Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zwolnienia w PKP Cargo
Autor Wiadomość

robinia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Cze 2009

PostWysłany: 30-07-2009, 18:19    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć (wyjaśnić) dlaczego dyskryminuje się nas (ludzi którzy odeszli z Cargo na PDO) i nie chce przyjąć do pracy w innej spółce. Czy jest to zgodne z prawem? Może ktoś wie więcej niż ja? Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gumis Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Sty 2008

PostWysłany: 30-07-2009, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Bo zwolnić można prawie zawsze a w tym przypadku nawet zachęcić do rozstania - a do przyjęcia zmusić nie można.
To nie jest żadna dyskryminacja .

_________________
"Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie"
Zbigniew Herbert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 30-07-2009, 21:36    Odpowiedz z cytatem

robinia napisał/a:
Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć (wyjaśnić) dlaczego dyskryminuje się nas (ludzi którzy odeszli z Cargo na PDO) i nie chce przyjąć do pracy w innej spółce. Czy jest to zgodne z prawem? Może ktoś wie więcej niż ja? Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.


bo w innej spółce pewnie nie ma miejsc. po prostu.

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

robinia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Cze 2009

PostWysłany: 03-08-2009, 16:36    Odpowiedz z cytatem

Mylisz się. Wszystko było cacy do czasu, nawet wiadomo było, że jestem z Cargo aż tu nagle "przykro nam bardzo, objął Was program PDO i musimy podziękować", czy to nie jest dyskryminacja?????????? gdzie było napisane, że jeśli odejdziesz na PDO nie będziesz mógł zatrudnić się w innej Spółce. Pewnie, że nie muszą Cię zatrudnić takie ich prawo, ale nikt mi nie powie, że dlatego, że nie ma miejsc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-08-2009, 09:06    Odpowiedz z cytatem

Pracownicy białostockiego PKP Cargo znów boją się zwolnień. Jedna z hal gdzie naprawiają wagony ma przejść w ręce innej kolejowej spółki - PKP Przewozy Regionalne.

A to dla kilkudziesięciu osób oznacza groźbę utraty pracy.

Przedstawiciel związków zawodowych w białostockim PKP Cargo Jerzy Stepaniuk wysłał już pismo z prośbą o interwencję do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, dzisiaj podobne pisma trafią do posłów. Zdaniem pracowników tej spółki w niedługim czasie ponad 40 osób może stracić pracę. Wszystko przez przekazanie hali rewizyjnej wagonów PKP Przewozom Regionalnym w Białymstoku.

- To co nas zaniepokoiło to to, że nowa tokarka, jaką dostaliśmy w ramach modernizacji zakładu nie została zainstalowana na tej hali, i nie jest wykorzystywana w pracy. Do tego w zakładzie mówi się otwarcie, że hala ta lada dzień przejdzie w ręce PKP Przewozy Regionalne. Nie wierzę, że ponad 40 osób, które pracują teraz na hali po tej zmianie nadal będą miały zatrudnienie. Jesteśmy dobrym zakładem, a w ogóle nie daje się nam szansy. Jeżeli nas zamkną, najbliższy taki zakład naprawy wagonów będzie w Ostrołęce, Lublinie czy Gdyni. Poza tym zarząd spółki mówi nam, że nie potrzebujemy tej hali, bo wykonujemy mało wagonowych rewizji. Możemy dwa trzy razy więcej tylko niech nam dadzą zlecenia - mówi związkowiec.

Jak się udało ustalić "Gazecie", rzeczywiście w oparciu o decyzję zarządu spółki PKP SA (odpowiednie pisma trafiły do Białegostoku) hala przekazana zostanie aportem z PKP Cargo do PKP Przewozy Regionalne i będą tam naprawiane głównie szynobusy jeżdżące po Podlasiu. Pewności czy pracownicy PKP Cargo, którzy obecnie pracują na tej hali znajdą pracę w przewozach regionalnych - nie ma, a jeśli już, to zapewne będzie to jedynie kilka osób. Próbowaliśmy się wczoraj skontaktować z rzecznikiem prasowym krajowego PKP Cargo Jackiem Wnukowskim, aby zasięgnąć informacji czym podyktowane są te zmiany, niestety był nieosiągalny.

A obawy pracowników PKP Cargo o utratę pracy są uzasadnione, nad spółką od kilku miesięcy wisi widmo zwolnień. Od roku kondycja PKP Cargo w kraju jest kiepska. Kłopoty tej spółki wynikają z ogromnego spadku zamówień na przewóz towarów, którymi spółka się zajmuje (m.in. dlatego, że przestała składać zamówienia do ZNTK Łapy ów zakład padł). W wyniku restrukturyzacji spółki liczba zakładów zmalała z 42 do 16. Poza likwidacją części regionalnych spółek firma pozbywa się również nieruchomości i części załogi. Na przełomie maja i czerwca w PKP Cargo rozpoczęły się zwolnienia grupowe, dosięgły również Białystok.

Zarząd spółki zapowiedział, że te osoby, które odejdą same spośród ponad 160 wytypowanych do zwolnień, dostaną odprawy. Niemal sto procent pracowników przystało na takie propozycję (odprawy wahały się w granicach 20-50 tys. zł). Obecnie pracuje tam jeszcze ponad tysiąc osób.

Źródło: Gazeta Wyborcza

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

mikimiki Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 07 Sie 2009

PostWysłany: 02-09-2009, 19:57    Odpowiedz z cytatem

I cóż z tego że dostaną odprawy??? jeśli nawet je dostaną, na jak długo to wystarczy by utrzymać rodziny?? a co dalej ...
A władza zostanie ta sama i znów za jakiś czas zbierze kasiorkę podzieli sobie premie, za dobrze wykonany plan zwolnień. WYKRADNĄ WSZYSTKO DO CNA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 02-09-2009, 21:07    Odpowiedz z cytatem

Wezmą się wreszcie do innej roboty.
A co mają powiedzieć ci, którzy nie pracowali na PKP i zostali zwolnieni bez odpraw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

magneto Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2009

PostWysłany: 18-09-2009, 19:21    Odpowiedz z cytatem

Słuchy chodzą,że z 16 CT ma powstać tylko 8 czy ktoś coś słyszał na ten temat?Które zakłady zostaną ze sobą połączone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 20-09-2009, 22:37    Odpowiedz z cytatem

magneto napisał/a:
Słuchy chodzą,że z 16 CT ma powstać tylko 8 czy ktoś coś słyszał na ten temat?Które zakłady zostaną ze sobą połączone.


Uwaga! Strzelam (luźna koncepcja):

Południowy+ Podkarpacki+ Małopolski

Kujawski+Centralny

Mazowiecki+ Podlaski

Świętokrzyski+ Lubelski

Wielkopolski

Dolnośląski

Zachodniopomorski


Nie pokuszę sie o zmiany na Śląsku, bo tam jest duze nadanie, wiec zakłady pewnie obronią się same.

8 to może za mało, ale 10-11 byłoby chyba OK.

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bombownik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 20-09-2009, 22:44    Odpowiedz z cytatem

nie sądzę... nowe zakłady i tak miały sporo zamieszania z połączenia starych zakładów taboru i przewozów... znowu miałoby być to samo?? prędzej spodziewam się zamieszania z tworzeniem cargo wagonów.... poodbno ma być ich 8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 20-09-2009, 22:46    Odpowiedz z cytatem

Ponadto jakaś reforma służb handlowych wisi w powietrzu- ciekawe....

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

chester Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Cze 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21-09-2009, 09:40    Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał/a:
magneto napisał/a:
Słuchy chodzą,że z 16 CT ma powstać tylko 8 czy ktoś coś słyszał na ten temat?Które zakłady zostaną ze sobą połączone.


Uwaga! Strzelam (luźna koncepcja):


E tam, Gacuś, raczej odtworzą stare DOKP-y, a wtedy Kujawski poszedłby do tego, którego nie wymieniłeś (Pomorskiego), Podlaski z Centralnym i Mazowieckim, Śląski z Górnośląskim i Sl.-Dąbrowskim, Wschodni +_ Świętokrzyski oraz te trzy ex-Płd. DOKP

Cytat:
Nie pokuszę sie o zmiany na Śląsku, bo tam jest duze nadanie, wiec zakłady pewnie obronią się same.


Tu pewnie chodzi o dobrą współpracę dyspozytur zakładowych z ekspozyturami PLK. Nota bene obecne zakłafdowe Cargo przejęłyby te zlikwidowane ekspozytury "okręgowe" (nie wiem, jak się to nazywa u Was).

Czyli wyjdzie na to, że będzie jak 30 lat temu, jak to mój kolega ostatnio rzekł.

pozdro
JDS

_________________
Uwaga, na tym forum ostrzeżenie dostaje się również za zaprzeczanie kłamstwu.
historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 21-09-2009, 12:36    Odpowiedz z cytatem

Chester,

Ja od dekady od kiedy pracuje twierdziłem ze podział na DOKP był najlepszy

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bezrobotny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 27-10-2009, 13:40    Odpowiedz z cytatem

robinia napisał/a:
Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć (wyjaśnić) dlaczego dyskryminuje się nas (ludzi którzy odeszli z Cargo na PDO) i nie chce przyjąć do pracy w innej spółce. Czy jest to zgodne z prawem? Może ktoś wie więcej niż ja? Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.


Potwierdzam, jest zakaz przyjmowania do pracy w innych spółkach byłych pracowników PKP CARGO (PDO).
W Centrali jednej ze spółek twierdzą że to porozumienie (nie wiem czy zgodne z prawem?) prezesów wszystkich spółek PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krog Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 01 Wrz 2008

PostWysłany: 27-10-2009, 18:05    Odpowiedz z cytatem

Spróbuj zdobyć oryginał. A co na to związkowcy?

[ Dodano: 27-10-2009, 18:06 ]
Spróbuj zdobyć oryginał. A co na to związkowcy? Tylko, że trochę to by było nie fair, jeśli wzieli odprawy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl