Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Opóźnienia pociągów regionalnych na Śląsku
Autor Wiadomość

gajdzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009

PostWysłany: 19-01-2010, 11:16    Odpowiedz z cytatem

Zastępczych składów nie ma, bo obecnie PR nie mają żadnych rezerw przy zwiększonej ilości pociągów. Wcześniej panowała mentalność, aby składy tylko kasować. Następna rzecz, że piętrowe wagony stoją sobie w Raciborzu bezczynnie.

Informacja o opóźnieniach w Polsce jest fatalna. Nie ma tutaj żadnej organizacji, żadnego odpowiedniego przepływu informacji. Co więcej urządzenia megafonowe oraz słynne pratragony mają powyżej 30 jeśli nie 40 lat. W normalnym kraju urządzenia w tym wieku się wymienia, ewentualnie remontuje.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 19-01-2010, 11:43    Odpowiedz z cytatem

Dziś podobno pociągi na trasie Tunel-Katowice nie zatrzymywały się na stacjach Sosnowiec Kazimierz i Sosnowiec Porąbka. Może ktoś to potwierdzić?
Wskazywałby na to fakt, że pociąg Katowice-Kielce zatrzymał ię na Dańdówce przy kompletnie nieodśnieżonym peronie 2.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-01-2010, 12:38   

Poniżej link do krótkiego wywiadu z Panią Teresą Ćwięk, rzecznikiem prasowym Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Katowicach, jaki ukazał się w dzisiejszych "Wiadomościach Zagłębia".

Zobacz
Powrót do góry

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 19-01-2010, 21:03    Odpowiedz z cytatem

Tak, kupiłem w ciemno. Stać mnie na to. A do słusznego narzekania mam prawo. Spoko, sporo podróżuję, wiec RK na pewno mi się przyda. W piątek jadę do Krakowa i zastanawiam się właśnie czy tam też jest jakaś specjalna taryfa typu Sąsiedzi jeszcze bliżej siebie Smile
Kolego Niezbędny, co Ty z tym środkiem dnia? To był szarobury i ciemny zimowy poranek. Dopiero na miejscu tj. w Wiśle wyszło Słońce i oświetlenie było pełne. Spałeś w tym czasie, czy jak?

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jan Niezbedny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2009

PostWysłany: 19-01-2010, 21:44    Odpowiedz z cytatem

No to skoro Cie stac, to nie narzekaj na to, ze sie nie przydaje...
Nie, nie spalem. Sluchalem muzyki i... czytalem, bez swiatla .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-01-2010, 22:47   

Podróżnik, coś mi nie gra w Twoich wypowiedziach. Bo najpierw płaczesz o cenę biletu z Katowic do Wisły, a teraz sadzisz tekst, że Cię stać. No to jak Cię bratku stać, to w czym problem? Smile Mnie nawet jak na coś stać, to nie kupuję w ciemno. Ale ok. Twoja sprawa przecież. I Twoje pieniądze.
Powrót do góry

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 20-01-2010, 18:53    Odpowiedz z cytatem

Janie, a może Ty czytałeś Braillem? No bo skoro czytałeś „bez światła”…

Krzysztof22, czytaj proszę ze zrozumieniem. W razie czego przeczytaj jeszcze raz. Mój post nie dotyczył pretensji dot. zbyt wysokiej ceny biletu, lecz skandalicznego postępowania Kolei i jej pracowników, którzy doprowadzili (w opisanym przypadku) do absurdu własną pracę i jej wyniki. To trzeba piętnować dla naszego wspólnego dobra i ostatecznie również dla dobra Kolei. Informacja o RK była takim dodatkiem.

Krzysztof22, tak przy okazji, to nie podobają mi się Twoje nawiązania do polityki z użyciem znaczących słów PO. Sugerowanie, że ta lub inna partia odpowiada za obecny stan Kolei czy problemy z przetargiem na te nowe pociągi wydaje mi się dość głupie. To moja prywatna opinia, nie zarzut. Od osoby poważnie zajmującej się tematyką kolejową oczekiwałbym nieco więcej powagi i rozsądku.

[ Dodano: 20-01-2010, 18:55 ]
Oczywiście miało być Krzysztog21. To przez nieuwagę, a nie złośliwość. Przepraszam.

[ Dodano: 20-01-2010, 18:58 ]
No i tym razem literówka. Lepiej się wyłączę Smile

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jan Niezbedny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2009

PostWysłany: 20-01-2010, 19:01    Odpowiedz z cytatem

a ja od ciebie panie Podróżnik oczekuje wiecej kultury! Co to za hasla o czytaniu Braillem? Wiesz dobrze o co chodzi. Sam poruszyles temat zgasniecia swiatla w pociagu w srodku dnia!

Ten "absurd" jak to nazwales to promocja dla pasazerow o ktore tak wszyscy prosimy. Nie kazdy podrozujacy PR ma REGIOkarte, nie kazdy jezdzi codziennie, nie kazdy musi korzystac z taryfy RAZEM. Sa tez inni. Tacy, co jezdza na weekend w gory, wola pojechac pociagiem niz autobusem, bo wygodniej. I taniej. To dla nich jest ten "absurd" w postaci tanszych biletow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-01-2010, 19:51   

Podróżnik napisał/a:
Lepiej się wyłączę Smile

Dobry pomysł, pozostaje go wcielić w życie. Smile

Jan Niezbedny, PWDC wiele linii lokalnych po prostu uratowało. Tylko to też nie będzie trwało wiecznie, jeśli stan infry będzie się pogarszał. A wygląda na to, że będzie. Ratunkiem dla wielu lokalek w woj. śląskim jest przejmowanie ich przez samorządy. No i przydałoby się, by coś się wreszcie znalazło w RPO.

Odnosząc się do głównego tematu dyskusji: jeśli stan infry nie będzie się poprawiał, to będziemy mieli coraz więcej opóźnień. I nawet super wypasiony, nowoczesny tabor wówczas tego stanu nie zmieni.
Powrót do góry

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 21-01-2010, 20:18    Odpowiedz z cytatem

Koledzy, ale fajnie się czyta Wasze posty.
Janie, masz problemy z czytaniem i/lub rozumieniem prostego tekstu. Ja nie protestuję przeciwko RK, ani przeciwko promocyjnym taryfom na lokalnych trasach. Sam korzystam z tego co dobre. Dzisiaj kupiłem sobie bilet na IR ze zniżką RK na trasę Katowice-Kraków. Zapłaciłem 11,20zł, a normalna stawka wynosi 16zł (78km). Miło ze strony PR. A z tym Braillem, to przecież taki żart. W sprawie absurdu zajrzyj do mojego posta z 18.01.

Krzysztof, nie licz na to, że się wyłączę Smile

Żeby nie było, że piszę całkiem nie na temat, to dodam, że dzisiaj jechałem z Zabrza do Katowic 52 minuty. Normalnie trwa to 25 minut. Chodzi o pociąg R18, planowy odjazd z Zabrza 7,06. I nawet odjechał punktualnie, ale już nie dojechał.

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-01-2010, 20:34   

Cytat:
piętrowe wagony stoją sobie w Raciborzu bezczynnie.

Efekt "usramorządowienia". Koszty wynajmu loków od Cargo małe nie są.
Powrót do góry

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 23-01-2010, 10:15    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj IR43120 Podkarpacie odjechał z Zabrza punktualnie o 6,21, do Krakowa dotarł z 15 min. opóźnieniem. Powrotny IR37120 Mickiewicz odjechał z opóźnieniem, do Katowic przyjechał z 28 min. opóźnieniem. Konduktor wspomniał coś o pękniętym torze w Mysłowicach.

W tamtą stronę siedziałem w kurtce, czapce i szaliku. Konduktor powiedział, że pociąg jest nieszczelny i wyciąga ciepło w czasie jazdy, ale grzeją na maxa. W drodze powrotnej wystarczyła sama kurtka.

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-01-2010, 16:14   

Podróżnik, Ty to masz chłopie przygody podczas tych swoich wojaży. Gdyby nie fakt, że pociągami dużo jeżdżę, to byłbym Ci w stanie uwierzyć. Swoją drogą: przyznasz chyba, że zimno/ciepło to dość subiektywne odczucia?

A Ci konduktorzy to mają z Tobą przechlapane. Smile
Powrót do góry

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-01-2010, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś się orientuje czy dzisiaj będą występować jakieś ZNACZNE opóźnienia w pociągach osobowych Cz-wa - Gliwice, musze się dzisiaj przedostać do Gliwic, tyle, że mam ograniczone zasoby czasowe, lepiej wsiąść w jakiś wcześniejszy pociąg czy jazda raczej będzie odbywać się normalnie? Może ktoś coś wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-01-2010, 12:26   

Nigdy nic nie wiadomo, pech będzie chciał, że znajdzie się jakiś desperat i rzuci się pod pociąg, a wtedy utrudnienia gwarantowane.

Zawsze lepiej jest wybrać się wcześniejszym pociągiem... Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl