Ładowanie strony... proszę czekać!

Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj

FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 132, 133, 134
Frekwencja w dolnośląskich pociągach
Autor Wiadomość

kruczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 07-12-2016, 21:29    Odpowiedz z cytatem

W niedzielę 4.12.2016 jechałem likwidowaną Baryczą do Krotoszyna - frekwencja na starcie ok. 30-40 osób, większość osób jechało poza Oleśnicę, na Ratajach wysiadły chyba ze dwie osoby, ktoś też wsiadał. Jedna osoba wysiadła w Bukowicach, najwięcej bo 8-9 osób wysiadło w Miliczu, do Krotoszyna dojechało ok. 10 osób. Jak na niedzielny poranek okresowego pociągu, to uważam, że nie najgorzej. Podejrzewam, że w porach studenckich było zdecydowanie lepiej. Nic, trzeba czekać na remont linii i naciskać marszałka na powrót tego połączenia!

thenatanaell Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 12-12-2016, 18:01    Odpowiedz z cytatem

12.12.2016
EIC-6122 "ŁUŻYCE" (Węgliniec - Warszawa Wschodnia) przyj. do Chojnowa 5:15 - ok. 20-stu pasażerów.
KD-69531 (Lubań Śląski - Wrocław Główny) przyj. do Chojnowa 6:21 - od Chojnowa 100%, od Legnicy 120% a im bliżej Wrocławia tym gorzej) Skład na jednym 31WE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel

PostWysłany: 13-12-2016, 18:56    Odpowiedz z cytatem

Dzisiejsza "Kwisa" rel. Wrocław Gł. (14.15) - Legnica w składzie 36WE na starcie z frekwencją ok. 75%. Na wrocławskich stacjach wsiadło/wysiadło po kilka osób. W Miękini wysiadło 20 osób (w tym jedna z Mrozowa).
Co ciekawe, pociąg ten na dworcu zapowiadany i wyświetlany był jako jadący "przez Mrozów, Środę Śl." mimo, że od nowego rozkładu jazdy kursuje jako przyspieszony i np. w Mrozowie nie ma planowanego postoju. Bałagan informacyjny to łagodne określenie.

Numer Gadu-Gadu
7339045

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel

PostWysłany: 08-01-2017, 19:37    Odpowiedz z cytatem

Oj dawno się w tym temacie nie wypowiadałem. Ale to co dzieje się w pociągu 69555/4 jadącym z Lubania do Wrocławia woła o pomstę do nieba. Skład pęka w szwach. Frekwencja wynosi jakieś 300%. Nie ma dosłownie gdzie postawić nogi. Wiem, bo stoję na jednej przyklejony do lodowatych, pokrytych szronem drzwi. Ja rozumiem że szczyt przewozowy, że koniec długiego weekendu. Czy trzeba być geniuszem by przewidzieć że odbyć podróż będzie chciało o wiele więcej pasażerów? Tam ciężko wzmocnić składy? I jeszcze żeby to był jednorazowy wypadek. Ale sytuacja powtarza się co dłuższy weekend! Przejechaliśmy właśnie prze Malczyce, Środę Śląską i Miękinię. Na każdej z tych stacji zostało około 15 niedoszłych podróżnych. Następny pociąg o 21. Powodzenia.
Szanowny Pan Rachwalski mógłby dla przykładu zająć się tym nagminnym zjawiskiem, zamiast brylować w mediach dyskutując o sprawach mało dolnoślązaków interesujących. Jeżeli jest problem z zatrudnieniem osoby której zadaniem było by przewidywanie wzmożonego zainteresowania podróżnych to ja chętnie, nieodpłatnie będę takie informacje do dyspozytury przesyłać.

Atoman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 08-01-2017, 19:57    Odpowiedz z cytatem

To jest taki efekt "nadpopularności" Kolei Dolnośląskich na Dolnym Śląsku. Ludzie chcą po prostu jeździć Impulsami i w weekendy chyba wyjeżdża na trasy wszystko, co tylko może. Pamiętam, że w majówkę do Szklarskiej Poręby również była frekwencja, którą można opisywać jako 200-300%, człowiek na człowieku + rowery itd. Wtedy wysłano 2x 31WE.

W przypadku Lubania może nie ma aż takich uwarunkowań turystyczno-rekreacyjnych, ale są ważne miejscowości Dolnego Śląska i wcale mnie nie dziwi to, że generują takie napełnienia. Infrastruktura jest dobra, trasa przechodzi przez ważne dolnośląskie miejscowości, a tabor nowy i to wszystko zachęca do jazdy. Jakby do Zgorzelca dało się dojechać na trakcji elektrycznej, to i na takim połączeniu byłaby duża frekwencja.

Tak więc słuszna uwaga, aby zastanowić się nad wzmocnieniami na tej trasie, bo jeśli zrobi się to za późno, to niektórzy mogą zmienić swoje zdanie i więcej w "beczce śledzi" nie jechać, a szkoda by było, skoro popyt jest.

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor

PostWysłany: 08-01-2017, 22:38    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, już w październiku przewidziałam, że tak będzie:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=363655#363655

W tym samym wątku Noema była łaskawa zauważyć, że "ten rozkład układał regularny debil". I trudno się z nią nie zgodzić, gdyż rozkład na odcinku Węgliniec - Legnica został modelowo spieprzony! Na tej trasie nie dość, że nie przybyło połączeń (czym KD chwalą się na innych liniach) to jeszcze powstały dziury, które generują gigantyczny tłok w niektórych pociągach do Wrocławia.

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=364169#364169

Prezesie KD, to jest dzwonek alarmowy!

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel

PostWysłany: 09-01-2017, 07:53    Odpowiedz z cytatem

Czytałem te wypowiedzi Beatrycze. Miałem jedynie szczerą nadzieję że te proroctwa się nie spełnią. Niestety mocno się przeliczyłem.

To jest już chore, ale za każdym razem gdy muszę jechać pociągiem w sobotę rano lub w niedzielę wieczorem to z nerwów boli mnie brzuch. Czy tak powinna wyglądać kolej w XXI wieku? Żeby człowiek przed podróżą zastanawiał się czy zdoła wsiąść do pociągu? To jest Europa czy daleki wschód?

Jakie zdanie o kolei będzie miał podróżny, który to w radiu bądź w regionalnej tv nasłucha się czczego gadania prezesa Rachwalskiego a potem zostanie na peronie w 15 stopniowym mrozie?

nd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 09-01-2017, 08:28    Odpowiedz z cytatem

69555/4 w 7 planowany jest (w miarę możliwości taborowych) na 2*36WEa, tak też było wczoraj. Niestety w związku z potrąceniem osoby postronnej na przejeździe w Lubaniu obiegi się rozjechały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Strona 134 z 134 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 132, 133, 134
Odpowiedz do tematu