Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 172, 173, 174  Następny
Frekwencja w dolnośląskich pociągach
Autor Wiadomość

ropes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2008

PostWysłany: 22-12-2008, 18:26    Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu był reportaż o ludziach z Kotowic, którzy drałują kilometrami na jakiś autobus, bo DZPR ich olał. W reportażu pokazano także ogłoszenia o odwołaniu pociągów, które wiszą na peronie w Kotowicach, tylko że te dotyczą zamknięć, które odbywały się w listopadzie. Ogłoszeń o obecnej przerwie w ruchu brak.
W TV pokazali też Piecha, który stwierdził, że uruchomili komunikację zastępczą tylko do Jelcza Laskowic (i Czernicy oraz Miłoszyc), bo do innych stacji się nie dało, a pozatym mieszkańcy mogą korzystać z innych przewoźników (jawne olewanie klientów, szkoda że jeszcze nie podał nazw tych przewoźników, była by darmowa reklama). Panie Piech, rzeczywiscie do Siechnic i Kotowic nie trzeba było uruchamiać komunikacji zastępczej, można było przecież póścić EZT, bo akurat na tym odcinku linia jest przejezdna (są przykłady, nawet w Polsce kończenia biegu przez pociąg na przystanku osobowym).
Jestem ciekaw jak odbije się na frekwencji to 8 dniowe wstrzymanie ruchu (jutro mają przywrócić ruch) zwłaszcza, że uruchomiony zostanie na razie tylko jeden tor od Czernicy do Miłoszyc (czyli bedzie jednotorówka od Siechnic do Miłoszyc o czasie jazdy około 30 minut). Z pobieżnego przeglądniecia rozkładu wynika, że część pociągów będzie kursowała z opóźnieniem około 15 minut, gdyż normalnie krzyżują się gdzieś pod Czernicą, a tak jeden będzie musiał stać pod Miłoszycami, aż przejedzie drugi.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jasonek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-12-2008, 21:16    Odpowiedz z cytatem

senior napisał/a:

Zarzuty:
[b]-Informacja o odwołaniu linii pojawiła się na internecie 2 dni po zawieszeniu kursów i NIE WPROWADZONO POPRAWEK DO INTERENETOWEGO ROZKŁADU JAZDY DO DZIŚ - MIMO,ŻE MINĄŁ JUŻ TYDZIEŃ OD ZAWIESZENIA RUCHU DO SIECHNIC CZY KOTOWIC!


Nie wiem jak inni ale ja poprawkę w internecie widziałem i nawet jest do dzisiaj, że kursuje bus z pominięciem Brochowa, Siechnic i Kotowic, tylko nie wiem jak autobus z Głównego do Czernicy ma niby przejechać w 23 min tak jak to jest na poprawkach Very Happy A co do Kotowic to faktycznie mogliby puścić EZT, ehh szkoda gadać, zero organizacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 24-12-2008, 10:32    Odpowiedz z cytatem

Spóźniłem się wczoraj 10 min. na SUDETY do Zgorzelca. Pociąg odjechał punktualnie - tu brawa, bo w poprzednim rozkładzie OLEŃKA była notorycznie opóźniona.

Jechałem 527 do Węglińca. Jechał jeden EN57. Frekwencja jak następuje:
Wrocław Gł. nawet 120 %
Legnica 70 %
Bolesławiec 20 % - za tą stacją zrobiło się całkiem luźno w kibelku.
w Węglińcu ok. 15 %

Część ludzi była zdziwiona, że jedzie EZT, bo oczekiwali tu pociągu przyspieszonego z normalnymi wagonami. Surprised
Do tego z rozmów z ludźmi wynikło, że boją się oni Kolei Dolnośląskich, które są "prywatne", bo jak wejdą, to przestaną uznawać ulgi inne jak ustawowe, a wtedy to ludzie się do aut przesiądą. (Ja tylko powtarzam)

W tym miejscu chcę jeszcze na progu Świąt Bożego Narodzenia podziękować betonom DZPR, UMWD i dwom panom z IRiPK , za to, że zamiast jechać do domu jednym pociągiem po zmodernizowanej magistrali, rzekomo międzynarodowej, musiałem posiłkować się skomunikowaniami z dotowanymi przez nich busiarzami, którzy jak chcą raz uznają moje ulgi, a raz nie, a do tego jadą dłużej. Powodzenia przy następnych wyborach życzę.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Ok22-17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lis 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-12-2008, 10:52    Odpowiedz z cytatem

Gaspares napisał/a:

z rozmów z ludźmi wynikło, że boją się oni Kolei Dolnośląskich, które są "prywatne", bo jak wejdą, to przestaną uznawać ulgi inne jak ustawowe,

Zatem to byli kolejarze, którzy się boją, że KD przestanie honorować bilety ze zniżką 99%. Niech pojeżdżą jak inni pasażerowie, dobrze to wszystkim zrobi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lausitzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2008

PostWysłany: 24-12-2008, 10:52    Odpowiedz z cytatem

Na szynobus z Legnicy do Węglińca przesiadło się całkiem sporo osób z ezeta z Wrocławia, który wyjeżdża o 20.32 z Wr. Gł.

_________________
Nie chce PeKaPe ....... ? To pojedzie DeBe Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 24-12-2008, 10:55    Odpowiedz z cytatem

Jaki szynobus obsługiwał ten kurs?

Ok22-17,
raczej na zwykłych ludzi wyglądali, nie wiem, czy kolejarze, ale na pewno w temacie KD sieje się dezinformację totalną. Z drugiej strony wkurzające jest, że obaj przewoźnicy nie mogą się dogadać w sprawie honorowania biletów, a UM jakoś nie interweniuje.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 24-12-2008, 11:52    Odpowiedz z cytatem

Gaspares napisał/a:


Część ludzi była zdziwiona, że jedzie EZT, bo oczekiwali tu pociągu przyspieszonego z normalnymi wagonami. Surprised


To samo było w piatek 19 grudnia jak poszedłem na zwiady na Główny. Większość studentów z Lubania i Zgorzelca którzy byli przekonani że będą jechać jak zawsze o 15.44 SCHMIDTEM odchodziło z kwitkiem od kasy rzucając przekleństwami. Likwidacja Schmidta który był skomunikowany z SA z Zielonej Góry do Jeleniej Góry i puszczenie w zamian NIESKOMUNIKOWANEJ z niczym jednej EZT o tej porze to zamach na podróżnych dokonany przez IRiPK!

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 24-12-2008, 11:55    Odpowiedz z cytatem

mateuszpiszcz, w Węglińcu rzuciłem okiem na rozkład: 2o min. wcześniej odjechał SZT z Zielonej do Jeleniej. Takie rozkomunikowanie to co najmniej debilizm. Przy skomunikowaniu obu składów frekwencja mogłaby nawet skoczyć o 20 %, a po co? Evil or Very Mad Nie wiem czy to złośliwość czy tylko bezmyślność "speców" od rozkładów.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 27-12-2008, 17:53    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1) szynobus ze Zgorzelca (10:32) do J.Góry (12:26) odjechał zupełnie pusty - zero pasażerów


Wcale się nie dziwię, puste pociągi jeżdżą bo sami pustacy je układali. Szynobus relacji Zgorzelec - Jelenia Góra musi jeździć do Goerlitz i tam kończyć bieg. To połączenie powinno być także na weekend, dla turystów z Niemiec i dla Polaków wybierających się na zakupy do Goerlitz. Przypomne dworzec w Goerlitz mieści sie przy samym deptaku - Berlinerstrasse- taka drobna rada dla panów z UMWD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 27-12-2008, 19:22    Odpowiedz z cytatem

25.12.2008
6724 Szklarska Poręba G - Poznań Gł. na starcie opoznienie 20 min . z powodu zamarznięcia elektrowozu m .in. pantografu, skład nie ruszył w droge , zamiast jego skład 211 Wrocław Gł - Szklarska P.G pojechał jako 6724 do Poznania zaraz po przyjezdzie z Wrocławia. Na starcie frekwencja 20 % , dużo jak na święta , w Jeleniej Górze frekwencja 50%, do Wałbrzycha Gł. nadrobił 20 minut opoznienia Exclamation Exclamation Exclamation
5526 Jelenia Góra - Węgliniec - Wrocław Gł. opoznienie na starcie prawie 20 minut przez 6724 Szkl.P - Poznań , frekwencja ok. 25 % , w święta to i tak dobra , skład 2xEN.

213 Wrocław Gł - Szklarska Poręba , od Wałbrzycha Gł. frekwencja ok. 60% , co mnie bardzo zdziwiło zdeklasowane 1 , bardzo wygodne , siedzenia się rozkładały , znajomi byli bardzo zdziwienie że to 2 , ludzie wsiadający pytali się czy to napewno 2 . W Janowicach Wielkich wsiada ok. 15 osób , co bardzo mnie zdziwiło : jak Busy ,,Krycha " w święta nie jeżdżą to i ludzie pociągami jeżdżą . W Jeleniej Górze z 3x2klasa wyczepiają pierwszy wagon , opoznienie ok. 10min. i ruszamy w składzie 2x2kl.(zdeklasowane 1) Very Happy dalej do Szklarskiej . Ciekawe co było przyczyna , na peronie ogromna kłótnia miedzy pracownikami technicznymi , chcieli wyczepić środkowy wagon , hehe , ale się darli na siebie , że opozniaja itp. a jakie kurw... leciały , hehe , super akcja , od Jeleniej do Szklarskiej frekwencja ok. 25 %
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

senior Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2006

PostWysłany: 28-12-2008, 14:10    Odpowiedz z cytatem

Praga -Wrocław (Wrocławok 14:00)
4 Wagony -Frekwnecja 12 os :/

PS. Mam prośbę - żeby ktoś zamieścił rozkład jazdy obowiązujący na linii do Jelcza (gdyż w tej chwili połowa kursów z Jelcza jest opóźniona PLANOWO o 15-20 minut) ale nie ma o tym w Kotowicach czy Siechnicach żadnej informacji) (i czas teoretycznie ile to jeszcze potrwa)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ropes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2008

PostWysłany: 28-12-2008, 16:13    Odpowiedz z cytatem

Nigdzie nie ma informacji, bo oficjalnie rozkład na Jelczu jest bez zmian. Może po świątecznym balowaniu właściwe osoby wezmą się jutro do roboty i zmienią co trzeba, bo ta sytuacja z opóźnieniami trochę potrwa (ile-?).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Michał LG9 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Z Legnicy

PostWysłany: 29-12-2008, 12:38    Odpowiedz z cytatem

Jechałem w tą sobote poc 5033 i 5032 z Legnicy do Jerzmanic i spowrotem.
Frekfencja wyglądała następująco 5033 od Legnicy 7os (spodziewałem się że więcej) -w Złotoryi wszyscy wysiedli. W 5032 frekfencja wyglądała następująco : Jerzmanice +9 , Złotoryja +18 , Kozów +2 -1 , W Legnicy kilka osób wysiadło (głównie ludzie z Jerzmanic) większość ludzi jechała do Wrocławia.

A więc Jerzmanice jak narazie prowadzą frekfencją spośrud nowo rozkładowych reaktywacji na dolnym śląsku ! Wprowadzić jeszcze koniecznie ofertę połączenie w dobrej cenie , ułożyć sensowny rozkłaad jazdy a będzie jeszcze lepiej !

za kilka dni wrzuce fotki ze Złotoryi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 29-12-2008, 14:31    Odpowiedz z cytatem

Michał LG9, dokładnie tak, trzeba zmienić rozkład jazdy. Aktualny w ogóle nie jest dostosowany ani pod uczniów ani pod osoby pracujące, a przecież to osoby z biletami miesięcznymi stanowią gros pasażerów na liniach lokalnych! Przy tak kretyńskim rozkładzie jazdy nikt biletu miesięcznego nie kupi, a pasażerami pociągów-widm będą jedynie osoby podróżujące koleją od czasu do czasu.

Poza tym na tej linii powinien jeździć wahadłowo szynobus w relacji Jerzmanice - Legnica, a nie EZT. To pozwoliłoby ograniczyć koszty i zwiększyć liczbę połączeń z 3 do 5, co jest niezbędnym minimum.

To o czym piszę jest oczywistą oczywistością dla wszystkich. Dla wszystkich z wyjątkiem buców z IRiPK mącących w UMWD przy kolei regionalnej na Dolnym Śląsku. Wymysły Skopca i Zdanowskiego przynoszą niesamowite straty! Po pierwsze pociągi-widma na paru lokalnych liniach, a po drugie odstraszanie pasażerów z obleganej linii zgorzeleckiej, gdzie totalnie spier... rozkład jazdy, rozkomunikowując pociągi w Węglińcu i tworząc m.in. 3 godzinną dziurę w szczycie przewozowym od 14 do 17, czyli wtedy gdy ludzie wracają z pracy i ze szkół. Za taką antykolejową politykę winnych powinno się publicznie wychłostać!

Powiem wprost: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei to wróg nr 1 kolei regionalnej na Dolnym Śląsku! Zamiast promować i rozwijać kolej to ją z premedytacją zarzynają narażając UMWD na ogromne straty, które pokryją podatnicy! Mam nadzieję, że Skopiec i Zdanowski poniosą za to odpowiednie konsekwencje prawne i finansowe! Tu się kłania prokurator i poważnie rozważam złożenie odpowiedniego zawiadomienia! Już dziś oskarżam ich publicznie o działanie na szkodę kolei i pasażerów oraz o marnotrawienie publicznych pieniędzy, które przy takim stanie rzeczy są wyrzucane w błoto!

Żarty się skończyły! Samowolka Skopca i Zdanowskiego też!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 29-12-2008, 18:44    Odpowiedz z cytatem

Dziś jechałem pociągiem na odcinku Bolesławiec-Nowogrodziec: Frekwencja:
8032 (odjazd z Bolesławca 13:30):
Bolesławiec +11
Zebrzydowa -7/+1
Nowogrodziec -3 (w tym ja)
------------------------------------
8835 ( z JG 15:52)
W N-c w składzie 2 osoby,
Nowogrodziec +5
Zebrzydowa: +1/-1(osoba wsiadajaca w N-c, kupiła Bilet do Wrocławia, bała sie "zapełniena" na przesiadce w Biolesławcu)
Bolesławiec -7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 174 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 172, 173, 174  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl