Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 59, 60, 61  Następny
Pociągi Wrocław - Drezno
Autor Wiadomość

siwy_pl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Mar 2009

PostWysłany: 20-03-2009, 17:13    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy Twoje rozwiazanie uwzglednia jakies przesiadki , bo rozumiem to tak :

1. Kupuje bilet pospieszny Poznan- Boleslawiec ( Jade do Wroclawia pospiechem i we Wroclawiu przesiadam sie na szynobus Wroclaw-Dresden - nie wiem czy ten bilet pospiesszny (poznan-boleslawiec) obowiazuje w tym szynobusie. Po przejechaniu Boleslawca prezentuje konduktorowie ten bilet euro-nysa Boleslawiec-Bauzen (moze go tylko we Wrocku kupic? ) po przekroczeniu Bauzen kupuje u konduktora bilet do Dresden.

Czyli podsumowujac na calej trasie Wroclaw-Dresden jade jednym pociagiem (tym szynobusem) tylko kombinuje z biletami ? Jak tak ZAJEBISCIE - dzieki za rade

albo rozumiem to w ten sposob

2. Mam dotrzec jakos z Poznania do Bolesawca , przesiadka w Boleslawcu na pociag do Bauzen , przesiadka w Bauzen na pociag do Dresden - taka opcja na pewno mi nie odpowiada niestety , wole zaplacic 10 euro wiecej i sie nie pieprzyc


Nadal nikt nie wie ile kosztuje bilet w jedna strone oraz czy latwo to piatke osob na bilet znalezc we Wrocku ?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 20-03-2009, 18:20    Odpowiedz z cytatem

siwy_pl napisał/a:
Nie wiem czy Twoje rozwiazanie uwzglednia jakies przesiadki , bo rozumiem to tak :

1. Kupuje bilet pospieszny Poznan- Boleslawiec ( Jade do Wroclawia pospiechem i we Wroclawiu przesiadam sie na szynobus Wroclaw-Dresden - nie wiem czy ten bilet pospiesszny (poznan-boleslawiec) obowiazuje w tym szynobusie. Po przejechaniu Boleslawca prezentuje konduktorowie ten bilet euro-nysa Boleslawiec-Bauzen (moze go tylko we Wrocku kupic? ) po przekroczeniu Bauzen kupuje u konduktora bilet do Dresden.

Czyli podsumowujac na calej trasie Wroclaw-Dresden jade jednym pociagiem (tym szynobusem) tylko kombinuje z biletami ?

Tak - nie trzeba się przesiadać. W niemieckim szynobusie posłużysz się 3 biletami.

Odnośnie biletu do Bolesławca - radzę go kupić do niedzieli, bo od poniedziałku jest kilkuprocentowa podwyżka cen biletów.
Potrzebujesz bilet w ofercie "wspólny przejazd", gdyż każdy pospieszny ma inną taryfę (bo różni przewoźnicy). Ze zniżką studencką ten bilet kosztuje ok. 36 zł.

Bilet Bautzen-Dresden możesz też kupić przez internet - dojdzie pocztą w ok. 3 dni. Ewentualnie zakup u niemieckiego konduktora (+3 euro).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwy_pl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Mar 2009

PostWysłany: 20-03-2009, 19:24    Odpowiedz z cytatem

dzieki serdeczne za pomoc Smile

apropo tego biletu Bautzen-Dresden - masz moze stronke gdzie go kupic ?

jesli chodzi o bilet EuroNysa to pewnie we wrocku bede mogl go kupic ? net nie wchodzi w gre?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 20-03-2009, 21:03    Odpowiedz z cytatem

Kupisz go u konduktora w pociągu bez dopłat, lub w automacie biletowym, który jest na pokładzie pociągu Smile

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

senior Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2006

PostWysłany: 20-03-2009, 22:56    Odpowiedz z cytatem

Może po kolei:

Najtaniej prawdopodobnie będzie pojechać osobowym z Poznania do Wrocławia a bilet kupić do Bolesławca (i zrobić dopłatę z Wrocławia Do Bolesławca na pospieszny -bo Wrocław -Drezno to jedna z 3 relacji pospiesznych obsługiwanych przez PKP PR -więc taki manewr powinien być nadal dozwolony)

Bilet Euro Nysa trzeba kupić w Kasie PKP PR - ale można spróbować zrobić to w Poznaniu.

Zacytuje Pirata z innego postu:
Z tego co wiem, można go kupić z dwudniowym wyprzedzeniem.
Gdyby kasjerka nie wiedziała co to "takie" ten bilet ZVON to trzeba jej podać kod oferty - 20

(ale możliwe, że dotyczy to tylko obszaru Dolnego Śląska).

W Bautzen w pociągu lub od konduktora kupujesz bilet za 10,5 Euro Do Drezna (acz tu już inni koledzy muszą Ci napisać czy nie ma dopłaty za wystawienie w pociągu).

Łącznie jedziesz na 3 biletach 2 pociągami.

pozdrawiam
senior
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Robikon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2008
Skąd: Legnica

PostWysłany: 20-03-2009, 23:06    Odpowiedz z cytatem

Kolego Siwy.Możesz się przesiąsć w Goerlitz na pociagi RE i RB do Dresden,które zatrzymują sie w Bischofserda,bilet ZVON jest wazny do tej stacji a nastepnie kupic bilet u kondiego Bischofswerda-Dresden.Kosztował kiedyś 6.60€.bilet ZVON kupisz w kasie PR bez problemu.

[ Dodano: 20-03-2009, 23:25 ]
Ps.Zapomniałem dodać że ZVON mozesz kupić spokojnie we Wrocławiu a czy w Poznaniu to nie wiem.a co do odcinka Bischosferda-dresden najlepiej kupić w automacie na dworcu w Goerlitz, bo mozna w automatach płacić kartą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 21-03-2009, 11:37    Odpowiedz z cytatem

siwy_pl napisał/a:
mowisz o bilecie Euro-Nysa tak?


Miałem na myśli bilet z Bautzen do Drezna.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Wilchelm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-03-2009, 21:08    Odpowiedz z cytatem

senior napisał/a:

Bilet Euro Nysa trzeba kupić w Kasie PKP PR - ale można spróbować zrobić to w Poznaniu.


O ile się nie mylę bilet Euro-Nysa można kupić jedynie we Wrocławiu, Legnicy, Bolesławcu, Jeleniej Górze i Węglińcu.

_________________
Kolejowy jest tylko jeden. Kolejowy Wrocław - Inny wymiar kolei
Kolejowy Wrocław TV - zobacz prawdziwą kolej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 21-03-2009, 21:11    Odpowiedz z cytatem

Bilet Euro-Nysa można kupić we wszystkich kasach PKP PR na Dolnym Śląsku. Zapraszam na stronę:
http://pkp.boleslawiec.pl/zvon.html

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 24-03-2009, 17:51    Odpowiedz z cytatem

Dziś pociąg Wrocław 13:05 - Drezno defektował przed Legnicą. Szynobus stuknął się z koparką na modernizowanym szlaku. Niemcy bardzo się wkurzą, że ich tabor w Polsce obraca się w ruinę...

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

brambor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2008
Skąd: ZS

PostWysłany: 25-03-2009, 10:46    Odpowiedz z cytatem

Zed napisał/a:
Dziś pociąg Wrocław 13:05 - Drezno defektował przed Legnicą. Szynobus stuknął się z koparką na modernizowanym szlaku. Niemcy bardzo się wkurzą, że ich tabor w Polsce obraca się w ruinę...


Pewnie firma wykonująca modernizację jest dobrze ubezpieczona, więc to pokryje koszty naprawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 25-03-2009, 12:21    Odpowiedz z cytatem

Chyba ktoś z betonu celowo czaił się z tą koparką hehehe /głupi żart/ Śmiech

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 25-03-2009, 13:13    Odpowiedz z cytatem

Więcej informacji o zdarzeniu:

Niemiecki szynobus kursujący na trasie Wrocław - Drezno otarł się o maszynę pracującą na sąsiednim torze. Nikomu nic się nie stało

Autobus dojechał do legnickiego dworca. Tam kilkudziesięciu pasażerów musiało czekać na inne pociągi jadące do Zgorzelca, skąd pasażerom podróżującym do Drezna kolej niemiecka (DB) zapewniła komunikację zastępczą.

Do kolizji doszło we wtorek około godz. 14 na remontowanym odcinku torów Malczyce - Szczedrzykowice, kilka kilometrów przed Legnicą.
- Jeden tor był wyłączony z ruchu, bo pracowała na nim maszyna - tłumaczy Mirosław Siemieniec, rzecznik dolnośląskiej kolei. - Być może operator przekroczył wysięgnikiem wyznaczony teren i urządzenie zdarło lakier z szynobusu.
Pociąg został na dworcu w Legnicy. Eksperci sprawdzają, czy nie doszło do innych uszkodzeń, niewidocznych po kolizji.

Szynobus jest własnością niemieckich kolei. Po raz pierwszy wyruszył w trasę z Wrocławia do Drezna 28 lutego. Linia została reaktywowana po pięcioletniej przerwie.
Z Wrocławia codziennie wyjeżdżają trzy szynobusy do Drezna. I także trzy z tego miasta do Wrocławia. Podróż trwa około trzech i pół godziny. Linię obsługują niemieckie szynobusy firmy Siemens. Mogą zabrać 200 pasażerów (98 w klasie 2, 16 w 1 i 90 stojących). Wcześniej podróż trwała pięć godzin.

Zygmunt Mułek - POLSKA Gazeta Wrocławska - 25.03.2009
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 25-03-2009, 15:31    Odpowiedz z cytatem

Zwykły przypadek, nie ma co się doszukiwać podtekstów Smile a z innej beczki jak mnie wkurza określanie pociągów AUTOBUS SZYNOWY Evil or Very Mad

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 25-03-2009, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Mnie również wkurzają zapowiedzi typu AUTOBUS SZYNOWY! Dla mnie jako pasażera nie ma znaczenia jaki jest to rodzaj taboru! A już notoryczne zapowiedzi AUTOBUS SZYNOWY DO... słychać w Legnicy czy Kłodzku. Jelenia Góra, LCS Bolesławiec zapowiada je jako normalny pociąg... czyli jak się chce to można

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 61 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 59, 60, 61  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl