Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 87, 88, 89  Następny
Dokąd jeszcze interREGIO?
Autor Wiadomość

Piottr Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2008
Skąd: Wilanów Wąsk

PostWysłany: 14-05-2009, 09:28    Odpowiedz z cytatem

Modliszka napisał/a:
Cytat:
pociągi IR na trasie Kraków/Katowice - Kluczbork - Poznań byłyby połączeniem kilku osobnych relacji, co działa na "+", jeśli chodzi o zdobywanie nowych pasażerów.

Błędne myślenie! Połączenie kilku relacji poc. osob. w jedną i zamiana na IR przyniesie więcej złego niż dobrego. IR zatrzymują się tylko na większych stacjach, więc w ten sposób pozbawiamy ludzi z mniejszych stacyjek połączeń kolejowych.

Nikt nie mówi o "wycinaniu postojów" w takiej sytuacji. Chodzi o to, żeby przywrócić dawne osobowe dalekobieżne poprzez połączenie osobnych pociągów w jeden dłuższej relacji.
Jedyną istotną wadą takiego rozwiązania jest przenoszenie zakłóceń i opóźnień z nich wynikających. Ale zakładamy, że pociągi osobowe dalekobieżne wyjeżdżają rano z dużego miasta w przeciwszczycie, i dojeżdżają do drugiego dużego miasta również w przeciwszczycie, w związku z tym takie opóźnienia nie powinny być tak bardzo dotkliwe.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prezes11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Kraków / Wrocław

PostWysłany: 14-05-2009, 11:23    Odpowiedz z cytatem

Wszystko pięknie ładnie, tylko to już nie będą pociągi kategorii IR, a o takich tutaj piszemy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-05-2009, 22:08   

Tak jak obiecałem. Przygotowałem tabele dla linii Kraków - Katowice - Kluczbork - Poznań i Poznań - Kluczbork - Katowice - Kraków. Moja propozycja rozkładów na tych liniach opiera się głównie na obowiązującym rozkładzie jazdy (wprowadziłem drobną korektę, polegającą na ułożeniu pociągów tak, aby odjeżdżały tyle samo minut po pełnej godzinie, a tam gdzie były kilku godzinne dziury, lekko je załatałem).

Poza tym dodałem propozycje pociągów IR, pierwszy w relacji Kraków - Kluczbork - Poznań - Kluczbork - Kraków, a drugi w relacji Katowice - Kluczbork - Poznań - Kluczbork - Katowice.

Daję to do Waszej oceny. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest coś, czego oczekiwaliby pasażerowie, gdyż tak jak już wyżej napisałem, nie tworzyłem tutaj żadnych dodatkowych pociągów (poza InterRegio). Godziny też mogą nie być takie, jakie powinny być, aby spełnić wymagania potencjalnych klientów. Myślę jednak, że moja propozycja jest o niebo lepsza od obecnego rozkładu na tych trasach.

Czekam na obiektywne opinie i merytoryczną dyskusję! Uwagi i komentarze obowiązkowo widziane. Bluzgi, tylko na PW.

Pozdrawiam, @mk1992

Rozkład Jazdy Linia Kraków - Katowice - Kluczbork - Poznań.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 457 raz(y) 67.16 KB

Rozkład Jazdy Linia Poznań - Kluczbork - Katowice - Kraków.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 422 raz(y) 65.58 KB

Powrót do góry

prezes11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Kraków / Wrocław

PostWysłany: 21-05-2009, 15:17    Odpowiedz z cytatem

Ponoć mają jeździć kolejne IR-y na trasie Wrocław - Kraków ( jakby nie było to najbliższe mi miasta ).Podobno dojdą : Wrocław - Przemyśl, Wrocław - Kraków, Wrocław - Zakopane. Ale czy to już nie przesada na tej trasie? W końcu jeździ tam masę innych pociągów! Brakuje za to choćby jednego połączenia: Wrocław - Łódź, Wrocław - Częstochowa - Warszawa, Wrocław - Poznań ( na skomunikowanie z Gdynią, Olsztynem, Szczecinem czy Warszawą ).
Czy wiadomo już, jakie naprawdę IR-y pojadą na sieci od czerwca?
Bo na razie to tylko ciągłe przecieki bez żadnych konkretów!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 21-05-2009, 15:45    Odpowiedz z cytatem

prezes11, to żadne przecieki. Jak wiesz w (5) i (7) kursują pociągi do Krakowa i jeden do Rzeszowa.
Od 26.06.2009r. mają jeszcze kursować:
63132 rel. Wrocław Gł. - Przemyśl - codziennie
68121 rel. Wrocław Gł. - Świnoujście - w okresie 20.06. - 31.08.2009r. codziennie, oprócz 04.07. 29.08.09r.
63128 rel. Wrocław Gł. - Zakopane - w okresie 26.06. - 29.08.2009r. - w (1) - (6).

Aby tylko kursowały, bo jak pisze "Rynek Kolejowy" - pan Prezes PKP S.A. już ma wielkie zastrzeżenia do kursowania tych pociągów. Nazwał konkurencję "kanibalizmem".

Czy może ktoś potwierdzić informację, że PR zawiesiły kursowanie wszystkich pociągów "Interegio" z powodu nacisków PKP?. Przeczytałem tą wiadomość z "Rynku Kolejowego".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prezes11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Kraków / Wrocław

PostWysłany: 21-05-2009, 15:50    Odpowiedz z cytatem

Czy IR-y wogóle pojadą?
Przeczytane przed chwilą; http://groups.google.com/group/pl.misc.kolej/browse_thread/thread/2901a8d83c568a35
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 21-05-2009, 15:52    Odpowiedz z cytatem

Rozmawialem z rzecznikiem PR - nie potwierdza tych informacji, ktore pojawily sie na grupach dyskusyjnych. Zarzad PR nie podjal decyzji o wycofaniu IR od 1 czerwca a nowe polaczenia juz oficjalnie maja sie pojawic na stronie PR na poczatku przyszlego tygodnia. Mam nadzieje, ze Pan Krygier nie zlamie sie kanibalem Wachem i uruchomia te pociagi ku radosci wielu podroznych.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kemi73 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 21-05-2009, 15:54    Odpowiedz z cytatem

Skoro w rozkładzie pojawiły się to raczej mało prawdopodobne że nagle znikną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 21-05-2009, 15:58    Odpowiedz z cytatem

Pociagi sa wytrasowane... ale to ze sa w Hafasie jeszcze niczego nie oznacza... kazda kolejna poprawka moze spowodowac, ze pociagi 'wyparuja'. Mam nadzieje, jak juz napisalem wyzej, ze Pan Krygier wie co robi razem z marszalkami - wlascicielami spolki PR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 21-05-2009, 15:59    Odpowiedz z cytatem

andrzej_sz

Oby Twoje słowa sie potwierdziły Razz jak piszesz dla dobra podróżnych, a przede wszystkim dla uczniów, studentów, którzy liczą się z każdym groszem.

Analizując wypowiedzi pana Prezesa Krygiera, wierzę, że nie ulegnie naciskom pana Wacha i pociągi będą kursować. Jeżeli jednak nie dojdą one do skutku, trzeba wtedy uruchomić związki zawodowe!!!.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prezes11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Kraków / Wrocław

PostWysłany: 21-05-2009, 20:19    Odpowiedz z cytatem

Dolnoślązak czy mógłbyś przybliżyć rozkład pociągu 63128 Wrocław - Zakopane i z powrotem?
Pozdrawiam oraz z góry bardzo dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 21-05-2009, 21:04    Odpowiedz z cytatem

prezes11

Nie ma jeszcze określonej godziny kursowania pociągu 63128 Wrocław - Zakopane i z powrotem?.
Jak tylko będę wiedział, to na pewno napiszę. Choć jak myślisz prezes11, czy pod naporem PKP, pociągi IR będą kursowały?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 21-05-2009, 21:09    Odpowiedz z cytatem

Są już podane godziny kursowania w Hafasie. Tylko trzeba wejść na stronę STACJE i poszukać. Pociąg Wrocław- Zakopane wyjedzie z naszej stolicy o 7.35 i będzie kursował do końca wakacji a później do końca roku do Rzeszowa. Smile

_________________
Kolej to najlepszy środek transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

prezes11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Kraków / Wrocław

PostWysłany: 21-05-2009, 21:31    Odpowiedz z cytatem

Dolnoślązak !
Dzięki za info.
Co do Twojego pytania to przyznam, że jestem już od tego głupi.....
Ale wierzę, że pociągi jednak pojadą, bo jest na nie duże zapotrzebowanie.
Jak pisałem wcześniej brakuje mi IR-ów z Wrocławia w innych kierunkach niż Kraków.
Z takiego np. Krakowa pojadą (?) bowiem do Zakopanego, Rzeszowa, Przemyśla, Wrocławia, Łodzi, Warszawy ( przez Częstochowę i CMK ) oraz Gliwic a za tym w różnych kierunkach. W sumie 14 pociągów!

[ Dodano: 22-05-2009, 22:28 ]
IR-u Wrocław - Świnoujście hafas w ogółe nie pokazuje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lausitzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2008

PostWysłany: 23-05-2009, 18:40    Odpowiedz z cytatem

Na razie sprawa Interregio stanęła.

_________________
Nie chce PeKaPe ....... ? To pojedzie DeBe Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl