Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 87, 88, 89  Następny
Dokąd jeszcze interREGIO?
Autor Wiadomość

long Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2009

PostWysłany: 08-05-2009, 14:57    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nigdy w życiu

Karmazynowi, Pionierowi i Kotwicy jakoś długie trasy nie przeszkadzają, a wszystkie są obsługiwane EN57.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Abraxas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2007
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 08-05-2009, 15:24    Odpowiedz z cytatem

Im nie ale pasażerom chcącym dojechać wygodnie z Jeleniej do Szczecina chyba trudno by było się cieszyć jazdą w kiblu:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wilchelm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-05-2009, 15:44    Odpowiedz z cytatem

Abraxas napisał/a:
Bez przesady Wilhelmie do Szczecina nie może kibel jechać,nigdy w życiu,

Życie pokazuje, że może Wink Mało tego, że może to jeszcze jeździ Wink

Abraxas napisał/a:
minimum 4 wagony i tyle a frekwencja będzie i tak duża ,że pokryje wszystkie koszty a nawet wyjdzie się na plus jestem tego pewien.


Jak mniemam posiadasz jakieś szczegółowe wyliczenia dotyczące wszystkich kosztów? Bo wiesz nawet wiara w tej materii niewiele zmienia - twarda ekonomia mów: Składy wagonowe są 3,4 razy droższe w uruchomieniu aniżeli skład na EZT.

_________________
Kolejowy jest tylko jeden. Kolejowy Wrocław - Inny wymiar kolei
Kolejowy Wrocław TV - zobacz prawdziwą kolej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 08-05-2009, 15:48    Odpowiedz z cytatem

Ale EZT chyba nie wypali, bo na Węgliniec- Zielona Góra jest trakcja spalinowa.

_________________
Kolej to najlepszy środek transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-05-2009, 17:25   

Ludzie, pociągi IR mają łączyć duże aglomeracje, a nie jakieś małe pipidówy. Jak czytam Wasze niektóre propozycje, to aż mnie ciarki przechodzą...
Powrót do góry

Abraxas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2007
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 08-05-2009, 17:52    Odpowiedz z cytatem

Wilchelm napisał/a:
Abraxas napisał/a:
Bez przesady Wilhelmie do Szczecina nie może kibel jechać,nigdy w życiu,

Życie pokazuje, że może Wink Mało tego, że może to jeszcze jeździ Wink

Abraxas napisał/a:
minimum 4 wagony i tyle a frekwencja będzie i tak duża ,że pokryje wszystkie koszty a nawet wyjdzie się na plus jestem tego pewien.


Jak mniemam posiadasz jakieś szczegółowe wyliczenia dotyczące wszystkich kosztów? Bo wiesz nawet wiara w tej materii niewiele zmienia - twarda ekonomia mów: Składy wagonowe są 3,4 razy droższe w uruchomieniu aniżeli skład na EZT.

Jak pokazuje pociąg z Poznania do Szklarskiej spokojnie można jeździć na wagonach jednak:)zresztą jak wiesz jak wspomniał przedmówca nie da się inaczej bo od Węglińca nie ma trakcji:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 08-05-2009, 19:10    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
Ludzie, pociągi IR mają łączyć duże aglomeracje, a nie jakieś małe pipidówy. Jak czytam Wasze niektóre propozycje, to aż mnie ciarki przechodzą...


Jeżeli według ciebie Jelenia Góra to mała pipidówa, to weź sobie najpierw atlas a potem pisz. To 150.000 miasto- centrum ruchu turystycznego, o nazwie KARKONOSZE ( też jakc nie wiesz co to to sobie przeczytaj) a potem pisz bzdury!!!

[ Dodano: 08-05-2009, 19:17 ]
Zresztą pociągi przyspieszone osobowe już z Jeleniej jeżdżą na trasie Szklarska- Poznań i bardzo na siebie zarabiają.

_________________
Kolej to najlepszy środek transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 08-05-2009, 19:23    Odpowiedz z cytatem

od 1.06 na trasie poznań - Warszawa rusz kolejny IR ( moja robota serio) Smile z Poznania wyjedzie po 8 rano pojedzie przez Wrześnię , Konin, Koło , Kutno,w Warszawie Centralnej będzie ok 11.41, potem po 13.30 będzie wracać by przed 17 być w
Poznaniu .Nie będzie kursować 11,12.06 i 11.11 oraz w niedziele,a tak będzie jeździł cały rok. Smile Smile Jednak warto pisać do PR-ów i innych instytucji i walczyć, choć odpisali po miesiącu. jednak tendencja przy organizowaniu pociągów interregio jest tak by łączyć duże miasta, przy okazji mniejsze jeśli są po trasie. Neutral Myślę że jakiś Szczecin- Jelenia Góra- przez Zieloną Góre choćby w sezonie letnim mógłby być. Smile To spore miasta plus tereny turystyczne. Przychylam się też do wniosku by dać coś z IR na trasę Poznań - Katowice przez Ostrów Wlkp, Kluczbork , bo teraz jest nędza mimo częściowego wyremontowania linii . Sad Można by reaktywować "Koziołka". 10 lat temu robiła ten ED73 , potem 72. Smile Wiem bo jak wracałem z pielgrzymek to łapałem przesiadki od Lublińca do Jarocina , a pociąg nawet poza sezonem był w miarę pełny. Smile Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-05-2009, 00:53   

grzesiu24 napisał/a:
Jeżeli według ciebie Jelenia Góra to mała pipidówa, to weź sobie najpierw atlas a potem pisz.

[ Dodano: 08-05-2009, 19:17 ]
Zresztą pociągi przyspieszone osobowe już z Jeleniej jeżdżą na trasie Szklarska- Poznań i bardzo na siebie zarabiają.


Kolego, Tobie się przypadkiem coś nie pomyliło? Trochę grzeczniej proszę, bo póki co moderatorem ani administratorem forum nie jesteś, aby krzyczeć na innych użytkowników. To po pierwsze, a po drugie proszę o przytoczenie mojego cytatu, w którym napisałem, że Jelenia Góra to pipidówa. Radzę Ci dokładnie czytać to co piszą inni i zastanowić się 10 razy, zanim coś wyślesz. Jeszcze raz wyjedziesz z takim tonem na mnie (albo kogokolwiek innego) skończy się to ostrzeżeniem. Chamstwa i bezczelności nie będę tolerował.

Rafaello1973 napisał/a:
Przychylam się też do wniosku by dać coś z IR na trasę Poznań - Katowice przez Ostrów Wlkp, Kluczbork , bo teraz jest nędza mimo częściowego wyremontowania linii .


Dokładnie. Aczkolwiek na tej linii przede wszystkim należy ułożyć sensowny rozkład jazdy pociągów, który byłby cykliczny. To co mamy obecnie, prosi się o pomstę do Boga. Myślę, że przy odpowiednim r/j, dobrych skomunikowaniach i dużej ilości pociągów na trasie Katowice-Lubliniec-Kluczbork/Poznań, pasażerowie korzystaliby nie tylko z IR, ale również z lokalnych osobówek.
Powrót do góry

long Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2009

PostWysłany: 09-05-2009, 09:57    Odpowiedz z cytatem

Abraxas napisał/a:
Im nie ale pasażerom chcącym dojechać wygodnie z Jeleniej do Szczecina chyba trudno by było się cieszyć jazdą w kiblu:)

haha A Ty mi lepiej powiedz od kiedy PKP przejmuje się komfortem pasazerów haha Very Happy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Abraxas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2007
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 09-05-2009, 10:44    Odpowiedz z cytatem

Kto wie może najwyższy czas to zmienićSmile myślę,że dla chcącego nic trudnego w końcu powinno im zależeć na pasażerach:)

// Tnij cytaty! @mk1992
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

michal17easy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2009
Skąd: Kielce

PostWysłany: 09-05-2009, 19:46    Odpowiedz z cytatem

Moje propozycje:
IR Przemyśl-Warszawa p. Przeworsk, Stalowe Wolę Rozwadów, Tarnobrzeg, Sandomierz, Skarżysko Kam., Radom;
IR Przemyśl-Jelenia Góra p. Przeworsk, Stalowe W. Rozw., Sandomierz, Skarżysko Kam., Kielce, Częstochowę, Lubliniec, Kluczbork, Oleśnica, Wrocław, Jaworzyna Śl., Wałbrzych (chociaż jest posp. "Śnieżka" w sezonie, ale myślę, że drugi pociąg był by dobry takie kółeczko zamiast przez Kraków, Katowice:P)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 09-05-2009, 20:14    Odpowiedz z cytatem

Ten Przemyśl- Jelenia Góra to trochę bez sensu. Jelenia potrzebuje połączenia do Krakowa i Rzeszowa w ciągu dnia. Poza tym pociąg jechałby niemiłosiernie długo coś koło 17 godzin- a to dyskwalifikuje go jako pociąg dzienny. Jak już w relacji przez Kielce to tylko z Lublina, bo takie połączenie do Jeleniej Góry też jest potrzebne.

[ Dodano: 09-05-2009, 20:28 ]
A z tą Warszawą z Przemyśla to też chyba nie gra do końca. Jak ty chcesz poprowadzić pociąg równocześnie ze Stalowej Woli przez Tarnobrzeg i Sandomierz??? Tarnobrzeg to chyba trochę nie po drodze. Ja bym proponował Przemyśl- Rzeszów- Tarnobrzeg- Sandomierz- Skarżysko Kamienna- Radom- Warszawa. Pamiętaj jednak, że na trasie Rzeszów- Skarżysko Kamienna występuje trakcja spalionowa, więc to trochę dyskwalifikuje to połączenie.

_________________
Kolej to najlepszy środek transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 10-05-2009, 18:03    Odpowiedz z cytatem

Jazda i przez Sandomierz i przez Tarnobrzeg jest możliwa, przecież przez wiele lat jeździł tak pociąg San: Przemyśl - Przeworsk - Stalowa Wola Rozwadów - Tarnobrzeg(zmiana kierunku jazdy) - Sandomierz i dalej do Skarżyska tylko, że jeśli się nie mylę to jest zamknięty odcinek Ostrowiec Świętokrzyski - Sandomierz, więc to też jest problem

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bahnman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2008

PostWysłany: 10-05-2009, 18:24    Odpowiedz z cytatem

grzesiu24 napisał/a:
A z tą Warszawą z Przemyśla to też chyba nie gra do końca. Jak ty chcesz poprowadzić pociąg równocześnie ze Stalowej Woli przez Tarnobrzeg i Sandomierz??? Tarnobrzeg to chyba trochę nie po drodze.

Zwyczajnie, Stalowa Wola - Tarnobrzeg, zmiana kierunku i dalej na Sandomierz i dalej do Skarzyska. Przejrzyj sobie wiecej rozkladow jazdy niz tylko ostatni, bo taka sytuacja miala juz miejsce.

grzesiu24 napisał/a:
Pamiętaj jednak, że na trasie Rzeszów- Skarżysko Kamienna występuje trakcja spalionowa, więc to trochę dyskwalifikuje to połączenie.

Na odcinku Ocice-Tarnobrzeg-Skarzysko siec wisi... No i co to za dyskfalifikujacy argument z ta trakcja spalinowa?? Idac takim tokiem myslenia, nie powinno byc polaczen na linii Bialystok-Olsztyn, Bydgoszcz-Szczecin, Wroclaw-Kudowa... A moze zdyskwalifikowalbys rowniez kursowanie trakcji spalinowej pod drutem i zakonczylbys bieg pociagow Wolsztyn-Poznan w Luboniu. O kursach Wroclaw-Drezno na niemieckich "szynobusach" nie wspomne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl