Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 64, 65, 66  Następny
Rozkład jazdy 2009/10 w Małopolsce
Autor Wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 24-08-2009, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Yehonathan napisał/a:
2 pary szynobusów na trasie Kraków-Wadowice,
+ 1 Bielsko - Kraków
+ 1 (w piątki) do Bielska
+ 1 (w niedziele) z powrotem
1 poc Przyspieszony do Ostravy przez Oświęcim, Zebrzydowice


2 szynobusy do Wadowic? Tylko ciekawe kto nimi będzie jeździł....Wszystko zależy od godzin kursowania. Ale przynajmniej coś idzie ku lepszemu. Wezmę to pod uwagę i może zdejmę ten swój awatar o kolei w Wadowicach.
Tylko nie rozumiem dlaczego pociąg z Bielska do Krakowa przez Wadowice będzie dalej jeździć codziennie, a w drugą stronę tylko w (D)? Ludzie by się na pewno znaleźli, a tak to, odbierze im się pociągi. Powinni wziąć pod uwagę rozkomunikowania przez Oświęcim które wchodzą od 1 września. Nawet Wrocław chce zafundować 1 parę Wrocław-Bielsko na początek w piątek, a Kraków się odcina. Co prawda dobrze zrobili, że dodali ten dodatkowy pociąg w piątek, ale to za mało. Dziwię się, skąd PR Kraków wziął kasę na te pociągi, skoro odcinek Kraków-Wadowice jest najbardziej nierentowny w Małopolsce? Dlaczego dopiero teraz coś się dzieje, a nie pomyślano o tym wcześniej?. Ciekawe co to będzie za przyspieszony do Ostravy... ciekawe czy będzie stawał w Libiążu Smile Very Happy Jeśli tak to ekstra, powiększy się oferta, jak teraz widzę w Libiążu wysiadają ludzie ze Skalnicy wieczornej to się cieszę. Mówią że będzie on leciał przez Zebrzydowice. A potem którędy, przez Cieszyn? Zbyt pięknie by było...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Yehonathan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-08-2009, 18:43    Odpowiedz z cytatem

Ten pociąg Kraków - Bielsko jeździł kiedyś ok. 10-11 z Krakowa i był w Bielsku przed 14, ale że często był spóźniony (i to już na Płaszowie) ludzie na II zmiane pisali skargi i przesunęłi go na późniejszą godzinę...dla Mnie chorą...a skąd wezmą pieniądze? z Papieskiego, wkońcu ta sama spółka i ten sam odcinek...co do osobówki Wrocław-Bielsko to powinna jeździć codziennie i to minimum 2 pary. Likwidując Szyndzielnię Bielsko zostaje całkowice odcięte od Opolszczyzny i Dolnego Śląska...zbieram podpisy pod petycją aby pociąg Bielsko-K.Koźle wydłużyli do Wrocławia obustronnie i żeby pociąg Rybnik-Wrocław połączyli z osobówką Pszczyna - Rybnik i wydłużyli do Bielska, narazie mam 650 podpisów!!

co do pociągu Kraków - Ostrava ma jechać trasą Skalnicy z postojami Skalnicy (nie licząc odcinka osobowego) od Czechowic ma stawać w Chybiu, Zebrzydowicach, Petrovicah i dalej do Ostravy.

a swoją drogą puszczając dawną Wisełkę przez Kalwarię, Wadowice, Bielsko i robiąc nowy Kraków - Cieszyn tą samą trasą i zrobić tani przejazd studencki i mamy frekwencję 70% - co widać po cenach i obładowaniu PKS-ów...

kris123
prowadziłem kiedyś ONDRASZKA do Bielska i nam klima siadła...całkowicie! ja tam wolę stare metody czyli okno, klamka i wsio:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 24-08-2009, 18:55    Odpowiedz z cytatem

He he każda metoda dobra na obniżenie temperatury. Ostatnio maszynista na skłądzie do Kielc tak się wnerwił, że wyciągnął drzwi z zawiasów bo się zamykały. Co do kursów pasował by także pociąg Wisełka relacji Wisła-Kraków-Wisła oczywiście z rangi regio+. A co do linii Wadowice-Kraków wg mnie lepiej byłoby puścić koło 18 do Zakopca pociąg niż dawać do Wadowic. Albo 6 par albo żadnej. 2 pary niewiele dadzą, a frekwencję dobrą będą mieć tylko do Kalwarii. Ewentualnie strzelić połączenie w dobrej cenie do wadowic. Choć ja mówiąć szczerze nigdy z niego nie korzystam, bo bilet zamiast 2 dni ważny jest 1 dzień.
A co do Skalnicy mam nadzieję, że nadal będzie jeździć do Żiliny. A szynobus bardziej przydałby się na linii 131 luc 136 przynajmniej korzyść dla turystów Smile

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Yehonathan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-08-2009, 19:09    Odpowiedz z cytatem

SKALNICA zostaje, nawet o tej samej porze, dodatkowo będzie ta Ostrava (podobno mam miec nazwe MORAVKA) dodatkowo 3 pary osobówek relacji Katowice - Żilina p. Zwardoń + GÓRAL normalnie:)) albo niech zrobią np. więcej pociągów do Zakopca i w KZL skomunikowanie z kiblami do Bielska...Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-08-2009, 19:16   

Yehonathan, jak chcesz to mogę dać Ci kontakt do chłopaków ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kolei Górnego Śląska. Oni też walczą o Szyndzielnię i chyba jakieś podpisy również zbierają.

Małopolski OKOK złożył wniosek o inf. publiczną dot. rozkładu jazdy 2009/2010. Maks. do 15 września powinni otrzymać projekt. Z tego co wiem z rozmowy z ich koordynatorem opublikują go niezwłocznie. Do czego czasu może lepiej nie "gdybać" i nie "przypuszczać".
Powrót do góry

Yehonathan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-08-2009, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21 mogę wam coś pomóc...siedzę trochę w"Bielsku" i wiem co ludziom by pasowalo...sam od siebie prywatnie przeprowadzam sondy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 24-08-2009, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Natomiast ja mam dane o pociągach kursujących do woj. śląskiego z Małopolski. Mogę także przekazać. Dzięki za info na temat Skalnicy i innych pozdrawiam.
Na marginesie czy my dojdziemy kiedyś pod względem pociągów do siatki podobnej jak na Słowacji Smile

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Yehonathan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 26-08-2009, 16:23    Odpowiedz z cytatem

haha dojdziemy jak całe PKP przeniesie się na marsa i Słowacja przejmie wszystko po PKP z własnymi doświadczeniami...a kosmici będą sobie w brodę pluć że teraz zamiast statków kosmicznych muszą jeździć EZT-ami, Śmiech Śmiech Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 26-08-2009, 17:09    Odpowiedz z cytatem

Tak może być. Ale w każdym razie dopóki bedzie rządził beton dopóty zmian na korzyść nie będzie. Choć za IR czy np skomunikowanie na Bieczu można pochwalić, to jest jeszcze 80% błędów w rozkłądzie, które powinny zostać zmienione. Pozdrawiam.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Yehonathan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 26-08-2009, 17:30    Odpowiedz z cytatem

kris123

skomunikowanie na jednej stacji? to chyba jeszcze tylko 99,9999% zostało im do roboty, a nawet powiedziałbym że tylko 120% bo nie robią nic tylko tną i rżną głupa że to Nie oni:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 26-08-2009, 17:34    Odpowiedz z cytatem

Może i racja, ale coś tam pozytywnego też robią. Może to niewiele ale i tak lepsze jak zlikwidowanie tylu pośpiesznych Very Happy Zobaczymy co wymyślą na przyszły rozkład Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-08-2009, 17:35   

Gdzie pojda szynobusy z Wieliczki ? Wie ktos ?
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 27-08-2009, 20:37    Odpowiedz z cytatem

Jak znam pokręcony UM i PR Kraków to pewnie do Balic, a jest tyle linii, którym szynobusy by się przydały. Gdzieś czytałem o szynobusach do wadowic, ale to nic pewnego. znając Polskę zamiast je wykorzystać będą stać.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-08-2009, 21:16   

Ale na Balice juz sa szynobusy, wiec mysle ze beda stac.
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 27-08-2009, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Oj tak oj tak. A swoją drogą spalinowe dałbym na 136 a zwykłe np czy do Wadowic, a może do Żywca czy do Biecza.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 66 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 64, 65, 66  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl