Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  Następny
Jelenia Góra - Zgorzelec przez Mikułową
Autor Wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 29-11-2012, 10:13    Odpowiedz z cytatem

Pan Łużniak wiele obiecuje więc jego słowa należy przyjąć z bardzo dużym dystansem. Jeżeli chodzi o odcinek Zgorzelec- Węgliniec to faktycznie elektryfikacja przewidziana jest na rok 2015-16, natomiast nie byłbym taki pewny co do elektryfikacji Lubań Śl- Zgorzelec. Owszem w przyszłym roku rozpocznie się modernizacja 274 również i po tej stronie, ale do elektryfikacji to im jeszcze daleko.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Sławek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2009
Skąd: z Zadupia/Wałbrzych

PostWysłany: 29-11-2012, 13:32    Odpowiedz z cytatem

Mowa Jerzego Łużniaka jak by kupował 20 EZT , elektryfikacja Zgorzelec- Węgliniec jest sensowna natomiast Lubań Śl- Zgorzelec to dla kogo !!! Frekwencja na tym odcinku jest i na razie będzie niska ,w zupełności wystarczy SA . Lepiej poczekać do niemieckiej elektryfikacji do granicy Państwa i dopiero myśleć . Lepiej kasę przeznaczyć poprawę prędkości na kilku dolnośląskich liniach .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bmwm5thebest Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2012
Skąd: Gajówka k. Gryfowa

PostWysłany: 27-12-2012, 12:31    Odpowiedz z cytatem

Byłem na szlaku jakieś 2 tygodnie temu i zrobiłem kilka zdjęć. Czy to możliwe że będzie to remont tej linii kolejowej?

Zdjęcia

_________________
Czekam na remont 274 odcinek Jelenia - Zgorzelec!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 27-12-2012, 14:57    Odpowiedz z cytatem

To że toromistrz nabazgrał sprejem miejsca przeznaczone do naprawy to nie świadczy o tym że będzie remont!

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 27-12-2012, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Remont będzie na odcinku Gryfów Śląski- Lubań Śląski.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-12-2012, 19:11    Odpowiedz z cytatem

A na czym będzie polegać ów remont? Podwyższenie prędkości będzie potem możliwe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bmwm5thebest Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2012
Skąd: Gajówka k. Gryfowa

PostWysłany: 27-12-2012, 19:53    Odpowiedz z cytatem

Tak, remont będzie po to aby uzyskać prędkości rzędu 80 - 90 a może nawet 100 km/h Smile
Dostałem właśnie wiadomość że remont odbędzie się albo na wiosnę albo w lato. Remontowana ma być linia ze Zgorzelca do Jeleniej m.in. po to aby w 2014 DB uruchomiło pociąg relacji Drezno - Kłodzko ale czy będzie ten pociąg, nikt nie ma pewności. Za to jest pewność że odbędzie się ten remont. Oczywiście po tym remoncie i remoncie linii 279 można by przedłużyć "Wrocławianina" aż do Jeleniej Góry przez Węgliniec. Very Happy

[ Dodano: 27-12-2012, 19:56 ]
Mam jeszcze pytanie do Światłowida. Czy przystanek osobowy Olszyna Lubańska po remoncie znowu zyska rangę mijanki?

_________________
Czekam na remont 274 odcinek Jelenia - Zgorzelec!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-12-2012, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Szaleństwo. A co z odcinkiem Lubań Śląski - Węgliniec i Gryfów Śląski - Jelenia Góra? Tam linie są w dobrym stanie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bmwm5thebest Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2012
Skąd: Gajówka k. Gryfowa

PostWysłany: 27-12-2012, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Linia Lubań - Węgliniec jest już robiona na 50 km/h i chyba planują później remont do 70 km/h. Jeśli chodzi o Gryfów - Jelenia Góra to większość szlaku to 60 km/h ale moim zdaniem i tak powinno byc minimum 70 km/h na całej trasie.

_________________
Czekam na remont 274 odcinek Jelenia - Zgorzelec!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 27-12-2012, 23:00    Odpowiedz z cytatem

Chciałem tylko zauważyć, że nie ma takiego miasta jak Lubań Śląski. Jest Lubań . Nie wiedzieć czemu PKP nigdy nie zmieniło nazwy stacji na poprawną, ale mniejsza z tym. Co do odcinka Jelenia Góra- Gryfów Śląski to tylko fragment do Starej Kamienicy jest na 70 km/h, reszta z tego co wiem do Gryfowa na 50 km/h, a już od Gryfowa do Lubania, no to każdy wie, 30 km/h przy dobrych wiatrach.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 28-12-2012, 10:22    Odpowiedz z cytatem

No to ja mam mało aktualne dane, wg których:
Jelenia Góra - Rębiszów 80 km/h
Rębiszów - Gryfów Śląski 70 km/h
Gryfów Śląski - Olszyna Lubańska 60 km/h
Olszyna Lubańska - Lubań Śląski 40 km/h.
Sprawdzałem to na bazakolejowa.pl (dawniej kolej.one.pl) i jeszcze dwa lata temu (bo wtedy ostatni raz jechałem tamtędy) to się zgadzało.

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 28-12-2012, 10:59    Odpowiedz z cytatem

Być może to twoje dane się zgadzają, a po prostu pociągi są wytrasowane troszkę inaczej. Zresztą chodzi głównie o to, że tak naprawdę cały odcinek od Jeleniej Góry do Zgorzelca nadaje się do rewitalizacji. Przypomnę tylko, że jeszcze 60 lat temu była to linia dwutorowa, zelektryfikowana gdzie pociągi kursowały na całej trasie z prędkością 120 km/h. Mamy XXI wiek, a tory zdewastowane i bez nadziei na przywrócenie do prędkości choćby 100 km/h.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bmwm5thebest Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2012
Skąd: Gajówka k. Gryfowa

PostWysłany: 28-12-2012, 11:19    Odpowiedz z cytatem

Teraz np. odcinek Rębiszów - Młyńsko powinien mieć szlakową 70 km/h ale przez prawie cały odcinek (mieszkam koło tego odcinka Smile ) jest ograniczenie do 40 km/h i przez 6 km odcinek chyba 1 km jest bez ograniczenia. Szkoda że ZSRR musiało nam to wszytko zabrać, wątpię w to że kiedykolwiek zostanie odbudowany drugi tor. Jedyna nadzieja jest taka że ta linia jest najkrótszą drogą w stronę Berlina z Jeleniej Góra, Wałbrzycha, Kłodzka i z Czech przez co może dostać środki na remont i może nawet zostanie zelektryfikowana dalej z Lubania do Zgorzelca. Ale na stan dzisiejszy trzeba przywrócić szlakową 100 - 120 km/h oraz przywrócić chociaż 2 pociągi dalekobieżne dla tej linii. Może w przyszłości będzie rewitalizacja do 120 km/h. Jeszcze można by dużo zrobić na tej linii np. wyremontować stację Gryfów Śl.

_________________
Czekam na remont 274 odcinek Jelenia - Zgorzelec!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 28-12-2012, 13:33    Odpowiedz z cytatem

bmwm5thebest napisał/a:
[ Dodano: 27-12-2012, 19:56 ]
Mam jeszcze pytanie do Światłowida. Czy przystanek osobowy Olszyna Lubańska po remoncie znowu zyska rangę mijanki?


Do Światowida jak już. Tego nie jestem w stanie potwierdzić. Być może tak.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-12-2012, 14:43    Odpowiedz z cytatem

Niestety też nie znam planów PLK-i, ale w Olszynie po degradacji do roli przystanku pozostawiono drugi peron (obecnie mocno zakrzaczony) i trakcję elektryczną nad bodajże jeszcze dwoma torami, także jest z czego stację reaktywować. Nie wiem jaki jest stan urządzeń.

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl