Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 33, 34, 35  Następny
Reaktywacja linii Wrocław - Sobótka - Jedlina Zdr.
Autor Wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 05-06-2019, 17:05    Odpowiedz z cytatem

Prace na odcinku Wrocław-Sobótka rozpoczną się wtedy, gdy ukończony zostanie odcinek Świdnica-Sobótka. Chodzi o przejezdność dla pociągów obsługujących wywóz kruszyw z Sobótki Zachodniej. Wszystko jest w SIWZ na platformie zakupowej PKP PLK (tzw.kamienie milowe). Nie mam tego w pamięci a nie mam jak sprawdzić. Zakładka "Postępowania Ustawowe" ->""Archiwalne". Zachęcam do lektury Wink

EDIT
Jednak miałem jak sprawdzić. Etap umożliwiający przejazd z Sobótki do Świdnicy ma się zakończyć do 10.12.2019r. Po zakończeniu tego etapu prace mają się rozpocząć na odcinku od Wrocławia do Sobótki - termin zakończenia to 15.09.2020r.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sajdi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2009
Skąd: Oława

PostWysłany: 12-06-2019, 13:49    Odpowiedz z cytatem

W końcu, umowa podpisana Smile

https://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/koleja-z-wroclawia-pod-sleze-i-do-swidnicy-4260/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-06-2019, 08:42    Odpowiedz z cytatem

Jest umowa na zaprojektowanie i wykonanie linii kolejowej między Wrocławiem, a Świdnicą

Mimo że wykonawcę wybrano w marcu, to dopiero teraz podpisano z nim umowę. PKP PLK zapłaci prawie 200 milionów złotych za przygotowanie projektu i prace modernizacyjne połączenia kolejowego między Wrocławiem, a Świdnicą.

Czytaj więcej:
https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/87676/PKP-PLK-podpisalo-umowe-na-zaprojektowanie-i-wykonanie-linii-kolejowej-miedzy-Wroclawiem-a-Swidnica

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-06-2019, 13:00    Odpowiedz z cytatem

Wrocławski magistrat chce dodatkowych przystanków na trasie Wrocław-Świdnica

Połączenie, wyruszające z Dworca Głównego, zatrzyma się na Wojszycach i Partynicach. W 2017 roku magistrat rekomendował Urzędowi Marszałkowskiemu utworzenie przystanków również w pobliżu ulicy Buforowej, na Ołtaszynie i Klecinie.

Czytaj więcej:
https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/87932/Wroclawski-magistrat-chce-wiecej-przystankow-na-trasie-Wroclaw-Swidnica


_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kerims Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2008
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 30-07-2019, 12:12    Odpowiedz z cytatem

Kilka wieści z LK 285:
1. Linia Bystrzycka (DOLKOM). Układanie nowych podkładów doszło do Bystrzycy Górnej na wysokości wiaduktu drogowego nad torami. Na Kraszowicach zakończono prace związane z włączenie 285 do linii podsudeckiej poprzez rozjazd tymczasowy zwyczajny RZ49E1 300. Na łuku na wyjeździe z podg Kraszowice są ułożone nowe szyny 49E1 R260 120m. Na pozostałym odcinku (pomijając nowy 1km toru) ułożone zostały stare szyny z wcześniejszego demontażu torowiska. Czekamy na transporty szyn i kruszywa...
2. Linia 285 odcinek Świdnica - Sobótka Zachodnia (SCHWEERBAU). Dawna stacja Pszenno stałą się bazą materiałową a dokładnie podkładów strunobetonowych. Wczoraj (albo dziś rano) na stację Ś-ca Przedmieście przyjechał pociąg z szynami. A dziś (wtorek) trwa ich rozładunek na odcinku Pszenno - Świdnica Przedmieście. Coś zaczyna się dziać Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sajdi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2009
Skąd: Oława

PostWysłany: 05-09-2019, 06:38    Odpowiedz z cytatem

Jak tam postępy prac na odcinku Świdnica-Sobótka Zachodnia ??? Cool Cool Cool Cool Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-09-2019, 16:10    Odpowiedz z cytatem

Potrzeba więcej przystanków na linii Wrocław – Świdnica? Prace już się rozpoczęły

Właśnie startują prace modernizacyjne na odcinku linii 285 od Wrocławia do Świdnicy. Tymczasem poseł Michał Jaros zastanawia się, czy we Wrocławiu nie powinno powstać więcej przystanków, dzięki którym możliwy byłby dowóz pasażerów do centrum miasta.

Czytaj więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/potrzeba-wiecej-przystankow-na-linii-wroclaw--swidnica-prace-juz-sie-rozpoczely-93443.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kerims Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2008
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 10-09-2019, 08:47    Odpowiedz z cytatem

Od 16 września mają ruszyć roboty budowlane na łącznicy 771 pomiędzy stacjami Świdnica Miasto i Ś-ca Przedmieście.
Więcej tu: https://swidnica24.pl/2019/09/praca-wre-na-kolejowej-trasie-do-jedliny-ruszaja-roboty-w-kierunku-sobotki/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-09-2019, 16:01    Odpowiedz z cytatem

Czy taki pociąg z Wrocławia w stronę Jedliny Zdrój pojedzie przez Świdnicę Miasto, czy bezpośrednio z Przedmieścia na Kraszowice ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 23-10-2019, 14:30    Odpowiedz z cytatem

Wrocław: rogatki na ul. Zwycięskiej – koszmar dla Ołtaszyna, Partynic i Wysokiej.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontuje linię kolejową z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę. Inwestycja zakłada m.in. montaż rogatek kolejowych na ul. Zwycięskiej we Wrocławiu. To już teraz, bez zapór, najbardziej zakorkowana droga w mieście. Mieszkańcy zapowiadają protesty.

Więcej:
https://wroclaw.tvp.pl/44983239/wroclaw-rogatki-na-ul-zwycieskiej-koszmar-dla-oltaszyna-partynic-i-wysokiej

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 23-10-2019, 17:41    Odpowiedz z cytatem

Jak mnie denerwują takie reportaże.
Zawsze się pytam - Co było tam pierwsze? Droga żelazna czy bieda-bloki dla nowobogackich wrocławiaków?

Argument "społecznika z Ołtaszyna" to wielokrotnie obalana bzdura. Pociąg na pewno nie będzie jechać "kilka razy na godzinę", myślę że jest to kwestia dwóch do czterech połączeń (przepustowość na więcej nie pozwoli). PONADTO projektowana jest
budowa nowych 2 peronów jednokrawędziowych w nowej
lokalizacji po 2 stronach przejazdu z uwagi na minimalizowanie wpływu
kursujących pociągów na ruch drogowy. Wpływ na ruch samochodowy będzie minimalny. I niech koleś nie pieprzy że efekt będzie podobny do pociągu towarowego - porównanie lekkiego i szybkiego szynobusu do ciężkiej lokomotywy spalinowej i składu 2000 ton kruszywa jest debilne. Wystarczy widzieć, że towarowy w obecnych warunkach toczy się w żółwim tempie, zatrzymuje się przed przejazdem do zera i od zera startuje gdy ruch na drodze wstrzymany jest ręcznie.

Osobnym problemem jest fakt, że wieśniaki będą dzień w dzień wyłamywać rogatki. Nie nauczą się. To samo dzieje się na ul. Szczecińskiej - dopóki miasto nie zamontowało świateł na skrzyżowaniu z Żernicką wszystko było w porządku. Po montażu codziennie przynajmniej raz jest wyłamywana rogatka na przejeździe.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-10-2019, 21:31    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, mieszkam na Ołtaszynie, więc mnie nie obrażaj. Nie jestem ani nowobogacki, ani nie mieszkam w bieda-bloku.

Nie znasz lokalnych uwarunkowań. Ulica Zwycięska to jedna z bardziej zakorkowanych ulic w mieście. Przejazd kolejowy jest tuż przy krzyżówce z ul. Karkonoską, która jest wylotówką na A4 (węzeł bielański). Zamknięcie rogatek na czas przejazdu pociągu spowoduje gigantyczny korek na tym newralgicznym skrzyżowaniu - to będzie dosłownie paraliż komunikacyjny w godzinach szczytu. Nie dziwię się mieszkańcom tych okolic, że się niepokoją.

I żeby nie było - ja jestem za pociągami na tej linii, ale bez zmiany organizacji ruchu czarno to widzę z punktu widzenia kierowcy.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jaro96 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2016
Skąd: Lubań

PostWysłany: 24-10-2019, 22:00    Odpowiedz z cytatem

To nikt nie pomyślał o bezkolizyjnym skrzyżowaniu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 25-10-2019, 11:26    Odpowiedz z cytatem

Ralny, mój komentarz oczywiście tyczył się awanturników, nowobogackich mieszkańców bieda-bloków, którzy uważają się za Bóg wie kogo i myślą że swoimi pohukiwaniami i krzykami wstrzymają inwestycje za ćwierć miliarda złotych. Skoro nie jesteś awanturnikiem i jesteś za koleją to nie mam bladego pojęcia jak mogłeś poczuć się urażony. Jeżeli tak się stało to przepraszam, komentarz nie dotyczy ciebie i osób myślących tak jak ty.

P.s Mieszkam w Legnicy ale pracuje we Wrocławiu właśnie na Ołtaszynie więc wybacz, ale warunki miejscowe znam aż za bardzo. Zrzucanie wszystkich nieszczęść komunikacyjnych tej okolicy na jeden przejazd kolejowy jest po prostu infantylne. Problemem jest właśnie ta nowobogacka logika - pojadę do pracy samochodem, a co. Stać mnie to jadę. A że tak samo w tym samym czasie pomyśli 30 tysięcy ludzi to się tworzą korki. A wystarczyłoby skorzystać z usług MPK.
Też mam samochód i też mógłbym do pracy nim dojeżdżać. Ale tego nie robię, bo by mnie w korkach szlag trafił. Jeżdżę koleją i Komunikacją Miejską tak jak to powinno się robić w prawie milionowym mieście.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-10-2019, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Ralny napisał/a:
Ulica Zwycięska to jedna z bardziej zakorkowanych ulic w mieście. Przejazd kolejowy jest tuż przy krzyżówce z ul. Karkonoską, która jest wylotówką na A4 (węzeł bielański). Zamknięcie rogatek na czas przejazdu pociągu spowoduje gigantyczny korek na tym newralgicznym skrzyżowaniu - to będzie dosłownie paraliż komunikacyjny w godzinach szczytu. Nie dziwię się mieszkańcom tych okolic, że się niepokoją.

A ja Wam powiem skąd biorą się te niepokoje, bo jakoś nikt o tym otwarcie nie mówi. Winni są sami kolejarze. Konkretnie chodzi o sytuację na polskich przejazdach kolejowych, gdzie rogatki często są zamykane nawet na 10 minut przed przejazdem pociągu i kierowcy stoją bez sensu. Po przejeździe pociągu też nikt nie speszy się z otwarciem rogatek. Sama wielokrotnie tego doświadczyłam! Stąd tyle wypadków na przejazdach kolejowych, bo kierowcy słusznie się niecierpliwią. Jeżdżę samochodem za granicą i tam takich absurdów nie ma. Rogatki zamykane są na ok. minutę przed przejazdem pociągu i otwierane natychmiast po przejechaniu ostatniego wagonu. Czas oczekiwania kierowców na przejazdach kolejowych jest skrócony do niezbędnego minimum. W Polsce natomiast jest odwrotnie (stoisz jak ten kołowaty nawet kilkanaście minut i czekasz nie wiadomo na co), stąd niepokoje mieszkańców Ołtaszyna i okolic, bo z doświadczenia wiedzą co im kolejarze zafundują na tym przejeździe kolejowym. Ja ich rozumiem i mówię to jako była kolejarka (dróżniczka i dyżurna ruchu).

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 26 z 35 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 33, 34, 35  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl