Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Prąd w pociągu?
Autor Wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-07-2009, 10:18    Odpowiedz z cytatem

W sumie przypomniało mi się jak kiedyś jechałem osobówką koło roku 97 może ciut później jechał skład SM42+111A?+120A+120A i w 111A na korytarzu były gniazdka i na pewno działały bo jeden facet się golił maszynką elektryczną, którą miał na kablu. Więc co poszło nie tak?

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 14-07-2009, 10:32    Odpowiedz z cytatem

to ja jechałem TLK Poznaniakiem w lutym do z Poznania do Warszawy niestety prądu nie uświadczyłem,a tez miałem golarkę..hehe,ale od czego są kultowe kible na Centralnym .. Smile






...............................................
na kolejowych szlakach przejechane anno domini 2009, trochę skromniej - 2200km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 14-07-2009, 12:26    Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zapytać obsługę pociągu o dostęp do prądu na składzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kropek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2009

PostWysłany: 17-07-2009, 12:54    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj jechałem pociągiem TKL Kordecki i co mnie bardzo zdziwiło - w każdym przedziele 6 gniazdek elektrycznych - przy każdym siedzeniu (nad podłokietnikiem) Shocked Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

drverde Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2007

PostWysłany: 18-07-2009, 13:02    Odpowiedz z cytatem

Co ci po gniazdkach jak zasilania niema. Ja zauwazylem jedna rzecz jadac jako podrozny ze :
Jesli pociag sie zblizal warszawa wschodnia , centralna , zachodnia i w druga strone gdzie sa zapalane swiatla, gdyz jak jakzdy wie pociag wjezdza do tunelu na centralnym wtedy prad w giazdkach owszem byl, po wyjechaniu swiatla OFF prad w giazdkach OFF ;] . WG. mnei to szczednosc, chodzi tutaj o pociagi pospieszne i osobowe by wylanczac prad w giazdkach, choc czasem patrzac na wyglad przedialu, korytarza , calego wagonu tez mi sie wydaje ze stan techniczny nie dokonca pozwala na wlaczenei pradu w gniazdkach, pewnie prad niby teoretycznie jest ale wiadomo stare wagony stare kable a o spiecie nei trudno wiec lepiej dmuchac na zimno i nie wlanczac napiecia ;]

_________________
Lepiej jechać pospiesznym niż IC - mniej kosztuje a warunki takie same.
drverde
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 18-07-2009, 13:26    Odpowiedz z cytatem

A może aby był prąd w gniazdkach musi działać też oświetlenie. Nie każdy gasi je w przedziale wiec prąd sie tylko marnuje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18-07-2009, 14:03    Odpowiedz z cytatem

W wagonach, gdzie gniazdka są w przedziałach układ elektryczny jest nowy i dobry.
Co innego gniazdka na korytarzach i w łazienkach - nie ryzykowałbym podłączać do nich komputer.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

drverde Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2007

PostWysłany: 19-07-2009, 13:44    Odpowiedz z cytatem

ogolnie patrzac na stan gniazdek w wagonach niektorych to nic bym tamnie podlanczal

_________________
Lepiej jechać pospiesznym niż IC - mniej kosztuje a warunki takie same.
drverde
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

km Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2008

PostWysłany: 20-07-2009, 17:26    Odpowiedz z cytatem

Sebcio napisał/a:
A może aby był prąd w gniazdkach musi działać też oświetlenie. Nie każdy gasi je w przedziale wiec prąd sie tylko marnuje...

Oby tylko takie marnotrastwo było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 21-07-2009, 11:41    Odpowiedz z cytatem

Sebcio napisał/a:
Najlepiej zapytać obsługę pociągu o dostęp do prądu na składzie.


A skąd tam ma wiedzieć, czy jest prąd, jeśli nie ma go czym sprawdzić? Ja ładowarki do telefonu, zasilacza do laptopa (po co mi laptop? Razz) ani "miernika" prądu ze sobą w pracy nie wożę! Jak sam sprawdzisz, czy jest prąd - będziesz wiedział. Jak tego prądu ni ma, a wysokie napięcie jest podane na wagon i "hebel" w szafie sterowniczej jest u góry znaczy to, że prądu w gniazdku ni ma i nie bedzie Very Happy

Aha! I brak tegoż prądu w gniazdkach w starych, czy to nowych wagonach, NIE BYŁ i NIE JEST efektem "oszczędzania"! Komu takie coś na myśl w ogóle przyszło?! Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

maszewiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009
Skąd: Maszewo/zachpom

PostWysłany: 26-07-2009, 11:40    Odpowiedz z cytatem

Dużo z prądem to nie ma wspólnego ale też dotyczy jazdy pociągiem i nie wiem gdzie to zapisać.

Wszystkie pociągi, którymi ostatnio jechałem nie miały zasłon na okna w przedziałach. Czy to przypadek czy PKP wycofało zasłony z pociągów jadących w dzień. Przyznam że dużo lepiej jeździ się z zasłonami, bo gdy mocno świeci słońce to chociaż nie daje po oczach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 26-07-2009, 11:50    Odpowiedz z cytatem

Co do prądu ja powiem tak lepiej nie korzystać z tych gniazdek. raz korzystałęm i mnie kopnęło 2 raz i to samo. lepiej sobie odpuścić.

[ Dodano: 26-07-2009, 11:51 ]
A co do zasłonek mnie nurtuje inna rzecz czemu nie ma na okna zasłonek w regio plus:D

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pagolik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2009

PostWysłany: 26-07-2009, 17:35    Odpowiedz z cytatem

Z pradem w pospiechach to masakra ;p

na mojej trasie po polsce, prad spotkalem tylko w pociagu z katowic do przemysla (nie pamietam calej relacji) w zmodernizowanym wagonie bezprzedzialowym 2 klasy i tylko w toalecie, zdazylem wtedy podladowac troche kamere i naladowalo sie bez problemu. Natomiast gniazdka w tym wagonie "wewnatrz przedzialu" (tam gdzie sa fotele ;p) juz nie dzialaly niestety.

Jak w Przemyslaninie pytalem konduktora, czy zostanie wlaczony prad w wagonach, to powiedzial, ze te wagony sa tak stare, ze nie ma szans na zalaczenie napiecia w gniazdkach i mozna szukac dzialajacego gniazdka w toalecie, jednak kilka sprawdzalem i zadne nie dzialalo.

Dla mnie to obled, ze w takim pociagu jak Przemyslanin nie dziala prad, moze choc w sypialnych dzialalo, nie wiem, nie bylem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 26-07-2009, 17:37    Odpowiedz z cytatem

No niestety tak jest. Tylko w takim stanie taboru lepiej żeby prądu nie było niż ktos miałby dostać porażenia.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 13-08-2009, 21:55    Odpowiedz z cytatem

no ja pamietam jak jakis czas temu ktos zapytal konduktora czy moze naladowac gdzies telefon, to on mu odpowiedzial, ze nie da rady bo byly przypadki porazenia dzieci pradem w korytarzach i nie ma dlatego pradu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl