Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Następny
Jelenia Góra - Zgorzelec przez Mikułową
Autor Wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 22-12-2010, 11:32    Odpowiedz z cytatem

Jakby kupowali desiro, to byloby ok. Poza tym Czesi kupują Regioshuttle i za rok beda jezdzily na liniach lokalnych?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomex_0111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2009
Skąd: Lubań Śląski

PostWysłany: 25-12-2010, 15:58    Odpowiedz z cytatem

jesli doszlo by do podpisania umow i bylby tabor, nawet niemieckie desiro to mielibysmy drezno-klodzko ale nic z tego nie wyszlo.a poki co to jesli KD ma robic zgorzelec-jelenia gora to dziękuje.Znajac zycie pozyjemy zobaczymy.Szkoda ze PR mialo lipny Rj tutaj, bo mozna wykurzyc busy oraz PKS.

_________________
PKP Lubań wejdź i zobacz sam;)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 22-06-2011, 14:59    Odpowiedz z cytatem

Już za pół roku połączenia kolejowe na terenie byłego województwa jeleniogórskiego czeka prawdziwa rewolucja. Samorząd województwa zamierza uruchomić połączenia na trasie Zgorzelec-Lubań Śląski-Jelenia Góra. Zmiany będą związane z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy 2011/2012. Oznacza to, że zaczną obowiązywać już 11 grudnia tego roku. Obsługę tego odcinka władze województwa powierzą samorządowej spółce Koleje Dolnośląskie.

W związku z tym 10 czerwca odbył się sondażowy przejazd szynobusem na tej trasie. Szynobus wyruszył o godzinie 09.01 z dworca Zgorzelec Miasto. Podczas podróży marszałek Rafał Jurkowlaniec i członek zarządu województwa Jerzy Łużniak odpowiadali na pytania dotyczące zmian, jakie czekają kolej w naszym regionie w najbliższym czasie. W przejeździe wzięli także udział samorządowcy między innymi ze Zgorzelca, Lubania Śląskiego, Gryfowa, Jeleniej Góry, Węglińca i Pieńska.

źródło:
http://www.koleje.dolnyslask.pl/

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 27-06-2011, 21:16    Odpowiedz z cytatem

I będą jeździć kolejne muchowozy, które będą co chwila defektować. Totalna lipa. Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 27-06-2011, 21:53    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Już za pół roku połączenia kolejowe na terenie byłego województwa jeleniogórskiego czeka prawdziwa rewolucja. Samorząd województwa zamierza uruchomić połączenia na trasie Zgorzelec-Lubań Śląski-Jelenia Góra.

Już jedną taką rewolucję mieliśmy. W grudniu 2008 roku reaktywowano linię Zgorzelec - Lubań, puszczając tamtędy dwie pary pociągów relacji Zgorzelec - Jelenia Góra, które zostały zlikwidowane po paru miesiącach, ze względu na mikroskopijną frekwencję. Podobną rewolucję mieliśmy na liniach złotoryjskiej i lubińskiej. Natomiast po rewolucji na linii lwóweckiej pozostała jedna para na odcinku Zebrzydowa - Lwówek Śl. (a było 5 par).

UMWD lepiej niech już więcej żadnych rewolucji na torach nie robi, bo co rewolucja to klapa.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 27-06-2011, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Ruch na tej trasie miałby może sens, ale w relacji Węgliniec-Zgorzelec Miasto-Mikułowa-Lubań Śl ze skomunikowaniami w Węglińcu z Regio do/z Wrocławia, a w Lubaniu do/z Jeleniej Góry. Pchanie spalinowych synobusów na 52 km. odcinku między Lubaniem a Jelenią Górą pod drutem dla mnie jest bez sensu.

Można by jeszcze pomyśleć o reaktywacji lini do Świeradowa Zdroju. Wtedy 3-4 pary szynobusów rel. Węgliniec-Zgorzelec Miasto-Lubań-Świeradów byłyby całkiem nie głupim rozwiązaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krkonoš Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Wrz 2010

PostWysłany: 27-06-2011, 22:38    Odpowiedz z cytatem

Pożyjemy, zobaczymy. Chyba nie warto przekreślać inwestycji, zanim jeszcze nie powstała, a trudno porównywać obecny projekt z dwoma ogryzkami sprzed trzech lat. Jeśli uda się dociągnąć połączenie do Görlitz (a mam nadzieję, że tak się stanie, nawet jeśli nie od razu), to pociągi relacji Jelenia Góra - Görlitz uważam za sensowne i bardzo potrzebne.

Adams: ja myślę, że w kontekście połączeń Görlitz - Jelenia Góra wart rozważenia byłby remont linii do Karpacza. Zakładając uruchomienie bezpośrednich pociągów relacji Drezno/Görlitz - Jelenia Góra - Karpacz, byłby to wtedy najwygodniejszy, najszybszy i w zasadzie bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o komunikację publiczną, dojazd z Drezna i całej Saksonii pod niegdyś najwyższą górę Prus - Śnieżkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 27-06-2011, 23:25    Odpowiedz z cytatem

@krkonos w sprawie Karpacza masz u mnie pełne poparcie. Smile
Byłem, jestem i będę zdania że ten kurort zasługuje na to, żeby była możliwość dojazdu tam pociągiem. Swego czasu wiele pisałem w temacie "Jelenia Góra - Karpacz", ale często moje pomysły były negowane twierdzeniami że pociągi w Karpaczu nie mają racji bytu ze względu na niedogodne położenie stacji kolejowej.
Twój pomysł połączeń Drezno - Karpacz bardzo mi się podoba. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krkonoš Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Wrz 2010

PostWysłany: 27-06-2011, 23:37    Odpowiedz z cytatem

Hm, generalnie to ja, niestety, też jestem mocno sceptyczny co do reaktywacji tej linii (o wiele bardziej sensowna ekonomicznie wydaje mi się reaktywacja połączenia do Kowar). Uważam, że jedyna szansa na przywrócenie linii do Karpacza leży w połączeniach dalekobieżnych - właśnie połączenie Drezno/Görlitz - Jelenia Góra - Karpacz byłoby jedną z lepszych takich relacji. Zauważ, że od kilku lat utrzymuje się połączenie Drezno - Tanvald, pociągi Drezno - Karpacz mogłyby być jeszcze ciekawsze dla Niemców (przez czeską stronę w ogóle bardzo trudno dojechać z Niemiec pod chętnie odwiedzaną przez nich Śnieżkę, nawet samochodem). Ewentualnie szansę dla linii do Karpacza widziałbym jeszcze w Szybkiej Kolei Miejskiej Szklarska Poręba - Jelenia Góra - Karpacz, z odnogą do Kowar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 28-06-2011, 09:37    Odpowiedz z cytatem

Tez jestem za takim polaczeniem. Niemniej najpierw trzeba jakos przekonac zbetonialy zarzad PKP PLK ze to ma sens albo przekonac PMT LK by przejeli i naprawili te linie, potem przekonac do pomyslu UMWD. Trzeba sie spieszyc, bo budowa Tesco kilka metrow od linii 340 moze na zawsze przekreslic szanse na powrot jakiegokolwiek pociagu do Karpacza. Niemniej tam potrzebny tez by byl miejski autobus spod dworca na gore. A z Niemiec oprocz Karpacza mozna by ta droga takze pojechac do Trutnova lub chociaz do Lubawki

[ Dodano: 28-06-2011, 10:42 ]
A co do dalekobieznych do Karpacza, to juz dawno myslalem, ze nie byloby zle puscic tam np. Kamienczyka, rozdzielajac go w Jeleniej. Choc lok z wagonami to droga zabawa, lepsze sa relacje na szynobusach.
EOT

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 20-07-2011, 12:18    Odpowiedz z cytatem

Nowe kolejowe połączenia

6 lipca br. w gryfowskim ratuszu odbyło się spotkanie dotyczące ustalenia dalszych działań mających na celu poprawę infrastruktury na linii kolejowej Zgorzelec – Jelenia Góra.
Spotkanie to było realizacją ustaleń podjętych podczas przejazdu promocyjnego wspomnianą linią kolejową z 9 czerwca br. Szynobus Kolei Dolnośląskiej na trasie Zgorzelec – Jelenia Góra będzie kursował regularnie od 11 grudnia 2011 roku. Czas przejazdu od Zgorzelca do Jeleniej Góry wynosić będzie 2 godziny.
Naradzie przewodniczył członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Łużniak, a wzięli w nim udział samorządowcy z powiatów i gmin, przez które przebiega linia kolejowa, a także przedstawiciele reprezentujący poszczególne spółki PKP.
- Podczas spotkania samorządowcy zadeklarowali udział samorządów w poprawie estetyki przystanków na trasie tej linii, a także prac związanych z jej odkrzaczaniem – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik. - W imieniu naszej gminy zadeklarowałem rozbiórkę szpecących przystanków w Uboczu i w Młyńsku wraz z postawieniem nowych wiat przystankowych wykonanych systemem gospodarczym. Poza tym poruszałem też problem naszego gryfowskiego dworca kolejowego, którego stan estetyczny i techniczny jest bardzo zły.
14 lipca br. doszło jeszcze do spotkania na dworcu z Teresą Kalisz - dyrektorem Rejonu Dworców Kolejowych we Wrocławiu. Jego celem były kolejne ustalenia o podjęciu konkretnych działań, jakie zostaną w tej sprawie zrealizowane.

Źródło: Ziemia Lubańska

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 20-07-2011, 14:56    Odpowiedz z cytatem

A czy wiata w Młyńsku nie jest czasem obiektem zabytkowym ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 05-08-2011, 08:10    Odpowiedz z cytatem

PRZEDSTAWIAM FILMIK MOJEGO AUTORSTWA
pociągiem na trasie Zaręba - Lubań Śląski
http://www.youtube.com/watch?v=ja87Y4nK8Gc

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Arius Adolf Nowak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 18-08-2011, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Adams napisał/a:
Ruch na tej trasie miałby może sens, ale w relacji Węgliniec-Zgorzelec Miasto-Mikułowa-Lubań Śl ze skomunikowaniami w Węglińcu z Regio do/z Wrocławia, a w Lubaniu do/z Jeleniej Góry. Pchanie spalinowych synobusów na 52 km. odcinku między Lubaniem a Jelenią Górą pod drutem dla mnie jest bez sensu.

Można by jeszcze pomyśleć o reaktywacji lini do Świeradowa Zdroju. Wtedy 3-4 pary szynobusów rel. Węgliniec-Zgorzelec Miasto-Lubań-Świeradów byłyby całkiem nie głupim rozwiązaniem.


W zupełnosci sie zgadzam z przedmócą po oblocie tej trasy. Jednak aby to urzeczywistnić nalezy zrobic remont do 80 kmH. Ponadto okresowo mogłyby kursować IR z Goerlitz. Drut i tak nalezy zlikwidować, bo słupy z kiepskiej stali węglowej wkrótce i tak sie przewrócą, w przeciwieństwie do dawnych niemieckich które przeżyja nie tylko PO i Grabarczyka, ale cały ten aspołeczny ustrój. Śmiech

[ Dodano: 22-08-2011, 14:32 ]
Otake słupy mi chodziło. Żeby były trwałe. Szyny co prawda pordzewiały.

[ Dodano: 22-08-2011, 16:18 ]
Foto ponownie.

P110813002.jpg
Zgorzelec.2
Plik ściągnięto 19 raz(y) 18.27 KB

P110813001.jpg
Zgorzelec.1
Plik ściągnięto 11 raz(y) 21.5 KB

P110813002.jpg
Zgorzelec.2
Pobierz Plik ściągnięto 5990 raz(y) 0 Bajtów

P110813001.jpg
Zgorzelec.1
Pobierz Plik ściągnięto 5993 raz(y) 0 Bajtów

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 23-08-2011, 16:45    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie co się szykuje na linii JG- Lubań w dniach 5-24 września na odcinku Rybnica- Jelenia Góra? Wszystkie pociągi zostały odwołane na tym odcinku:
http://82.160.42.14/tablice/zmiany.php?idob=52506&t=4
Czyżby jakiś remont?

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl