Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 59, 60, 61  Następny
Pociągi Wrocław - Drezno
Autor Wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 12-05-2009, 15:25    Odpowiedz z cytatem

Mam złą wiadomość. Beton PR Wrocław dopiął swego i od 18 maja br. likwiduje postoje pociągów posp. Wrocław - Drezno - Wrocław na stacjach Chojnów i Pieńsk, pod absurdalnym pretekstem: modernizacja linii Legnica - Wrocław.

Stosowne ogłoszenia wiszą już na dworcu w Legnicy.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 12-05-2009, 16:36    Odpowiedz z cytatem

AHAHA Śmiech
Głupota ludzka nie zna granic... Uzasadnienie o modernizacji, to podają pewnie tylko ludziom, którzy nie są w temacie i wierzą w te pierdoły. Brak słów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Michał LG9 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Z Legnicy

PostWysłany: 12-05-2009, 16:55    Odpowiedz z cytatem

Ja już nawet tego nie potrafię skomentować ! To czyste draństwo, świństwo, hamstwo ze strony DZPR ! Specjalinie w ostatniej chwili informują o tym ludzi żeby postawić ich przed faktem dokonanym i żeby niemieli czasu zorganizować akcji protestacyjnej !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 12-05-2009, 17:41    Odpowiedz z cytatem

Szanowni koledzy Zed, krzysztoff, Michał LG9

O likwidacji postojów poć. posp. Wrocław - Drezno - Wrocław na stacjach Chojnów, Pieńsk (modernizacja) zdecydowała spółka PLK!!!, a nie DZPR we Wrocławiu.
Wszelkie utrudnienia na liniach związane z ruchem pociągów, do poszczególnych przewoźników występują IZ w celu powiadomienia podróżnych o utrudnieniach. W końcu może Zed w tym przypadku pretensje nie kieruj na PR, tylko trzeba czasami zrozumieć utrudnienia w ruchu pociągów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Achib Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-05-2009, 17:49    Odpowiedz z cytatem

Dolnoślązak, wytłumacz nam jeszcze co wspólnego ma linia Legnica - Wrocław z Chojnowem i Pieńskiem. Beton PKP PR od początku był przeciwny postojom na tych stacjach (pamiętna wojna w ub. roku o postoje pociągów przyspieszonych do/z Gorlitz), a teraz pod kretyńskim pretekstem kasuje się z trudem wywalczone postoje na tych stacjach!
Ciekawe, że PLK nie uwzięła się na pociągi pospieszne spółki PKP IC (Ślązak i Sudety), które też zatrzymują się w Chojnowie i Pieńsku. Dziwne, co nie? Dlaczego problemy są zawsze tylko z PKP PR?!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 12-05-2009, 17:58    Odpowiedz z cytatem

Achib

Rzeczywiście dziwna to sytuacja i w tym momencie muszę Ci przyznać rację Embarassed
W takim razie należałoby wystąpić do PR i PLK o wyjaśnienie szczegółowe, czym dokładnie jest spowodowane brak zatrzymania tych pociągów.
Ale, czy taka informacja zostanie udzielona?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 12-05-2009, 18:10    Odpowiedz z cytatem

Zed napisał/a:
Beton PR Wrocław dopiął swego i od 18 maja br. likwiduje postoje pociągów posp. Wrocław - Drezno - Wrocław na stacjach Chojnów i Pieńsk, pod absurdalnym pretekstem: modernizacja linii Legnica - Wrocław.

Powiadomiłam już władze samorządowe Chojnowa i Pieńska oraz lokalną TV.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Picolo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-05-2009, 20:05    Odpowiedz z cytatem

No cóż, pociągi robią furorę, więc beton musi przy nich namieszać, żeby pozbyć się części pasażerów, którzy mają czelność korzystać z tych pociągów, zamiast jeździć busami.

_________________
"Demokracja to rządy hien nad osłami."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 12-05-2009, 20:08    Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jest to ewidentnie spowodowane dużą frekwencją w tych pociągach, zmiejszając postoje, redukujemy liczbę podróżnych i spada zapełnienie. A jakie postoje zlikwidować? A no te , których miało w ogóle nie być i pojawiły się rzutem na taśmę. A prawda jest taka, że w Chojnowie wsiada dużo więcej ludzi niż choćby w Węglińcu, co jest oczywiste, bo np. wieczorny pociąg nie jest skomunikowany w Węglińcu ani ze składem z Zielonej góry, ani ze składem z Jeleniej Góry. Argumentacja, iż podyktowały tak PLK jest absurdalna i nie merytoryczna.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-05-2009, 20:15    Odpowiedz z cytatem

Beton PKP (nie wnikajmy w to czy PLK czy PR, po prostu beton PKP) robi świetny prezent prywatnym busiarzom. Busiarstwo jeździ na trasie Legnica - Chojnów a także Zgorzelec - Pieńsk - Węgliniec. Była już o tym mowa na forum:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=49395#49395

Może w Małopolsce jest normą, że beton PKP pracuje dla busiarzy, ale na Dolnym Śląsku to nie przejdzie!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 12-05-2009, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Dolnoślązak, nie zwalaj na PLK! Od kiedy to PLK dyktuje przewoźnikom (w trakcie obowiązywania RJ), na jakich stacjach mają zatrzymywać się pociągi pasażerskie? Poza tym, remont odcinka Legnica - Wrocław ma się tak do Pieńska i Chojnowa jak dzień do nocy.

Znając beton PKP PR, z którym nieustannie użeramy się od kilku lat (m.in. o postoje w Chojnowie i Pieńsku!), jestem przekonany, że to ich spisek. Zresztą, jak widzę, jesteś osobą dobrze poinformowaną i szkoda, że nie dałeś nam wcześniej znać. Mielibyśmy więcej czasu na przeciwdziałanie! Gdybym dziś przypadkiem nie przyuważył jak babka z legnickiej sekcji pasażerskiej wywiesza ogłoszenia w gablotach na peronach to nadal żylibyśmy w nieświadomości i 18 maja wszyscy byliby bardzo zdziwieni.

Moja znajoma ma wykupiony bilet miesięczny na pociągi pospieszne PKP PR na trasę Chojnów - Bolesławiec (idealnie pasują jej na powroty z pracy). Niech beton PKP PR robi tak dalej, a na własne życzenie pozbędzie się kolejnych pasażerów!

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-05-2009, 11:58   

Noema napisał/a:
Może w Małopolsce jest normą, że beton PKP pracuje dla busiarzy, ale na Dolnym Śląsku to nie przejdzie!


A jednak Noema. Województwo śląskie też dzielnie pomaga busiarzom uwalając kolejne połączenia.
Powrót do góry

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 13-05-2009, 12:01    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, a u nas beton PR Wrocław co jakiś czas robi tylko znienacka nieśmiałe podrygi, mając świadomość tego, że nieustannie patrzymy im na ręce i każdy ich fałszywy ruch natychmiast zostanie nagłośniony i zduszony w zarodku!

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-05-2009, 13:59   

Zed: z busiarstwem trzeba walczyć. I dobrze, że to robicie. Nie mam nic przeciwko busiarzom, jeśli działają oni w cywilizowany sposób. Ale mafii busiarskiej, powiązanej z PKP i UM-ami mówię nie, bo to rodzi całkowitą destrukcję szeroko pojętego systemu komunikacji zbiorowej.
Bardzo długo myślałem, że w woj. śląskim tego problemu nie ma. To znaczy: że PKP PR nie odda tak łatwo pola busom. Całkiem niedawno przejrzałem na oczy. Nie chce mi się już tego szukać w komputerze, ale na jakieś moje pismo odpowiedziano mi, że nie ma sensu puszczać tam pociągów, bo w weekendy jest tyle a tyle busów w danym kierunków, a w dni robocze tyle a tyle. Byłem pod wrażeniem znajomości przez ŚZPR rozkładu busów.
Powrót do góry

kub@ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2006
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-05-2009, 14:03    Odpowiedz z cytatem

Z moich obserwacji PKP PR tylko zaoszczedzi na tym iz te pociagi nie beda sie w Piensku i Chojnowie zatrzymywaly. Jezdze tymi pociagami bardzo czesto o roznych porach i wiem ze na tych stacjach wsiada lub wysiada bardzo malo ludzi imateuszpiszcz, nie opowiadaj mi glupot ze wiecej ludzi z Chojnowa niz z Weglinca korzysta z tego pociagu bo Twoj tekst rozbawil mnie do lez Very Happy hehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 61 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 59, 60, 61  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl