Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 23, 24, 25  Następny
RJ 2009/2010 na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 16-12-2009, 11:17    Odpowiedz z cytatem

Zwróćcie uwagę, że odcinek Jelenia Góra- Zielona Góra obsługują dwa UM, lubuski i dolnośląski. Oba nie dysponują dostateczna ilością taboru na 3-4 pary połączeń. Być może w rozkładzie 2010/ 2011 po zakupie przez oba województwa nowego taboru pociągów przybędzie. Nie zapominajmy również, że zabrano letni pociąg do Szczecina i Świunoujścia (wagony od Zielonej Góry).

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 16-12-2009, 13:12    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście wielkim paradoksem i załamką jest dla mnie likwidacja letniego pociągu Jelenia Góra - Szczecin Gł. , co nam z zimowego,kiedy w lato nie bedzie mozna dostac sie nad morze , może PR coś pomyśli i puści sezonowy do Szczecina /Świnoujścia z Jeleniej Góry lub Szkl.P.G.

[ Dodano: 16-12-2009, 13:25 ]
Z SRJ dn.15.12.09 wykreślono wszystkie połączenia obsługiwane przez KD od 1.III.10 na trasie Jelenia Góra -Szklarska Poręba GRN. Pozostały tylko PR kursujące do 28.II.09,czyli w momencie kiedy 1.III nie ruszą szunobusy do Korenova/Tanvaldu , na tej trasie pozostanie tylko "Kamieńczyk" ,nocna Warszawa do 31.VIII i sezon "Szczeliniec"

[ Dodano: 16-12-2009, 13:34 ]
Bardzo mnie zdenerwowało rozkomunikowanie pociągu R66225 Wrocław Gł.11.36-Jelenia Góra 14.56 z pociągiem R60235 Jelenia Góra 14.53-Szklarska Poręba Grn.16.04 Twisted Evil Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hewak Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 07 Lip 2009
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 16-12-2009, 13:52    Odpowiedz z cytatem

Wydaję mi się ze nawet jak uruchomią pociąg Jelenia-Szczecin, to wytrasują go przez Wałbrzych, Wrocław, Nową Sól, a nie przez Lubań, Węgliniec, Żary (czyli trasa legendarnego WIKINGA) żeby uniknąć trakcji spalinowej na odcinku Węgliniec-Zielona Góra, a poza tym faktem wydaje mi się że jest to też jakaś motka żeby więcej zapłacić za bilet (jednak jakby nie patrzeć pociąg zatacza wielkie koło jadąc przez Wałbrzych).

A w tym roku jechałem kilka razy w każdą stronę pociągiem Szczecin<->Kłodzko na odcinku Jelenia Góra-Zielona Góra (w tym raz całą trasą Szczecin-Kłodzko, gdzie pociąg był już dość nabity od samego Szczecina) i frekwencja zawsze wynosiła jakieś 70-80%. Jedynie na odcinku Jelenia Góra-Wałbrzych była marna, a od Wałbrzycha do Kłodzka tragiczna (ja z kumplem i kierownik). W drodze powrotnej pociąg wyruszył z Kłodzka z nami i trzema innymi osobami, w Nowej Rudzie dosiadło się jakieś 6 osób.No a z Jeleniej Góry pociąg odjeżdżał już mocno nabity i zbierał bardzo dużo podróżnych z Lubania, Węglińca i Żar.
Po raz ostatni jechałem tym pociągiem na Woodstock z Jeleniej Góry to wtedy ludzie stali już na korytarzach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 16-12-2009, 15:44    Odpowiedz z cytatem

Dysponuje ktoś wykazem obiegów EZTów i składów w nowym rozkładzie i mógłby tu zamieścić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 16-12-2009, 18:35    Odpowiedz z cytatem

pl, EZT z IR "Ślązak" Legnica - Przemyśl - Legnica robi jeszcze kursy:

Legnica 6:39 - Bolesławiec 7:17
Bolesławiec 7:30 - Legnica 8:08

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 16-12-2009, 19:17    Odpowiedz z cytatem

Nowy Rozkład Jazdy 09/10 Stacji Jelenia Góra

DSC01701.JPG
Jelenia Góra
Plik ściągnięto 186 raz(y) 127.43 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 16-12-2009, 20:00    Odpowiedz z cytatem

pociąg R-66535 rel. Wrocław Gł. - Węgliniec do Legnicy jedzie jako skład 2 EZT, w Legnicy kibelki są rozczepiane i przedni jedzie dalej do Węglińca a drugi jako R-66449 do Lubina Górniczego. W rozkładzie jest rozpisane że pociąg kursuje tylko w relacji Legnica - Lubin. Dzisiaj zobaczyłem pasażerów którzy wysiedli z tego pociągu bo chcieli się przesiąśc na pociąg do Lubina, i potem wrócili do tego samego pociągu. Ja nie wiem jak mam to zrozumieć...? Czy to jest umyślne wprowadzanie ludzi w błąd czy poprostu dąży się do powtórnego uwalenia linii.

Wrocław Główny - Legnica
16:32 - 17:55
Legnica - Lubin Górniczy
18:04 - 18:55

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kojotsk8 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Paź 2008
Skąd: Księginice

PostWysłany: 16-12-2009, 22:49    Odpowiedz z cytatem

Doczekałem się wreszcie odpowiedzi z UWMD na postulaty przedstawione tutaj: http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=97626#97626. Oto treść maila, jaki otrzymałem od p. Krzysztofa Bańkowskiego:


Szanowny Panie!



W odpowiedzi na uwagi do rozkładu jazdy na linii nr 273 informuję, że Pana postulatu zostały poddane starannej analizie, i część z nich jako realna do wdrożenia zostanie przekazana Przewoźnikowi do realizacji w ramach 1. rocznej korekty rozkładu jazdy od dnia 1 marca 2010 roku.

Połączenie przyjeżdżające na Dworzec Główny o godz. 7:00 może zapewnić przesunięcie pociągu 66424, dziś odjazd z Wołowa 7.13, około godzinę wcześniej. Podobnie pociąg 66430 z Wołowa będzie zaplanowany ok. 30’ wcześniej.

3-godzinna luka w połączeniach z Wrocławia między 6 a 9 oraz przyjazd z Zielonej Góry o 21.10 jest konsekwencją zaplanowania pociągu „Karmazyn” do Świnoujścia jako efekt ustaleń między trzema województwami. Samorządy lubuski i zachodniopomorski nie są zainteresowane zmianą pory kursowania tego pociągu.

W związku z trasowaniem pociągu TLK 3711 do Zielonej Góry o godz. 18.34 planuje się zmianę pory odjazdu poc. 66433 z 18.49 na ok. godzinę później.

Planowane jest zaprowadzenie postojów na wszystkich przystankach dla poc. 66428, ze zmianą pory jego kursowania.



Nie jest planowane rozszerzenie terminu kursowania pociągu 6741 o niedziele, z racji słabych wyników ekonomicznych takiego połączenia., Jednocześnie informuję, że wraz z rozwojem systemu Dolnośląskich Kolei Dojazdowych rozwijana będzie także sieć połączeń weekendowych, jakie próbnie uruchomiono do Trzebnicy i Oleśnicy.



Jednocześnie zastrzegam, że podane informacje mają charakter orientacyjny, i że od decyzji zarządcy Infrastruktury – PKP PLK – zależy ostateczny kształt skorygowanego rozkładu.



--

Z poważaniem



Krzysztof Bańkowski

Departament Infrastruktury

tel. (0-71) 776 98 43, pok. 104


Wśród przedstawionych przez p. Bańkowskiego rozwiązań jest kilka naprawdę korzystnych dla pasażerów - jak przesunięcie godzin przyjazdów pociągów z Wołowa czy wprowadzenie dodatkowych postojów dla połączenia Głogów-Wrocław.
Niestety jeden z pomysłów jest kompletnie nieudany - chodzi o opóźnienie odjazdu R-66433 do Głogowa z godz. 18:49.
Przecież pociąg TLK z Przemyśla (dawny Ślązak) z pewnością nie spełni roli połączenia powrotnego dla kończących pracę lub zajęcia o godz. 18, ponieważ:
1. Nie zatrzymuje się on w małych miejscowościach na terenie aglomeracji - więc ich mieszkańcy nie mogliby z niego korzystać.
2. Nie zatrzymuje się na wszystkich stacjach na terenie Wrocławia - wracający z pracy i uczelni wsiadają nie tylko na Głównym, np. studenci licznych uczelni z okolic ul. Strzegomskiej korzystają ze stacji W-w Muchobór, na którym TLK nie ma postoju.
3. Pociąg należy do spółki PKP IC, zatem nie honoruje się w nim biletów miesięcznych Przewozów Regionalnych
4. W składzie są wyłącznie miejsca z rezerwacją, więc trzeba doliczyć koszty miejscówki, zatem łatwo można dojść do wniosku, że nawet ludzie z Brzegu Dolnego czy Wołowa nie będą wracać z pracy pociągiem TLK ze względu na zbyt wysokie ceny biletów.
Zaproponowałem zatem pozostawić R-66433 w obecnym czasie oraz dołożyć jeszcze jeden wahadłowy kurs:
Wrocław Gł. odjazd 19:50 - Ścinawa przyj. 21:02, odjazd 21:10 - Wrocław Gł. przyj. 22:20.

Nie wiem, co za polityka obowiązuje na tej Odrzance, że jak jeden pociąg uruchamiamy, to automatycznie kolejny zabieramy. I tak w 2008 r. były pociągi do Głogowa o 18:49 i o 20.43, potem w 2009 zostawiono tylko połączenie o 19:50, a teraz znów wróciła identyczna sytuacja jak dwa lata temu, a mimo to urzędnicy już coś chcą mieszać.
No chyba że ktoś tam sobie myśli, że jak zabierze połączenie po godz. 18, to zrobi dobrze PKP IC, bo pasażerowie masowo zaczną korzystać z TLK Przemyśl-ZG. Są jednak cztery powody, dla których tego nie zrobią (patrz wyżej).

TLK NIGDY nie zastąpi osobówki ludziom dojeżdżającym codziennie do pracy i szkoły!!!

Swoją drogą zastanawia mnie, po co ten skład ciągnie aż 10 wagonów (licząc część zielonogórską i poznańską). W poprzednim RJ było ledwie 7 (a czasem nawet 5). Widziałem dziś tego TLK i frekwencja do ZG była co najwyżej średnia, do Poznania zaś tragiczna.

Ciekawi mnie, kiedy doczekamy się wspomnianego przez Bańkowskiego weekendowego nocnego kursu na Odrzance. Taki 13-tysięczny Brzeg Dolny, który nie ma żadnej dyskoteki ani zbyt wielu pubów na pewno wygenerowałby większą frekwencję niż ta Trzebnica, która z tego co wiem, ma 2 lokale z popularnymi "baletami"Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gerhard Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2009

PostWysłany: 16-12-2009, 22:52    Odpowiedz z cytatem

W relacji przeciwnej (ZG/PO-Przemyśl) frekwencja była równie mizerna. W ostatnich trzech wagonach (w Katowicach) było może po 2-3 osoby na dany wagon. W dodatku przynajmniej jeden mechpom... A pociąg z rezerwacją. No dajcie ku.rde spokój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 17-12-2009, 16:37    Odpowiedz z cytatem

No niestety - taki czas. Z tego co ja w tej chwili widzę w Brzegu Dolnym to ten pociąg ma około 1-2 osoby na przedział. Ale bliżej świąt frekwencja wzrośnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomex_0111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2009
Skąd: Lubań Śląski

PostWysłany: 17-12-2009, 17:15    Odpowiedz z cytatem

zobaczymy ile prawdy z tego wyjdzie w przyszlosci;)

_________________
PKP Lubań wejdź i zobacz sam;)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

TLK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2009
Skąd: Dolnośląskie

PostWysłany: 22-12-2009, 18:20    Odpowiedz z cytatem

Zmiany w terminach kursowania pociągów Wrocław - Drezno
22.12.2009, 15:05

Na prośbę kolei niemieckich (DB) zostają zmienione terminy kursowania pociągów rel. Wrocław Gł. - Drezno.

* 24 grudnia (Wigilia) odwołane są następujące kursy:

60005 Wrocław Gł. (18:05) - Drezno,
60006 Drezno - Wrocław Gł. (21:09).


* 1 stycznia (Nowy Rok) odwołane są następujące kursy:

60001 Wrocław Gł. (07:05) - Drezno,
60002 Drezno - Wrocław Gł. (11:05).

[ Dodano: 22-12-2009, 18:20 ]
Zmiany w kursowaniu niektórych pociągów regionalnych
22.12.2009, 15:15

Ostatnia fala mrozów mocno dała się we znaki naszym jednostkom. Obecnie naprawiane są zdefektowane składy, niemniej jednak zachodzi konieczność skorygowania kursowania kilku pociągów regionalnych:

66424 Wołów (07:13) - Wrocław Gł. (08:03) - odwołany w dniu 23.XII


W dniu 23.XII oraz od 28 do 31.XII (5 dni roboczych) odwołane będą następujące pociągi:

60441 Wrocław Gł. (13:52) - Wrocław Pracze (14:08)
60447 Wrocław Gł. (15:20) - Wrocław Pracze (15:37)
60442 Wrocław Pracze (08:28) - Wrocław Gł. (08:46)


Ponadto 23.XII oraz od 28 do 31.XII (5 dni roboczych) wprowadzone będą następujące korekty:

66023 Opole Gł. - Wrocław Gł. (07:15/18) - Wrocław Pracze (07:35): pociąg skrócony do Wrocławia Gł.
66030 Wrocław Pracze (14:19) - Wrocław Gł. (14:37/44) - Opole Gł.: pociąg rozpoczyna jazdę od Wrocławia Gł. (odwołany na odc. Wrocław Pracze - Wrocław Gł.)
69032 Wrocław Pracze (16:11) - Wrocław Gł. (16:29/44) - Opole Gł.: pociąg rozpoczyna jazdę od Wrocławia Gł. (odwołany na odc. Wrocław Pracze - Wrocław Gł.)


Przepraszamy za utrudnienia w podróżowaniu.


źródło: PR

_________________
Dążmy do tego by w Polsce znów była normalna kolej!
Wybierz kolej a nie dymiący środek transportu.
Koleją taniej, bezpiecznie i ekologicznie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dexter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Paź 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-12-2009, 13:17    Odpowiedz z cytatem

Może już nie pierwszej świeżości ale nadal aktualne:

O świcie na mrozie, na dworcu - czyli dojazd do szkoły w Bolesławcu

Dorośli zawinili, a młodzi cierpią. Kolejarze 13 grudnia zmienili rozkład jazdy i przez to około 50 uczniów z Węglińca, wstaje przed 5.00 rano by dojechać do szkoły do odległego zaledwie o 25 kilometrów Bolesławca.Jedyny pociąg, którym mogą przyjechać dowozi ich o 6.29, choć mają do szkoły na 8.00. Wysiadają z pociągu na mróz, albo czekają w dworcowej poczekalni.
- Śpimy, czekamy, a przed ósmą idziemy do szkoły - mówią uczniowie z "budowlanki".
Bartosz Toporowski z zespołu szkół mechanicznych nie czeka na dworcu. Wychodzi do miasta. Musi trochę pospacerować, bo jego szkołę otwierają dopiero o 7.00.Małgorzata Drozd z technikum handlowego ma więcej szczęścia. Jej szkoła jest otwierana już o 6.30, by ona i inni dojeżdżający z Węglińca mieli się gdzie podziać. Ale i tak marnują te ranne półtorej godziny.

Teresa Zimmerman ze związku zawodowego dyżurnych ruchu PKP przyznaje, że w tej sprawie zawinili dorośli, likwidując jedyne dogodne połączenie, jakie miała młodzież z Węglińca. - Ci młodzi ludzie patrzą na nas, kolejarzy, jak by to była nasza wina, jest nam naprawdę przykro - mówi.Dorośli zawiedli na całej linii. Choćby dyrektorzy szkół, którzy nie wystosowali ani do kolejarzy ani nawet do organizującego przewozy samorządu województwa żadnego protestu w imieniu swoich uczniów. Jacek Jurkiewicz, dyrektor zespołu szkól budowlanych apeluje do polityków w regionie o wpisanie do rozkładu jazdy pociągu, którym młodzi ludzie mogliby normalnie, czyli przed 8.00 przyjechać do szkoły.

Wojciech Kurzyjamski dyrektor przewozów regionalnych we Wrocławiu mówi, że to nie pociąg regionalny, został zlikwidowany co tak utrudniło życie, a był to skład Inter City. Kurzyjamski nie widzi szybkiego rozwiązania tej sytuacji. Jak mówi jest ono w gestii marszałka województwa, który jeśli uzna taką potrzebę, będzie musiał po prostu zapłacić za dodatkowy pociąg.
W tej sprawie wystąpił już radny wojewódzki Jerzy Zieliński: - Bo to jest skandal, że młodzi ludzie są tak traktowani - mówi. Wicemarszałek Jerzy Łużniak obiecał, że sprawdzi jakie są możliwości rozwiązania tej sytuacji.

Natychmiastowego rozwiązania nie widzi też starosta bolesławiecki Cezary Przybylski, który odpowiada za organizację transportu lokalnego na swoim terenie. - Autobusy do Węglińca nie jeżdżą, a ja nikogo nie mogę do tego zmusić - mówi.Starosta skierował już jednak apel do posłów Platformy Obywatelskiej o pomoc w tej sprawie. Tymczasem młodzi ludzie, którzy wstają grubo przed 5.00 rano, by na 8.00 dojechać do szkoły, stracili już wiarę w dorosłych. Bartosz Toporowski ma zamiar spędzić kolejne kilkadziesiąt minut na mrozie, nim pójdzie do szkoły.

Marszałek województwa jest zaskoczony, że samorząd województwa nie został poinformowany o tym, że połączenie zostało zlikwidowane. Rzecznik Marka Łapińskiego Marta Libner mówi, że reakcja będzie bardzo szybka. Urzędnicy marszałka podkreślają, że zmiany w rozkładzie wprowadziło PKP samorząd nie ma z tym nic wspólnego.

Źródło: Polskie Radio Wrocław LINK DO ARTYKUŁU Z WYPOWIEDZIĄ MARTY LIBNER

_________________
Moderatorzy niedowidzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomex_0111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2009
Skąd: Lubań Śląski

PostWysłany: 31-12-2009, 16:12    Odpowiedz z cytatem

To moze postawmy tak Marszałka w tej sytuacji?

_________________
PKP Lubań wejdź i zobacz sam;)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 31-12-2009, 18:11    Odpowiedz z cytatem

To jest po prostu skandal! Może władze województwa zobaczą jak się staje o 5 rano, potem jedzie się (albo raczej tłucze się) kiblem i po godzinie czeka na pierwszą lekcję! Z powrotem pewnie niewiele lepiej. I uczeń, który ma 5-6 lekcji spędza łącznie z dojazdami po 10-12 godz. poza domem. Niech tak sobie z tydzień pojeżdżą i docenią "uroki".

Sam to przerabiałem dojeżdżając do Legnicy (chyba to był 2003 r.), wtedy od strony Wrocławia pociąg przejeżdżał przed 7 rano, a następny w dni robocze był w Legnicy po 11! Po prostu Killer

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 25 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 23, 24, 25  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl