Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Osobowe z przedziałem 1 klasy
Autor Wiadomość

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 11-02-2009, 18:44   Osobowe z przedziałem 1 klasy Odpowiedz z cytatem

Co to za twór niech ktoś mi powie? Zwykły kibel, ze zwykłym czołem. 2 segmenty zupełnie zwyczajne (ściany obite sklejką, siedzenia z dermy), ale pół jednego segmentu oznakowana jako 1 klasa z quasilotniczymi fotelami w środku (ale ściany też obite sklejką).

Takie cus jechało dziś jako osobówka Bydgoszcz-Ino.

Pytanie numer 2 - mozna wsiadać do takiego przedziału, czy nie bardzo? Spotkąłem sie kiedyś z opinią, że skoro w osobówkach nie ma formalnie 1 klasy i nie kupisz stosownego biletu to mozna, ale konduktor kiedyś ie podzielił tej interpetacji...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Robikon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2008
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-02-2009, 19:16    Odpowiedz z cytatem

Ja też jechałem takim wagonem z Kamienia Pom. do Wrocławia Karmazyn.Odp.Na osobówkach nie ma 1 kl czyli można jechać z biletem na 2 kl.ale nawet kasa nie sprzeda Ci biletu na 1 kl.w poc os
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 11-02-2009, 20:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na osobówkach nie ma 1 kl czyli można jechać z biletem na 2 kl.ale nawet kasa nie sprzeda Ci biletu na 1 kl.w poc os

Ino jak kiedys takie słowa rzekłem konduktorowi to straszył mnie mandatem (jego wykładnia był taka, że to, ze nie moge kupic biletu nie znaczy,że moge w pierwszej klasie siedzieć). Skończyło sie na przeniesieniu się do 2.

Mimo to ciekaiw mnie sens takiej przeróbki. ED72 obsługiwało czasem pospiecy i tam to miało sens, ale tu był najzwyklejszy kibelek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arclight Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2008
Skąd: Lublin

PostWysłany: 11-02-2009, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Ja w zeszłym roku jechałem w pierwszej klasie pociągu osobowego z Lublina do Dęblina na bilecie drugiej klasy z pociągu pospiesznego. Konduktor nie miał żadnego "ale".

Aha, jednostka którą jechałem to EN57-1333.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

zyrafa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Stargard [Zbk/Szn]

PostWysłany: 11-02-2009, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Obecnie wszystkie pociągi PKP PR posiadają tylko klasę 2, jeśli obsługiwane są taborem posiadającym przedziały klasy 1 (ED72, ED73, niektóre EN57), miejsca te traktowane są jako miejsca klasy 2. Sprawdzone empirycznie na trasie Stargard - Szczecin Wink .

_________________
Dyskusja polega na wymianie poglądów nie epitetów
Galeria autorska http://www.zbaszynek.stargardcom.pl zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Robikon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2008
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-02-2009, 21:04    Odpowiedz z cytatem

Ps.Ja bym tam sie nie przesiadał tylko nauczył takiego typa porzadku.Na twoim miejscu spisał bym nr służbowy i napisal skarge ,mógl Ci podac podstawe prawna.skoro w rozkładzie jazdy w rubryce -rodzaj,nazwa,nr poc,inf. o składzie nie ma cyfry 1 tylko cyfra 2 to jest tylko 2 kl.Jeżeli w rozkładzie w rubryce info o składzie jest cyfra 1 i 2 to wtedy konduktor miał racje , a tak nie miał prawa usuwac Cie z tego miejsca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 11-02-2009, 21:30    Odpowiedz z cytatem

To jak to się ma do oferty PKP PR na bilet sieciowy, który rzekomo jest ważny w klasie dowolnej pociągów uruchamianych przez PKP PR? Przecież tych parę pospiesznych na palcach jednej ręki można wymienić. Gdzie jest jakaś informacja (przepis), stanowiąca, że wszystkie pociągi osobowe posiadają tylko i wyłącznie wagony kl.2, nawet jeśli oznaczenie wskazuje na kl.1? Jakby co to przecież trzeba się powołać na konkretny zapis, a nie na "słuchy".

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

zyrafa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Stargard [Zbk/Szn]

PostWysłany: 11-02-2009, 21:37    Odpowiedz z cytatem

Klasa dowolna to też 2 Very Happy . Wszystkie osobowe mają wyłącznie kl.2 (patrz Hafas, SRJP), tylko pospieszne do Pragi i Drezna z Wrocławia rozkładowo prowadzą kl.1.

_________________
Dyskusja polega na wymianie poglądów nie epitetów
Galeria autorska http://www.zbaszynek.stargardcom.pl zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 11-02-2009, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Dowolna to dowolna, wiadomo, ale gdzie mogę znaleźć konkretny zapis, że w pociągach osobowych PKP PR występuje tylko kl.2 (bez względu na oznaczenie wagonu, składu) Question

A to, że np. hafas pokazuje tylko kl.2 to moim zdaniem nie jest wystarczający argument. Wiele razy była sytuacja, że SRJP pokazywał kl.1-2, a pociąg prowadził tylko kl.2. Kwestia zestawienia pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

zyrafa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Stargard [Zbk/Szn]

PostWysłany: 11-02-2009, 21:54    Odpowiedz z cytatem

A może znajdziesz pociąg osobowy Spółki PKP PR z miejscami klasy 1 w obowiązującym w rozkładzie jazdy, ja takiego nie widzę. Pamiętaj że rozkład jazdy to oferta i przewoźnik jest związany zapisami w ofercie. Kasa także nie sprzeda biletu na miejsce w klasie, która w ofercie nie jest wskazana.

Odnośnie dopisanej kwestii - jeśli w pociągu mimo oferty (rozkładu jazdy) nie było kl.1. to podróżnemu posiadającemu bilet klasy 1 przysługuje wówczas zwrot - bo przewoźnik nie wywiązał się z oferty. Pamiętaj w prawie przewozowym przewoźnik odpowiada na zasadzie ryzyka i to on powinien na własny koszt zapewnić pasażerowi odpowiedni tabor (w ekstremalnych sytuacjach komunikację zastępczą). Nie wiem jak ty ale ja podróżowałem już w pociągach złożonych wyłącznie z wagonów klasy 1 bo przewoźnik nie był w stanie zapewnić innego taboru. Podobnie sytuacja ma się do ED72 kursującego w planie EN57.

_________________
Dyskusja polega na wymianie poglądów nie epitetów
Galeria autorska http://www.zbaszynek.stargardcom.pl zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 11-02-2009, 22:03    Odpowiedz z cytatem

W takim razie powinny zniknąć oznaczenia kl.1, bo wprowadzają przeciętnego podróżnego w błąd.Jutro z ciekawości zapytam konduktora.

Też parę razy spotkałem sytuację, że w składzie były wagony kl.1, ale wówczas konduktor informował podróżnych o zmianie kategorii wagonów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 11-02-2009, 22:29    Odpowiedz z cytatem

Celem wyjaśnienia kilku spraw.
W niektórych pociągach PKP Przewozy Regionalne w EN57 jest 1 klasa i jest w niej ważny bilet 1 klasy, bilet na "dwójkę" jest nieważny, ale można zrobić dopłatę.
Jeśli w rozkładzie jazdy, jest podane "tylko 2 klasa" wtedy jadąc w 1 klasie należy zrobić dopłatę do 1 klasy w pociągu i konduktor nie bierze opłaty za wypisanie biletu. "Jedynka" nie jest to w żadnym wypadku tym samym, co "dwójka".
Przykładem takiego pociągu, w składzie którego jeździ 1 klasa, jest "Łyna" relacji Gdynia Główna-Olsztyn i Olsztyn-Gdynia. W rozkładzie jest informacja o tym pociągu jako: Osobowy.
Czasem może się zdarzyć, że podstawią akurat jednostkę z 1 klasą, gdzie w rozkładzie jest "tylko 2 klasa", zdarza się tam na śląsku, np kilka razy jechała taka "Olza" z Katowic do Cieszyna. Wtedy trzeba robić dopłatę.
Bzdura jest, że kasjerka nie sprzeda biletu na 1 klasę. Należy ją poinformować, że w takim pociągu jest 1 klasa, kasjerka może być zdziwiona, bo to rzadkość, ale bilet sprzeda - wiem z doświadczenia, zawsze jak w osobowym jest 1 klasa i ja nią jadę, to mam bilet kupiony na 1 klasę w kasie biletowej.
Ktoś wspominał, że jechał osobowym 1 klasą z biletem na pośpiech na 2 klasę. Było to możliwe przed 1 grudnia 2008, gdyż cena za pośpieszny 2 klasy, była o kilka groszy wyższa, niż za osobowy 1 klasę. Obecnie pośpieszne to PKP IC i ich bilety w osobowych są nie ważne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Robikon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2008
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-02-2009, 23:08    Odpowiedz z cytatem

Ps.Pani wracając z Kamienia Pom do Scinawy poc. osob Karmazyn ,chciała kupić bilet na 1 kl.do ścinawy ale pani kasjer powiedziała,że nie ma w poc osob 1 kl.to samo konduktor podczas sprawdzania biletów powiedział,że nie ma w poc osob kl.1.jechała jednostka EN57-1533rb, w której przod był przerobiony na jedynke-sam bylem tego swiadkiem.Ja natomiast jechalem z Kamienia do Wrocławia sam byłem w szoku na plus,było czyściutko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gazomir Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 02 Lut 2009

PostWysłany: 12-02-2009, 07:42    Odpowiedz z cytatem

W obecnym rozkładzie jak i w poprzednim pociągi osobowe Motława i Łyna relacji Olsztyn-Gdynia-Olsztyn obsługiwane są rozkładowo kiblami z przedziałem kl.1 i jak najbardziej możliwy jest zakup biletu na kl.1 w tych pociągach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 12-02-2009, 13:49    Odpowiedz z cytatem

Iktorn napisał/a:
Celem wyjaśnienia kilku spraw.
W niektórych pociągach PKP Przewozy Regionalne w EN57 jest 1 klasa i jest w niej ważny bilet 1 klasy, bilet na "dwójkę" jest nieważny, ale można zrobić dopłatę.(...)


Iktorn dobrze gada.Takich osobówek jest mnóstwo.Np. pociąg "Orlik" z Krakowa/Płaszowa do Częstochowy z godziny 18:02 i np. pociąg z Krakowa/Głównego do Żiliny o godzinie 7:05

Ale owszem zdażają się wpadki z I klasami.Jechałem raz pociągiem z Oświęcimia do Krakowa(wsiadłem w Rudawie) i była w osobówce pierwsza klasa! Nawet musiałem tam wejść żeby bilety kupić. Ale kierpocini(dosyć ładna kobiecina Very Happy)nie wkurzała się, ale wolałem dla bezpieczeństwa klapnąć w 2 klasie na siedzeniach fullplastic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl