Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Wpadki busiarskiej konkurencji
Autor Wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 31-07-2009, 22:52    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Za czasów Łosia i Wilda raczej odpowiadali.

Być może. Na pewno odpowiadała poprzednia PiS-owska ekipa rządząca w UMWD, bo wiele pism było publikowanych na tym forum. UMWD zaczął olewać publikę od czasu gdy w Wydziale Transportu władzę przejęli dwaj panowie z zarządu IRiPK. I to olewanie trwa do dziś!

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 31-07-2009, 23:17   

Naczelnik, na wszystko jest KPA! Zrobić dym, zaskarżyć, gdzie trzeba. Napuścić media, narobić smrodu w UMWD. I bardzo szybko zaczną odpowiadać. Nam PR Katowice czasami następnego dnia wysyła odpowiedź, a UMWŚ zawsze w ciągu tygodnia! Fakt, że czasami pękamy ze śmiechu czytając te odpowiedzi, ale jednak zawsze w terminie wszystko dostajemy. A pism piszemy naprawdę od groma!

O rozkład proście oficjalnie, to inf. publiczna, a nie żadna tajemnica. Dziwi mnie, że niektórzy na tym forum zastanawiają się, co ich czeka od grudnia, albo piszą do mnie, czy nie mam przecieków, zamiast napisać stosowne pismo do Urzędu i dostać wszystko czarno na białym! My to co dostaliśmy analizujemy teraz i już kilka pism mam w komputerze w sprawie przyszłego rozkładu. Bo teraz jest jeszcze czas o coś walczyć i coś zmienić na lepsze.

Do Roberta: uwierz mi, że u Ciebie nie ma takiej busiarskiej mafi, jak u mnie i w Małopolsce. Widzisz: u Was na Kluczbork-Opole walczy się o klienta. Na zakopiance ujebali już prawie wszystko, żeby busiarze mogli zarobić, na Śląsku Cieszyńskim to samo. Droga do normalności daleka, bo sam wiesz, ile trzeba pracy i wysiłku, by w tym betonowym państwie coś zmienić. Wy działacie już przecież kilka lat, Biuro Koordynacji też kapitalną robotę zrobiło, obecnie Marek Szpirko w UMWO także wykonuje świetną pracę i to widać. U nas bagno i syf, u Was jako tako i wcale nie tak źle. Przynajmniej wszystko jeździ i nic nie odwołali! A od nowego rozkładu trochę Wam przybędzie. Smile
Powrót do góry

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 31-07-2009, 23:36    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, tłumaczę po raz n-ty, że UMWD nie odpowiada na pisma i wnioski o dostęp do informacji publicznej, które dotyczą kolei regionalnej! Oczywiście to się zmieni, bo my im nie odpuścimy i podejmiemy odpowiednie kroki prawne.

Projekt rozkładu jazdy i tak zdobędziemy - mamy swoje nieoficjalne kanały.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 31-07-2009, 23:38   

Naczelnik, właśnie o to mi chodzi. By im nie popuścić i podjąć stosowne kroki. I to zmienić. Widocznie niektórzy w UMWD nie nadają się do pracy, bo nie znają KPA. Smile
Powrót do góry

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 31-07-2009, 23:44    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, a ja myślę, że to "zemsta" urzędniczego betonu Wydziału Transportu UMWD za aferę z KD, którą rozpętaliśmy:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=7719

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 31-07-2009, 23:55   

Naczelnik, też tak może być. I to niezły trop. Tylko, że jeśli to faktycznie "zemsta" UMWD, to daleko na tym nie zajadą, bo łamią prawo. Nie odpowiadając na wnioski o inf. publiczną UMWD łamie po prostu prawo. Ja swoje skargi do odpowiednich instancji wysyłam w poniedziałek, na 2 wnioski (wysłane przeze mnie prywatnie, nie jako koordynator OKOKŚ, tylko prywatnie) nie dostałem żadnej odpowiedzi. Minął już miesiąc! Ponad!
Powrót do góry

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-08-2009, 23:26   

Farsa z legnickim busiarzem usiłującym zawojować trasę Legnica-Wrocław i sondą na największym miejskim portalu w roli głównej Twisted Evil

Piękny pokaz emocji na forum: forum

oraz nabita na maksa sonda pt. "najlepszy dojazd z Legnicy do Wrocławia: sonda - dużo więcej głosów, niż miejsc w jego autach Smile

"Zawisza" od lat podgryza busami trasę Legnica - Chojnów. Zresztą na tej trasie wyrosła cała firma. Gdy weszli na Wrocław, na busach najwyraźniej cienko przędli (bilet bodaj 11 zł). Szczególnie po wejściu "Połączenia w dobrej cenie" w PR. Przyjęli strategię jeżdżenia w tym kierunku zakupionymi bardziej komfortowymi busami i nowymi autokarami. Jakoś na tym wychodzą, chociaż "Połączenie" na trasie Legnica - Chojnów i normalne pociągi pospieszne (coś dla klienteli, w którą celują - szybko i komfortowo) mogłyby skutecznie pozbawić ich racji bytu.
Powrót do góry

Achib Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 09-08-2009, 07:59    Odpowiedz z cytatem

morpheo, to ja już rozumiem, dlaczego zlikwidowano postoje pośpiechów do/z Drezna w Pieńsku i Chojnowie. Przekupny beton PR Wrocław zrobił to pod busiarzy!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 09-08-2009, 10:22    Odpowiedz z cytatem

A no niewykluczone!

Od siebie dodam (informacje przekazywane z ust do ust), że jedna z firm busiarskich z Zawidowa (obsługująca też linię do Pieńska), która otrzymała dotację z UM, swego czasu reklamowała "znaczną" obniżkę cen biletów miesięcznych. Cenę obniżono raptem o 12 % - czyli powrócono de facto do ceny sprzed roku czy dwóch (tego się nie czepiam, w końcu polityka cenowa firmy). Firma miała swego czasu jeszcze jeden "chwyt marketingowy": otóż bilet miesięczny nie uprawniał tam już do dowolnej liczby przejazdów na trasie, ale do jednego przejazdu w jedną stronę dziennie - co comment. Do tego po jakiś czasie widziałem tam inną reklamę - kto nabędzie bilet miesięczny do końca roku szkolnego (czyli na jakieś mies. naprzód), nabywa prawo do darmowego przejazdu nad morze i z powrotem.
Tymczasem na linii busiarskiej do Zawidowa, na jaką jestem skazany (PKS Zg-c mimo lepszych cen promocyjnych ma dużo gorszy rozkład), na okres wakacji ta sama firma raczyła wyciąć część kursów w dni poprzednie (kursy od godz. 17.oo) plus wszystkie kursy niedzielne, bo były nierentowne - czytaj: bo niezadowoleni kierowcy przeszli do konkurencji, która dawała lepsze warunki. Dzięki tym rozsądnym posunięciom po przyjeździe pociągu z Wrocławia nie muszę się spieszyć na busa, bo wiem, że nie jedzie, albo jeśli wracam ostatnim mogę spokojnie pójść pokoczować na dworcu PKS na ostatni kurs do domu.

Niestety tego, co napisałem, nie potrafię udokumentować. Ale już spora część pasażerów zauważa, że busiarze, na których UM chce skazać region "w gumy lecą".

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 01-09-2009, 10:13   Jak PKS Gdańsk troszczy się o klinetów Odpowiedz z cytatem

Tak niektórzy narzekają na PKP to przeczytajcie to:

Jak PKS GDAŃSK troszczy się o klientów.

Miałem sie wybrać do Borucina a dokładniej Łęczyna bo przystanek jest w Borucinie a przystanek jest nazwany od wioski położonej 2 kilometry dalej. Poszukałem w necie na stronie www.rozklady.com.pl autobus do tego Borucina (pojechał bym pociągiem ale pociagi do Kartuz zostaly uwalone). Przyjeżdzam na dworzec PKS. I szukam mojego połączenie w necie było do Sulęczyna na rozkładzie na tablicy jest aż do Bytowa. Idę więc do informacji (która też służy za kase jak jest tłok przy dwóch pozostałych i proszę o bilet na 13:50 do Łęczyna facetka mówi, że do Łęczyna jest dopiero o 16:00 ale jest za to do Kartuz ale 13:45. Kupiłem bilet i poszedłem na stanowisko, gdzie były dwie tabliczki na jednej autobusu nie było na drugej był ale do... wydłużony Sierakowic. Przyjeżdza autobus i ma tabliczkę Sulęczyno (czyli jechał bym jednym autobusem) ale kierowca oznajmił, że jeszcze nie mają nowych tablic i jedzie tylko do Kartuz. Odcinek do Kartuz jechałem w starym mercedesie bez otwieranych okien i klimatyzacji (temperatura powietrza na zajezdnii jak przejeżdzałem jakieś 40 minut przed odjazdem wynosiła 42 stopnie na urzędzie miasta jak przejeżdzałem 38). Po nieco ponad 2 godzinach dotarłem do Kartuz (jakieś 30km nie liczcie średniej prędkości bo prędkość w okolicy prędkości piechura). Dotarłem do Kartuz przywitała mnie gigantyczna kolejka sięgająca od jedynej kasy do wejścia. Kupiłem bilet dowiedziałem się, że autobus odjeżdza ze stanowiska 4, ludzi mase autobus znowu bez żadnych otwieranych okien. Ale tylko 19 kilometrów.
Teraz powrót. Idę na przystanek na przystanku tabliczek mase tylko, żadna nie aktualna. Ale wybrałem tą ważna od czerwca 2009, myśląc aktualna na niej był autobus do Gdańska, a wiadomo, że PKS to nie jest normalny przewoźnik i bilety jak jest przesiadka kupuje się od nowa. Więc niby super 5 minut przed odjazdem na tabliczce przyjeżdza autokar, który prawie by minął bez zatrzymywania. Autokar oczywiście bez stanardowego błękitno-granatowgo malowania (był cały biały z białym napisem na przedniej szybie PKS Gdańsk). Na tablicy kierunkowej była trasa Sulęczyno-Kartuzy-Gdańsk, więc niby super ale się okazuje, że autobus jedzie tylko do Kartuz i to jeszcze nie prosto tylko przez Dzierżnoźno szpital. Docieram niby do powiatego miasta Kartuzy. I widzę ten obrypany dworzec PKS (kolejowy jest w podobnym stanie, mimo że od 8 lat nie jeżdzą tamtendy pociągi osobowe). Chce kupić bilet a kasa jest zamknięta. Szukam autobusu do Gdańska okazuje się, że za 5 minut więc fajnie ale autobusu nie ma. pytam się więc kierowcy mającego na tablicy Gdańsk Wrzeszcz ale on mówi, że jedzie dopiero jutro rano. W końcu pytam się w informacji kiedy będzie autobus do Gdańska i odpowiedz o 20:40 (czyli za godzinę). Na dodatek o 20:10 poczekalnia była zamykana. No więc sobie chodziłem po stanowiskach a przy nich przy okazji mas smoków mimo, że jest wielka tablica zakaz palenia tytoniu na terenie CAŁEGO dworca autobusowego i tego, że przejechał sobie patrol policji przy okazji zawracali na pracu manewrowym mimo zakazu ruchu w obu kierunakach nie dotyczy autobusów. Jakbym miał aparat miałbym fajną fotkę dla drogówki. No więc przyjeżdza w końcu autobus do Gdańska (z 5 minutowym opóźnieniem) w Gdansku byłem około 21:45 czyli 50km w 5 godzin prędkość handlowa uwaga około 10km/h czyli w okolicy połowy prędkości pierwszych parowozów.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 01-09-2009, 12:03    Odpowiedz z cytatem

A w jaki to dzień tygodnia było?Bo na stronie pks gdansk jest autobus o 18.40 z Łaczyna do Gdańska kursujacy w soboty i niedziele.Ale nie zasmiecajmy forum kolejowego pisaniem o autobusach,bo dostaniemy ostrzezenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 01-09-2009, 13:53    Odpowiedz z cytatem

To było wczoraj. A ja to napisałem dla pokrzepienia serc. Bo kolej jest i tak lepsza od autobusów.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 26-01-2010, 20:36    Odpowiedz z cytatem

Awantura w autobusie PKS – kto zawinił?

O sprawie powiadomił nas Czytelnik. Twierdzi, że kierowca autobusu trzykrotnie wyrzucił go wraz z grupą młodych pasażerów z pojazdu. Tylko za to, że za głośno rozmawiali. Zdaniem dyrektora spółki, cała sytuacja została sprowokowana przez uczniów Gimnazjum w Iwinach.

Do incydentu doszło w piątek, 8 stycznia. – Wracaliśmy autobusem PKS ze szkoły – opowiada nasz Czytelnik. – W pewnym momencie kierowca powiedział, że wszyscy siedzący na tyłach pojazdu mają wysiąść.

Poniżej prezentujemy film nagrany przez naszego Czytelnika.



Chłopiec twierdzi, że mężczyzna wyrzucił uczniów z autobusu tylko za to, że za głośno rozmawiali. Kierowca wulgarnie zwracał się do młodych pasażerów i na nich krzyczał. – To nie był pierwszy tego typu przypadek – podkreśla Czytelnik. – W tamtym tygodniu ten pan trzy razy wyrzucał nas z autobusu. Po tym ostatnim zdarzeniu powiedziałem sobie, że tej sprawy tak nie zostawię. Jeśli temu kierowcy tak przeszkadzają dzieci, to może nie powinien ich wozić – dodaje.

Tego dnia uczniowie wracali do domu pieszo. Niektórzy z nich mieli do pokonania 2,5 km.

O skomentowanie sprawy poprosiliśmy Bolesława Dziedzica, dyrektora ds. przewozów pasażerskich PKS Bolesławiec.

OŚWIADCZENIE

W dniu 8 stycznia 20010 r. uczniowie Gimnazjum w Iwinach nakręcili za pomocą telefonu komórkowego film mający ukazywać rzekomo niewłaściwe zachowanie kierowcy autobusu […]. Nagranie to jednak nie przedstawia pełnego obrazu sytuacji. Jak wynika z relacji kierowcy, był on prowokowany przez uczniów, którzy nie po raz pierwszy używali wulgarnych określeń w stosunku do niego i jego rodziny. Ponadto [uczniowie] dopuszczali się niszczenia mienia w postaci wyposażenia autobusu.

Kierowca najpierw na przystanku poprosił ucznia o opuszczenie pojazdu, skutkiem jednak były nasilające się obelgi. Cierpliwość każdego człowieka ma swoje granice.

Celem nakręconego filmu był bez wątpienia niesmaczny żart upokarzający kierowcę. Gdyby bowiem wina za całe zajście leżała po jego stronie, autor filmu mógł – a nawet powinien – zgłosić się do spółki PKS, prosząc o wyjaśnienie całej sprawy. Zamiast tego wysyła on do Państwa wycinek filmu szkalujący dobre imię sumiennego pracownika i tym samym podważa profesjonalizm przedsiębiorstwa. […]

Oczywistym jest, że kierowca nie powinien wstawać zza kierownicy, nawet prowokowany wulgaryzmami. Jednak do jego obowiązków należy bezpieczny przewóz pasażerów, jak również dbanie o stan pojazdu. Toteż zachowanie kierowcy było zrozumiałe.

Ostatecznie oświadczam, że kierowca w związku z zaistniałą sytuacją został pouczony o obowiązku właściwego zachowania się w stosunku do pasażerów. Liczę, że odpowiednie konsekwencje zostaną również wyciągnięte w stosunku do uczniów gimnazjum, którzy sprowokowali całą tę sytuację.

Dyrektor ds. Przewozów Pasażerskich
Bolesław Dziedzic

źródło: http://www.istotneinformacje.pl/boleslawiec,a4582.php

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl