Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
EN "Jan Kiepura"
Autor Wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 20-05-2009, 17:48   EN "Jan Kiepura" Odpowiedz z cytatem

Witam,
Piszę w sprawie międzynarodowego pociągu EN "Jan Kiepura" ostatnimi czasy jestem tym pociągiem bardzo zainteresowany a brakuje mi na forum tematu o tym EN.

Chciałbym zapytać podróżujących o korzystających z tego połaczenia:
Jakie są dostępne przedziały? Jakie są dopłaty do miejscówek? Jaki komfort w przedziałach sypialnych czy są przedziały LUX? Te niby dostępne z prysznicem? Jak by miał ktoś jakieś photosy to niech się podzieli w necie jest sporo zdjęć z zewnątrz pociągu ale nie ma nigdzie wnętrza przedziałów.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 20-05-2009, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jakie są dostępne przedziały?

W pociągu tym jest tylko jedne wagon z miejscami do siedzenia 2 klasy, kursuje do Amsterdamu i ma numer 176. Jest to wagon bezprzedziałowy. Pod spodem masz jego zdjęcie, zrobiłem je latem 2008 roku:
http://radans.republika.pl/obrazki/Kiepura1.jpg
Pełny opis składu masz na stronie IC w tym miejscu
W składzie są też kuszetki 6 osobowe, 4 osobowe i sypialny. W przedziałach klasy LUX w 1 klasie są prysznice.

Cytat:
Jakie są dopłaty do miejscówek?

To trochę nieprecyzyjne pytanie, nie wiem dopłaty do czego. Do FIP, InterRail? Masz pod spodem linki do pdf ze strony intercity.pl, gdzie są ceny Kiepury, oraz dopłaty do różnych biletów (FIP, dziecko, BahnCard itp).
* w relacji Warszawa-Amsterdam
* w relacji Warszawa-Bazylea
* w relacji Warszawa-Monachium
Reszta warunków taryfowych, rowery itp, jest w tym miejscu, na stronie intercity.pl

Cytat:
Jaki komfort w przedziałach sypialnych czy są przedziały LUX?

Komfort w kuszetkach i sypialnych dość wysoki, jest to sztandarowy pociąg spółki InterCity. Miękkie kuszetki i wygodne sypialne. Są przedziały LUX, ale wyposażenia nie pamiętam - kiedyś były w nich telewizory, odtwarzacze DVD, teraz może też są.

Jak znajdę inne fotki, to zamieszczę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 21-05-2009, 20:09    Odpowiedz z cytatem

dzięki za wyczerpującą odpowiedź. nie spodziewałem się że wiekszość odpowiedzi na moje pytania znajde na stronie intercity. To chyba jedyny pociąg który jest tak szeroko opisany na stronie intercity.

Tak przeglądając wyniki wyszukiwania wpadłem jeszcze na informacje że kiepura jeździł kiedyś do brukseli czy to było jakieś sezonowe połączenie i czy jest możliwe że w najbliższym czasie wróci to połączenie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 22-05-2009, 20:39    Odpowiedz z cytatem

Kiepura jeździł do Brukseli jako normalny codzienny pociąg w ciągu dwóch rozkładów. A chyba na powtórny rozkład z Kiepurą do Brukseli nie ma obecnie co liczyć

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 23-05-2009, 12:16    Odpowiedz z cytatem

A jednak... możesz mi jeszcze powiedzieć gdzie znajdę informacje o planowanym przyjeździe Kiepury do Brukseli? Na żadnym z rozkładów ( PKP, DB) nie znalazłem takiej informacji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 23-05-2009, 12:40    Odpowiedz z cytatem

Kiepura do Brukseli jeździł w rozkładzie 2003/2004 ale dopiero od naszego wejścia do Unii (tak było w planach uruchomiony został chyba 12 czerwca 2004) W-wa Wsch 17.45 Bruksela Midi 10.10/16.44(18.19*) W-wa Wsch 9.04
2004/2005 W-wa Wsch 17.42 Bruksela Midi 9.41/16.20(18.16*) W-wa Wsch 9.08
W rozkładach 2005/2006 i 2006/2007 kursował do Frankfurtu nad Menem a od rozkładu 2007/2008 zasuwa do Amsterdamu/Monachium/Bazyleii
*Godziny w nawiasach oznaczają godziny wyjazdu z Brukseli w czasach kursowania objazdami z ominięciem Bielefeldu

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wooky Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2009

PostWysłany: 03-11-2009, 00:24   Promocja na pociąg Jan Kiepura Warszawa-Amsterdam Odpowiedz z cytatem

Witam forumowiczów.
Mamy pytanie odnośnie do promocji na pociąg Jan Kiepura Warszawa-Amsterdam - nie jest obecnie dostępny rozkład jazdy na koniec grudnia i przyszły rok, przez to również nie jest możliwe kupienie biletów promocyjnych (zwykle pojawiały się 60 dni przed wyjazdem) - czy orientujecie się kiedy i czy promocja zostanie przywrócona? Była to zdecydowanie najlepsza opcja dojazdu do Holandii, szczególnie, że wagony są bardzo luksusowe.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 03-11-2009, 00:40    Odpowiedz z cytatem

Rozkład jest dostępny na stronie kolei niemieckich. Wejdź na http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/pn? i tam możesz kupić bilet promocyjny od 29 euro (wliczona miejscówka) za miejsce siedzące, od 39 euro leżące.

Płacisz przez neta np. kartą i bilet przyślą ci pocztą do domu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wooky Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2009

PostWysłany: 05-11-2009, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc. Niestety, mimo zalogowania się i prób kupienia biletu nie udało się. Za każdym razem wyskakuje błąd (niesprecyzowany) i proszą o spróbowanie za jakiś czas później. Dziwne :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kuba.g Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2009

PostWysłany: 07-11-2009, 16:55    Odpowiedz z cytatem

Biletu na EN Jan Kiepura w rel. PL-NL nie można kupić przez internet. Musisz się w tym celu udać do kasy międzynarodowej.
W rel. NL-PL natomiast bez problemu można kupić bilet przez internet.

Nie zdziwiło Cię że na bahn.de w rel. PL-NL na wszystkie daty są rzekomo dostępne wszystkie najtańsze promocyjne bilety (np. zawsze są te po 29 euro)? Smile

nie cytujemy przedmówcy. ~Iktorn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wooky Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2009

PostWysłany: 07-11-2009, 23:13    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za doprecyzowanie. W sumie patrzyłem na styczeń, więc mnie nie zdziwiło bo to 2 miesiące do przodu. A przynajmniej w Polsce sprzedają najwczesniej na 60 dni przed. Niezły mają nieporządek, w Polsce dalej nie można kupić biletów promocyjnych - bo czekają na rozkład. Szkoda, że wcześniej tego forum nie znalazłem. Ale właśnie udało mi się kupić bilet na sypialne z Amsterdamu do Warszawy, w drugą stronę będę walczył inaczej.

Dzięki za pomoc raz jeszcze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kuba.g Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2009

PostWysłany: 08-11-2009, 10:41    Odpowiedz z cytatem

W rel. PL-NL bilety można kupić najwcześniej na 60 dni przed wyjazdem.
W rel. NL-PL na 90 dni przed wyjazdem.

Tylko teraz jest trochę chaosu, bo rozkład zmieniają. Niemcy już wiedzą kiedy Kiepura będzie jeździć. Ale PKP jeszcze nie... (mogliby się DB zapytać, to by się dowiedzieli Wink )

Życzę miłej podróży!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wooky Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2009

PostWysłany: 19-11-2009, 11:27    Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś orientuje się kiedy bilety promocyjne będzie można kupić w Warszawie? Podobno sprzedają już normalne. W Amsterdamie mówili mi, że od tego wtorku będzie można u nich kupić. Ale jak nie ma promocyjnych w Wawie, to pewnie tu też nie ma. Dodatkowo, doliczają aż 10 euro za wystawienie :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry81 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Lis 2009

PostWysłany: 09-12-2009, 14:05   kiepura Odpowiedz z cytatem

Iktorn napisał/a:
Rozkład jest dostępny na stronie kolei niemieckich. Wejdź na http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/pn? i tam możesz kupić bilet promocyjny od 29 euro (wliczona miejscówka) za miejsce siedzące, od 39 euro leżące.

Płacisz przez neta np. kartą i bilet przyślą ci pocztą do domu.


Mam pytanie,kupujac bilet na tej stronce w relacji Amst-Wawa rezerwujac sypialny(np. duble) pojadę jednym z polskich wagonow czy niemieckimi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 10-12-2009, 00:46    Odpowiedz z cytatem

Jak widziałem Kiepurą, to do Amsterdamu jadą tylko polskie i ruskie sypialne. Ale jak kupisz przez Internet, to na pewno dostaniesz w polskim.
Te promocje możesz też kupić w kasie w Polsce, tylko wiadomo - odpowiednio wcześniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 15 Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl