Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Ograniczenia na DB
Autor Wiadomość

wojtek.s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2006

PostWysłany: 21-03-2013, 22:57    Odpowiedz z cytatem

Lista ograniczeń jest dostępna i tutaj http://www.bahn.com/i/view/mdb/bahnintern/international/uk/mdb_98346_blocked_trains_for_fip_until_9th_june_2013.pdf a wiecej informacji tutaj http://www.bahn.com/i/view/GBR/en/home/help/railstaff.shtml
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 01-02-2014, 10:14    Odpowiedz z cytatem

Witam
Aktualne ograniczenia na DB
http://www.atoc.org/download/clientfiles/files/RSTDocuments/NewArticles/D3413INC_Eng_Restrictions_Winter_2013.pdf
pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Adamq Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2007

PostWysłany: 06-05-2014, 09:25    Odpowiedz z cytatem

Czy są jakieś ograniczenia na kolejach DB od czerwca 2014 roku?

[ Dodano: 27-05-2014, 09:45 ]
Czy na trasie Frankfurt(Oder) - Berlin Hbf są honorowane bilety FIP... podobno obowiązuje taryfa... VBB

[ Dodano: 28-05-2014, 05:41 ]
Po wysłaniu zapytania e-mailowego do operatora VBB obsługującego trasę: Frankfurt(Oder) - Berlin Hbf Otrzymałem odpowiedź... Die FIP Karte wird innerhalb des VBB Tarifgebiets nicht als Bahncard anerkannt. Wniosek jest jeden NIE WSZYSTKIMI POCIĄGAMI PODRÓŻUJEMY PO NIEMCZECH... a linie obsługiwane przez DB AG to tylko pociągi pośpieszne i to nie zawsze

[ Dodano: 28-05-2014, 07:13 ]
Info ze strony DB po polsku... wyjątek BWE

[ Dodano: 03-06-2014, 06:36 ]
Ograniczenia DB...
http://www.bahn.com/i/view/mdb/bahnintern/international/uk/mdb_134925_blocked_trains_for_fip_until_14th_june_2014.pdf
oraz wykaz ograniczeń (NIE AKCEPTACJA DARMOWYCH PRZEJAZDÓW)

http://www.bahn.com/i/view/mdb/bahnintern/international/uk/mdb_24235_globally_price_trains.pdf

VBB.JPG
Plik ściągnięto 56 raz(y) 61.19 KB


_________________
hmmmm...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

badworm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2011

PostWysłany: 04-07-2014, 22:01    Odpowiedz z cytatem

Z taryfą VBB to nie byłbym do końca pewny. Pociągi są nadal obsługiwane przez DB (przynajmniej na trasie FFO-Berlin) więc dlaczego FIP miałby być nie uznawany? Na trasie Berlin-Angermuende też wedle wyszukiwarki jest taryfa VBB a nigdy nie miałem żadnych problemów jadąc tam pociągami DB na FIPie. Kolejna okazja do przetestowania będzie we wrześniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 05-07-2014, 07:38    Odpowiedz z cytatem

Tam gdzie przewoźnikiem jest DB to FIP są ważne. Frankfurt(O)- Berlin jeździ DB więc nie ma z tym problemu (tak było na pewno na wiosnę). Tam gdzie przewoźnikiem są inni prywatni operatorzy to FIP nie obowiązują (niekiedy można próbować-może się uda).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 30-07-2014, 23:08    Odpowiedz z cytatem

A gdzie można znaleźć info jaki przewoźnik obsługuje dany pociąg w Niemczech? Wybieram się we wrześniu na InnoTrans i też mnie nurtuje problem czym można a czym nie jechać na Fip-a.

_________________
Zapraszam na mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/jawol5?feature=mhee
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 31-07-2014, 10:15    Odpowiedz z cytatem

kto obsługuje dany pociąg wynika z jego rodzaju.DB obsługuje pociagi RB,RE,IRE,IC,EC,ICE

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 31-07-2014, 21:30    Odpowiedz z cytatem

jacwol napisał/a:
A gdzie można znaleźć info jaki przewoźnik obsługuje dany pociąg w Niemczech? Wybieram się we wrześniu na InnoTrans i też mnie nurtuje problem czym można a czym nie jechać na Fip-a.


Jeżeli na inno-trans to można, zarówno BWE/BGE jak i DB Regio. Piszemy oczywiście o jeździe przez FFO lub Szczecin.
OT
Nie szkoda kuponów fip na ten przejazd ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 01-08-2014, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info! A kuponów nie szkoda bo jedziemy "najkrótszą" drogą czyli przez Austrię i Szwajcarię Śmiech A wracamy już normalnie przez Szczecin.

_________________
Zapraszam na mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/jawol5?feature=mhee
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek.s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2006

PostWysłany: 05-08-2014, 14:42    Odpowiedz z cytatem

Aktualna lista ograniczeń na DB

[ Dodano: 17-01-2015, 16:23 ]
Ludzie!Wyciągacie zbyt daleko idące wnioski,jak wiadomo we wszyskich większych aglomeracjach miejskich w Niemczech w pociągach DB Regio OPRÓCZ biletów DB a nie WYŁĄCZNIE obowiązują też bilety komunikacji miejskiej do określonej odległości od centrum miasta(dlatego też na bilet FIP można też jeździć s-bahnami-również w Berlinie).Ja mam natomiast inne pytanie,otóż na linii Goerlitz-Drezno zmienił się operator,zamiast DB jeździ tam Trilux(zapewne w związku tym PR-y na odcinku polskim skasowały 1-szą klasę w regioeksach jadących z Wrocławia do Drezna) i ciekaw jestem,czy nadal tam jest honorowany FIP.

[ Dodano: 17-01-2015, 16:47 ]
Najnowsza lista ograniczeń

[ Dodano: 05-07-2015, 16:58 ]
Wygląda na to że tym razem to ja "wyciągnąłem zbyt daleko idące wnioski",w strefach komunikacyjnych takich miast jak Berlin czy Drezno w s-bahnach czy poc. regionalnych są ważne bilety FIP ale karty zniżek już nie,miałem okazję się o tym przekonać jadąc z Bad Schandau do Drezna i,co ciekawe,bilet normalny na s-bahna kosztuje 6 EUR(FIP 50% nieważny),na eurocity,tu na odwrót, zintegrowane bilety komunikacyjne są nieważne,natomiast "połówka" na FIP- 5,25.

Restrictions Summer 2015.pdf
Aktualna "sperrlista" DB
Pobierz Plik ściągnięto 431 raz(y) 30.66 KB

Restrictions Winter 1415.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 536 raz(y) 25.83 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl