Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 139, 140, 141 ... 172, 173, 174  Następny
Frekwencja w dolnośląskich pociągach
Autor Wiadomość

THX 1138 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2008
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 17-07-2017, 10:23    Odpowiedz z cytatem

kriss_18 napisał/a:
W autobusach KKA z Dzierżoniowa do Jaworzyny i z powrotem frekwencja nigdy nie jest wyższa niż 5 osób, w większości kursów wozi się powietrze.
Tylko jakiś pajac wymyślił takie rozwiązanie, trzymając cały miesiąc 3 kierowców z okolic Legnicy w hotelu , za który trzeba opłacać + ich pensje , także wynajm autobusów oraz paliwo.
Gruba kasa idzie w błoto! Evil or Very Mad

Jechałem 12.07.2017 o 6:29 autobusem do Jaworzyny, licząc ze mną 4 osoby.
Autobus duży, kierowca mówił, że do następnego kursu ma 3,5 godziny siedzenia w Jaworzynie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 17-07-2017, 22:42    Odpowiedz z cytatem

Noema

Przez takich mikoli niestety ale cierpi nie tylko to forum ale kolej w całym województwie. Ja osobiście, aby przyłączyć do swojej grupy kogoś z mojego miasta lub okolic muszę bardzo skrupulatnie analizować czy przypadkiem ten ktoś nie ma powiązania z tą bandą. Banda tych wariatów zamiast robić coś pożytecznego, to obraża i obsmarowuje innych samemu nic sobą nie reprezentując. Ja pomimo tego że mojej grupie udało się dla JG zrobić najwięcej, to jestem zdania że kolej jest dla wszystkich. Każdy ma prawo mieć dostęp do połączeń różnej maści i relacji. Z takimi ludźmi jak oni się nie dyskutuje. Ich trzeba ignorować i robić swoje. Prowadzenie z nimi wojny na różne sposoby nic nie da. W przeciągu tego miesiąca ruszymy ze staraniami na Zgorzeleckiej o pociąg do Przemyśla. W jakiej relacji i o jakich porach go wodzicie? Co myślicie o wydłużeniu relacji któregoś z TLK lub IC z Gdyni kończącego bieg we Wrocławiu na przykład do Węglińca czy Lubania?

Wracajmy do tematu. Dzisiejszy IC Orzeszkowa Białystok- Jelenia Góra na odcinku Wrocław- Jelenia Góra 180 osób. 94 wysiadły w Wałbrzychu Mieście, a w Jeleniej Górze 73 osoby. Pozostałe na mniejszych stacjach. IC :Konopnicka: na odcinku Wrocław- Węgliniec notuje średnio od 40 do 60 osób na pokładzie- pomału zaczyna się rozkręcać.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 17-07-2017, 23:23    Odpowiedz z cytatem

Światowid, kij im w oko!

Pociąg do Przemyśla - najlepiej rano ok. 7-8, żeby nie dublować IC do Warszawy.
Pociąg do Gdyni - moim zdaniem niepotrzebny, bo nie wygeneruje frekwencji.

Dwa pociągi do Warszawy (w tym jeden nocny planowany od grudnia) i do Przemyśla (gdyby się udało) to wystarczająca oferta na linii zgorzeleckiej. Nic więcej kombinować nie trzeba.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jaro96 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2016
Skąd: Lubań

PostWysłany: 19-07-2017, 06:28    Odpowiedz z cytatem

Przecież JG jest większa niż Zgorzelec i Bolesławiec.
Pociągi generują ruch do Wrocławia z JG. A linia Zgorzelec-Jelenia Góra pusta nie jeździ. Prywaciarz i PKS tną kursy do Wrocławia, ponieważ KD dobrą robotę robi. Wiele osób podróżuje. A propo JG: Czy w 100% wykorzystuje się dworzec w Jeleniej Górze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 19-07-2017, 08:18    Odpowiedz z cytatem

Część przeznaczona do obsługi podróżnych jest wykorzystana w 100%. Część gdzie nie ma kas biletowych chyba nie jest wykorzystywana bo tam jest jakaś Galeria Sztuki, ale zasadniczo nic tam się nie dzieje. Druga sprawa to wykorzystanie potencjału kolejowego. Obecnie na cztery perony czynne wykorzystywane są tylko ciągi komunikacyjne Jelenia Góra- Zgorzelec i Szklarska Poręba Wrocław. To za mało aby mówić o pełnym wykorzystaniu węzła kolejowego i całej stacji. Powinny docierać tutaj również pociągi z Lubawki w ruchu codziennym min 5-6 par oraz pociągi od strony Bolesławca, Legnicy przez Lwówek. Urzędnicy z Wrocławia i Powiatu Lwóweckiego zamiast bajać o remoncie linii 284 do której nigdy nie dojdzie powinni optować za za wyremontowaniem całej linii 283 od Zebrzydowej wraz z budową łącznicy omijającej tę wioskę w stronę Bolesławca co pozwoliłoby jeszcze zaoszczędzić dodatkowych 15 minut związanych ze zmianą czoła w Zebrzydowej od strony Legnicy. Takie rozwiązanie ma sens. SKPL chce jeździć, ma tabor, ma kasę na przejęcie linii ale oczywiście PLK nie chce jej oddać.Co do Karpacza i Kowar tutaj moje zdanie jest bardzo wstrzemięźliwe ponieważ stacje w obu miastach leżą obecnie daleko od centrum.
Tutaj nie chodzi o to czy Jelenia Góra jest większa czy nie. Głównym ciągiem komunikacyjnym z Wrocławia w kierunku Niemiec jest linia E-30. Nie wyobrażam sobie aby pociąg Wrocław- Drezno jechał przez JG. To byłby absurd. Porównywanie frekwencji i takie kłótnie na zasadzie udowadniania że pociąg Wrocław-- Drezno wozi powietrze są bezpodstawne. Nie bez powodu moja grupa sama optowała za tym aby w 2013 roku pociągi Wrocław- Drezno nie zostały zlikwidowane ponieważ UMWD strzępiąc kasy chciał w porozumieniu ze stroną niemiecką stworzyć "dogodne" skomunikowania na stacji Gorlitz. Ale na szczęście w porę dostaliśmy dokumenty i w porę nagłośniliśmy temat. Zgorzelecka zasługuje na połączenia w takim samym stopniu jak linia do Jeleniej Góry. Czekamy jeszcze na finalizację remontu linii 289 o który zabiegamy już od lat a który niebawem się zacznie. Po jej zakończeniu IC skieruje wszystkie połączenia dalekobieżne z linii 273 przez Legnicę co dodatkowo jeszcze bardziej usprawni ruch na linii 285 i zwiększy popyt na zgorzeleckiej w każdym kierunku z dogodnym skomunikowanie pociągów na stacji w Legnicy. I tak się stanie. Wszystko na zgorzeleckiej idzie w dobrym kierunku i fanaberie zakompleksionych mikoli jeleniogórskich, od których na sam widok w JG robi mi się niedobrze nic nie pomogą. Smile

Przejdźmy do tematu. Wczoraj IC Asnyk na odcinku Wrocław- Jelenia Góra naliczyłem 153 osoby. Około 60 wysiadło w Wałbrzychu i podobnie w Jeleniej Górze. Konopnicka przywiozła z Węglińca do Wrocałwia około 90 osób z czego mało kto wysiadał we Wrocławiu reszta pojechała dalej.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-07-2017, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Skupcie się na temacie! Od reaktywacji i połączeń dalekobieżnych są oddzielne wątki. Posty nie na temat będą kasowane!

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-07-2017, 19:47    Odpowiedz z cytatem

[Oryginalny post z 18 lipca:]
Wczoraj:
- R-66319 Wrocław Główny (6:19) - Międzylesie (8:40) frekwencja na starcie nie większa jak 30%, do Międzylesia dojechało z 10 osób, kilka przesiadło się na pociąg do Usti n. Orlici,
- R-67930 Międzylesie (18:13) - Wrocław Główny (20:45) - Leszno na starcie z kilkanaście osób, dalej trochę więcej (w Kłodzku Mieście wsiadły 4 osoby), do Wrocławia jednak nie więcej niż 30%.
- R-66333 Wrocław Główny (21:03) - Bystrzyca Kłodzka Przedmieście (23:30) na starcie również nie więcej jak 30%. W tym samym czasie KD-69595 do Węglińca frekwencja ok. 90%.

Inne pociągi, które widziałem na trasie w kierunku Kłodzka również miały słabą frekwencję. Tak samo wyglądało to ok. miesiąc temu, gdy jechałem do Kłodzka. Niestety, ale wieczne remonty i różne perturbacje mocno odbiły się na frekwencji na linii 276, mimo iż czas przejazdu jest dosyć przyzwoity. Sytuacji nie poprawia również tabor, bo PR-y kierują tam chyba największe złomy, jakie walają się na grupie F. O ile EN57-1947 prezentuje się jeszcze dosyć przyzwoicie i ma wygodne fotele, o tyle inne jednostki, którymi miałem wątpliwą okazję podróżować wołały o pomstę do nieba. Zobaczymy, czy zmiana przewoźnika od grudnia coś zmieni.

[ Dodano: 22-07-2017, 20:43 ]
Dzisiaj:
- KD-69267 Wrocław Główny (odj. 7:08) - Szklarska Poręba Górna na starcie w 31WE ponad 100%, od Wrocławia Zachodniego już ok. 120% i tak zostało przynajmniej do Świebodzic, gdzie wysiadłem,
- KD-69242 Szklarska Poręba Górna (odj. 14:35) - Wrocław Główny od Wałbrzycha w 31WE jakieś 80%, później nieco więcej, ale do 100% nie dobiło.

PS. z góry przepraszam za taką edycję, ale z niewyjaśnionych powodów nie da się napisać posta pod postem, mimo iż minęło pomiędzy nimi kilka dni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-07-2017, 22:05   

Od siebie dodam, że dziś jechałem do Szklarskiej Poręby Kamieńczykiem. Wsiadając we Wrocławiu z przesiadki niemal w ostatniej chwili frekwencja wynosiła ok. 90%. Przechodząc cały skład, dopiero w ostatnim wagonie (bohunie) znalazłem wolne miejsce siedzące. Prawdopodobnie ten wagon cieszył się mniejszym zainteresowaniem ze względu na brak klimatyzacji. Z tego co zauważyłem to dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się Rudawy Janowickie, gdyż bardzo wiele osób wysiadło na stacjach w Janowicach i Trzcińsku. Sporo ludzi wysiadło także w Jeleniej Górze, ale także sporo tam też wsiadło, co widać że pociąg między Jelenią a Szklarską staje się coraz bardziej popularny. Na stacjach pośrednich między Jelenią a Szklarską wymiana podróżnych znikoma, a do samej Szklarskiej pociąg dojechał z frekwencją ok. 30%, z czego wiele osób udało się na przesiadkę na pociąg do Czech.
Podczas postoju w Jeleniej Górze, obok na peronie stał szynobus do Trutnova, który praktycznie świecił pustkami.
Powrót do góry

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 22-07-2017, 22:08    Odpowiedz z cytatem

IC Konopnicka - na odcinku Wrocław - Legnica 70 osób - na dalszych stacjach drobne wymiany, do Węglińca dojechało 17 osób - wszyscy wsiedli w 69851

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 22-07-2017, 22:49    Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobra informacja- znaczy to że pociąg się rozwija. Oby tak dalej.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-07-2017, 18:55    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj:
- KD-69267 Wrocław Główny (odj. 7:08) - Szklarska Poręba Górna na starcie w 31WE ok. 30% i tak mniej więcej utrzymało się do Jeleniej Góry, dalej mniej więcej to samo, bo część ludzi wysiadło, ale tyleż samo wsiadło,
- KD-69246 "Szrenica" Szklarska Poręba Górna (odj. 15:18) - Wrocław Główny (przyj. 18:02): w Cieplicach zastałem w 31WE ok. 30%, od Jeleniej Góry ok. 60%, od Wałbrzycha Miasta ok. 90%, od Świebodzic już lekko ponad 100%.

Dodam jeszcze, że w JG Zachodniej widziałem KD-69275, który do Szklarskiej Poręby jechał w zestawieniu 2x31WE, czyli najbardziej frekwencyjny niedzielny pociąg na tej linii, tj. KD-69252 (odjazd ze Szklarskiej Poręby o 16:45) po raz kolejny został wzmocniony. Brawo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 24-07-2017, 17:50    Odpowiedz z cytatem

KD 5792 - Wrocław - Drezno na odcinku Pieńsk - Zgorzelec wypełnienie 70% w obu składach - do Görlitz dojechało 20 osób - kilka pojechało dalej

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 25-07-2017, 00:15    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000 napisał/a:
Dodam jeszcze, że w JG Zachodniej widziałem KD-69275, który do Szklarskiej Poręby jechał w zestawieniu 2x31WE, czyli najbardziej frekwencyjny niedzielny pociąg na tej linii, tj. KD-69252 (odjazd ze Szklarskiej Poręby o 16:45) po raz kolejny został wzmocniony. Brawo Smile

Jechałem tym pociągiem ze Szklarskiej o 16.45 , wsiadło na starcie ok. 100 osób do dwóch składów .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ufoludek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 25-07-2017, 07:56    Odpowiedz z cytatem

Rozkładowiec napisał/a:
Z tego co zauważyłem to dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się Rudawy Janowickie, gdyż bardzo wiele osób wysiadło na stacjach w Janowicach i Trzcińsku.

Rudawy są bardzo wdzięczne do jazdy pociągiem. Można wysiąść w Janowicach, zwiedzić Bolczów, pójść do Szwajcarki na dobre jedzenie i wrócić z Trzcińska. Albo przez kolorowe jeziorka dojść do Marciszowa. Tego się nie da tak łatwo zwiedzić z samochodem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 25-07-2017, 12:49    Odpowiedz z cytatem

Koleje Dolnośląskie biją kolejne rekordy.

Od stycznia do czerwca bieżącego roku Koleje Dolnośląskie przewiozły ponad 4,5 miliona osób. W porównaniu do 2016 roku liczba ta wzrosła prawie o milion. To najlepszy wynik w historii spółki i potwierdzenie zwiększającej się popularności regionalnego przewoźnika wśród pasażerów. Na przestrzeni ostatnich trzech lat liczba osób korzystających z usług spółki zwiększyła się aż o 162%.

Więcej:
https://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/30523/koleje-dolnoslaskie-bija-kolejne-rekordy.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 140 z 174 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 139, 140, 141 ... 172, 173, 174  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl