Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Wagon sypialany vs wagon z miejscami do leżenia
Autor Wiadomość

lukasz2484 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2009

PostWysłany: 16-06-2009, 18:22   Wagon sypialany vs wagon z miejscami do leżenia Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanie czym sie rozni wagon sypialny od wagonu z miejscami do lezenia??
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 16-06-2009, 18:35    Odpowiedz z cytatem

W Wagonie z miejscami do leżenia są 2 możliwości:
- tania kuszetka, kosztuje 25zł, brak pościeli przedziały po 6 miejsc leżących,
- normalna kuszetka, cena 50zł (podróżny poniżej 26 lat i powyżej 60 lat - 40zł) jest pościel (koc, 2 prześcieradła i poduszka), w przedziale po 6 miejsc leżących.
W obu przypadkach jest opieka konwojenta.

Sypialny ma przedziały:
- 3 osobowy, cena 70z za łóżkoł, w środku jest umywalka i mała szafka
- 2 osobowy, cena 130zł
- 1 osobowy, cena 260zł za przedział (ważny z biletem 1 klasy), wszystkie pozostałe ważne są z biletem 2 klasy.
W sypialnych jest też opieka konwojenta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mih Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2009

PostWysłany: 16-06-2009, 19:15    Odpowiedz z cytatem

W wagonie Bc (kuszetka) jest jeszcze jedna możliwość - przedział 4 miesjcowy z miejscówką za 60 zł. A miejscówki po 25 zł, jak się okazuje, dostępne są tylko w niektórych pociągach - tych które były TLK w poprzednim rozkładzie.
Co pozacenowych różnic, to wspomniana już szafka i umywalka, drzwi do przedziału pełne (a nie szklane z zasłonką) i grubszy materac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Artur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Opole

PostWysłany: 17-06-2009, 01:08    Odpowiedz z cytatem

Sypialka WLABd posiada 10 przedziałów z pełnymi drzwiami i trzema miejscami do spania, po jednej stronie przedziału jeden nad drugim, do tego jest szafka z lustrem stolik, kran z ciepłą i zimną wodą jest też przedział konwojenta lub kuchenny jak kto woli Smile a w nim lodówka,kuchenka gazowa, zlewozmywak, szafki, siedzenio-leżanka, jest też przedział pieca C.O.
Kuszetka Bc na pierwszy rzut oka nieróżni się niczym od zwykłej dwójki Bd, ma 9 przedziałów z oszklonymi dzwiami siedzenia po obu stronach przedziału z możliwością podniesienia oparcia i stworzenia sześciu leżanek. W niektórych kuszetkach jest też własne ogrzewanie i mini kuchnia z lodówką i kranem,ale tych wagonów było mało coś jakby przyszłe Ac czyli kuszetki 1kl. Very Happy

_________________
TOZK nadal walczy!!!
POZDRAWIAM KOLEJOWO Z OPOLA!
*ARTUR*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dziobak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 29-06-2009, 10:22   Wagon sypialny Odpowiedz z cytatem

Witam

Zakupiłem dwa bilety na przejazd w wagonie sypialnym. Dwa miejsca w przedziale dwuosobowym. Na bilecie jednak mam miejsca 51 oraz 55. Czy orientujecie się jak są numerowane takie miejsca w wagonach sypialnych. Nie chciałbym aby moja żona wylądowała w innym przedziale Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 29-06-2009, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie numeracja jest w porządku, ponieważ wynika to z wirtualnego układu przedziału trójmiejscowego, gdzie dół to 51 środek 53 a góra 55. W przedziale dwuosobowym środek jest wycięty ale numeracja zostaje ta sama. Zastanawia mnie jednak to, że dostałeś z żoną jeden przedział czyżby oznaczało to, że podział na płeć jest tylko w turystycznej trójce???

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dziobak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 29-06-2009, 16:48    Odpowiedz z cytatem

Prosiłem o dwa miejsca w przedziale dwuosobowym rodzinnym. Na chłopski rozum jeśli wykupuję dwa miejsca w dwuosobowym przedziale to chyba obojętnie czy pojadą tam osoby tej samej płci czy nie. Zastanawiała mnie tylko dziwna numeracja miejsc ale gdzieś na zdjęciu widziałem numerację "co dwa" więc teoretycznie powinno być to w jednym przedziale. Na bilecie mam oznaczenie - war. um. : 2 double.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 30-06-2009, 13:04    Odpowiedz z cytatem

No właśnie logiczne myślenie nie przydaje się na PKP Razz Nie znam się na dwuosobowych, bo jeździłem tylko turystycznym (trzyosobowym), w którym jest podział na płeć i na biletach jest to zaznaczane w sposób T3-męski

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dziobak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 30-06-2009, 13:16    Odpowiedz z cytatem

Pozostaje mieć nadzieję, że w kasie wiedzą co sprzedają Smile Jechałem już kiedyś dwójką ale nie zwróciłem uwagi na numerację miejsc. Na tym zdjęciu:
http://www.kpinfo.pl/images/photoalbum/w_ic_s_3_t2.jpg
widać że numeracja jest "co dwa" więc teoretycznie powinno się zgadzać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-06-2009, 14:39   Re: numeracja miejsc w wagonach sypialnych Odpowiedz z cytatem

... bez obwaw - będziecie w jednym przedziale - udanego wyjazdu...

PIO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Księgarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Cze 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30-06-2009, 23:12    Odpowiedz z cytatem

Logika jest jedna.. Numer jest dwucyfrowy przy czym pierwsza cyfra oznacza numer przedziału. Niezależnie czy to będzie 51, 56, 53 czy 55 zawsze jest to przedział "piąty".
Podobnie jest i w "normalnych" wagonach.

Przyłączam się do życzeń udanego wyjazdu.

_________________
"Kolej na czytanie" - pasja i rozwój w jednym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

dziobak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 01-07-2009, 11:42    Odpowiedz z cytatem

dzięki za wyjaśnienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 01-07-2009, 13:03    Odpowiedz z cytatem

Brak nieparzystego numeru 53 w przedziale wynika po prostu z tego, że jest to przedział dwuosobowy typu "Double" i środkowe łózko jest w nim złożone (jak to kolega wyżej określił - jest "wycięte"). Ale nie znaczy to, że takiego numeru nie ma, bo w każdej chwili można to "brakujące" łóżko rozłożyć (z numerem 53 właśnie - środek) i z przedziały T2 "Double" zrobi się T3 "tourist" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pompek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2009

PostWysłany: 01-07-2009, 21:56   wagon sypialny Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich "podróżników"... mam kilka pytań dotyczących wagonu sypialnego... dokładnie w składzie relacji Gdynia -> Zakopane... otóż:

1. jak wygląda numeracja... słyszałem że np. nr miejsca 51 oznacza 5. przedział... rozumiem, że 1 przedział jest na brzegu a 5. mniej więcej po środku?
2. czy wc są na końcach wagonu?
3. słyszałem, że konduktor pilnuje aby do wagonu nie wszedł nikt bez miejscówki na sypialny... jak w takim razie jest rozwiązana sprawa przechodzenia między wagonami? konduktor cały czas pilnuje wejścia?
4. czy można wykupić 3 bilety i 3 miejscówki (cały przedział) dla 2 osób?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dziobak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 02-07-2009, 07:40    Odpowiedz z cytatem

Jako że sam planuję podobną podróż to postaram się odpowiedzieć:
1. Teoretycznie tak.
2. Tak
3. Wagony sypialne z reguły są na początku lub końcu składu więc problem z przechodzeniem praktycznie nie istnieje. Z tego co słyszałem to konduktor nie wpuszcza nikogo bez miejscówki na sypialny.
4. Można kupić trzy miejsca i zjawić się w dwójkę.

Jakim pociągiem jedziesz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 12 Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl