Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 134, 135, 136 ... 172, 173, 174  Następny
Frekwencja w dolnośląskich pociągach
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 23-03-2017, 23:08    Odpowiedz z cytatem

kaja805, takie zestawienia posiada UMWD, ale ich nie publikuje. Szczegółowe informacje można uzyskać na wniosek w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. I to pod warunkiem, że urzędasy złośliwie nie zasłonią się tajemnicą przedsiębiorstwa KD. Wtedy zostaje sąd administracyjny.

Swego czasu urzędniczy beton UMWD bronił się nawet przed upublicznieniem projektu nowego rozkładu jazdy! Dopiero nasze forum ich wytresowało.

W BIP znalazłam tylko coś takiego:
http://bip.umwd.dolnyslask.pl/dokument,iddok,37813,dstr,1,txt,a29sZWplIGRvbG5vxZtsxIVza2ll

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kaja805
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-03-2017, 23:22   

Noema dzięki za info.
Powrót do góry

soprano Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Zamość / Wrocław

PostWysłany: 18-04-2017, 17:29    Odpowiedz z cytatem

Jechałem dziś osobowym Lubań Śląski - Wrocław (z Bolesławca o 16:03).
Tylko jedna jednostka!
W Bolesławcu nie było już wolnych miejsc siedzących, za Legnicą zaczęło brakować stojących.
Kocham powroty ze świąt. Zaskakują kolej, jak zima drogowców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 18-04-2017, 18:10    Odpowiedz z cytatem

Podobnie sytuacja wygląda przed świętami, kiedy wszyscy wyjeżdżają z wielkich aglomeracji. Ja w Wielki Piątek jechałem poc. Wrocław (13.15) - Żary i ludzie też wciskali się na siłę do Linka, aby pojechać.
A konduktor co stację powtarzał, że już nie będzie wpuszczać do składu pasażerów i sugerował czekać na kolejny pociąg. A wystarczyło trochę ludzi poprzesuwać wewnątrz składu, bo oczywiście największy tłum był przy drzwiach.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

GrubyRych Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lut 2015

PostWysłany: 19-04-2017, 14:35    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj 14:28 z Bolesławca (drezdeński) to dopiero była konserwa. Sukces frekwencyjny przerasta KD, najlepiej jakby jeździło trochę mnie ludzi ;-) Nie jechałem tym pociągiem, ale mam relację i nie pamiętam czy był to tylko jeden człon VT czy 2. W każdym razie na kolejnych stacjach ludzie nie bardzo byli w stanie wejść do składu. Problem ze zbyt dużym tłokiem w KD nie dotyczy tylko świąt. Pojedyncza jednostka VT o 16:52 z Wro do Drezna to jakieś nieporozumienie. Podobnie - krótki Impuls o 16:52. Skoda by było zrazić do siebie podróżnych, bo w tym momence np.dla osób starszych taki przejazd to może być koszmar. Więc - KD - zróbcie coś, bo macie jeden z lepszych frekwencyjnych sukcesów w kraju, a pewnie łatwo da się to sp...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 19-04-2017, 15:52    Odpowiedz z cytatem

Ja przed chwilą jechałem pociągiem z Drezna (przyjazd do Wrocławia Głównego o godzinie 15.59) - w Miękini, Leśnicy, Nowym Dworze i Muchoborze ludzie zostali na peronie. Nie było miejsca aby nawet weszli. Na Muchoborze wywiązała się mała awanturka, bo Jaśnie Państwo Urbancardowcy chcieli zablokować odjazd. Ja rozumiem że każdy powinien mieć możliwość jazdy ale na miłosć Boską - ja jadę na jednej nodze już godziny a na Muchoborze Pani która ma doskonały dojazd innymi środkami komunikacji opóźnia odjazd bo awanturuje się z konduktorką i krzyczy do ludzi aby się przesunęli. Dokąd ja się pytam?

Skład oczywiście 1xDesiro
Dobrze że KD nie ma krótszych pociągów bo podejrzewam że i takie by puszczali.
Konkludując - frekwencja jakieś -200-250%

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-04-2017, 16:34    Odpowiedz z cytatem

Niestety z Dreznem jest ten problem, że jak Niemcy wypuszczą tylko jedną jednostkę, to niewiele można już zrobić. W święta Niemcy planowo puszczali pojedyncze Desira, więc KD zawczasu przygotowało przesiadkę w Węglińcu na 36WE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 19-04-2017, 18:54    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy jak "UrbanCardowcy" nie wejdą do zatłoczonego tramwaju lub autobusu - też blokują pojazd uniemożliwiając odjazd? W Muchoborze po godz. 15 faktycznie wsiadają tłumy do pociągów w kierunku dworca głównego, ale robienie awantur to już przesada, zwłaszcza gdy mają tam pociągi jadące z dwóch kierunków. Jak poczekają kilkanaście minut na następny to im korona z głowy nie spadnie. Oczywiście marznąć na tym wygwizdowie to nic przyjemnego, ale z drugiej strony takie sytuacje nie zdarzają się znowu co chwilę...

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-04-2017, 20:41    Odpowiedz z cytatem

A propos frekwencji w pociągach... W ciągu 4 lat liczba podróżnych na Dolnym Śląsku wzrosła o połowę.

http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/29945/dolnoslaskie-jezdzi-koleja--w-ciagu-4-lat-liczba-podroznych-wzrosla-o-polowe.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 06-05-2017, 19:44    Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy pociąg Lubań (11:13) - Wrocław, do Legnicy frekwencja ok. 100 proc., od Legnicy ponad 100 proc. Z tego co mówiła Noema: od Węglińca frekwencja ok. 70 proc., od Bolesławca ok. 100 proc.

Pociąg Wrocław (18:15) - Drezno, podwójne Desiro. Frekwencja do Legnicy ponad 100 proc., od Legnicy ok. 100 proc. Dalej meldowała Noema: od Bolesławca do Zgorzelca 60-70 proc. Najwięcej ludzi wysiadło w Bolesławcu, najwięcej dosiadło się w Legnicy.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

soprano Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Zamość / Wrocław

PostWysłany: 07-05-2017, 23:39    Odpowiedz z cytatem

piątek, 5.05.2017
Wrocław (18:15) - Drezno
frekwencja - około 100%
w drugim Desiro brak obsługi konduktorskiej, kontroli biletów i możliwości zakupu biletów od Wrocławia do Bolesławca, gdzie wysiadłem

niedziela, 7.05.2017
Drezno - Bolesławiec (20:31) - Wrocław
Bolesławiec - Legnica - frekwencja ok. 70%
od Legnicy - 90%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Torczes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2012

PostWysłany: 08-05-2017, 05:02    Odpowiedz z cytatem

Jak myślicie czy pięcioczłonowy impuls wystarczy na linie zgorzelecką po elektryfikacji całości może nawet z wjazdem do Görlitz?Czy raczej KD powinno zacząć się interesować piętrowymi EZT-ami na tą linie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-05-2017, 09:52    Odpowiedz z cytatem

Jak będzie odpowiedni takt, to starczy (45WE mają mieć 249 stałych miejsc siedzących, czyli o ok. 25% więcej niż 31WE). Oczywiście w czasie szczytów przewozowych zawsze będzie można zastosować manewr w postaci 2x36WE lub 2x31WE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 09-05-2017, 12:28    Odpowiedz z cytatem

Rekordowa liczba pasażerów Kolei Dolnośląskich.

W pierwszym kwartale ubiegłego roku z usług Kolei Dolnośląskich skorzystało 1,7 miliona pasażerów. Dwanaście miesięcy później liczba ta wzrosła o 500 tys. i wyniosła ponad 2,2 miliona osób. Jeszcze nigdy w swojej historii spółka nie przewiozła tylu pasażerów w ciągu jednego kwartału.

Więcej:
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/30051/rekordowa-liczba-pasazerow-kolei-dolnoslaskich.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-05-2017, 18:13    Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy pociąg Wrocław (16:52) - Węgliniec, frekwencja do Legnicy ponad 100 proc., dalej ok. 100 proc.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 135 z 174 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 134, 135, 136 ... 172, 173, 174  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl