Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 59, 60, 61  Następny
Pociągi Wrocław - Drezno
Autor Wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 30-12-2009, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Wysłałem jakiś miesiąc temu email w sprawie dodatkowych postojów pociągów relacji Wrocław-Drezno-Wrocław.

oto odpowiedź którą otrzymałem:
Cytat:
Witam !
W odpowiedzi na Pana e-mail dotyczący wyznaczenia postojów na stacji Chojnów i Pieńsk dla pociągów relacji Wrocław - Drezno - Wrocław uprzejmie informuję, że Spółka występowała do DB Regio AG w sprawie wprowadzenia postojów na ww. stacjach. Jednak strona niemiecka stoi na stanowisku, że połączenia w relacji Wrocław - Drezno - Wrocław są utworzone jako połączenie w ruchu międzynarodowym, tak aby w odniesieniu do obecnego natężenia ruchu wewnetrznego między istniejącymi przystankami nie tworzyć dodatkowego popytu w komunikacji krajowej. Ponadto strona niemiecka uważa, że wyznaczenie dodatkowych postoi doprowadziłoby do problemów z ilością dostepnych miejsc w pociągu, a tym samym do obniżenia komfortu jazdy podróżnych, którzy i tak pomiędzy Wrocławiem a Dreznem korzystają z podróży o wydłużonym czasie jprzejazdu.Obecnie są prowadzone negocjacje by w pociągach relacji Wrocław - Drezno - Wrocław
wyznaczyć postoje na stacjach Chojnów, Pieńsk oraz Miękini bez pogorszenia jakości świadczonych usług.
Uprzejmie proszę o przyjęcie powyższych informacji.


Co o tym sądzicie? Wytłumaczyli się?
"Obecnie są prowadzone negocjacje by w pociągach relacji Wrocław - Drezno - Wrocław
wyznaczyć postoje na stacjach Chojnów, Pieńsk oraz Miękini bez pogorszenia jakości świadczonych usług." Ciekawe jak to chcą zrobić? Będą może po 3 desiro naraz jeździć? Rolling Eyes
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TLK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2009
Skąd: Dolnośląskie

PostWysłany: 04-01-2010, 23:17    Odpowiedz z cytatem

ja mam takie pytanie bo nie moge znaleźć odpowiedzi;/

planuje podróz tak:

Pociag osbowy i mam potem przesiadke na DESIRO i czy ZVON tam obowiazuje w tym DESIRO?

szukam szukam czytam o zvonie i nie wiem juz sam.

skoro to DB to powinien obowiazywac,tak?

_________________
Dążmy do tego by w Polsce znów była normalna kolej!
Wybierz kolej a nie dymiący środek transportu.
Koleją taniej, bezpiecznie i ekologicznie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 05-01-2010, 08:25    Odpowiedz z cytatem

TLK, chyba słabo szukałeś. Wink

Tutaj masz wszystko:
http://pkp.boleslawiec.pl/zvon/

REGIOekspresy Drezno - Wrocław - Drezno są uruchamiane przez DB Regio w kooperacji z PR.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 05-01-2010, 13:29    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście. że obowiązuje Rolling Eyes

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krzychu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-01-2010, 16:34    Odpowiedz z cytatem

Jakiej kategorii są pociągi Wrocław - Drezno na polskim odcinku? Regioekspres? - jeśli tak to rozumiem, że cenowo to jest ta sama taryfa jak dla Interregio. I co powinno byc napisane na bilecie? P+ ?
Czy jest problem z kupnem przejściówki u konduktora zarówno jadąc do Niemiec jak i wracając? Będę jechał na bilecie Interrail, więc muszę na odcinek polski kupić bilet osobny. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

_________________
Przywrócić pociągi dalekobieżne przez Kluczbork!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 05-01-2010, 20:39    Odpowiedz z cytatem

Pociągi po polskiej stronie jeżdżą jako pośpiechy i cena biletu jest jak cena pośpiecha. Nie kupuj przejściówki, kup bilet Wrocław- Zgorzelec i po przekroczeniu granicy kup albo w automacie Gorlitz- Dresden albo u konduktora niemieckiego. Tam nie ma dopłaty za kupno w pociągu biletu.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 05-01-2010, 20:43    Odpowiedz z cytatem

mateuszpiszcz napisał/a:
Pociągi po polskiej stronie jeżdżą jako pośpiechy i cena biletu jest jak cena pośpiecha.

Bzdury! Pociągi Wrocław - Drezno po polskiej stronie jeżdżą jako REGIOekspresy i obowiązuje w nich taryfa interREGIO.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 05-01-2010, 21:14    Odpowiedz z cytatem

W związku z tym jestem winien przeprosiny.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krzychu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-01-2010, 23:51    Odpowiedz z cytatem

A co do przejściówki Zgorzelec - Gorlitz to w kasie we Wrocławiu podano mi cenę ponad 18 zł, ponoć u konduktora kosztuje ok 8 zł. Czy ktoś może to potwierdzić?

_________________
Przywrócić pociągi dalekobieżne przez Kluczbork!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 06-01-2010, 08:49    Odpowiedz z cytatem

Ale co tu potwierdzać?
Opłata według taryfy N dla poc. IR (w poc. Wrocław - Dresden) za odc. Zgorzelec - Görlitz wynosi 7,00 + 5,00 "za wystawienie w pociągu". Suma = 12,00 zł.
Natomiast według taryfy N dla poc. R (obecnie nie ma ani jednego połączenia w tej taryfie) za odc. Zgorzelec - Görlitz wyniosłaby 3,00 + 5,00 "za wystawienie w pociągu". Suma = 8,00 zł.

Nagminnym widokiem (w poc. Wrocław - Dresden) jest mozolne wypisywanie biletów w pociągu na przejazd Wrocław - Zgorzelec Gr. P. po ruszeniu ze stacji z czynnymi kasami Exclamation Taki bezstresowy bilet z Wrocławia do Niemiec kosztuje 32,00 zł. W kasie: "nie da się" Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-01-2010, 11:35   

krzychu napisał/a:
Jakiej kategorii są pociągi Wrocław - Drezno na polskim odcinku? Regioekspres? - jeśli tak to rozumiem, że cenowo to jest ta sama taryfa jak dla Interregio. I co powinno byc napisane na bilecie? P+ ?


Kupuję bilety na te pociągi na odcinku Legnica - Wrocław i odwrotnie. Kasy wystawiają mi bilety na IR, dotąd wszyscy konduktorzy to akceptowali.

Regioekspres to niepotrzebne mieszanie w kategoriach pociągów. Nawet zapowiadacze we Wrocławiu i w Legnicy (w Legnicy zawsze) zapowiadają te pociągi jako InterRegio do Drezna (Wrocławia).
Powrót do góry

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 07-01-2010, 10:05    Odpowiedz z cytatem

Przejściówka, ach..
W zeszłym roku jechaliśmy grupą do Niemiec. Mieliśmy bilet grupowy na szynobus ze stacji Wrocław Gł. do ZGORZELEC GR. - ale mimo to konduktor kazał nam przejściówki do Görlitz kupić.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 07-01-2010, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Po 60 latach wraca do nas niemiecka kolej

Pociąg niemieckiej kolei relacji Wrocław-Drezno na dworcu we Wrocławiu - fotogaleria

źródło: Onet.pl

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 07-01-2010, 23:58    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to ktoś jeszcze zauważył ale dziś jadąc autem do Legnicy zauważyłem na przejezdzie wieczornego Dresia i jeden z szynobusów był paskudnie zamalowany sprejem przez jakiegoś durnego graficiarza który oszpecił szynobus mam tylko na dzieje że do tego nie doszło w Polsce np w czasie nocnego postoju we Wrocławiu.. Rolling Eyes Wie ktoś może gdze trzymają te składy we Wrocławiu noca? Mam tylko nadzeje że nie bedze kolejnych dewastacji i zniszczeń w przyszłości ..
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 08-01-2010, 10:56    Odpowiedz z cytatem

widziałem wczoraj ok 21:10 jak przejeżdżał wiaduktem nad Grabiszyńską, cała 2 jednostka była zamalowana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 61 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 59, 60, 61  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl