Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Uprawnienia przejazdowe na 2010 r.
Autor Wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 24-09-2009, 21:36    Odpowiedz z cytatem

piotrbk, sam jestem pracownikiem PKP i korzystam z 99% ulgi, ale weź tak na chłopski rozum pomyśl, jaki interes mają np. Przewozy Regionalne, że wożą prawie za darmo kolejarzy z PKP Energetyki? Czy twoja spółka daje coś w zamian PR-om? Nic! 8 tysięcy potencjalnych pasażerów tylko z PKP Energetyki jeździ pociągami PR za symboliczną złotówkę. Ile PR-y na tym tracą? Na pewno dużo. Tracą samorządy, czyli podatnicy.

A już kompletnym absurdem jest wożenie za darmo pracowników spółek kolejowych spoza PKP, takich jak Dolkom, PNI czy Natura Tour.

Albo PLK. Nie dość, że ściąga od przewoźników kosmiczne opłaty za dostęp do torów, to jeszcze ci przewoźnicy wożą 40 tys. kolejarzy z PLK za darmo. Absurd!

Beton PKP S.A. robi wszystko, żeby wepchnąć PR do grobu, a PR-y wożą Wacha i jego świtę za darmo!

Uważam, że ulgi w pociągach PR powinni mieć tylko pracownicy tej spółki. Analogicznie w pozostałych spółkach pasażerskich (IC, KM, WKD, SKM itd.).

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 24-09-2009, 21:46    Odpowiedz z cytatem

No i zaczęło się znowu to samo…
Zed, jakby odwrócić kota ogonem, to można pisać w tym tonie jak Ty, nikt Cię przecież nie zmusza pracować na PKP i tolerować zniżki innych osób! Skoro tak nalegasz na likwidacje ulg to sam pierwszy zrezygnuj ze swojej legitymacji (np. spal ją publicznie Język).
Problem ulg i tak sam się rozwiąże, kiedy na polskich torach pojawią się typowo prywatni przewoźnicy.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 24-09-2009, 21:59    Odpowiedz z cytatem

jano, nie jestem wrogiem ulg i zniżek. Uważam tylko, że powinny one przysługiwać wyłącznie pracownikom spółek pasażerskich. Przecież kolejarz z PR nie ma zniżek na prąd w PKP Energetyce czy na telefon/internet w Telekomunikacji Kolejowej, więc dlaczego przywileje mają być jednostronne i obciążać tylko spółki pasażerskie?

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 24-09-2009, 22:15    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się.
Tylko przy obecnym rozdrobnieniu PKP na spółki i spółeczki trudno o wzajemność. Pomijając zasadność bądź nie koncepcji podziału PKP w dalszym ciągu jest to jeden wielki organizm ściśle powiązany ze sobą…

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

HansKloss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2006

PostWysłany: 24-09-2009, 22:24    Odpowiedz z cytatem

Nie za darmo ZED wozi mnie PR. W 2010 roku będzie mnie to kosztowało 666 zł plus co miesiąc kupowany bilet odcinkowy do 200 km.

Ale jestem za zlikwidowaniem ulg przejazdowych, a to co zakład zaoszczędzi na uldze niech włączy do pensji.

Prywatnie korzystam z pociągu 2 - 3 razy w roku i to na odległość 50- 100 kilometrów, a służbowo to zakład zwróci za bilety.

Natomiast z rodziną wolę jeździć samochodem, bo nikt mi nie brzęczy nad uchem bełkocząc w komórkę a i zapachy są przyjemniejsze.

_________________
Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 24-09-2009, 22:32    Odpowiedz z cytatem

Zed nie ma sprawy przecież możemy byc jedynym krajem w Europie gdzie kolejrze nie mają żadnych znizek bo,chyba nikt nie podwaza już na tym forum tego że niema czegos takiego na kolei jak jezdzenie za darmo.Wątpię by dobrym rozwiązanie było zrzekanie sie biletów tylko i wyłącznie dla tego by Wach nie mógł jezdzic za darmo, a tak na marginesie to wątpię by on wogóle jeszcze jezdził koleją przy jego apanażach.Byc może podejscie typu " na złosc babci złapię katar " jest w tym przypadku na miejscu.

[ Dodano: 24-09-2009, 22:36 ]
A co do mojej spółki i PR to powiem ci że wisi nam niezłą kasę za prąd i w cale nie jest wykluczone że nie bedzie tak jak było kilka lat temu że nasza firma musiała podarowac PR i Cargo kilkaset milionów takich długów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 24-09-2009, 22:43    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie za darmo ZED wozi mnie PR. W 2010 roku będzie mnie to kosztowało 666 zł plus co miesiąc kupowany bilet odcinkowy do 200 km.

A ile PR mają z tych 666 zł? I jak to się ma do rynkowej wartości odbytych przez przeciętnego kolejarza przejazdów? Właśnie ta różnica jest stratą dla spółki pasażerskiej. Pomnóż to przez liczbę uprawnionych do 99% ulgi (plus rodziny - 80% ulgi), a wyjdą miliony zł.

Cytat:
A co do mojej spółki i PR to powiem ci że wisi nam niezłą kasę za prąd i w cale nie jest wykluczone że nie bedzie tak jak było kilka lat temu że nasza firma musiała podarowac PR i Cargo kilkaset milionów takich długów.

Byłoby to sprzeczne z prawem unijnym (przed wuniowstąpieniem i w ramach jednej Grupy PKP taki przekręt przeszedł). PKP Energetyka odzyska od PR swoje długi w postępowaniu sądowym lub ugodowym. Innej możliwości nie ma.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-09-2009, 22:51   

Zed, masz świętą rację w tym co piszesz i mówisz. Przewozy Regionalne powinny skończyć z pełnieniem służalczej roli wobec innych spółek kolejowych.
Powrót do góry

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 24-09-2009, 22:58    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, niestety większość kolejarzy mentalnie żyje jeszcze w komunie. Nie dociera do nich, że w gospodarce rynkowej nic nie jest za darmo i ktoś za ulgi kolejarskie musi zapłacić. A płacą pasażerowie-niekolejarze, podatnicy. Gdyby kolejarze i ich rodziny płacili za swoje przejazdy pełną stawkę to spółki pasażerskie miałyby większe przychody z biletów i mogłyby więcej inwestować w tabor, zwiększyć ilość połączeń, obniżyć ceny biletów, prowadzić nowe promocje etc. Z korzyścią dla wszystkich!

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.


Ostatnio zmieniony przez Zed dnia 24-09-2009, 23:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 24-09-2009, 23:11    Odpowiedz z cytatem

Zed byc może to twoja rodzina tak wyzyskuje PRy bo ja juz od kilku dobrych lat nie wykupuje swojej uprawnień .Mam swój srodek lokomocji ,wiec gdy potrzebuję sie gdzieś wyrwac to wsiadam do samochodu i oszczędzam moim bliskim przygód typu " opózniony 120 minut".Na dodatek wydaję mi się że PR zyskają tylko trochę wiecej wolnego miejsca po zabraniu wszystkich zniżek ,A nie Wielkie kokosy które tracą w tej chwili na przewozach wyzyskiwaczy pracowników spółek kolejowych bo w tej chwili Powiedzenie KOLEJARZE jest wielkim nadużuciem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 24-09-2009, 23:20    Odpowiedz z cytatem

Też uważam, że zniżki kolejowe powinny pozostać. Kolejarz na PKP zarabia śmieszne pieniądze, a często z pociągów korzysta służbowo lub na dojazdy do i z pracy. Jeśli się nam uprawnienia pozabiera, to również zgodzę się z przedmówcą, że w pociągach będzie tylko luźniej. Nie ma się co oszukiwać. Wtedy bilety na dojazdy służbowe będą dołączane i wysyłane do sekcji, a dyrektor dostanie zawału, albo się powiesi - jak usłyszy o wydatkach Śmiech

Moi rodzice (kolejarze) też jak wybierają się w dłuższą podróż to korzystają z samochodu - a czemu? Brak skomunikowań, duże opóźnienia i rozkład jazdy krótko mówiąc do d... a autem dojadą gdzie chcą i niestety, szybciej niż pociągiem.
No i bylibyśmy wyjątkiem, bo w każdym kraju istnieją zniżki dla kolejarzy. Sam od lat korzystam z FIP i spotykałem kolejarzy francuskich, niemieckich, włoskich, słowackich, czeskich i wielu innych. Mówili mi, jak u nich wygląda, z czego mogą korzystać i jak ma rodzina. Tak wiec u nas, w porównaniu do innych krajów, zniżki kolejarskie wcale nie są fajne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 24-09-2009, 23:27    Odpowiedz z cytatem

A następny krok to wyjscie z FIP-u ,no bo jak można obciązac te biedne PR i inne spółki przewożeniem zagranicznych darmozjadów .A wtedy już Albania Europy środkowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 24-09-2009, 23:27    Odpowiedz z cytatem

Skoro systemu się broni jak niepodległości, znaczy że jego beneficjenci odnoszą z niego wymierne korzyści. Znaczy świadczenie niepieniężne. Ozusować, opitować, owatować Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 24-09-2009, 23:33    Odpowiedz z cytatem

Nakazac PR wydawanie swoim pracownikom bezpłatnych biletów na przejazd by PR musiały zapłacic od nich vat i to na pewno ich postawi na nogi,a wtedy nowiutki tabor i takie tam .

[ Dodano: 24-09-2009, 23:36 ]
Zed tak na marginesie mam nadzieję że jutro swoją legitymację kolejową na pieniek i siekierką na pół,bo z tego co pamiętam tak sie robiło z rzeczami do których czuło sie niechęc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 24-09-2009, 23:37    Odpowiedz z cytatem

Iktorn napisał/a:
Wtedy bilety na dojazdy służbowe będą dołączane i wysyłane do sekcji, a dyrektor dostanie zawału, albo się powiesi - jak usłyszy o wydatkach

A dlaczego samorządy (właściciele PR) mają płacić za "darmowe" przejazdy służbowe nie swoich pracowników? Niech za to płacą ich pracodawcy!

Poza tym kolejarz to pojęcie względne. Zakładając, że każdy kto posiada kolejarską 99% ulgę to kolejarz, to w Polsce kolejarzem jest pracownik biura turystycznego Natura Tour, w którym PKP S.A. ma udziały. Ciekawe czy we Francji, Niemczech itd. pracownicy biur turystycznych też mają takie przywileje na kolei...

Pracownicy Telekomunikacji Kolejowej to też kolejarze. W czym oni są lepsi od pracowników innych spółek telekomunikacyjnych?

Lekarz pracujący w Ośrodku Kolejowej Medycyny Pracy też jest kolejarzem i ma 99% zniżkę na pociągi.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl