Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zamykanie przedziałów
Autor Wiadomość

iggy48 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sie 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 29-08-2009, 23:52    Odpowiedz z cytatem

Ja do zamykania przedziału uzywam dwóch zwykłych kluczy do drzwi. Wystarczy odpowienio nimi złapać zamek i przekręcić. Wtedy przedział jest zamknięty. Minusem jest że po kilkunastu takich otwarciach i zamknięciach paluchy troche bolą.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 01-09-2009, 19:37    Odpowiedz z cytatem

Jako ciekawostka widziałem w "Skalnicy" zamykanie w przedziałach - jest taki "kurek" w drzwiach trochę wyżej od klamki. Można go przekręcić i jedzie się zamkniętym. Ale trzeba uważać - bo ostatnio w "Skalnicy" widziałem zdezelowane drzwi wyjęte z zawiasów. Więc trzeba uważać, żeby się nie zatrzasnąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 02-09-2009, 18:15    Odpowiedz z cytatem

W wagonie, którym jest taki kurek jechałem ostatnio Karkonoszami do Częstochowy w białostockim wagonie 2 klasy: Ładny taki biały uchwycik wystarczyło tylko lekko przekręcić i już drzwi zamknięte

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszewiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009
Skąd: Maszewo/zachpom

PostWysłany: 02-09-2009, 18:26    Odpowiedz z cytatem

a przedział można tak po prostu zamknąć, czy musi być zgoda konduktora i czy jak są jeszcze wolne miejsca w przedziale to czy ten kto go zamknął ma obowiązek wpuścić innych do niego??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 02-09-2009, 18:36    Odpowiedz z cytatem

Sytuacja jest taka: jeśli jesteś młody i zamykasz przedział, żeby zrobić kuszetę a na korytarzu tłoki to konduktor od razu wpuści do ciebie ludzi, jeśli jednak będzie tak jak ostatnio u mnie - jechałem jedynką w Śnieżce, były pustki a ja zamknąłem przedział to w nocy przyszedł kierpoć kluczem otworzył przedział, sprawdził bilet, zamknął przedział i poszedł dalej

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 06-09-2009, 16:45    Odpowiedz z cytatem

pepe napisał/a:
jeśli jesteś młody i zamykasz przedział...


A jak już jest ktoś stary to może se sam jechać?! Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 06-09-2009, 19:11    Odpowiedz z cytatem

Dave, a jak jest mało ludzi w wagonie i sie zamykasz, to wtedy konduktor/kierownik poc. może Ci zwrócić uwagę? Bo mi w Zamenhofie któregos dnia została zwrócona uwaga że jak pociąg będzie sie palił to nie bede wiedział gdzie ten kwadrat schowałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pershing Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lip 2010

PostWysłany: 20-08-2010, 14:53    Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie, jeśli zamknę przedział kluczem to kierownik może mi wystawić jakiś mandat? Czy powinien najpierw zapytać kierownika, oczywiście w przypadku gdy nie ma wielkich tłumów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 20-08-2010, 15:20    Odpowiedz z cytatem

Kierownik nie może Ci wystawić mandatu, ale jeśli nie zastosujesz się do jego ewentualnych poleceń, to może wezwać SOK (na zasadzie "Klient awanturujący się").

Moim zdaniem, jak pociąg jedzie pełny, a ktoś sobie prywatnie zamyka przedział to jest po prostu ostatnią świnią.

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bouzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 20-08-2010, 22:49    Odpowiedz z cytatem

Natomiast według mnie pasażerowie nie powinni W OGÓLE samodzielnie zamykać przedziałów w pociągach dziennych. O ile w nocnych jeszcze tłumaczenia związane ze strachem przed potencjalną kradzieżą itp jakoś do mnie przemawiają, o tyle w dziennych nie widzę ku temu powodów.
Zresztą co to znaczy dla Was "były pustki", czy "niska frekwencja", bo można to interpretować różnie. Pustki tzn. jedna, dwie, trzy osoby na przedział? Inna sprawa, nawet jeśli są wspomniane "pustki" (rozumiem, że co stację wychodzicie badać frekwencję Cool ) nie widzę uzasadnienia ku temu, by w jednym przedziale siedziały po 3 - 4 osoby, a w innym Wy sami, bo przecież są wspomniane "pustki" więc można sobie prywatny przedział zrobić i jak panisko rozwalić? Chcecie się poczuć jak paniska i mieć przedział dla siebie? Wykupcie sobie całego "menadżera", sypialnego singla, albo cały przedział w TLK. Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 20-08-2010, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Syrenka a co będzie jak kierownik zabroni zamknięcia przedziału i podróżnego okradną w tym przedziale? Będzie miał pretensje że kolej nie zapewniła mu bezpieczeństwa a wręcz uniemożliwiła przeciwdziałaniu kradzieży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 21-08-2010, 00:12    Odpowiedz z cytatem

Bouzer napisał/a:
Natomiast według mnie pasażerowie nie powinni W OGÓLE samodzielnie zamykać przedziałów w pociągach dziennych. O ile w nocnych jeszcze tłumaczenia związane ze strachem przed potencjalną kradzieżą itp jakoś do mnie przemawiają, o tyle w dziennych nie widzę ku temu powodów

Moim zdaniem powinno funkcjonować takie coś: zamykanie przedziałów dozwolone w godzinach 0:00-6:00, w tych godzinach na stacjach pośrednich wsiada znikoma ilość osób. Oczywiście jeżeli komuś przyspałoby się do 6:30 to nic by się nie stało, ale powiedzmy o 6:10 kierpoć robi obchód i otwiera przedziały. Potrzebna by była tylko mała modyfikacja zamków, tak, żeby dało się je zamykać od wewnątrz bez użycia kwadratu i żeby kierpoć podczas "obchodu" widział, że dany przedział jest zamknięty/otwarty (blaszka czerwona/zielona) - po co tracić czas na otwieranie otwartych drzwi? Wink

//ograniczaj cytaty. ~Iktorn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Żądło Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2008

PostWysłany: 21-08-2010, 12:30    Odpowiedz z cytatem

Wszelkie zamykanie przedziałów w których znajdują się podróżni jest zabronione!(Nie dotyczy to wagonów sypialnych które są do tego przystosowane) Podyktowane jest to warunkami bezpieczeństwa. Dla wszystkich "racjonalizatorów" podam jeden przykład: kilkanaście lat temu na trasie Inowrocław-Częstochowa zginęło starsze małżeństwo. Kiedy w wagonie nocnego pociągu wybuchł pożar spłonęli żywcem ponieważ nie zdążyli wydostać się z przedziału który wcześniej zamknęli na łańcuch z kłódką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 21-08-2010, 15:58    Odpowiedz z cytatem

Niektóre wagony przedziałowe mają takie jakby pokrętło zamykające drzwi od wewnątrz przedziału i na klucz kwadratowy od zewnątrz. I w takim przecież zamknąć się można. Po to to jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bouzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 21-08-2010, 16:50    Odpowiedz z cytatem

ET40 napisał/a:

Moim zdaniem powinno funkcjonować takie coś: zamykanie przedziałów dozwolone w godzinach 0:00-6:00, w tych godzinach na stacjach pośrednich wsiada znikoma ilość osób.


Sugerujesz, że w np. w pociągach TLK:
- 38510 / 83512 (d. Przemyślanin), na stacjach: Wrocław Główny, Opole, Gliwice, Katowice;
-18200 / 81200 Świnoujście / Szczecin - Terespol / Lublin, na stacjach: Stargard Szczeciński, Poznań Główny;
- 35202 / 53202"dynia - Zakopane / Bielsko-Biała (d. Monciak-Krupówki), na stacjach: Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Częstochowa, wsiada znikoma ilość osób? Zg
Idąc tym tokiem myślenia po zamknięciu się w każdym przedziale w najgorszym wypadku jednej osoby w wagonie siedziałoby 10 - 11 osób (tyle chyba jest przedziałów w "zielonych" dwójkach). Wtedy nawet i te wspominane przez niektórych 15 wagonów na dawnych "nocnych rzeźniach" by nie wystarczyło. Cool
Zresztą według niektórych WSZYSTKIE pociągi TLK, a zwłaszcza nocne są przepełnione (co w sporej mierze jest prawdą) tak więc problem zamykania się w przedziałach jest już chyba nieaktualny? Laughing

Jestem natomiast ciekaw co kieruje osobami zamykającymi się "kwadratem" w przedziałach, tym bardziej w dziennych pociągach? Ja rozumiem, że każdy z nas chciałby siedzieć sam w przedziale, bądź ze swoją / swoim: chłopakiem, dziewczyną, żoną, mężem, dzieckiem, matką, kolegą, koleżanką, paczką znajomych, psem i Bóg wie kim jeszcze. Sam patrzę niechętnie, kiedy do "mojego" przedziału wsiada: rodzinka z dziećmi, starsze osoby wodzące wzrokiem każdy mój ruch, czy też inne osoby, które jakoś wzbudzają we mnie niechęć. (Jednocześnie i ja mogę budzić niechęć w nich dosiadając się do nich.) Jednakże to są uroki publicznej komunikacji zbiorowej (czy jak to tam się zwie)! Dlatego w miarę możliwości podróżując pociągiem staram się wybierać warianty podróży pociągiem o których wspominałem we wcześniejszej swojej wypowiedzi i to samo polecam innym, również tym "bojaźliwym" przekonanych o tym, że wszyscy potencjalni podróżni czekają tylko na to by ich: ograbić, zgwałcić, zabić (kolejność może być i przypadkowa Zg ).

Sebcio napisał/a:
Niektóre wagony przedziałowe mają takie jakby pokrętło zamykające drzwi od wewnątrz przedziału i na klucz kwadratowy od zewnątrz. I w takim przecież zamknąć się można. Po to to jest!

Nie wiem, czy na pewno po to. Raczej tak zostały wyprodukowane i tak owe pokrętło zostało. Najczęściej takie widuję w różnych odmianach Amnouzów (chyba dobrze napisałem).
Jako ciekawostkę dodam, że starsze przedziały menadżerskie zostały wyposażone w dość wyjątkowe zamknięcie - prosty zamek do drzwi starego typu, taki jak często znajduje się w drzwiach do mieszkań. Nie wiem jak dokładnie się to nazywa, ale wygląda to tak, jak na tej grafice: http://c.meble.pl/gfx/meble/pl/nowosciproduktowe/132/1/132_pl_g3.jpg, tyle że bodajże firmy OB.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl