Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
EN "Jan Kiepura"
Autor Wiadomość

Jerry81 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Lis 2009

PostWysłany: 10-12-2009, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Danke Cool
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

icesprinter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Frankfurt nad Menem

PostWysłany: 10-12-2009, 14:03    Odpowiedz z cytatem

Z tym Janem Kiepurą to jest całkiem dziwna sprawa. Mój kumpel jedzie pod koniec grudnia z Warszawy do Frankfurtu. Na stronie DB jest pokazane, że ten pociąg jedzie i można zamawiać miejsca (leżące, siedzące są podobno tylko na trasie do Amsterdamu), ale już nie za cenę normalną około 113 EUR.

Wysłałem więc moją dziewczynę na Grójecką aby kupiła mu bilet i taką informację dostała (stan: piątek 4.XII.)

PKP IC nie wie jeszcze, czy ten pociąg do Frankfurtu (chyba dalej do Bazylei/Basel) pojedzie. Dziwne, bo DB twierdzi, że tak i nawet chciano mi na niego sprzedać bilet.

Bilet kupuje się na całą trasę, czyli nieważne, gdzie by wysiadł, cenę płaci jedną. Udało nam się kupić sypialny do Fuldy za 49 € (a z Fuldy to już rzut beretem RE), a to jest podobno trasa do Monachium. Z tego rozumiem, że pociąg jest w Fuldzie jakoś dzielony. Jedna część jedzie przez Frankfurt do Bazylei, druga chyba na Wżrzburg do Monachium. Tylko zgodnie z informacją z kasy na Grójeckiej, ten do Bazylei jeszcze nie jest pewny. Co za urwanie głowy.

Acha, i poinformowano nas, że miejsca do leżenie za 29 EUR są tylko na trasie do Niederlandów. Zastanawiam się, dlaczego się tym robi reklamę, jeśli na inne trasy tych miejsc nie ma. Czasami ciśnie mi się na usta stwierdzenie: "nigdy więcej" - bo aby kupić jeden bilet 2 osoby zadawały w dwóch różnych krajach tę samą ilość pytań i dostawały całkiem różne informacje. Gr.. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 10-12-2009, 15:43    Odpowiedz z cytatem

Za 29 euro nie ma miejsc do leżenia (kuszetki) ale rozkładane miejsce do siedzenia (sliperetka). Sliperetka kursuje tylko w podstawowej relacji Warszawa-Amsterdam.

Od nowego rozkładu nie będzie kuszetki Warszawa-Basel (p. Frankfurt).
Do Bazylei pojedzie tylko jeden wagon z Polski - rosyjski sypialny Moskva-Basel. Tylko na niego można kupić bilet np. do Frankfurtu.
Wagony do Monachium pozostają bez zmian (kuszetka Warszawa-Muenchen i sypialny Moskva-Muenchen).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

icesprinter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Frankfurt nad Menem

PostWysłany: 10-12-2009, 15:51    Odpowiedz z cytatem

Ach, dzięki za odpowiedź. Chyba trochę mi się mylą określenia, sleeperetka, leżący, spalny. Gdy byłem mały aż do 1999 roku jechało się międzynarodowym pospiesznym FFM-KRK i tam był niebieski wagon i miejsca były do spania. My to nazywaliśmy kuszetką, ale chyba zgodnie z nową nomenklaturą to się teraz inaczej nazywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeklsk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2009

PostWysłany: 07-01-2010, 01:35   SparNight w Kiepurze Odpowiedz z cytatem

Chciałbym kupić bilet na Jana Kiepurę z Dortmundu do Poznania. Jako że jestem jeszcze niezarabiającym studentem zależy mi na przyzwoitej cenie. Oto historia moich prób nabycia powyższego biletu:

1. Polska
Przy próbie kupna trzy tygodnie przed odjzadem brak miejsc promocyjnych, cena biletu z uwzględnieniem zniżki Junior ponad 300zł. Dosyć mnie to zdziwiło bo niedawno jechałem Chopinem do Budapesztu i na 4 dni przed odjazdem dostałem bez problemu bilat za 29 Euro a jak się później okazało pociąg był mocno przepełniony, sporo ludzi do Bratysławy jechało na korytarzu Shocked

2. Niemcy
Strona db.de oferuje mi bilet w cenie 49 Euro + 3,50 za wysłkę co w porównaniu z Polską wygląda nieźle ale nadal jest dosyć drogo.

3. Holandia
Tu upatruję swojej szansy. Niestety nie udało mi się dokonać próby rezerwacji ze strony kolei holenderskich. Wygląda to tak jakby nie mieli w swojej bazie danych żadnych polskich stacji. Możliwa jest natomiast rezerwacja biletu na ten sam pociąg, w tem sam dzień z Amsterdamu do Berlina w cenie 29 Euro! Dlatego też mam nadzieję, że skora do się do Berlina to powinno dać się jakoś do Poznania.

Moje pytania brzmi czy można zarezerwować bilet do Polski z korzystając z holenderskiego systemu? Jeśli nie, to może znacie inne sposoby aby kupić ten bilet w cenie przystępnej dla studenta.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wooky Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2009

PostWysłany: 09-01-2010, 12:27    Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to powodzenia, bo kupno tych biletów to czasami duża sztuka. Choć mi się akurat w poniedziałek udało bez problemu w dwie strony, ale to było 2 miesiące przed wyjazdem.

Moi znajomi twierdzą, że przez stronę Highspeed.nl (czy jaki tam jej adres jest) tych biletów nie da się kupić. Jeśli chciałbyś kupować w kasie w Holandii (tak czysto teoretycznie, bo rozumiem, że z Dortmundu to blisko nie jest) to dodatkowo trzeba dopłacić 10 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeklsk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2009

PostWysłany: 09-01-2010, 12:36    Odpowiedz z cytatem

Formularze zamówień na tamtej stronie nie mają polskich stacji no i niestety nie da się chyba przez to zamówić biletu. Podany przez Ciebeie wątek o Kiepurze oczywiście widziałem wcześniej. System rezerwacji na kolei jest niestaty strasznie popaprany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koliber2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2010

PostWysłany: 06-03-2010, 17:55   EN Jan Kiepura Odpowiedz z cytatem

Pytanie do znajacych sie: Jak czesto EN Jan Kiepura z Polski jedzie z husarzem? Ktos zaobserwowal czestotliwosc? Rozumiem ze w takim wypadku ta lokomotywa jedzie do konca trasy bez konieczniecznosci wypinania lokomotywy na granicy?

Zastanawiam sie nad przejazdem do Dusseldorfu EN Jan Kiepura oczywiscie przy zalozeniu ze trafie w oferte promocyjna. Czy ten pociag czesto w relacji do Niemiec lapie opoznienia? Czy warto kupowac bilet przez strone DB jesli do wyjazdu jest <7 dni czy tez jednak warto kupic w IC? Na stronie DB doliczaja za przesylke 3,5euro czyli kolo 13 zl. Z Niemiec EN Jan Kiepura wg infokolej.blog.onet.pl bardzo czesto widnieje jako opozniony (od 30 minut do nawet 300). Ciekaw jestem jak wyglada sprawa w druga strone poniewaz z Dusseldorfu chcialbym dalej jechac i nie wiem jak z przesiadkami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 06-03-2010, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Husarz jedzie do Rzepina. Niemieccy maszyniści dopiero będą się uczyć ich, albo się ich uczą. Cierpliwości.
A Husarz jeździ - jak może. Prawie codziennie było, a teraz to nie wiem.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koliber2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2010

PostWysłany: 06-03-2010, 19:47    Odpowiedz z cytatem

Dzieki za informacje:) Mysle ze za 29 euro mozna sobie pozwolic na przejazd na trasie Warszawa->Dusseldorf. Musze jeszcze poszukac jakiegos taniego polaczenia do Warszawy z Kwidzyna/Malborka. W Rzepinie jaka lokomotywa jest podlaczana (wiadomo ze z DB ale czy ktos ma foto lub linka)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 06-03-2010, 21:39    Odpowiedz z cytatem

Traxx Smile

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

koliber2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2010

PostWysłany: 07-03-2010, 12:57    Odpowiedz z cytatem

Dzieki:) Szkoda troche ze nasz husarz nie jezdzi do DE z tym pociagiem:) mozeby niemcy inaczej popatrzyli na nasza kolej:) Warto oszczedzic i jechac na trasie WAW>Dusseldorf w sleeperetce? Szukalem na youtubie jak taka sleeperetka w Kiepurze wyglada ale nie moglem znalezc. Da rade pospac wogole w sleeperetce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-03-2010, 13:46    Odpowiedz z cytatem

Przejrzyj temat od początku, a znajdziesz nawet fotkę, którą zrobiłem w sleeperetce w 2009 roku.

Spać można i to bardzo wygodnie. Fotele są duże i jest na prawdę dużo miejsca na nogi. Problemem jest jedynie światło, które często nie jest przez obsługę gaszone. Najlepiej wtedy mieć miejsce od okna, to można głowę rękawem od kurtki zasłonić i śpi się dobrze i wygodnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koliber2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2010

PostWysłany: 07-03-2010, 17:10    Odpowiedz z cytatem

Dzieki, faktycznie jest zdjecie:) Dzieki:) Zastanawiam sie czy kupowac bilet na bahn.de i liczyc na to ze bilet dojdzie do czwartku czy tez jednak kupic w ICC. Ktos probowal kupowac bilet na stronie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-03-2010, 18:18    Odpowiedz z cytatem

W polskich kasach międzynarodowych możesz kupić bilet za taką samą cenę w promocji, jak przez bahn.de Kasjer sprzeda ci tak samo bilet za 29euro, jeśli oczywiście będą te bilety promocyjny. Ich jest nie za wiele i po wyczerpaniu promocji zostają tylko normalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl