Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Linia kolejowa Kłodzko - Kudowa Zdrój
Autor Wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-04-2009, 22:15   Linia kolejowa Kłodzko - Kudowa Zdrój Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego ale ja osobiście mam wielkie sentyment do tej trasy. Przede wszystkim niesamowity klimat, piękne wiadukty, ładne górskie widoki. No i te malutkie stacyjki: Polanica, Duszniki i sama Kudowa. Powtórzę się, ale jeszcze raz powiem: super klimat . Ta cisza na stacji, mili dyżurni ruchu, oczekiwanie na mijankę, semafory kształtowe, spalinowe lokomotywy itd. Można by w nieskończoność wymieniać. Poniżej wkleję relację z wyjazdu po którym zakochałem się w 309-ce. Jeżeli nie będzie się podobał to usunę, tylko mówcie;]

W piątek, słonecznym rankiem, tuż po 5 rano wyszedłem z domu i udałem się w drogę na Dworzec Główny Pkp, na miejscu byłem koło 5.30. Jeszcze zdążyłem zobaczyc szynobuis SA134 do Jeleniej Góry o godzinie 5.37. Następnie udałem się do kasy, gdzie kupiłem bileciki tam/powrót do Kudowy Zdrój na pociąg o godzinie 6.35. Pokręciłem się jeszcze po dworcu, zrobiłem zapasy i o godzinie 6.15 udałem się na peron. Po paru minutach podstawiono grupę wagonów z których trzy ostatnie jechały właśnie do mojej stacji docelowej. Frekwencja do godziny 6.33 wynosiła około 50 procent, ale tuż przed odjazdem do pociągu zabrała się pokaźna grupa harcerzy która towarzyszyła mi aż do Kłodzka. No, ale idźmy dalej, oczywiście skład prowadziła siódemeczka, o godzinie 6.45 wytoczyliśmy się z dworca w kierunku Kłodzka. Podróz mijała bez jakiś niespodzianek, generalnie frekwencja utrzymywała się na stałym poziomie aż do Kłodzka Gł. Do Kłodzka wjechaliśmy punktualnie, oczywiście podmiana lokomotywy, akurat w tym przypadku na SU42-536 która miała nam towarzyszyc aż do Kudowy. Niestety z megafonów poszła informacja, że mój pociąg łapie opóźnienie 30 minut, a związane to było, że pociąg przed nami w kierunku Kudowy załapał opóźnienie i musieliśmy się za nim wlec. Ale koło 8.45 wyruszamy w dalszą drogę. Frekwencja w pociągu znikoma; wśród pasażerek Japonka, która udawała się do Dusznik na Festiwal Chopinowski, całą drogę tłumaczyłem jej jak dojśc do zdroju i generalnie opowiadałem jej o Dusznikach. Nie daleko jednak zajechaliśmy, bo na trasie spotkaliśmy czerwony semafor tuż przed odgałęźieniem na Kudowę i Międzylesie, niestety 5 minut w słońcu trzeba było odstac. Później zwrot w prawo i 20 km/h do samej Kudowy. Wymiana pasażerów nastąpiła dopiero w Szczytnej, Polanicy, słowem w większych "miastach";d Od kierownika pociągu dowiedziałem się, ze będziemy puszczac KARKONOSZE które mają z Kudowy Zdrój odjazd o godzinie 10.42. Nie dośc, że złapaliśmy opóźnienie przez pociąg przed nami to jeszcze musieliśmy robic mijankę. W Dusznikach byliśmy o 10.17, a postój trwał aż do 11.37;d W pociągu zostałem ja, kierownik i dwóch pasażerów. Ale czasu nie traciłem, zagadałem z mechanikami(bardzo miłymi), kierownikiem i porobiłem troszkę fotek. A poźniej udało mi się kawki napic u dyżurnego ruchu;] Od kierownika dowiedziałem się parę ciekawostek: Kulin i Lewin były kiedyś mijankami, a na jednej z nich była ładownia. W ogóle bardzo miły facet: i pogadać można było, i fotki porobić itd., ogólnie w porządku kolejarz. No, wreszcie KARKONOSZE prowadzone przez SP32-209 (309-?) wtoczyły się na stację, a my odjechaliśmy w stronę Kudowy. Wagony którymi jechaliśmy były przeznaczone na powrotny pociąg o 12.00 z Kudowy, dlatego zależało nam żeby w miarę szybko dojechac. W Kudowe byliśmy równo o 12.40 (+2h od planowego). Wagony od razu ruszyły w drogę powrotną, SU42-536 miała troszkę przerwy do 15.15 a ja udałem się na zasłużony obiadek;d. Na stację wróciłem o godzinie 14.00,a pociąg o 13.59 jeszcze nie przyjechał. Jego wagony przechodziły na mój pociąg o 15.15. Ostatecznie skład przyjechał 14.55, w tym czasie porobiłem fotki, pogadałem z mechanikami, zwiedziłem lokomotywę itd. o 15 SU42 podczepiła się pod wagony, próba hamulca i o 15.15 ruszyliśmy w stronę Wrocławia. Frekwencja na poziomie paru osób. Podróż przemijała bez problemów aż do Polanicy, gdzie nasz poczciwy polsat odmówił posłuszeństwa, padła sprężarka. Na szczęście udało nam się wjechac w perony a nie stanąc gdzieś na szlaku. Mechanicy zadzwonili po rezerwę z Kłodzka, teoretycznie mielismy na nią czekac około 40 minut. o 16.53 do Polanicy wjechała SP32 ze składem w stronę Kudowy, po paru minutach odjechała a my czekaliśmy dalej na rezerwę. Parę osób poszło do sklepu, inni robili piknik sobie na torach, ja z mechanikiem pogadałem itd. Wreszcie koło 17.30 na stację wjechała SM42-731, podczepiła się do składu, kierownik zrobił próbę hamulców i równo godzinę opóźnieni(17.52) ruszyliśmy w stronę Kłodzka. W Kłodzku szybka zmiana lokomotyw na EU07-079. Ludzie byli troszkę zdenerwowani bo śpieszyli się na przesiadki, niektórzy do małych miasteczek, np. Leszno Górne inni do większych itd. No, ale trzeba przyznac że mechanik starał się nadrobic opóźnienie, do Wrocławia jechaliśmy bez większych problemów i o godzinie 20.18 wjechalismy na stację, równo 60 minut w plecy. Dla mnie największym zaskoczeniem była decyzja o rozwiązaniu pociągu, mimo, że rozkładowo miał jechac do Poznania to we Wrocławiu skończył bieg. Na szczęście nie był to jakiś większy problem dla innych podróżnych bo o ile dobrze pamiętam za chwilkę leciał jakiś pociąg na Poznań. No i cóż, o godzinie 20.18 skończyłem swoją podróż do Kudowy;d Teraz podsumowanie: bardzo mili kolejarze, od mechaników po kierownika pociągu. Piękna trasa do Kudowy, wyjątkowo malownicza. Tylko szkoda mi było tych malutkich stacji, zdegradowanych do rangi p.o, niestety częsc z nich jest w kiepskim stanie, ale inne są zamieszkane, dlatego ich stan jest dobry. Poza tym obecnośc dyżurnych w polanicy,Dusznikach i kudowie sprawia, że te stacje jako tako wyglądają. Wycieczkę oceniam jako udaną, duzo się działo, fajnych ludzi się spotkało, było ok;d

[ Dodano: 03-04-2009, 22:19 ]
A tutaj parę( trzy) zdjęcia z powyższej wycieczki
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomasi.fi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Wrocław/Kłodzko

PostWysłany: 03-04-2009, 22:32    Odpowiedz z cytatem

Super! Tylko widzisz. Ty jesteś MK i Ciebie takie problemy nie wkurzają a ja mieszkając w Kłodzku wiem że ludzie nie jeżdżą pociągiem bo jest za długo. Max do Dusznik jadą. Tam jest potrzebny kapitalny remont i szlakowa conajmniej 50/60km/h. Mimo to fajna relacja:)))))))) btw w załączniku nic nie ma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-04-2009, 23:03    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Super! Tylko widzisz. Ty jesteś MK i Ciebie takie problemy nie wkurzają a ja mieszkając w Kłodzku wiem że ludzie nie jeżdżą pociągiem bo jest za długo.

Niestety zdaję sobie sprawę, że patrzę na tę sprawę z punktu widzenia MK, dla normalnego pasażera nie ma tutaj klimatu tylko ślimacza prędkość, opóźnienia itd. Jednakowoż nie będę powtarzał wypowiedzi innych forumowiczów apropo koniecznych zmian na 309-cce; wiadomo: remont, normalny rozkład itd. Co nie zmienia faktu, że linia jest przepiękna;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomasi.fi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Wrocław/Kłodzko

PostWysłany: 04-04-2009, 09:55    Odpowiedz z cytatem

widzę że zdjęcia zostały skasowane..hmm..tak na dobrą sprawe sami robicie sobie lipe, bo ja je mam a chciałem żeby reszta zobaczyła budynki stacyjne 309..no cóż...

// Zdjęcia nie były zgodne z regulaminem (punkt 4.4). Następnym razem za coś takiego dostaniesz ostrzeżenie! ~Naczelnik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 04-04-2009, 22:59    Odpowiedz z cytatem

Klimat to był tam do początku lat 90, kiedy kursowały parowozy TKt 48.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-04-2009, 23:03    Odpowiedz z cytatem

LIST CZYTELNIKA. Od 1 kwietnia zaczynają obowiązywać nowe poprawki do rozkładu jazdy pociągów. Na szczególną uwagę zasługuje absurdalna zmiana związana z dwoma pociągami do Kudowy-Zdroju.

Nie będą one jechały już bezpośrednio z/do Wrocławia, a tylko z/do Kłodzka. Z pewnością nie przypadnie to do gustu pasażerom, którzy gdy będą mieli się przesiąść, po prostu przestaną tymi pociągami jeździć. Z powodu bardzo niskiej prędkości na trasie Kłodzko - Kudowa mało kto z Kłodzka nimi jeździ, właściwie dotąd większość pasażerów stanowili ludzie jadący z Wrocławia. Złośliwi twierdzą, że tylko po to dzieli się te pociągi na oddzielne relacje, żeby potem móc je bezkarnie zlikwidować.

Ponadto jeden z tych dwóch podzielonych pociągów będzie jeździł tylko w piątki, soboty, niedziele i wakacje.

Gwoli wyjaśnienia: jeden z nich dotychczas miał relację łączoną z Wrocławia do Kudowy i Międzylesia, tzn. po przyjeździe z Wrocławia do Kłodzka część wagonów jechała do Międzylesia, a część do Kudowy. Teraz bezpośrednio pojadą tylko pasażerowie do Międzylesia. Drugi pociąg jechał tylko jako Wrocław - Kudowa, teraz pojadą dwa pociągi Wrocław - Kłodzko i Kłodzko - Kudowa. Zmniejszy to atrakcyjność obu, bo pierwszy będzie kończył w Kłodzku Głównym (czyli na dworcu oddalonym o trzy kilometry od centrum miasta), a drugi z powodów opisanych w pierwszym akapicie.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Wrocław
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomasi.fi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Wrocław/Kłodzko

PostWysłany: 14-04-2009, 23:38    Odpowiedz z cytatem

Na stacji Kłodzko Główne pojawiły się rusztowania pod wiatą peronową. Czyżby remoncik?

_________________
Moje tematy, dolnośląska kolej:
http://tnij.com/Linia_Klodzko_Nowe_Stronie_Slaskie
http://tnij.com/Linia_Na_Lotnisko_Wroclaw_Strachowice
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 11-02-2010, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Od grudnia Vmax=0 od km 10 do km 40, czyli wiadomo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 11-02-2010, 20:32    Odpowiedz z cytatem

Ponoć od 1 marca ma jeździć tam tylko KKZ?

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-02-2010, 22:28    Odpowiedz z cytatem

No właśnie, dołączam się do pytania syrenki. Jak od marca będzie wyglądać ruch i rozkład na linii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 19-02-2010, 14:23    Odpowiedz z cytatem

Na wszelki wypadek wybrałam się na "pożegnanie" trasy - mam nadzieję, że tymczasowe.

kulin.jpg
A w górach piękna zima! [Kulin]
Plik ściągnięto 134 raz(y) 226.23 KB


_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiterTarnów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2009

PostWysłany: 20-02-2010, 15:52    Odpowiedz z cytatem

PIC zgnoił i olał Kudową a PR widać że nie lepsze,zamiast remontować chcą uwalić do reszty DZIADY

_________________
2000-2010. Dziesięć lat upadku i niszczenia polskiej kolei,którego apogeum nastąpiło 1 grudnia 2008 - w dniu przejęcia pospiesznych przez PKP IC !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

holdman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 20-02-2010, 20:22    Odpowiedz z cytatem

To nie wina PR tylko samorządu wojewódzkiego. Jakby chciał pociągi i za nie zapłacił to PR miałby obowiązek je puścić. BTW ciekawe czy wejdzie tam kiedyś KD

_________________
LOT- jesteś pod dobrymi skrzydłami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Robikon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2008
Skąd: Legnica

PostWysłany: 20-02-2010, 22:18    Odpowiedz z cytatem

To jest wina Pana Bankowskiego z naszego UM , który twierdzi,że do Kudowy nikt nie jeździ,podziękujcie jemu że kudowianka zostanie udupiona.Jechałem w styczniu jak i w lutym Kamieńczykiem jak była KKa i naprawdę było dużo ludzi mam to wszystko udokumentowane. KD teź kudowiankę ma gdzieś,był kiedyś pomysł żeby Kd jeździło do Polanicy ale wyszły z tego nici...pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 22-02-2010, 05:40    Odpowiedz z cytatem

Linia Kłodzko-Kudowa jest w programie rewitalek RPO (Regionalny Porgram Operacyjny). Na razie trwa przetarg na studium wykonalności (tego wymaga współfinasowanie z UE)..

Najszybciej remont może rozpocząć się w II polowie 2011 roku.

_________________
Pozdrawiam
Robert Wyszyński
koordynator Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie
http://okoko.cal.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl