Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następny
Stróże - dlaczego do Biecza, a nie do Gorlic?
Autor Wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 16-12-2010, 08:18    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak Damianie. Tylko przyspieszony. Regio będzie jechał czetry godziny i to znów zabije połączenie. Ludzie, uczcie się na błędach!!!

[ Dodano: 16-12-2010, 08:26 ]
peregrinus napisał/a:
nie zapominaj o jednym: dawniej pociag bez. do gorlic (77121 z 16:23 z Krakowa Glownego) jechal prawie cztery godziny.

No właśnie. Daltego nie R, ale R+.

peregrinus napisał/a:
jak chcesz konkurowac z autobusem ktory jedzie 2:30?

Wiesz, ja już do Krakowa jeżdżę kilkanaście (!) lat. I od baaardzo dawna nie dojechałem z dworca w Gorlicach na Karmelicką (pl. Iwalidów) w godzinach porannych (ósma-dziewiąta) szybciej niż po trzech godzinach. Serio. Nie mówiąc o poniedziałkach, kiedy jest prawdziwa makabra. Owszem, na południe czy w niedzielę przed południem to zajedziesz w 2,5 godziny bez problemu. Tylko kto wtedy jeździ? Zdecydowana mniejszość podrózujących.

Prośba do dyskutantów: przeczytajcie ten wątek od początku. Napisałem tam że pociąg przyspieszony z Gorlic do KRakowa, tak jak pisał Damian, łącznicą Stróż, pojechałby teraz bodaj około 2h50'. Ale po remoncie byłoby krócej. Przecież Wetlina która jechała łącznicą, od Zagórzan do Tarnowa potrzebowała 1h15minut. A to był skład wagonowy, cięższy niż jednostka EZT. W naszym przypadku EZTem to jeszcze plus godzina do Krakowa i plus 10 minut na Gorlice ze zmianą czoła. Dałoby się zejść poniżej 2h30' do centrum miasta. I to jest oferta dla ludzi z którą można wyjść na szersze forum. Rozumiecie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

peregrinus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010

PostWysłany: 16-12-2010, 09:39    Odpowiedz z cytatem

ja tez jezdze sporo czasu do krakowa, autobusem teraz juz rzadko (jesli nie biore auta to wole dojechac voyagerem do grybowa-sośnia, stamtad z bucika na stacje i dalej vlakiem) i sa kursy prywaciarzy, ktorym sie to udaje (od razu rozwieje watpliwosci - kierowca na drodze nie szaleje) - autostrada od Szarowa jednak duzo daje czasowo. a z tym staniem w korkach bym nie demonizowal - tyle samo czasu potencjalny pasazer stracilby muszac dojechac z Krakowa Glownego np. na miasteczko studenckie.
co do Twojej pp propozycji, opieranie sie tylko i wylacznie na pasazerach z Gorlic i tych kilku wiekszych stacji polączenia nie wyżywi. nie mowie o zapewnieniu rentownosci, bo jak wiemy na polskiej kolei to niemozliwe, ale o przynajmniej przyzwoitym zwrocie kosztow. jezeli mialoby cos racje bytu, to R+ do Tarnowa, pozniej moznaby odpuscic sobie kilka przystankow (np. Kłokowa, Lubaszowa, Jankowa), ale od Stroz pociag powinien jechac jako zwykłe regio. I co wiecej, wg mnie dobrze by bylo, gdyby dojezdzal do Jasła. Dzieki temu pociag dawalby wieksza mozliwosc pozyskania pasazerow, poza tą główną relacją Kraków-Gorlice/Biecz/Jasło. nie wiem czy z Biecza jest jakikolwiek autobus do Tarnowa, do Krakowa sa dwa Veolii, obydwa rano.
zastanawiajace dla mnie jest to, ze z Tarnowem Gorlice maja tylko dwa polaczenia dziennie, a jakby nie patrzec są to stolice dwoch sasiadujacych ze soba powiatow (fakt istnienia Tarnowa grodzkiego pomijam). mysle ze gdyby poszly ze strony miasta i powiatu pewne ruchy, dotyczace budowy infrastruktury turystycznej, takie polaczenie moznaby dobrze rozreklamowac w Tarnowie wsrod milosnikow rowerow w lecie, a narciarzy w zimie. i skorzystali by na tym wszyscy, i region gorlic i kolej.
a po remoncie 106, bezposredni pociag z Krynicy lub Nowego Sącza do Rzeszowa przez Gorlice, spalinowym szynobusem Wink, a co Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 16-12-2010, 09:59    Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka,że bardzo poważnym błędem było dzielenie relacji. Niestety problemem tej linii jest to,że przebiega przez dwa niezbyt kochające się wojeództwa. Tylko że takim działaniem zrujnowali komunikację kolejową w regionie. Nie jest prawdą, ze ta linia była deficytowa. Była linią źle zarządzaną. Zresztą działania podjete w 2004 roku potem w 2006 roku na linii Stróże-Jasło ostatecznie pograzyły ta linię. I niestety PR nie robiłokompletnie nic, aby tą sytuację zmienić. Były petycje o pociągi Kraków-Gorlice-Kraków, ale spełzły na niczym ze względu na koszty. Mało tego były prośby o utrzymanie poc. Gorlice-Zagórzany. Mieszkańcy protestowali, ale to także nic nie dało. Owszem jeździł kibel Stróże-Biecz tyle, że 2 kursy dziennie nie skomunikowane na wjazd do Gorlic nie pomogły. A szczytem chamstwa jest teraz dawanie ZKA z wjazdem. Bo jakos pociąg po CZYNNYCH torach wjeżdżac nie mógł. I pytanie jest teraz takie, czy ta ZKA nie będzie przysłowiowym gwoździem do trumny tej linii, bowiem linia nieużywana za chwilę do niczego nadawać się nie będzie.
A że Gorlice są źle zarządzane to wiadomo. Tam władze lokalne były przeciw kursowaniu pociągów. Być moze teraz po zmianie burmistrza jest szansa na wywalczenie rozwoju poł kolejowych. Tylko musi być korzystna ofera a nie 2/3 kursy na dzień.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

peregrinus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010

PostWysłany: 16-12-2010, 10:07    Odpowiedz z cytatem

kris, ale to dzielenie relacji, jesli dobrze zrozumialem o co Ci chodzi, jest wszedzie. szczytem absurdu dla mnie bylo któres popoludniowe polaczenie Krakowa Głównego z Czechowicami. Hafas pokazywal w Oswiecimiu przesiadke i to bardzo krotka, wiec za pierwszym razem dałem się betonowi zrobic na szaro i wybieglem z pociagu z Krakowa w poszukiwaniu drugiego pociagu do Czechowic, po czym po chwili wrocilem do tego z ktorego wysiadlem. bo de iure (de rozkład?) miala byc przesiadka, de facto polaczenie bylo bezposrednie. podobnie teraz, nie rozumiem dlaczego nie mozna niektorych kursow zrobic bezposrednio do Czecho, tylko zmuszac ludzi do biegania po dworcu, skoro wymagaloby to kosmetycznych wręcz zmian. to samo sie tyczy Tarnowa i kilku jeszcze innych miejsc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 16-12-2010, 10:19    Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak szczytem kretynizmu było dzielenie Jaworzyny. jednego z dwóch ostatnich pociągówdo Krynicy Zdr.
Jakby się dalo to pewnie i Kielce i Katowice też by dzielili. A co do Jasła to dużo zaszkodziło kończenie biegu w Bieczu, problem jest tylko taki, że ukł torów na terenie Małopolskikończy się właśnie w Bieczu, a odc.Biecz-Jasło należy do Podkarpacia.
Tyle,że nic nie stało na drodze rozwiązaniu problemu w rel.Sącz-Gorlice-Biecz lub Kraków-Gorlice-Kraków

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 16-12-2010, 16:51    Odpowiedz z cytatem

peregrinus napisał/a:
a z tym staniem w korkach bym nie demonizowal - tyle samo czasu potencjalny pasazer stracilby muszac dojechac z Krakowa Glownego np. na miasteczko studenckie.

Nie wszyscy jeżdżą na miasteczko. A znam przypadek pani która o mało nie spóźniła się na samolot. "Bo Połciami zawsze była na ósmą na dworcu". A tu 8.30 i dopiero Jubilat. 3 godziny od wyjazdu z Gorlic. Ale zdążyła, bo było już po największych korkach, samolot miała jakoś o 10 a pociąg na Balice o 9. Sporo ludzi jeździ jednak w godzinach 8-9 do centrum. Wtedy frekwencja jest największa. No i niedzielne wieczory.

peregrinus napisał/a:
co do Twojej pp propozycji, opieranie sie tylko i wylacznie na pasazerach z Gorlic i tych kilku wiekszych stacji polączenia nie wyżywi. nie mowie o zapewnieniu rentownosci, bo jak wiemy na polskiej kolei to niemozliwe, ale o przynajmniej przyzwoitym zwrocie kosztow. jezeli mialoby cos racje bytu, to R+ do Tarnowa, pozniej moznaby odpuscic sobie kilka przystankow (np. Kłokowa, Lubaszowa, Jankowa), ale od Stroz pociag powinien jechac jako zwykłe regio.

Też tak sądzę i od początku myślałem o takim właśnie pociagu. Ale od Stróż jak R+ (jak Dunajdec), żeby zejść poniżej 2h30' Gorlice - Kraków. Da się. Akurat bodaj w przyszłym roku zabierać się będą za remont Kraków- Rzeszów, więc jest czas na robienie szumu wokół Stróże-Jasło.

peregrinus napisał/a:
zastanawiajace dla mnie jest to, ze z Tarnowem Gorlice maja tylko dwa polaczenia dziennie, a jakby nie patrzec są to stolice dwoch sasiadujacych ze soba powiatow (fakt istnienia Tarnowa grodzkiego pomijam). mysle ze gdyby poszly ze strony miasta i powiatu pewne ruchy, dotyczace budowy infrastruktury turystycznej, takie polaczenie moznaby dobrze rozreklamowac w Tarnowie wsrod milosnikow rowerow w lecie, a narciarzy w zimie. i skorzystali by na tym wszyscy, i region gorlic i kolej.

Tarnów nie potrzebuje Gorlic, to Gorlice potrzebują turystów z Tarnowa (i nie tylko). Ale dotychczas gorlickie władze były za głupie żeby to pojąć.

peregrinus napisał/a:
a po remoncie 106, bezposredni pociag z Krynicy lub Nowego Sącza do Rzeszowa przez Gorlice, spalinowym szynobusem Wink, a co Cool

Pomarzyć można, czemu nie? Ja bym chciał też remontu Sącz-Chabówka i relacji Rzeszów-Zakopane.


Ostatnio zmieniony przez pp dnia 16-12-2010, 16:55, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tgomola Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2009

PostWysłany: 16-12-2010, 16:54    Odpowiedz z cytatem

peregrinus napisał/a:
nie wiem czy z Biecza jest jakikolwiek autobus do Tarnowa, do Krakowa sa dwa Veolii, obydwa rano.


Mała poprawka: jest jeden kurs, ten o 7:30 (godzina odjazdu z Gorlic). Autobus z 6:05 został niedawno wycięty.

peregrinus napisał/a:
zastanawiajace dla mnie jest to, ze z Tarnowem Gorlice maja tylko dwa polaczenia dziennie


Dwa połączenia są tylko w niedziele poza okresem wakacji. Codziennie kursuje tylko jedna para autobusów (z Gorlic o 6:30, z Tarnowa o 16:45).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

peregrinus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010

PostWysłany: 16-12-2010, 18:43    Odpowiedz z cytatem

@tgomola pewnie masz racje. prawde mowiac nie mam pojecia jak cos jezdzi z Biecza i do Tarnowa, wiec posilkowalem sie rozklady.com i nie sprawdzilem dokladnie terminarza kursowania. pamietam tylko, ze jak musialem z Gorlic dojechac do Tarnowa, bo tam mam biuro, to najlatwiej mi bylo dojechac komunikacja zbiorowa przez Krakow. wtedy chyba najbardziej zalowalem, ze nie wzialem auta.

@pp z tym Tarnowem masz absolutna racje, dlatego tez napisalem, ze Gorlice z Tarnowem nie maja polaczen a nie odwrotnie. dla takiego Tarnowa Gorlice to raczej punkt na mapie i nic wiecej. a odnosnie komunikacji autobusowej - wiadomo, czas przejazdu jest znacznie bardziej wrazliwy na zmiany pogody/natezenia ruchu itd. chociaz kolej tez potrafi niemili zaskoczyc. poza tym wspomnianego przez Ciebie przewoznika nie lubie i nie korzystam, w podzięce za to ze swego czasu traktowal pasażerów jak bydło upychając w autobusie ile sie da.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 16-12-2010, 20:56    Odpowiedz z cytatem

peregrinus napisał/a:
poza tym wspomnianego przez Ciebie przewoznika nie lubie i nie korzystam, w podzięce za to ze swego czasu traktowal pasażerów jak bydło upychając w autobusie ile sie da.

Cóż, PKS jaki był, taki był, ale w niedzielne wieczory zawsze podstawiał bisy do Krakowa, i nie było siedzenia na czyimś bagażu. Veolia też daje bisy i nie zaskakują ich szczyty przewozowe typu powrót z długiego weekendu. A reszta - ile się wciśnie. Choć Połcie w szczytach z Krakowa od jakiegoś czasu podstawiają po dwa autobusy. Kolei też by się przydała większa wrażliwość i szybkość decyzyjna w takich przypadkach.
A co do naszego kompromisowego pomysłu - Regio do Stróż, a może tylko do Polnej i dalej łącznicą, bo to już inny powiat (hmm? - i tak będą mieli rano Dunajca i furę innych ciapągów, a w niedziele wieczorem też coś jest), a dalej R+ i pierwszy postój Bobowa Miasto (znów powiat gorlicki), potem Ciężkowice, Gromnik, Tuchów i może coś jeszcze po drodze.

[ Dodano: 17-12-2010, 11:10 ]
Dla nowych. Polecam do przeczytania dyskusję na forum portalu gorlice24.pl dotyczącą kolei w Gorlicach: http://www.forum.gorlice24.pl/viewtopic.php?f=41&t=363
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 17-12-2010, 18:46    Odpowiedz z cytatem

Naciskajcie nowego burmistrza

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 26-01-2011, 15:28    Odpowiedz z cytatem

peregrinus napisał/a:
pp - na jakiej zasadzie korespondujesz z UMWM, wymuszasz na nich infomacje ich na podstawie uoddp?

Piszę maila, podpisuję się, i to wszystko. Dotychczas zawsze mi odpisywali. Nie miałem przypadku braku odpowiedzi.

P.S.1.: Jechał ktoś tą KKA? I jak wygląda frekwencja.
P.S.2.: Jaki jest koszt poc km pod drutem w PR Kraków na ten rok?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mozambikpl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2009
Skąd: Gorlice

PostWysłany: 26-01-2011, 16:47    Odpowiedz z cytatem

widziałem raz tzn stałem na przystanku w Gorlicach, jedzie około 12min w plecy więc w stróżach na Tarnów się nie zdąży. Jedzie kierowca, kierownik pociągu i konduktor i jak widziałem tydzień temu w pn to wysiadała jedna pani w Gorlicach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 26-01-2011, 17:54    Odpowiedz z cytatem

Kierownik busa chyba Very Happy
No widać jaka jest reklama Very Happy Kto wybierze busa ZKA jak ma konkurencję innych? Śmiem twierdzić, że pewnie reklamy nie było, a nie wiem czy nawet rozkład zawiesili., Zresztą do czego to podobne żeby czynne tory obsługiwał bus Very Happy

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 31-01-2011, 11:45    Odpowiedz z cytatem

w Gorlicach nigdzie nie ma rozkładu tego KKA. To jest kolejny czynnik na minimalizację jakiejkolwiek frekwencji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 31-01-2011, 18:15    Odpowiedz z cytatem

No i jak do ludzi. Zamiast reklamy nic...
A dzisiaj ZKA z Gorlic kurs południowy 2 osoby...

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 28 z 32 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl