Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Legitymacja kolejowa dla rodziny
Autor Wiadomość

kaczper Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2009
Skąd: Siedlce

PostWysłany: 10-03-2009, 23:57   Legitymacja kolejowa dla rodziny Odpowiedz z cytatem

To zaczne od tego że jestem rodziną pracownika kolei, mianowicie synem.
mam 20 lat, studiuje zaocznie i dojeżdżam kawał drogi pociągami do szkoły.

i sprawa ma się tak, mam legitymacje kolejową, na której nie ma nic napisane że muszę mieć drugi dokument potwierdzający torzsamość, no ale to pomińmy bo i tak zawsze jakiś mam

kilka dni temu dostałem mandat, za brak legitymacji studenckiej.. czy zniżka mnie nie obejmuje na kolejowej ? więc nie rozumiem tego.

no i najlepsze, wczoraj dostałem mandat mając legitymacje studnecką, za to że legitymacja moja studencka nie uprawnia mnie do przejazdów ze zniżką 37procent... (szkoła prywatna, ale dalej wydaje zaświadczenia o nauce np do WKU czy innych instytucji i to jest respektowane)

legitymacja kolejową miałem wydaną w tym roku, nową, po daniu zaświadczenia o tym że się uczę.
legitymacja kolejowa dla rodziny, jest dla współmałżonka, i dzieci które się uczą, ja się uczę i jest na to zaświadczenie, i mam legitymacje studencką od siebie ze szkoły. więc nie rozumiem tym bardziej tego drugiego mandatu... mógłby ktoś mi napisać o co chodzi ?

_________________
Śmiech)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 11-03-2009, 00:47    Odpowiedz z cytatem

Mając zniżkę 80% jako dziecko pracownika masz obowiązek posiadać ze sobą legitymację szkolną/studencką. Uprawnienia te należą ci się jedynie, gdy się uczysz, masz poniżej 26 lat, musisz więc mieć przy sobie dokument potwierdzający...że się uczysz...i koniec. Bez legitymacji studenckiej twoja żółta legitymacja kolejowa jest po prostu nie ważna.

Co do drugiej sytuacji, nie bardzo rozumiem w jaki sposób odstałeś ten mandat. Na twojej leg. studenckiej jest napisane że uczysz się w szkole prywatnej? Jeśli uczysz się w jakiejkolwiek szkole (prywatna czy publiczna) i masz poniżej 26 lat to masz prawo do ulgi ustawowej 37%. Jest ona na równi ważna z legitymacjami wydawanymi przez szkoły publiczne.
Jeśli spełniasz te warunki, mandat dostałeś niesłusznie

W celu odwołania pisz do przewoźnika, opisz dokładnie sytuację (może konieczne będzie ksero legitymacji, lub zaświadczenie z uczelni). Wszystkie informacje znajdziesz na stronie przewoźników - PKP Intercity i PKP Przewozy Regionalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kaczper Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2009
Skąd: Siedlce

PostWysłany: 11-03-2009, 10:11    Odpowiedz z cytatem

jesteś oby napewno pewny że czy prywatna czy publiczna, i to bez znaczenia ?
znaczy ja to sądze że powinno być bez znaczenia, uczę się to się uczę.
pkp wydając mi legitymacje żółtą przyjeli zaświadczenie o nauce z tej szkoły.

Legityke ukazałem, ale renomiak(burak) do mnie że ta legitymacja nie uprawnia mnie do zniżki 37procent, co skutkuje też tym że nie mam kolejowej, ale cholera przecież ja miałem bilet 80procent a nie 37...;/

pojade wyjąsnie, i efekty przedstawie tutaj.

_________________
Śmiech)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 11-03-2009, 10:29    Odpowiedz z cytatem

Możesz mieć stary wzór legitymacji i przez to nie honorowana na PKP. Zgłoś to do szkoły
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

asus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2009

PostWysłany: 11-03-2009, 16:19    Odpowiedz z cytatem

Taryfa Przewozowa spółki Przewozy Regionalne mówi że uprawnienia do ulgi 37% mają:
Przejazdy dzieci i młodzieży
1. Uprawnieni
1) dzieci w wieku powyżej 4 lat do rozpoczęcia odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego,
2) dzieci i młodzież do ukończenia 24 roku życia oraz studenci do ukończenia 26 roku życia, do-tknięci inwalidztwem lub niepełnosprawni, uczęszczający do szkoły (szkoły wyższej), w relacjach innych niż określone w § 27;
3) dzieci i młodzież w okresie od rozpoczęcia odbywania rocznego przygotowania przedszkolnego do ukończenia gimnazjum, szkoły ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej – publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej, nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia;
4) studenci szkół wyższych – dziennych, wieczorowych lub zaocznych – do ukończenia 26 roku życia;
5) słuchacze kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych oraz kolegiów pracowników służb społecznych, dziennych, wieczorowych lub zaocznych, do ukończenia 26 roku życia,
na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1992r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów.

Napisz czy drugi mandat dostałeś za bilet z 37% ulgą czy za 80%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kaczper Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2009
Skąd: Siedlce

PostWysłany: 11-03-2009, 21:34    Odpowiedz z cytatem

mandat dostałem i tu cytuje co na mandacie "za brak legitymacji szkolnej bądź studenckiej, do legitymacji rodziny pracownika"

no ale sory, miałem bilet 80% i tą legitymacje miałem, i studencką ze swojej szkoły (która przypomne nie jest publiczna, jest prywatna, ale wskazuje na to że się uczę)

i gość coś do mnie że moja studencka mnie nie uprawnia do przejazdów ze zniżką 37procent, i co z tego jak jechałęm na bilecie 80procent ?

_________________
Śmiech)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 11-03-2009, 22:44    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
i gość coś do mnie że moja studencka mnie nie uprawnia do przejazdów ze zniżką 37procent, i co z tego jak jechałęm na bilecie 80procent ?

Żebyś mógł jechać ze zniżką 80% jako syn pracownika, musisz mieć również ważną legitymację szkolną/studencką uprawniającą do zniżki 37%. Być może jest ona w jakiś sposób nieważna (zły wzór, brak prolongaty, etc). Poza tym konduktor (kontroler) wystawiając opłatę dodatkową powinien Ci jasno powiedzieć, dlaczego legitymacja którą okazujesz nie jest ważna. Nie widziałem tej Twojej legitymacji ze szkoły, więc ciężko bez tego stwierdzić, co jest w niej złego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2005
Skąd: z bocznego toru...

PostWysłany: 12-03-2009, 05:43    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mandat dostałem i tu cytuje co na mandacie "za brak legitymacji szkolnej bądź studenckiej, do legitymacji rodziny pracownika"

trzeba było nie podpisać takiego mandatu. Renoma jest znana z tego że szuka ofiar i wciska im różne kity.
Jedź do przewoźnika - pewnie to KM - jak widzę po twojej lokalizacji. Na pewno ci uznają i nic nie będziesz musiał płacić. Dopisz jeszcze skargę na renomiarza że był nie kulturalny, że nie pozwolił i wręcz siłą zatrzymywał cię przed udaniem się do kierownika pociągu celem wyjaśnienia i potwierdzenia że legitymacja jest nie ważna.
PS. Trafiłeś na jakiegoś wybitnego typa skoro sprawdzał legitymacje szkolną.

_________________
Jestem dyspozytorem własnego toru...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Wrz 2008

PostWysłany: 12-03-2009, 11:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dopisz jeszcze skargę na renomiarza że był nie kulturalny, że nie pozwolił i wręcz siłą zatrzymywał cię przed udaniem się do kierownika pociągu

Po co publicznie namawiac kogos do klamstwa Exclamation

Cytat:
Trafiłeś na jakiegoś wybitnego typa skoro sprawdzał legitymacje szkolną.

Legitymacja ma byc okazywana razem z legitymacja szkolna lub studencka, takie sa zapisy w regulaminie odprawy kolejarzy i ich rodzin.

_________________
zawsze warto byc człowiekiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

asus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2009

PostWysłany: 12-03-2009, 13:59    Odpowiedz z cytatem

Jeśli legitymacja była ale były zastrzeżenia do niej to powinien napisać ,,niewłaściwa legitymacja szkolna". Innego mandatu nie powinieneś przyjąć.

Ale czy ty aby jesteś z nami do końca szczery?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 12-03-2009, 17:26    Odpowiedz z cytatem

karas napisał/a:

Cytat:
Trafiłeś na jakiegoś wybitnego typa skoro sprawdzał legitymacje szkolną.

Legitymacja ma byc okazywana razem z legitymacja szkolna lub studencka, takie sa zapisy w regulaminie odprawy kolejarzy i ich rodzin.

No właśnie, mając legitymację ze zniżką 80% i wiedząc jakie masz uprawnienia do ulgi powinieneś też wiedzieć co zrobić, żeby móc podróżować na bilecie z tą ulgą. Gdyby wszystko było w porządu z pewnością nikt by Ci nie wypisał opłaty dodatkowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

veinte Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2006

PostWysłany: 13-03-2009, 12:46    Odpowiedz z cytatem

To teraz sa jakies inne legitymacje PKP? Za czasow moich studiow (2000-2006) zawsze jezdzilem tylko z legitymacja PKP (ale to byla taka czarna jakby bezstronnicowa ksiazeczka).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 13-03-2009, 16:00    Odpowiedz z cytatem

veinte napisał/a:
Za czasow moich studiow (2000-2006) zawsze jezdzilem tylko z legitymacja PKP (ale to byla taka czarna jakby bezstronnicowa ksiazeczka).
Legitymacja w postaci czarnej książeczki obowiązywała do czasu reformy 2001r. Potem wprowadzono inne, żółte z oddzielnym kodem dla każdej spółki, od tej pory nie zmieniano legitymacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 13-03-2009, 16:17    Odpowiedz z cytatem

do tej pory nie ale do końca roku będą wystawiąć już nowe Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

veinte Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2006

PostWysłany: 13-03-2009, 16:24    Odpowiedz z cytatem

pepe napisał/a:
veinte napisał/a:
Za czasow moich studiow (2000-2006) zawsze jezdzilem tylko z legitymacja PKP (ale to byla taka czarna jakby bezstronnicowa ksiazeczka).
Legitymacja w postaci czarnej książeczki obowiązywała do czasu reformy 2001r. Potem wprowadzono inne, żółte z oddzielnym kodem dla każdej spółki, od tej pory nie zmieniano legitymacji.


Taakkk, wlasnie teraz do mnie dotarlo, ze byly rzeczywiscie te zlote karteczki z kodami, ktore sie pokazywalo w kasie. A czarna legitymacja byla poprostu moja studencka... Jak czlowiek szybko zapomina, a jeszcze stary nie jest Confused

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl