Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 267, 268, 269  Następny
Pociągi REGIO i interREGIO
Autor Wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 30-04-2009, 21:25    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak nawiasem likwidacja "Barbakana" jest bardzo głupim pomysłem, gdyby ten pociąg pusty jeździł to bym to zrozumiał.

"Barbakan" ponoć jeździ pusty (wg betonu PKP IC) i dlatego jest przewidziany do kasacji.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Wielkopolanin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2007

PostWysłany: 30-04-2009, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Dla betonu PKP IC każdy jeden pociąg jeździ pusty. Tylko takie projekty jak Włoszczowa Północ jest opłacalna. Krzysztof Celiński lubi uwalać przewozy pasażerskie: 3 kwietnia 2000 Krzysztof Celiński ograniczył przewozy pasażerskie na wcześniej niespotykaną skalę - z dnia na dzień pociągi przestały kursować na liniach kolejowych o łącznej długości ponad 1000 km., źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Celi%C5%84ski

//nie cytujemy przedmówcy.mateuszpiszcz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 30-04-2009, 22:17    Odpowiedz z cytatem

W Opolu IR 36124 zameldowal sie 2 minuty przed czasem. Sklad lok ET22 z Zurawicy, 2 Bohuny z Raciborza i 1 z Rzeszowa. Pasazerow na moje oko to 40-50% zapelnienia. W Opolu troche ludzi wsiadlo ale tak mi sie wydaje ze PR sie doskonale wstrzelily ze swoja propozycja. Mysle ze na razie nie mozna piac ze to sukces, ale nazwijmy to dobrym krokiem. Jesli frekwencja bedzie dobra to moze PR powinny te pociagi wprowadzic na stale do rozkladu i to w kursowaniu codziennym. W wagonach i na drzwiach informacje na kartkach i tabliczkach z relacja pociagu.

PS Sorry za jakosc tabliczki ale robione komorka.

20090430126.jpg
Plik ściągnięto 149 raz(y) 65.87 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 30-04-2009, 22:31    Odpowiedz z cytatem

Jak na pierwszy kurs to frekwencja jest bardzo dobra. Więcej reklamy pociągów IR a PKP IC padnie jak kawka. Lub skończy na dnie jak PKP Cargo. Potem beton PKP IC ustami niedorzecznika Neya oświadczy, wzorem kolegów z Cargo, że wszystkiemu winien jest "kryzys".

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 01-05-2009, 09:08    Odpowiedz z cytatem

Na dworcu głównym we Wrocławiu sporo kartek z napisami INTER-REGIO, nawet wczoraj na peronie nr 2 pojawiły się z tej okazji kolorowe balony. Również przez megafon można było usłyszeć nową propozycję PKP PR.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 01-05-2009, 10:52    Odpowiedz z cytatem

Naprawdę - PR-y dobrze wystartowały z IR. Uważam że od nowego RJ część powinna jeździć codziennie, mogliby tworzyć nowe relacje, nadać nazwy i IC leży i robi pod siebie. Wobec tego może nie proponuję nowych relacji IR, ale miedzy tymi miastami są wysokie potoki podróżnych, i PR mogłoby to wykorzystać...

Wrocław-Katowice-Kraków-Rzeszów
Wrocław-Poznań-Szczecin-Świnoujście
Poznań-Kluczbork-Katowice
Warszawa-Iława-Olsztyn
Warszawa-Kielce-Kraków
Warszawa-Włoszczowa Północ-Kraków-Zakopane
Warszawa-Białystkok
Warszawa-Września-Pozań
Warszawa-Częstochowa-Wrocław
Warszawa-Dęblin-Lublin
Kraków-Wrocław-Węgliniec (skomunikowanie ze Zgorzelcem)
Katowice-Kędzierzyn-Jelenia Góra
Kraków-Wrocław-Zielona Góra
Kraków-Rzeszów-Przemyśl
Wrocław - Zielona Góra - Świnoujście / Kamień Pomorski
Zielona Góra / G. Wlkp - Pozań - Warszawa
G. Wlkp - K. Wlkp - Poznań

Nie ma sensu za to (przynajmniej z obecnym taborem) tworzyć potwory typu Przemyśl-Szczecin, czy Przemyśl-Zielona Góra....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 01-05-2009, 11:03    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kraków-Wrocław-Węgliniec (skomunikowanie ze Zgorzelcem)

Jeśli już to Kraków - Wrocław - Węgliniec - Jelenia Góra.
W piątek z Krakowa do JG i w niedzielę z JG do Krakowa taki pociąg na pewno miałby duże wzięcie. Skoro PKP IC ciągle coś kombinuje z pośpiechami na linii zgorzeleckiej to niech PR-y wykorzystają ich nieudolność i zarabiają.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 01-05-2009, 11:08    Odpowiedz z cytatem

Właśnie przedwczoraj wystosowałem pismo do PR o reaktywaowanie w przyszły rozkładzie jazdy InterRegio Jelenia Góra- Kraków lub Rzeszów. Podałem przez Wrocław, bo to jest bardziej relane. Poprosiłem również o przeanalizowanie pomysłu ze Szczecinem i pociągiem IR relacji Jelenia Góra- Szczecin. Poparłem to przykładami dobrych pomysłów uruchomienia PIONIERA i KARMAZYNA- wysłałem w tej sprawie do nich 2 maile i list pocztą więc muszą mi odpowiedzieć. Podałem adres swój i mailowy. W przeciągu przyszłego tygodnia powinienem dostać odpowiedź. Smile

[ Dodano: 01-05-2009, 11:34 ]
Naczelnik
Jeżeli trasą Kraków- Wrocław- Węgliniec- Jelenia Góra ma jechać Światowid to myślę, że nie ma co stawiać konkurencji IC bo w krótce się okaże, że oba pociągi nie zarabiają na siebie i trzeba je zlikwidować.

[ Dodano: 01-05-2009, 15:59 ]
Bartuś
Zapomniełeś jeszcze o trasie Jelenia Góra- Wrocław-Łódź- Warszawa, oraz Szklarska Poręba- Wrocław- Poznań- Gdynia/ Kołobrzeg. No i myślę też, że Katowice- Kraków- Śtróże- Zagórz/ Krynica i Rzeszów- Zagórz.

_________________
Kolej to najlepszy środek transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 01-05-2009, 18:38    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeżeli trasą Kraków- Wrocław- Węgliniec- Jelenia Góra ma jechać Światowid to myślę, że nie ma co stawiać konkurencji IC bo w krótce się okaże, że oba pociągi nie zarabiają na siebie i trzeba je zlikwidować.

Pociągi jeździłyby w różnych porach, więc nie konkurowałyby ze sobą, a "tylko" uzupełniały żałosną ofertę.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 01-05-2009, 19:09    Odpowiedz z cytatem

A może dodać do tej długiej listy coś w stylu Słonecznego Gdynia - Warszawa - Gdynia nawet tylko w weekendy. Taki pociąg ocknąłby IC na E-65 gdzie od paru lat mają monopol

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-05-2009, 20:14    Odpowiedz z cytatem

Pociągi IR trzeba przede wszystkim uruchamiać tam gdzie dotąd PKP IC ma monopol, czyli:

Warszawa - Gdynia
Warszawa - Poznań
Warszawa - CMK - Kraków / Katowice

Proponuję jeszcze IR w relacjach:

Warszawa - Poznań - Szczecin
Kraków - Wrocław - Poznań
Wrocław - Poznań - Gdynia / Szczecin
Poznań - Toruń - Olsztyn
Poznań - Warszawa - Lublin

I niech PKP IC zdycha!

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 01-05-2009, 20:22    Odpowiedz z cytatem

Ale i też tam gdzie IC nie chce za bardzo wejść- mówie tu konkretnie o swoim regionie.
W rejonie Jeleniej Góry pociągi osobowe przyspieszone są bardzo popularne. Wystarczy wymienić tu wszystkie relacje Szklarska- Poznań, oblegane ludźmi po brzegi.

_________________
Kolej to najlepszy środek transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 01-05-2009, 20:53    Odpowiedz z cytatem

na podlasiu miał jeździć IR rel. Białystok-Kraków-Białystok ale kilka dni temu przyszła decyzja iż jednak go nie bedzie coś mi sie wydaje że IC sie nie zgadza już tak p. Dyrektor jest zbulwersowana faktem ze jeździ IR do Wawy Zach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 01-05-2009, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Warszawa - CMK - Kraków / Katowice

Tu akurat są trasy alternatywne, gdzie jeżdżą pociągi pospieszne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-05-2009, 15:05   

Jak myślicie: czy Inter Regio z czasem wyprą całkowicie pociągi osobowe przyśpieszone?
I czy taryfa Inter Regio jest trafiona? Ja po początkowym zachwycie tym nowym produktem PKP PR ochłonąłem i zacząłem się nad tym zastanawiać. No bo w sumie jaką lepszą jakość podróży daje mi IR w stosunku do przyśpieszonego?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 269 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 267, 268, 269  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl