Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44, 45, 46  Następny
Praca na kolei
Autor Wiadomość

MaRcin1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2008

PostWysłany: 28-08-2009, 10:51    Odpowiedz z cytatem

Ja akurat poruszam temat przyjęć do Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych . Jeżeli chodzi o IC to zgodzę się z Toba Pozdrawiam .
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ocelot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009
Skąd: Tutejszy

PostWysłany: 28-08-2009, 23:24    Odpowiedz z cytatem

eminem91 napisał/a:
A czy można byc konduktorem i nosic okulary???


Przeczytaj wydane w tej sprawie odpowiednie przepisy wykonawcze które to regulują.
Generalnie do zawodów związanych z ruchem pociągów wymagana jest I-a kategoria zdrowia - okulary możesz mieć później po np następnych badaniach okresowych jeżeli wada wzroku Cię nie zdyskwalifikuje poza wytyczne ustawy. Inaczej : gdy się przyjmujesz to przepisy dla Ciebie odnośnie zdrowia są bardziej surowsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 29-08-2009, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Dave, jeszcze nie tak dawno kolega "Dolnoślązak" pisał że od września mogą być problemy z obstawieniem grafiku?!?!?

to jak to naprawdę wygląda? Brakuje ludzi do pracy, czy jest nadwyżka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 10-09-2009, 14:09    Odpowiedz z cytatem

A jak myślisz, skoro skończył się sezon wakacyjny i dodatkowe pociągi, a sporo "stałych" obcięto lub zlikwidowano?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

waisss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2009
Skąd: Oświęcim / Katowice

PostWysłany: 13-09-2009, 15:17    Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Po 3 miesiącach szkoleń, praktyk w manewrach, praktyk w drogówce, mam manewrowego i jestem bardzo z tego zadowolony;) A płaca nie najgorsza Wink Szukajcie u prywaciarzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

m_m Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 14 Wrz 2009

PostWysłany: 14-09-2009, 12:35    Odpowiedz z cytatem

A ktoś zorientowany, czy w Trójmieście będą jakieś przyjęcia? Nie ważne gdzie Wink Oby nie w ruchu...bo z moim zezem ;p

_________________
manewry..biuro..dochodzenia..odprawa..wagonówka..uff, jest PDO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 16-09-2009, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w Poznaniu odbył się test oraz rozmowy kwalifikacyjne na stanowisko kasjer biletowy. Przyznam się szczerze że nie sądziłem że będzie to aż taki przesiew. Zaproszonych było około 30osób, a był to już drugi dzień rekrutacji Smile Po samym teście-egzaminie spora część osób odpadła, następnie odbyły się rozmowy z udziałem pracowników z Warszawy.

Ale mam bardzo ważne pytanie. Jeśli zostanę kasjerem to jakie mam szanse pracować w drużynach konduktorskich? Bo kurs na kasjera jest podobno podobny o ile nie taki sam jak na konduktora? Proszę o odpowiedz bo to dla mnie bardzo ważne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawel94 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2009

PostWysłany: 12-11-2009, 15:33    Odpowiedz z cytatem

cześć!mam 15 lat.za nie cały rok idę do liceum.chciałbym zostać kierowca pociągu.czy ktoś mógłby i poradzić do jakiej szkoły mam iść??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-11-2009, 15:36   

Kierowcą pociągu?
Powrót do góry

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 12-11-2009, 15:41    Odpowiedz z cytatem

No myślę że na stanowisko kierowcy pociągu masz wielkie szanse przyjęcia nawet po gimnazjum RazzRazzRazz

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 12-11-2009, 16:38    Odpowiedz z cytatem

Kierowca pociągu to po kolejowemu Maszynista Smile Też zamierzam się kształcić w tym kierunku. Chcę iść do Technikum Elektrycznego które da przygotowanie do kierowania pojazdów kolejowych o napędzie elektrycznym. A póki co to proponuję już uczyć się E1 i jeździć na symualtorach. Ja jeżdżę EN57 na Maszynie, baaaardzo realistycznie Smile opanowałem już zatrzymywanie się w peronach Śmiech

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gajdzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009

PostWysłany: 12-11-2009, 17:12    Odpowiedz z cytatem

W 2007 i 2008 r. PLK, Zakład Linii Kolejowych w Gliwicach miał nabór pracowników na stanowiska związane z prowadzeniem ruchu kolejowego oraz utrzymaniem torów. Przyjęto wtedy sporo nowych pracowników, w tym mnie od razu na nastawniczego. Smile Teraz po 2 latach jestem w trakcie szkolenia na dyżurnego ruchu. Ponadto dofinansowują studia zaoczne na kierunku Transport. Do tego zniżki przejazdowe, tylko lepszej wypłaty brakuje. Pasjonatem kolei jestem od wielu lat i na dzień dzisiejszy kolej mi się nie znudziła pomimo absurdów na PKP.

Jak była zgoda centrali w Warszawie to przyjmowali. Teraz dalej by się młodzi przydali, bo średnia wieku dyżurnych ruchu, nastawniczych, dróżników, toromistrzów i automatyków sprawia, że co roku na emeryturę odchodzą rzesze ludzi. Jednak wraz z nadejściem kryzysu centrala cofnęła zgodę i w tym roku na przyjęcia nie ma szans.

Jednak polecam złożenie dokumentów i czekanie na odpowiedź, bo są szanse w przyszłym roku. Wtedy mają zadzwonić, ale dobrze jest się przypominać raz na jakiś czas.

Co ważne jak były przyjęcia to nie były potrzebne żadne znajomości. Przyjmowano na podstawie CV i rozmowy kwalifikacyjnej. Potem dawano skierowanie na badania zdrowotne i w zależności od ich wyniku przyjmowano do pracy lub nie.

Na dyżurnego ruchu i nastawniczego wymagane średnie wykształcenie. Oczywiście Technikum Kolejowe mile widziane, ale nie jest koniecznością. Szkolenie, którego długość zależy od tego czy ktoś jest po kolejówce czy nie, przeprowadza PLK na swój koszt i w jego czasie płaci minimalną krajową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

alex-68 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2009
Skąd: opolskie

PostWysłany: 12-11-2009, 21:27    Odpowiedz z cytatem

Witam! Pytanie o badania lekarskie(przyjęcie do plk,w ruchu) Wzrok,słuch i jakie jeszcze szczegółowe? Czy lekarz to zwykły od medycyny pracy czy jakiś kolejowy doktor Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gajdzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009

PostWysłany: 13-11-2009, 16:18    Odpowiedz z cytatem

Poziom cholesterolu, cukru itd. we krwi. Ciśnienie krwi, EKG, rentgen płuc oraz psychotesty.
PLK zawsze daje skierowanie do kolejowej medycyny pracy. Czy na te stanowiska mogą badać zwykłe przychodnie medycyny pracy to nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

iceman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2008

PostWysłany: 13-11-2009, 19:58    Odpowiedz z cytatem

Lekarz ogólny musi być z kolejowej medycyny pracy - inny Ci nie podpisze badań okresowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44, 45, 46  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl