Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Propozycje rozkładu jazdy dla woj. lubuskiego
Autor Wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 10-09-2009, 23:56    Odpowiedz z cytatem

W nocy stacja PKP Nowa Sól, nie generuje pasażerów Wink
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 17-09-2009, 07:18    Odpowiedz z cytatem

Szynobusem do Poznania? PKP szykuje rozkład

PKP kończy prace nad nowym rozkładem jazdy. Jak dowiedziała się "Gazeta", ma się w nim znaleźć bezpośrednie połączenie szynobusem z Kostrzyna do Poznania
Ucieszą się studenci, którzy z miejscowości na północy województwa dojeżdżają do Poznania. Do tej pory musieli za każdym razem biegać po wiadukcie kolejowym w Krzyżu. Często na przesiadkę mieli sekundy. Jest duża szansa, że już od grudnia to się zmieni. Gorzów w nowym rozkładzie ma zyskać bezpośrednie połączenie z Poznaniem.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w październiku Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze ma ogłosić przetarg na zakup dużego autobusu szynowego (na ok. 300 miejsc). Będzie on przeznaczony tylko do obsługi połączenia Kostrzyn-Poznań przez Gorzów i Krzyż. W tej sprawie lubuski marszałek jest już blisko porozumienia z marszałkiem wielkopolskim. - Na tej trasie szynobus będzie kursował dwa, może nawet trzy razy dziennie - mówi informator "Gazety".

Pospieszne znów zagrożone?

Niestety, z naszych informacji wynika, że spółka PKP InterCity zastanawia się nad wycięciem z rozkładu porannego pospiesznego pociągu (o godz. 5.05), będącego łącznikiem do Krzyża do pociągu "Hetman" ze Szczecina do Rzeszowa. Pociąg miał zostać zlikwidowany już od września, ale m.in. po artykułach "Gazety" udało się go uratować. Zamiast składu wagonów, do Krzyża pasażerów miał dowozić zwykły autobus podstawiany przed dworcem.

Rzecznik PKP IC Paweł Ney tego nie potwierdza. - Rozmawiałem z naszymi ludźmi od marketingu. Zapewniali, że nad rozkładem dopiero pracują. Na tym etapie połączenia mają pozostać nietknięte. Może nie są to plany, tylko plotki? - pyta.

Połączenia kolejowe z Zieloną Górą nie zostaną zmienione. Zlikwidowany od początku września wieczorny pociąg do Poznania i dalej do Warszawy, raczej nie wróci do rozkładu. Choć były takie przymiarki.

Senator na tropie absurdów

Henryk Maciej Woźniak, senator Platformy z Gorzowa, przed tygodniem rozpoczął akcję "I Ty możesz zmienić rozkład jazdy PKP". Zachęca do zgłaszania swoich propozycji do rozkładu jazdy PKP. Sugeruje, aby pasażerowie wysyłali e-maile na adres: biuro@wozniak.senat.pl. W pociągach i na dworcu w Gorzowie mają być rozdawane ulotki. - Plan wyjazdów szynobusów z Gorzowa musi być ułożony z głową - podkreśla. I wylicza: - Wracając z Warszawy ekspresem "Mewa", jestem w Krzyżu o 18.33. Ale do Gorzowa mogę dojechać dopiero na 22, bo szynobus odjechał 15 minut wcześniej. Rano też nie ma dobrze skomunikowanych pociągów. Przed przyjazdem szynobusu z Gorzowa, z Krzyża ucieka już "Przemyślanin", "Chrobry" i osobowy do Piły.

Co na to PKP Przewozy Regionalne, które obsługuje połączenia szynobusami? - Teraz jest już za późno. Najlepiej swoje propozycje zgłaszać do końca maja - informuje Grzegorz Dwojak, dyrektor zielonogórskiego oddziału spółki PKP PR. - I nie musi tego robić senator czy poseł. Każdy może napisać do nas albo do Urzędu Marszałkowskiego. Często z tej opcji korzystają burmistrzowie czy grupy pracowników. Piszą do nas też mieszkańcy. A my, w miarę możliwości, nanosimy zmiany na rozkład.

PKP: Każdemu nie dogodzimy

Dyrektor Dwojak przyznaje, że problemem jest mała liczba szynobusów. Dziś na odcinku z Kostrzyna do Krzyża jeżdżą trzy. - I nie da się wszystkim dogodzić. Ta linia jest szczególna. W dwóch miejscach trzeba skomunikować pociągi w trzech kierunkach. W Krzyżu jedziemy w Polskę, w Kostrzynie są przesiadki na Berlin i Szczecin. Marszałek określa, gdzie mają być skomunikowania, ustala priorytety. My tylko wykonujemy jego zalecenia - tłumaczy. A priorytetem jest skomunikowanie połączeń szynobusami z Berlinem.

Jest jednak szansa, że choćby pociąg "Mewa" będzie od 13 grudnia skomunikowany z pociągiem do Gorzowa. - Tak zapewnia nas PKP InterCity - mówi rzecznik marszałka.

Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 17-09-2009, 13:41    Odpowiedz z cytatem

LOL!

I co, kupią JEDEN szynobus i to jeszcze kursujący dwa-trzy razy dziennie. Jak się zepsuje (a zepsuje się pewnie nie raz), to co, UM sfinansuje tradycyjny skład? Puszczą zwykły autobus? Zabiorą szynobus z południa województwa?

Strasznie mnie wkurza lubuski UM, zabierają się za coś z motyką na słońce, nie posiadając jednocześnie odpowiedniego zaplecza/taboru. Obecnie (na liniach niezelektryfikowanych gdzie jeżdżą głównie szynobusy) wszystko jeździ na styk, a nawet poniżej styku. Później dochodzi do takich sytuacji (które zresztą były tu niejednokrotnie opisywane), że przez kilka miesięcy jeździ zwykły autobus, albo w połowie trasy każe się przesiadać pasażerom do czegoś zastępczego.

I to ma służyć mieszkańcom/podróżnym? LUM najpierw niech się zabierze za uzupełnianie braku w taborze, i dokupieniu choć po jednym szynobusie dla północy i południa. A dopiero potem niech się biorą za nowe inwestycje i połączenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bahnsteig Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 25 Wrz 2009

PostWysłany: 27-09-2009, 11:32    Odpowiedz z cytatem

moja propozycja dla Zielona Góra - Jelenia Góra/Legnica...

srjp.jpg
Plik ściągnięto 43 raz(y) 111.7 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 27-09-2009, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Odcinek Legnica - Żary

Kurs 67139 z Legnicy o.15:33 dociera do Żar na 17:12 i co dalej?
Obieg:
- 67135/67134 z Legnicy o.9:23 oraz
- 76137/76136 z Zielonej Góry o.12:30
skierowałbym do/z Forst - wypełnienie luki po EC Wawel Wink

Odcinek Zielona Góra - Żary

Przede wszystkim, dziwnie wyglądają odjazdy z Zielonej Góry bez poc. po godz. 15:00 w kier. Żar.
Bardzo pozytywnie ocenię poc.70241/70240 z Zielonej Góry o.22:30 - pod warunkiem, że będzie on skomunikowany z EX Lubuszanin.
Mimo wszystko, rozwaliłbym takt na tym odcinku aby skomunikować w Żarach:
- poc.67139 z Legnicy z poc.67334 do Zielonej Góry
- poc.67633 z Legnicy z poc.67238 do Zielonej Góry

Węgliniec - Żary
Bez szkody dla taktu byłby późniejszy start pierwszego kursu z Węglińca do Żar - chodzi o dowóz do szkoły. Chyba, że lepsze wyniki finansowe tego kursu da skomunikowanie z poc. 67430 do Zielonej Góry


Po analizie wyszły obiegi szynobusów:

LUBUSKIE
szynobus1
Żagań 4:50 - Zielona Góra 6:17
Zielona Góra 6:30 - Jelenia Góra 10:23
Jelenia Góra 10:34 - Zielona Góra 14:17
Zielona Góra 14:30 - Jelenia Góra 18:23
Jelenia Góra 18:34 - Zielona Góra 22:17
Zielona Góra 22:30 - Żagań 23:56

szynobus2 (małe wykorzystanie taboru z powodu zbyt długich postojów w Legnicy)
Żary 5:44 - Legnica 7:28
Legnica 9:23 - Zielona Góra 12:17
Zielona Góra 12:30 - Legnica 15:28
Legnica 19:23 - Żary 21:02

szynobus3
Żary 5:10 - Węgliniec 6:03
Węgliniec 6:09 - Żary 7:02


DOLNOŚLĄSKIE
szynobus1
Jelenia Góra 6:34 - Zielona Góra 10:17
Zielona Góra 10:30 - Jelenia Góra 14:23
Jelenia Góra 14:34 - Zielona Góra 18:17
Zielona Góra 18:30 - Jelenia Góra 22:23

szynobus2
Legnica 5:23 - Zielona Góra 8:17
Zielona Góra 8:30 - Legnica 11:28
Legnica 13:23 - Zielona Góra 16:17
Zielona Góra 16:30 - Legnica 19:28


Skąd weźmiesz tabor na kursy:
1) Żary 15:44 - Legnica 17:38
2) Legnica 15:33 - Żary 17:12
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

komar170 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2010

PostWysłany: 21-07-2010, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Very Happy

Trochę odświeżę wątek. Chcę podzielić się z Wami moją propozycją rozkładu dla naszego województwa. Rozkład jest dość obszerny, zawiera wiele odcinków dziś nieczynnych. Doskonale wiem, że nie można wprowadzić go ot tak, potrzeba na to wielu lat pracy i ogromnych nakładów - zwłaszcza w infrastrukturę. Zacząłem go układać dość dawno, jeszcze przed pierwszą "rzezią" pospiesznych na liniach bez druta, stąd są tu pomysły raczej nierealne, choć myślę, że ciekawe. Trochę namieszałem z kategoriami pociągów. Zamiast regio są nadal osobowe, IR zostają (gdy przestaną jeździć na kiblach zrobić z nich pośpiechy Cool ), TLK i EN to pospieszne, a EIC i EC to po prostu ekspresy. Starałem się, bu pociągi zapewniały co najmniej dojazd i powrót z pracy, ze szkół, by była chociaż 1 para międzyszczytowa i wieczorna. Na głównych liniach kursuje więcej pociągów, zwłaszcza na trasie Czerwieńsk - Bytom Odrz. Niestety w kilku przypadkach pociągi odjeżdżają w bardzo małych ostępach czasu, trzeba by wtedy zastosować jazdę na widoczność. Jak wiemy samorząd wojewódzki planuje w przyszłości kupić 10 szynobusów, co też uwzględniłem. Skierowałem je na luźniejsze obiegi, by w razie czego była rezerwa. Obecnie PR testują pojazdy od Sigmy. Mam nadzieję, że testy wypadną pomyślnie i PR zakupią ich więcej. Część z nich też mogłaby trafić do lubuskiego. Ale się rozpisałem Razz

Proszę o komentarze i pozdrawiam wszystkich Very Happy

http://www.sendspace.pl/file/c872af1142969492aaca332
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nortonex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2009
Skąd: NB / Zielona Góra

PostWysłany: 21-07-2010, 22:45    Odpowiedz z cytatem

Plany są świetne - szkoda niestety, że nigdy już raczej nie zostaną spełnione...
Odcinek Żagań - Ławszowa praktycznie nie istnieje, linia Sulechów - Wolsztyn z dnia na dzień jest w coraz gorszym stanie, Krosno - Lubsko od dawna nie istnieje, Sieniawa - Międzyrzecz kompletnie nieprzejezdna, etc etc
Marzy Ci się to samo, co mi, czyli pełne wykorzystanie tego, co pozostawili u nas Niemcy - niestety jest to już niewykonalne Sad Ale za ułożenie planu piątka z ogromnym plusem Smile czytając, rozmarzyłem się Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 21-07-2010, 23:22    Odpowiedz z cytatem

Ja chciałbym skład na szynobusie rel. Żagań - Kożuchów - Nowa Sól - Zielona Góra czyli w zasadzie na międzynarodowej linii kolejowej Smile

Żagań - Kożuchów - Nowa Sól jest jako C-E59/1
Nowa Sól - Zielona Góra C-E59
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 22-07-2010, 07:38    Odpowiedz z cytatem

@xzielak
To jak już "szaleć" po międzynarodowej to na maxa Laughing Cottbus - Forst - Tuplice - Żary - Żagań - Kożuchów - Nowa Sól - Zielona Góra Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 22-07-2010, 07:50    Odpowiedz z cytatem

A czy to prawda, że linia kolejowa do Sławy Śląskiej jest rozebrana i nic tam juz nie przejedzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 22-07-2010, 08:02    Odpowiedz z cytatem

tak, to prawda.

melocot, no sam powiedz że Żagań - Kożuchów - Nowa Sól to C-E59/1 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 03-12-2013, 18:17    Odpowiedz z cytatem

Dokąd mogłyby pojechać lubuskie szynobusy?

Radny Paluch postulował, żeby wydłużyć kursy szynobusów do Nowej Soli i Bytomia Odrzańskiego. - Dalibyśmy tym samym możliwość skomunikowania 90 tys. mieszkańców powiatu nowosolskiego - stwierdził.
Z kolei Leszek Turczyniak zwrócił uwagę na konieczność przywrócenia połączeń kolejowych Zielona Góra - Gubin. - Już kilku marszałków podnosiło ten temat, a efektu nie ma. Należy spojrzeć na Krosno czy Gubin, zwłaszcza że przystanki są przygotowane, oświetlenie też. Apeluję, by uruchomić te połączenia - dodał.
Natomiast radna Stawowczyk zaapelowała, by skomunikować szynobusami także aglomerację Żagań-Żary.

Więcej:

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/17247/Dokad-moglyby-pojechac-lubuskie-szynobusy.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 03-12-2013, 18:23    Odpowiedz z cytatem

To niech "se" bezradni jeszcze zorientują kto pojedzie pociągiem z Krosna czy Gubina.
Co do Żar i Żagania - to proponuję "kóleczko" Zagań - Żary - Jankowa Ż. - Żagań.
Jedyny sens to takt (pólgodzinny/godzinny ?) pomiędzy Nową Solą - Zieloną G. a Sulechów. Po remoncie oczywiście St. Ksielin - Zielona Góra.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 03-12-2013, 18:57    Odpowiedz z cytatem

Aglomeracja Żagań - Żary, dowcipne, nie powiem... Very Happy

Połączenia "aglomeracyjne" Żagań - Żary nie mają sensu, bo dworzec żagański znajduje się daleko od centrum. Stamtąd rację bytu mają głównie dalsze połączenia, do Zielonej G. czy Legnicy.

Stawowczyk jak coś palnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 04-12-2013, 23:20    Odpowiedz z cytatem

Wycięte z konktekstu, radna Stawowczyk złożyła najbardziej obszerną interpelację kolejową a jeśli chodzi o tą aglomerację Żary-Żagań to chodziło o przedłużenie nowego połączenia Gorzów Wlkp-Zielona Góra do Żagania/Żar

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl