Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Linia Ełk-Pisz
Autor Wiadomość

Referee Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sie 2010
Skąd: Białystok

PostWysłany: 14-09-2010, 22:47    Odpowiedz z cytatem

Jak z frekwencją na kursach Ełk - Pisz? Ostatnio cisza w tym temacie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Dzi Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 26 Wrz 2006

PostWysłany: 18-09-2010, 09:03    Odpowiedz z cytatem

Byłem na wycieczce, dnia 15.09.2010 r. jechałem pociągiem 9621 (Olsztyn odjazd 8.35) w relacji Olsztyn Główny - Ełk, nie byłem zadowolony z frekwencji... Obsługę zapewniał SA 133 - 015.

Do Szczytna frekwencja dostateczna, można powiedzieć, że utrzymała się do Piszu, na stacjach pośrednich wysiadały pojedyncze osoby, czego nie można już powiedzieć o odcinku Pisz - Ełk, za wyjątkiem Białej k. Piszu (wysiadła jedna osoba). Od Piszu jechałem sam w drugim członie szynobusu. Do Ełku dojechały na moje oko 3 osoby wraz ze mną, no i oczywiście obsługa...

Wydaje mi się, że godzina tego pociągu nie jest dobra. Jak obserwowałem w pociągach popołudniowych, zaznaczyć trzeba, że były to wakacje, frekwencja była wysoka, a raz dosiadając się w Świętajnie (pociąg do Olsztyna) nie mogłem za bardzo wybierać między miejscami siedzącymi.

Muszę również zaznaczyć, że linia w odcinku Pisz - Ełk jest mało atrakcyjna, prędkość szlakowa jest żenująca.
Warto byłoby wiedzieć coś na temat frekwencji w pociągu Olsztyn - Ełk, który wyjeżdża z Olsztyna o 16 i o tych, które jadą z Ełku. Jeżeli jest ona niska i stan ten jest regularny, to wydaje mi się, że odcinek Pisz - Ełk powinien być włączany tylko w wakacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 18-09-2010, 10:05    Odpowiedz z cytatem

Z tym co przyjeżdża do Ełku po 19 , to różnie... raz przyjeżdża sporo ludzi , raz nie.
W wakacje frekwencja była cieńsza... teraz zauważyłem, że więcej ludzi dojeżdża do stacji końcowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 18-09-2010, 13:41    Odpowiedz z cytatem

Jechałam tą trasą z Olsztyna pod koniec sierpnia na szynobusie, w dzień roboczy, o 15.55 bodajże.
Frekwencja - taka, że długo szukałam miejsca siedzącego Smile Prawie 100%.
Zdecydowana większość na biletach miesięcznych, czyli SĄ CHĘTNI do jazdy tam pociągiem. Najwięcej osób wysiadło w Szczytnie, ale też o 12-15 dosiadło. potem nie wiem, bo przed Rucianym Nida musiałam wysiąść.

Acha - mijanka w Marcinkowie z jednym wagonikiem za lokiem (lało, nie dojrzałam co to) - niestety pustawo.

Z powrotem jechałam 28.08 (jeszcze wakacje) 9526 Pisz-Olsztyn Główny (szynobus), w piątek. Frekwencja bez szału, w Szczytnie zrobiło się ponad 60%.

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 28-09-2010, 10:03    Odpowiedz z cytatem

Czemu wy się dziwicie po tylu latach konsekwentnego odzwyczajania ludzi od podróżowania koleją? Frekwy 200% żeby zobaczyć jak pociąg wygląda? Spokojnie. Najważniejsze żeby pociągi były punktualne, nie psuły się (żadnego KKA!!! jak w Małopolsce czy Podkarpaciu). Potem przy najbliższej zmianie rozkładu dodać np. dwie pary skomunikowane w Olsztynie i Ełku na pociągi dalekobieżne, a umożliwiające także zaspokojenie potrzeb lokalnych (dojazdy praca/szkoła Olsztyn, Szczytno, Pisz, Ełk) i to zadziała.
Piszcie swoje uwagi, szczególnie ci co jeżdżą na tamtych liniach, do UM-u. Nie liczcie że urzędnicy czytają to forum. Za to UM kupił już parę szynobusów, więc i tutaj ten tabor można wykorzystać. A pozytywne dane z reaktywacji tej linii mogą być impulsem dla pozostałych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-10-2010, 20:00   

Syrenka Dziś też jest mijanka w Marcinkowie dokładnie o godz 16:17 ale z zazwyczaj z SA-106 i już nie jest pustawo
Powrót do góry

Referee Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sie 2010
Skąd: Białystok

PostWysłany: 29-12-2010, 20:14    Odpowiedz z cytatem

Dziś:

SA 133-014 "Ełk" R-9626 Ełk - Olsztyn Główny:

Ełk ok. + 15
Ełk Szyba Zach +1
Nowa Wieś Ełcka 0
Bajtkowo 0
Pogorzel Wielka +1
Drygały +3
Biała k/ Piszu +6
Kaliszki 0
Stare Guty +1
Pisz -3 + ok. 20; przyjechał o czasie (10:21) odjechał z 18-minutowym opóźnieniem (10:47)

SA 133-016 "Warmia" R-9623 Olsztyn Główny - Ełk
Pisz - 10 + 2; przyjechał z 18-minutowym opóźnieniem (10:44)
Stare Guty -1
Kaliszki -5
Biała k/ Piszu -1
Drygały +1
Pogorzel Wielka +1
Bajtkowo +1
Nowa Wieś Ełcka 0
Ełk Szyba Zachód 0
Ełk - ok. 10; przyjechał o 12:10, czyli z 16-minutowym opóźnieniem

SA 133-016 następnie na R-98135 Ełk (o 12:14) - Olsztyna Gł. przez Korsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

eurek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2006
Skąd: Wrocław/Nysa

PostWysłany: 29-12-2010, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Kolega jakies zaliczonko robil? Very Happy Frekwa z Ełku do Olsztyn calkiem elegancka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Referee Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sie 2010
Skąd: Białystok

PostWysłany: 30-12-2010, 13:08    Odpowiedz z cytatem

Tak zaliczonko, choć nie pierwsze tego odcinka. Staram się krótkie odcinki na Warmii, Mazurach i Podlasiu pokonywać. Kilkakrotnie w roku robiłem Ełk-Olecko-Ełk, jednak w 2010 roku ani razu się nie przejechałem Sad , kosztem wspomnianego już odcinka Ełk-Pisz (trzeci wypad).
Za godzinę idę na Ełk-Białystok.
Styczeń to głównie podlaskie, w tym Białystok-Waliły-Białystok w ramach WOŚP.

Jak dotrę do Białegostoku, to postaram się wrzucić fotki z piskiego wypadu.

[ Dodano: 30-12-2010, 22:24 ]
Moje zdjęcia z linii "piskiej"

http://picasaweb.google.com/Pawel.Szrajber/OlsztynGEK#

Zimowa sceneria - wczorajsze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

eurek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2006
Skąd: Wrocław/Nysa

PostWysłany: 02-01-2011, 10:42    Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że WOSP nie wjedzie do Zubek Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Referee Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sie 2010
Skąd: Białystok

PostWysłany: 03-01-2011, 23:36    Odpowiedz z cytatem

http://www.ruciane-nida.org/kmk/viewtopic.php?t=210&postdays=0&postorder=asc&start=435 tutaj dostępny jest filmik z objazdu na "piskiej" Tour de Pologne w związku z wykolejeniem szynobusu pod Kętrzynem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 04-01-2011, 18:44    Odpowiedz z cytatem

To jest skutek braku drugiego toru od Białegostoku do Korsz. Inna sprawa że ruch teraz tam jest marny. Dobrze że było którędy zrobić objazd. Wniosek: linia powina być utrzymywana w przejezdnosci, bo nigdy nie wiadomo co się zdarzy. A jak się zdarzy i nie będzie gdzie objechać, to może sporo kosztować.
Mimo marnej oferty na Szczytno-Pisz-Ełk cieszę się że tam coś jeździ. Może w czasie ferii i wakacji trochę się frekwa podniesie, bo te pociągi mają jako-takie skomunikowania na stacjach końcowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dzi Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 26 Wrz 2006

PostWysłany: 19-07-2011, 21:56    Odpowiedz z cytatem

14.07.2011 r. jechałem pociągiem 9623 (Olsztyn Gł. - Pisz - Ełk) w odcinku od Świętajna do Ełku. Kurs realizował SA133, frekwencja średnia. Za Piszem obniżyła się znacznie, ale jechało kilka osób, które przesiadały się na TLK 54108 "Tour de Pologne". Skomunikowanie (jeżeli to w ogóle jest skomunikowanie) powinno być lepsze. Tym bardziej, że to wcale niegłupi pomysł tamtędy jechać do Warszawy przy obecnej ofercie z Olsztyna. Potem jechałem 9629 (Olsztyn Gł. - Pisz - Ełk) do Szczytna frekwencja ponad 100%. Dalej wysoka, ale nie wiem dokąd bo wkrótce wysiadłem.
Wydaje mi się, że powinien być jakiś popołudniowy pociąg z Ełku do Olsztyna przez Pisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 16-05-2013, 23:35    Odpowiedz z cytatem

Linia kolejowa Szczytno - Ełk pozostanie w użytkowaniu.

Dwa spośród sześciu odcinków linii kolejowych planowanych do czasowego wyłączenia pozostaną czynne. Pociągi będą mogły jeździć między Szczytnem i Ełkiem oraz Kętrzynem i Karolewem. To efekt deklaracji zwiększenia przewozów na liniach położonych na terenie województwa warmińsko - mazurskiego.
Na spotkaniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego została omówiona sytuacja odcinków linii 219 Szczytno - Ełk oraz 259 Kętrzyn – Karolewo, które zostały wykreślone z wykazu linii kolejowych planowanych do czasowego wyłączenia opublikowanej w lutym tego roku.

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/14026/Linia-kolejowa-Szczytno-Elk-pozostanie-w-uzytkowaniu.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SA 133-019 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2012
Skąd: Białystok/Rybnik

PostWysłany: 22-04-2014, 19:46    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zna przyczynę zamknięcia szlaku Szczytno- Ełk na dwa dni (24-26 kwietnia)
http://pisz.wm.pl/199905,Uwaga-podrozni-Tymczasowe-zmiany-w-kursowaniu-pociagow.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl