowne wiadomości do "Kroniki Beskidzkiej", "Radia Bielsko", "Gazety Wyborczej".
Możemy działać również alarmując inne media.

Wpadł mi do głowy pomysł, aby wydrukować petycje do PR PKP oraz do UMWŚ w Katowicach i UMWM w Krakowie; zrobić na kartce miejsce na dane osobowe(imię, nazwisko, pesel) i rozdać kierownikom pociągów, aby dali pasażerom do podpisu, np. w rannych relacjach, gdzie frekwencja jest dobra.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 02-12-2010, 11:01    Odpowiedz z cytatem

sunday1, mało który kierownik może się zgodzić na takie coś,ale próbujcie i dajcie znac o wynikach.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anna50 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Gru 2007

PostWysłany: 02-12-2010, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Uważam, że należy coś robić, nagłośnić tą sprawę.
Napisałem już stosowne wiadomości do "Kroniki Beskidzkiej", "Radia Bielsko", "Gazety Wyborczej".
Możemy działać również alarmując inne media.

sunday1 POWODZENIA ale media nic nie zrobią jeżeli Przewozy Regionalne od lat kombinują jak się pozbyć nie wygodnych połączeń .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-12-2010, 13:06   

A busiarze "anny50" vel "arony" dezorganizują transport publiczny swoimi dostawczakami, jednocześnie trollując na wszelkich możliwych forach poświęconych tematyce kolejowej.

Nie bez powodu w tym wątku niezmordowana "anna50" pisze swoje mądrości. Czasami nicki się jej/jemu/im pomylą i napisze to samo, co pojawiło się na innym forum pod nickiem "aron". Ale to tylko drobny szczegół.

Ważne, że pociągi z linii Bielsko - Wadowice znikają. Interesy busowe zaczną się znacznie lepiej kręcić od 12 grudnia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 50 z 155 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 153, 154, 155  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl