Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Parada Parowozów 2009
Autor Wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-03-2009, 22:06   Parada Parowozów 2009 Odpowiedz z cytatem

Witam
Ponieważ do Parady coraz bliżej już dni zostało dlatego proponuję zapisywania w tym temacie wszelkiego rodzaju informacji. Pamiętaj, że rok temu ktoś zamieścił rozkłady służbowe dla pociągów specjalnych prowadzonych trakcją parową( zarówno z Wrocławia jak i z Niemiec+ składy specjalne w okolicach Wolsztyna). Jeżeli ktoś by posiadał takie dokumenty i chciałby się podzielić taką informacją to proszę pisac w tym temacie;] No i oczywiście piszcie wszystkie ciekawe, przydatne informacje na temat Wolsztyna 2009.

Ja ze swojej strony od razu mam pytanie;]: planuję przyjechać na Paradę dzień wcześniej i związku z tym mam pytanie: gdzie polecacie się przespać? Chodzi mi o tani nocleg, nie muszę mieć żadnych luksusów, po prostu chodzi o parę godzin snu dosłownie. Niestety na terenie szopy nie ma już wolnych miejsc. To samo w miejscowym OSIRrze; jutro będę dzwonił do jakiegoś ośrodka przy kościele oraz w sprawie wynajmu łóżek w miejscowym gimnazjum;]

No i oczywiście każdy może napisać w jaki sposób, skąd i o której, jakimi pociągami będzie docierał do Wolsztyna;a nuż taka informacja pozwoli jakiemuś mniej zorientowanemu miłośnikowi łatwiej dostać się na Paradę
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Artur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Opole

PostWysłany: 22-03-2009, 13:43    Odpowiedz z cytatem

Ja w tym roku pewnie przyjade do Wolsztyna z parowozami z Chabówki, planuje się przyjazd dzień przed imprezą Smile Mam nadzieje że w tym roku będe miał wolne na czas imprezy Smile

_________________
TOZK nadal walczy!!!
POZDRAWIAM KOLEJOWO Z OPOLA!
*ARTUR*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 22-03-2009, 19:10    Odpowiedz z cytatem

Ja pewnie przyjadę na kilka godzin w dniu parady.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-03-2009, 21:17    Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś z Was ma może informacje na temat noclegów w Wolsztynie? Po paru(nastu) telefonach okazało się, że wszystko zajęte. Po cichu liczę może na wynajem pokoju u jakiś dziadków albo coś w tym stylu. A jeżeli to nie wypali to gdzie można stanąć samochodem i się przespać(mam dużego turystycznego busa)? Jakieś pole albo cóś w ten deseń. Ewentualnie: jak myślicie czy na stacji CPN można będzie sobie stanąć na noc na parkingu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-03-2009, 21:58   

A ja mam nadzieję, ze w tym roku dojadę do Wolsztyna. Rok temu się nie udało... ale... raz się żyje. Smile Smile
Powrót do góry

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 24-03-2009, 02:20    Odpowiedz z cytatem

Może Motel "Montana" w Karpicku (ok. 3,5 km od szopy). Albo "Elektromontaż" - również w Karpicku (blisko Montany). A może campingi "Jelonek" - też w Karpicku, na przeciw Montany. Jeśli jeszcze są miejsca, bo nie wiem. W Wolsztynie na dni paradowe (a zarazem Dni Wolsztyna) trzeba rezerwować noclegi od pół roku do roku wcześniej.

Na razie jednak nie ma pewności, czy w ogóle będzie jakakolwiek parada...

Pozdrawiam
RW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-03-2009, 12:07   

A to czemu? Masz jakieś informacje, że parady nie będzie? Hm... patrząć na to, co dzieje się w Cargo wcale bym się nie zdziwił... To w takim razie zaczynam się obawiać o paradę w Chabówce...
Powrót do góry

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 24-03-2009, 17:08    Odpowiedz z cytatem

Na dzien dzisiejszy o Parowozjadzie w Chabówce nie ma mowy (chyba że coś się z czasem zmieni - może przejmie skansem samorząd małopolski). Kto był kilka razy - zachowa w pamięci, na fotach, filmach. A kto nie był... no trudno...

Co do Parady w Wolsztynie, to Cargo raczej jej nie sfinansuje - jak dotychczas. Tłumaczyć dlaczego nie muszę. Jeśli nie znajdą się sponsorzy (Era Parowozów, Anglicy, miasto?), to parady nie będzie.

Wiem... ja sobie tego w ogóle nie wyobrażam, bo do Wolsztyna - często kilka razy w roku - jeżdżę regularnie od 1991 roku. Byłem tam ponad 50 razy po kilka dni - wyjątkowo jeden dzień.

Ale teraz wszystko możliwe, bo cały stary system się wali i efekty uboczne będą bolesne. Kiedyś musiał.

Pozdrawiam
RW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 24-03-2009, 17:57    Odpowiedz z cytatem

PKP Cargo jest na dnie i nawet nie ma pieniędzy na wypłaty dla pracowników, więc Parada w Wolsztynie rzeczywiście może stanąć pod znakiem zapytania.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-03-2009, 18:55   

Problem jest o wiele poważniejszy, tu nie chodzi już o samą parowozjadę, w przypadku Chabówki niepewny jest dalszy los skansenu...
Powrót do góry

Artur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Opole

PostWysłany: 27-03-2009, 00:09    Odpowiedz z cytatem

Jak narazie to skansen w Kościerzynie padł i niewiadomo co będzie z nim dalej Sad
skansen w Chabówce też niedługo może spotkać ten sam los Sad
Na dzien dzisiejszy nadal niewiadomo czy i kiedy Chabówka pojedzie na parade do Wolsztyna, ale jestrem dobrej myśli.

[ Dodano: 27-03-2009, 00:21 ]
Ten 2009 rok jest jakiś feralny dla skansenów kolejowych Confused z początkiem roku PKP omało niedoprowadziło do upadku naszego skansenu. pare miesięcy póżniej skutecznie padła Kościerzyna a teraz biorą się za Chabówke, potem pewnie pora na Wolsztyn Evil or Very Mad ciekawe co potem zlikwidują Question

_________________
TOZK nadal walczy!!!
POZDRAWIAM KOLEJOWO Z OPOLA!
*ARTUR*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Wytrych Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Maj 2008

PostWysłany: 27-03-2009, 20:15    Odpowiedz z cytatem

PKP Cargo jest na dnie i nawet nie ma pieniędzy na wypłaty dla pracowników, więc Parada w Wolsztynie rzeczywiście może stanąć pod znakiem zapytania.


Miejmy nadzieję, że Parada Parowozów znalazła się w budżecie na działania reklamowe. Moim zdaniem zrezygnowanie z tej imprezy, to duży błąd. Nigdzie marka CARGO nie ma takiej reklamy społecznej jak tam. Podejrzewam, że jakby ktoś przeliczył efekty reklamowe to wynik byłby bardzo wysoki. Miejmy nadzieję, że są jeszcze w CARGO ludzie, którym zależny na promowaniu dawnej kolei i jej etosu - może jeszcze kiedyś ta świetność kolei wróci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fred77 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Kwi 2008
Skąd: Krapkowice

PostWysłany: 27-03-2009, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Artur napisał/a:
Ja w tym roku pewnie przyjade do Wolsztyna z parowozami z Chabówki, planuje się przyjazd dzień przed imprezą Smile Mam nadzieje że w tym roku będe miał wolne na czas imprezy Smile


A kiedy Wasz Śląsk zawita na paradę?
Jakie są przeszkody i koszty?

_________________
Miłośnik kolei z Mosznej.
Ośle mleko/mleko klaczy - zobacz sam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Artur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Opole

PostWysłany: 29-03-2009, 03:44    Odpowiedz z cytatem

fred77, Nasz TKp śląsk w tym roku na parade nie pojedzie niestety Sad może za rok będziemy na paradzie w Wolsztynie ale czy będzie to TKp, zobaczymy Smile
Na Wolsztyn chciałbym pojechać trochę większą maszyną Cool
Przeszkody to głównie prędkość maksymalna parowozu dla TKh ferrum jest to 40km/h, dla TKp śląsk to 45km/h i nie zabardzo chcą nas zabierać do transportów parowozów jadących na Wolsztyn lub Chabówke.
Jadąc luzem po torze PKP (mam nadzieje że w niedalekiej przyszłości będzie to możliwe)
TKp sląsk wody w tendrach ma na jakieś 60km trasy jadąc z prędkością około 40km/h, węgla wystarczy na około 150km-200km trasy do tego trzeba by doliczyć opłate za użytkowanie toru dla PLK i to chyba wszystkie koszty Smile

_________________
TOZK nadal walczy!!!
POZDRAWIAM KOLEJOWO Z OPOLA!
*ARTUR*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 31-03-2009, 14:54    Odpowiedz z cytatem

A jednak

JEST IMPREZA!!!

http://www.parowozy.com.pl/parada2009.html

Końca świata nie będzie, bo już myślałem...

Pozdrawiam
Robert Wyszyński
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl