Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Monopol PKP Intercity

Czy PKP Intercity jest monopolistą na liniach kolejowych z Warszawy do Krakowa (CMK), Poznania, Trójmiasta?
TAK
88%
 88%  [ 69 ]
NIE
8%
 8%  [ 7 ]
Nie mam zdania
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 78
Wszystkich głosów: 78

Autor Wiadomość

Galanonim Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-11-2005, 22:16    Odpowiedz z cytatem

Interesujący temat, interesująca dyskusja. Sporo jeżdżę pociągami między Warszawą i Poznaniem, ale jakoś nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Dziś prześledziłem w internecie rozkład jazdy i dostałem swego rodzaju olśnienia! Faktycznie - są tylko drogie pociągi PKP IC!
Niedawno zastanawiałem się dlaczego od nowego rozkładu pociągi pospiszne z Warszawy będą dojeżdżać tylko do Kutna i Konina. Teraz już wiem!

Pozostaje nam tylko krzyknąć: Konkurencja szkodzi klientowi! - PKP IC


Ostatnio zmieniony przez Galanonim dnia 20-11-2005, 22:19, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Alwis Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Bydgoszcz, Wrocław

PostWysłany: 20-11-2005, 22:19    Odpowiedz z cytatem

Brawo Krycha zablokowanie za Twój tekst na Forum IC to dla Ciebie jedynie powód do dumy.
W Twoich tekstach jest to COŚ Twisted Evil
Jak to już pisałem. Tak trzymaj !

Pozdrawiam
Alwis


Ostatnio zmieniony przez Alwis dnia 21-11-2005, 12:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 20-11-2005, 22:47    Odpowiedz z cytatem

Alwis napisał/a:
Brawo Krycha zbanowanie za Twój tekst na Forum IC to dla Ciebie jedynie powód do dumy.

Wow, nie było mnie przez weekend a tutaj tyle się dzieje Very Happy
Krycha, może zablokowali tam Ciebie na prośbę prezesa, wiadomo jakiego Question
Po tym jak zalazłaś mu za skórę opisując na forum [ http://www.ic.rail.pl/viewtopic.php?t=283 ] jego karierę przy uprawie bawełny w Kazachstanie, w tych "Szalonych" wydawnictwach dla młodzieży, w rządzie u Steinhofa, a teraz jeszcze ta propaganda sukcesu jego spółki-monopolisty... wszystko jest możliwe Very Happy
To było extra - tak trzymaj Exclamation

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Alwis Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Bydgoszcz, Wrocław

PostWysłany: 20-11-2005, 23:08    Odpowiedz z cytatem

Jestem pewien, że muszę napisać to samo co pisałem będąc w "starym" Forum Laughing

Mimo logo "Wolnej Drogi" wyrażane na Forum opinie są prywatnymi opiniami Alwisa

Mam nadzieję, że w ten sposób uniknę identyfikowania moich poglądów z poglądami redakcji dwutygodnika "Wolna Droga".

Pozdrawiam
Alwis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 20-11-2005, 23:30    Odpowiedz z cytatem

gonzor napisał/a:
Chyba nie są objęte kabotażem ? IC uruchamia też w komunikacji międzynarodowej BWE ( 3 pary ) WAWEL , PRAHA , SOBIESKI i nimi można jeździć w komunikacji krajowej.

Wszystkie pociągi jadące na Wschód lub ze Wschodu składają się wyłącznie z wagonów sypialnych i kuszetek. I nie ma znaczenia która spółka je obsługuje. Jest to spowodowane koniecznością wymiany kół na granicy (inna szerokość torów). Trudno więc udostępniać taki pociąg w komunikacji krajowej na krótkich odcinkach, bo i tak nikt czymś takim nie pojedzie ze względu na koszty (bilet+kuszetka).
Dotyczy do również m.in. "Kiepury" PKP IC na terenie Niemiec.

Pociągi dzienne tej spółki do Berlina, Pragi czy Wiednia to zupełnie inna "bajka". A poza tym co to ma wspólnego z tematem tej dyskusji? Proszę nie schodzić z tematu albo rozpocząć nowy wątek!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-11-2005, 23:53    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nie może być tak jak jest na linii Wrocław-Warszawa? Na tej trasie mamy zarówno pociągi pospieszne (5), expresowe (2) oraz Intercity (3). Sytuacja jak najbardziej normalna, dająca ludziom możliwość wyboru. Niestety nie można tego powiedzieć o omawianych w temacie liniach z Warszawy do Poznania, Gdynii i Krakowa (CMK), gdzie takiego wyboru po prostu nie ma!

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-11-2005, 00:25    Odpowiedz z cytatem

Mamy oto dwa obozy:

1. Przeciwnicy monopolu PKP IC na konkretnych liniach.
2. Osoby, które uważają, że takiego monopolu wcale nie ma.

Ci pierwsi przytaczają konkretne argumenty. Ci drudzy potrafią tylko zarzucić monopol na lokalnych liniach Przewozom Regionalnym.

Może będzie to zaczątek do poważnej debaty w kwestii połączeń dalekobieżnych i dominacji spółki PKP IC na najbardziej intratnych trasach, co na pewno nie jest z korzyścią dla pasażerów? Czas pokaże...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 21-11-2005, 00:59    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Właśnie zostałam zablokowana na IC Forum!

Nie masz się czym przejmować...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fikander Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2005
Skąd: Warszawa Ochota

PostWysłany: 21-11-2005, 10:48    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:

Zresztą zjechałam całe Niemcy koleją i oprócz ICE jest wiele alternatywnych tańszych połączeń z przesiadkami.


Do Poznania też trochę takich jest, nie mam w tej chwili cegły, ale jest popołudniowy Konin + kibel Ponętów - Poznań...


Krycha napisał/a:
Przejazd zmonopolizowaną przez PKP IC CMK-ą w niecałe 3 godziny, a przejazd pośpiesznym przez Kielce w prawie 5 godzin to chyba jest jakaś różnica, co nie?


Tak, jest. Dlatego za to pierwsze płaci się więcej, a za to drugie mniej. Chyba logiczne - za towar wyższej jakości cena jest wyższa.

W dodatku NIEPRAWDĄ jest, jakoby połączeń PKP PR via CMK NIE BYŁO.


marpsoft napisał/a:
Jeśli Ty nazywasz wleczenie się z Katowic do Warszawy przez Częstochowe niezłym połączeniem kolejowym to nie mam pytań...


Tak, na warunki polskie jest to połączenie niezłe, zarówno w kategorii ilści połączeń, jak i ich czasu.


Paździoch napisał/a:
Dlaczego nie może być tak jak jest na linii Wrocław-Warszawa? Na tej trasie mamy zarówno pociągi pospieszne (5), expresowe (2) oraz Intercity (3).


To tak jak do Kraka i Katowitz.


Pirat napisał/a:
Mamy oto dwa obozy:

1. Przeciwnicy monopolu PKP IC na konkretnych liniach.
2. Osoby, które uważają, że takiego monopolu wcale nie ma.


I 3. Fikander, który uważa, że mamy oznaki monopolu na wybranych trasach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bob Marley Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 21 Lis 2005

PostWysłany: 21-11-2005, 15:01    Odpowiedz z cytatem

Fikander, masz racje, ze cena TLK rowna sie mniej wiecej cenom w posp. Ale... no wlasnie. Nie ma wspolnych biletow TLK <-> PR. I jaki jest skutek? Ze jadac z Warszawy do Leszna, z Lublina do Lodzi itp. pociagami dwoch spolek trzeba zaplacic jakies idiotyczne kwoty. Nie wspominam juz o biletach turstycznych i sieciowych na poc. posp.
A przypomne, ze gdy obecne TLK nalezaly do PR, to przesiadkowicze stanowili naprawde spory odsetek pasazerow, a PR dbaly o ladne skomunikowania. Parchy ktorych stac na IC i tak dalej jezdzili IC, natomiast ludzie z Wronek, Leszna, Elblaga zyskali po raz pierwszy od dawna mozliwosc podrozy do stolicy za normalna cene. Teraz znowu jezdza PKSem albo nocnymi rzezniami.

A co do miedzynarodowych tranzytow. Nie do konca OT, bo w niektorych z nich mozna by wlaczac na polskim odcinku wagony 2 kl. np. Terespol - Rzepin albo Warszawa - Poznan. Ale sadze, ze monopolista kazal by od razu zlikwidowac.
Jedynie pocieszenia, ze beda w nowym rozkladzie ladne skomunikowania w Kutnie, ale jak znam zycie beda o nich wiedziec nieliczni milosnicy posiadajacy SRJP i kolejarze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 21-11-2005, 15:36    Odpowiedz z cytatem

Fikander napisał/a:
Tak, jest. Dlatego za to pierwsze płaci się więcej, a za to drugie mniej. Chyba logiczne - za towar wyższej jakości cena jest wyższa.
W dodatku NIEPRAWDĄ jest, jakoby połączeń PKP PR via CMK NIE BYŁO.

A dlaczego nie mogę jechać tańszym pociągiem pośpiesznym CMK-ą tylko muszę tłuc się przez Kielce? Bo jest monopol PKP IC!

Tak, CMK-ą jeżdżą pociągi Przewozów Regionalnych: aż jeden "Batory" do/z Budapesztu.

Doprawdy śmieszy mnie twoja obrona PKP IC przed zarzutami o monopol. Nie masz absolutnie żadnych konkretnych argumentów! Każdy twój pseudo-argument jestem w stanie z miejsca wyśmiać, ale nie będę złośliwa w tej kwestii jak niektórzy użytkownicy - piewcy wspaniałości PKP IC i prezesa Prześlugi na IC Forum.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-11-2005, 16:06    Odpowiedz z cytatem

Ty zapomnij Krystyna, że przez Bolesławiec przejedzie jakiś pociąg spółeczki PKP IC! A już na pewno nie za kadencji Prześlugi! Mr. Green
Może Niemcy kiedyś coś puszczą swojego z Drezna po E-30?

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 21-11-2005, 16:36    Odpowiedz z cytatem

przemar napisał/a:
Czy nie macie wrażenia, że w PKP istnieje jakieś nieformalne lobby na rzecz spółki PKP IC?

Wystarczy regularnie odwiedzać stronę internetową Centrali PKP www.pkp.pl by to stwierdzić.
Ciągle są tam tylko bannery reklamowe PKP IC. Jak nie reklama TLK to teraz reklamują Superbilety. I tak wkółko, tylko reklamy PKP IC.
A lobby pro-PKP IC oczywiście istnieje. Czy ktoś w to wątpi?

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 21-11-2005, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Widzę Zed, że i Ty się doigrałeś na IC Forum! :wink: Czyżbyś stanął w mojej obronie i za to Cię ocenzurowali i zbanowali tak jak mnie? Dziękuję Ci serdecznie, ale ja już położyłam lagę na tamto "forum"... Szkoda czasu po prostu.

Korzystając z okazji zrobię porównanie wyników sondy.

Pytanie brzmi: Czy PKP Intercity jest monopolistą na liniach kolejowych z Warszawy do Krakowa (CMK), Poznania, Trójmiasta?

PR Forum:
TAK 93%
NIE 3%
Nie mam zdania 3%

IC Forum:
TAK 66%
NIE 33%
Nie mam zdania 0%

Jak widać nawet większość użytkowników IC Forum uważa, że PKP Intercity to monopolista. Zaskakujące... ale głosowanie wciąż trwa!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Świnia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2005
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 21-11-2005, 20:13    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Widzę Zed, że i Ty się doigrałeś na IC Forum! Czyżbyś stanął w mojej obronie i za to Cię ocenzurowali i zbanowali tak jak mnie?

To jest świństwo!

_________________
Co cię nie zabije, da ci moc i siłę !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl