Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Wagon sypialany vs wagon z miejscami do leżenia
Autor Wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-07-2009, 08:44   Re: wagon sypialny Odpowiedz z cytatem

Witam,
po co kupować 3 miejsca jadąc we dwie osoby ?
Jeżeli chcecie byc sami to można przecież wykupić przedział 2 osobowy...

Za trzy miejsca zapłacicie więcej niz za dwa, choć dwie osoby w przedziale to 1klasa, a trzy to druga.
Taki manewr opłaca sie tylko jadąć z dzieckiem do lat4.

PIO
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 02-07-2009, 09:59    Odpowiedz z cytatem

dziobak napisał/a:

4. Można kupić trzy miejsca i zjawić się w dwójkę.


ale zawsze obsługa może kogoś dorzucić do was jak bedzie chętny i bedzie wolne łóżko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dziobak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 02-07-2009, 10:23   Re: wagon sypialny Odpowiedz z cytatem

obiezykraj napisał/a:
Witam,
po co kupować 3 miejsca jadąc we dwie osoby ?
Jeżeli chcecie byc sami to można przecież wykupić przedział 2 osobowy...

Za trzy miejsca zapłacicie więcej niz za dwa, choć dwie osoby w przedziale to 1klasa, a trzy to druga.
Taki manewr opłaca sie tylko jadąć z dzieckiem do lat4.

PIO


Trzy miejsca wyjdą taniej niż dwa. 3x70 = 210 2x130 = 260. Jeszcze jedno. Z tego co czytałem to pierwsza klasa to tylko przedział dla jednej osoby. Choć nie wiem jakie to ma znaczenie gdy i tak przedziały są takie same a tylko demontuje się łóżka.

[ Dodano: 02-07-2009, 10:25 ]
siwiutki91 napisał/a:
dziobak napisał/a:

4. Można kupić trzy miejsca i zjawić się w dwójkę.


ale zawsze obsługa może kogoś dorzucić do was jak bedzie chętny i bedzie wolne łóżko


No właśnie tego to nie wiem. Mamy przecież wykupione miejsce a że człowieka nie ma to inny problem. Ja na wszelki wypadek kupiłem double Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pompek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2009

PostWysłany: 02-07-2009, 11:13    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jakim pociągiem jedziesz?

monciakiem Gdynia->WARSZAWA->Zakopane -tu jest niejasność jeśli chodzi o godzinę odjazdu z Warszawy Cemtralnej... na stronie Intercity w wyszukiwarce połączeń wyskakuje 0:30 a jak się kupuje bilet to o 1:05 Confused i co dziwne godzina 1:05 występuje do 16 lipca, dalej jest już 0:30...
Cytat:
po co kupować 3 miejsca jadąc we dwie osoby ?
Jeżeli chcecie byc sami to można przecież wykupić przedział 2 osobowy...

wiem o tym, ale zależy mi na środkowym przedziale a na pociąg 13 lipca duble są w pierwszym przedziale a "trójka" w piątym... różnica wynosi koło 10 zł więc mogę dopłacić... poza tym nie wiem, którego łóżka nie ma w "dwójce:... jak zdejmują środkowe to może nie być oparcia przy złożonych łóżkach....
Cytat:
ale zawsze obsługa może kogoś dorzucić do was jak bedzie chętny i bedzie wolne łóżko

to by było dziwne... kupiłem sobie trzy bilety i trzy miejscówki i chyba mam do nich prawo... zwłaszcza, że będę jechał z Kobietą więc kogo by nie dorzucili to będzie konflikt płci Very Happy

[ Dodano: 02-07-2009, 16:34 ]
czy może mi kotoś powiedzieć czy miejsca 56 i 52 w duble w sypialnym sa w jednym przedziale i czy przedział jest w środku wagonu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 02-07-2009, 20:28    Odpowiedz z cytatem

NA przedział T-2 "Double" w wagonie sypialnym obowiązuje też bilet 2 klasy. Tylko na 1-osobowym przedziale "Single" musi być 1 klasa. Wyjątek to "double" (dwuosobowy) w sypialkach jadących na wschód Europy - w taryfie międzynarodowej SMPS Wschód-Zachód jadąc w przedziale T2 trzeba mieć bilet na 2 klasę (przynajmniej na terenie kolei wschodniej).

Przedział typu "singiel", zwłaszcza w nowych i zmodernizowanych sypialkach zdecydowanie różni się od tych dwu i trzy-osobowych! To nie jest akurat ten sam przedział tylko z podniesionymi dwoma łóżkami! W "jedynce" jest umywalka, lodówka chyba też i prysznic. I nie wiem, czy ni ma też jakiego TV Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 02-07-2009, 21:52    Odpowiedz z cytatem

TV jest ale w wersji jedynki LUX, która obecnie jeździ z tego co się orientuję na Kiepurze i do Lwowa

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Anubis Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2007
Skąd: Polska

PostWysłany: 03-07-2009, 04:34    Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.

Numeracja przedziałów w wagonie sypialnym typu WLAB.

Nr. przedziału Numery miejsc w tym przedziale
1 - 11, 13, 15
2 - 12, 14, 16
3 - 21, 23, 25
4 - 22, 24, 26
5 - 31, 33, 35
6 - 32, 34, 36
7 - 41, 43, 45
8 - 42, 44, 46
9 - 51, 53, 55
10 - 52, 54, 56

Każdy z wagonów sypialnych ma w przedziale umywalkę, tylko wagony zmodernizowane kursujące w pociągu "Lwów-express" i "Jan Kiepura" w przedziale 5 i 6 tzw "lux" jest TV i odtwarzacz DVD.
Co do wykupienia 3 miejsc w wagonie a podróżujących w nim 2 osób to, konduktor jeżeli ma pokrycie biletu na przejazd do miejsca sypialnego to jedynie może życzyć przyjemnej podróży i nic więcej.
Jeżeli przedział jest wykupiony cały (double lub touriste - dwu lub trzy miejscowy) to w nim może jechać kobieta z mężczyzną.

Pozdrawiam serdecznie.

_________________
Mój podpis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

tomaszdydo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lip 2009
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 03-07-2009, 09:01    Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Jeżeli chodzi o wagony sypialne to chciał bym podnieść temat obsługi tych że wagonów. Konduktorzy bardzo mili nie można nażekać. Jesstem osobą niepełnosprawną - konkretnie niewidomą więc jak wiadomo miejsca są oznaczone normalnym drukiem. Konduktorzy bez żadnych problemów gdy tylko pojawiłem się z białą laską przy wagonie wskazali mi miejsce. Trzeba przyznać że obsługa naprawdę się poprawiła więc jak wyjeżdżacie na dalekie trasy to lepiej trochę dopłacić a jest się obsłużonym jak należy. Co prawda mogła by ta przyjemność być jeszcze tańsza ale cóż. Weśmy pod ówagę ceny Intercity gdzie dopłaca się przykładowo za ten wafelek i kubeczek wody lub innego napoj. Lepiej wówczas jeśli oczywiście ktoś ma na tyle czasu poczekać sobie na pociąg nocny bezpośredni, wykupić sypialkę i jechać jak gość.Przykład: przyjeżdżam sobie do Warszawy Karkonoszami, załatwiam sprawy pochodzę po mieście i wieczorkiem bez jakichkolwiek obaw że będę się gnieść jak śledź przychodzę na dworzec wsiadam do pociągu w którym wiem że będę miał miejsce a przy okazji wypocznę i rano wysiądę świeży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 03-07-2009, 09:13    Odpowiedz z cytatem

Akurat w sypialnych to są nad wyraz mili konduktorzy, ale od każdej reguły są wyjątki i mnie taki wyjątek spotkał w nocy z sylwestra na nowy rok Razz jak z kuzynem i kumplem jechaliśmy Monciakiem to konduktor był najgorszym przedstawicielem prestiżowej spółki jakiego w życiu spotkałem. W całym wagonie była nas trójka i on. Jak mój kolega wracając z WC pomylił przedziały to ten szajbus zaczął go gonić po wagonie, krzyczeć że mu ludzi pobudzi (ciekawego kogo), wyzywać nas od pijaków, itp. Dopiero jak mu powiedziałem, żeby podał swój numer identyfikatora i wziął na wstrzymanie to coś burknął i zamknął się w swojej kanciapie Razz

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomaszdydo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lip 2009
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 03-07-2009, 10:54    Odpowiedz z cytatem

To nie źle trafiliście. To prawda że zawsze czarna owca się znajdzie. Swoją drogą to ten pan miał sam pewnie nie źle w czubie. Jak on już wiele osób widział to cóż.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 03-07-2009, 10:58    Odpowiedz z cytatem

No właśnie jego zachowanie głównie było spowodowane tym, że nie mógł w spokoju i samotności świętować nowego roku tylko udawać, że jest na służbie w pracy a wiadomo jak się jest w pracy i spożywa się alkohol to jeden donosik i facet wylatuje zgodnie z artykułem 52

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pompek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2009

PostWysłany: 04-07-2009, 23:41    Odpowiedz z cytatem

w "Monciaku", którym będę pomykał do Zakopanego będzie wagon kinowy (taka nowa akcja PKP i Orange)... ale zastanawiam się jak ja tam pójdę z sypialnego jak zamknięty...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

madeinitaly Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2009
Skąd: Radymno

PostWysłany: 05-07-2009, 19:11   "Przemyślanin" Przemyśl - Świnoujście Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie odnośnie podróży pociągiem Przemyślanin a dokładniej podróży w wagonie sypialnym.

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda rezerwacja miejsc...

Interesuje mnie przedział 2 osobowy i chcę żeby były w przedziale tylko 2 łóżka - chodzi mi o to żeby pani w kasie nie dała mnie do przedziału 3 osobowego , podsumowując chce przebyć tą trase tylko w 2 osoby Wink Razz

Czy jest w ogóle taka możliwość ? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 05-07-2009, 20:59    Odpowiedz z cytatem

Jest taka możliwość, po prostu przy wystawieniu dopłaty do miejsca sypialnego zaznaczasz, że ma to być miejsce w przedziale dwuosobowym. Wtedy automatycznie rośnie cena miejscówki do 130 złotych, przy 70 za miejsce w trójce

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

madeinitaly Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2009
Skąd: Radymno

PostWysłany: 05-07-2009, 21:14    Odpowiedz z cytatem

A jesli mam znizke kolejowa 80% i druga osoba ma szkolna 37% to te znizki obowiazuja tez przejazdy w sypialnych ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl