Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Opóźnienia pociągów regionalnych na Śląsku
Autor Wiadomość

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 18-05-2010, 21:43    Odpowiedz z cytatem

Panowie, no nie wiem gdzie mam o tym napisać. Sprawa wiąże się z opóźnieniami, więc może tutaj.

Na www PR oraz IC jest napisane, że od 17.05 firmy te honorują wzajemnie swoje bilety i dotyczy to trzech województw. Jest to związane z sytuacją powodziową, odwołaniami i opóźnieniami pociągów. Tutaj jest notatka na ten temat:
http://www.intercity.pl/?page=strona_glowna&ph_center_start=show&cmn_id=1767

Nie mogłem powstrzymać się przed tym żeby nie sprawdzić czy i jak to działa. Padło na TLK 36103 odjazd z Katowic o 16,30. Z jakim efektem?

Konduktor nie zamierzał honorować umowy pomiędzy IC-PR, więc wyposażony w wydruk ze strony IC wspólnie z 5-6 innymi pasażerami prawie siłą wtargnęliśmy do pierwszego wagonu ww. pociągu. Następnych kilkanaście osób konduktor skutecznie zniechęcił. Zostały na peronie. Konduktor przedstawił cztery częściowo sprzeczne ze sobą wyjaśnienia swojego stanowiska i zaraz po wyjeździe z Katowic przystąpił do sprawdzania biletów. Jakoś jednak dojechaliśmy do celu i obeszło się bez wzywania policji i wypisywania mandatów.

Czy ktoś może mi to wyjaśnić? Konduktor oszalał czy informacja na stronach IC i PR jest nieprawdziwa lub niedokładna?

Jutro zamierzam powtórzyć ten manewr, ale najpierw porozmawiam sobie z dyrekcją obydwu firm.

[ Dodano: 19-05-2010, 18:38 ]
Jeśli chodzi o opóźnienia.

[ Dodano: 19-05-2010, 18:38 ]
Katowice, 19.05.2010r.

[ Dodano: 19-05-2010, 18:51 ]
Jestem Wam winny informacje co było dalej.

Wydzwaniałem dzisiaj do działu reklamacji IC oraz do dyrekcji PR. W IC rano jeszcze nie wiedzieli o umowie, ale obiecali dowiedzieć się w ciągu dnia. Potem nie można było już się tam dodzwonić. W PR pani wicedyrektor potwierdziła fakt podpisania umowy ale nie była pewna jakie są warunki korzystania, obiecała doprecyzować informację na www. Faktycznie po jakimś czasie dopisano, że chodzi o wszystkie pociągi. Potem jeszcze rozszerzono trzy województwa na całą południową Polskę.

W TLK 36103 był dzisiaj inny konduktor. Już znał sprawę i nie protestował. Dał mi jednak do zrozumienia, że jest niezadowolony z zaistniałej sytuacji. Pokazywał mi pismo, w którym była jeszcze mowa o trzech województwach. Czy pani przez megafon nie powinna ogłaszać, że można wsiadać do TLK? Byłoby dla wszystkich, a nie tylko dla tych zorientowanych i potrafiących wykłócać się o swoje.

przyjazdy.jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 47.35 KB


_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowiczanka Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 21 Maj 2010

PostWysłany: 21-05-2010, 08:28   pytanie Odpowiedz z cytatem

czy ktoś się orientuje czy z Katowic w kierunku Zwardonia jeżdżą już normalnie pociągi?
czy jeżdzą z Ligoty dopiero?

a jak z Ligoty to czy jest jakiś autobus podstawiany?

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 21-05-2010, 18:28    Odpowiedz z cytatem

Dziś wszystkie kursy na południe jeździły z Ligoty. Autobus zastępczy Katowice-Katowice Ligota co pół godziny z pl. Szewczyka (wg zapowiedzi megafonowych). Podobno istnieje szansa, że dziś wieczorem uda się otworzyć jeden to z Ligoty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ewcia90 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Maj 2010
Skąd: Chełm Śląski

PostWysłany: 22-05-2010, 00:13    Odpowiedz z cytatem

a np do Ziliny (to chyba podobny kierunek choc moge sie mylic a nie chce mi sie na mapie sprawdzac) dzisiaj pociag jechal droga okrezna przez Mysłowice...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 22-05-2010, 10:39    Odpowiedz z cytatem

Informacja ze strony PR z dziś:
Cytat:
- Katowice - Bielsko-Biała / Wisła Głębce / Rybnik (na odcinku Katowice - Katowice Ligota w sobotę 22 maja od rana jeździ wahadłowo pociąg elektryczny, w Ligocie przesiadka na pociągi w kierunku Bielska, Wisły i Rybnika)


Zastępcza komunikacja autobusowa dotyczyła pociągów rozpoczynająch bieg w Katowicach. Pociągi przejeżdżające przez Katowice (np. EC Polonia, EC Sobieski, Skalnica, TLKi z/do Bielska) jeździły drogą okrężną przez Mysłowice, Oświęcim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-05-2010, 00:00   

Właśnie jadę pociągiem Katowice - BB. Na całej trasie kursuje już normalnie.
Powrót do góry

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 24-05-2010, 08:50    Odpowiedz z cytatem

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że na skutek osiadania podmokniętego nasypu na linii Kraków - Katowice, od godz. 16:30 (23.05.2010) tor nr 2 na odcinku Jaworzno Ciężkowice - Balin został zamknięty do odwołania.

źródło : infokolej.blog
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 24-05-2010, 22:12    Odpowiedz z cytatem

Dziś pociągi Katowice-Tychy Miasto kursowały w skróconej relacji Tychy-Tychy Miasto

A tak poza tym pociąg Zawiercie-Katowice (odj. wg zm. rozkładu 9:15) - Gliwice był opóźniony 50 minut Exclamation To już przesada, obserwuję ten kurs od zmiany rozkładu i częściej się spóźnia niż jedzie zgodnie z rozkładem. Powinien być w Katowicach przed EC Polonia, a w 50% kursów przyjeżdża po nim. A przecież rusza w Zawiercie a nie w Częstochowie.

A z zupełnie innej beczki pociągi na trasie Kielce/Sędziszów/Kozłów - Katowice zaczęły wyprzedzać rozkład! Dziś pociąg Kielce-Katowice (przy. 9:02) odjechał z Dańdówki 4 minuty przed rozkładem Exclamation Ale to raczej pozytyw też nie jest, bo o mało bym się nie spóźnił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 12-07-2010, 08:50    Odpowiedz z cytatem

Czyżby nie uwzględniono we wcześniejszych planach utrudnień wiążących się z remontem dworca??
http://transport-kolejowy.wnp.pl/kolejowe-zamieszanie-na-slasku,114580_1_0_0.html
O remoncie wiadomo od dawna więc wszystko powinno już z długim wyprzedzeniem być zorganizowane aby uniknąć opóźnień!

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 12-07-2010, 09:09    Odpowiedz z cytatem

Ale PLK sama nie wie kiedy co będzie remontować i ile jej to zajmie Very Happy Więc PR-y myślą nad tym, więc na razie jeszcze spokój Wink

_________________
adas.jogger.pl / Warsztat Napraw KZK GOP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 12-07-2010, 10:21    Odpowiedz z cytatem

Żeby problem rozwiązać wystarczy na czas remontów tak połączyć relacje żeby pociągi nie kończyły biegu w katowicach . Tzn . Częstochowa - Gliwice , Lubliniec - Oświęcim , Rybnik - Kraków Gł , Żywiec - Kielce .
W ten sposób zamiast 8 torów wystarczy może 5 - 6 .

Oczywiście część pociągów wieczorem lub w nocy zjeżdżałaby do katowic na przeglądy , ale zawsze lepsze to niż rekordowe opóźnienia . No i jeszcze kwestia pośpiesznych , ale to już nie sprawa PR , zresztą są możliwości objazdów .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 12-07-2010, 19:53    Odpowiedz z cytatem

Myślę, że te uwagi można przekazać podczas konsultacji w sprawie nowego rozkładu jazdy, które odbędą się w tym tygodniu, oczywiście jeżeli tylko ktoś ma możliwość uczestniczenia w nich!

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 20-10-2010, 13:17    Odpowiedz z cytatem

Pociąg Kielce-Katowice (przyj. 9:02) drugi tydzień notuje ok. 20 minutowe opóźnienia, bo ktoś wrzucił na drogę okrężną TLK Świnoujście-Kraków. I Regio sobie czeka na Kazimierzu, a nikt nie raczył choćby zmodyfikować rozkładu.

W następstwie tego Regio Katowice (odj. 9:15) - Tunel na starcie ma 10 minut opóźnienia - jest obsługiwany tą samą jednostką.

[ Dodano: 16-12-2010, 23:45 ]
Dziś ok. 15:30 pociąg Gliwice(odj. 14:52)-Częstochowa utknął w Chorzowie Batorym z powodu ruchu jednotorowego do Katowic i sobie czekał. Zgłosiłem, że chciałem się przesiadać na pociąg do Kielc, na co dostałem odpowiedź, że maszynistka też chce się przesiadać, ale do Warszawy... Żadnej próby dzwonienia nic. Dziadostwo!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 03-04-2012, 14:31    Odpowiedz z cytatem

Defekt pociągu na szlaku Sławięcice - Nowa Wieś, spodziewane opóźnienia pociągów do około 10 minut.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 05-04-2012, 18:11    Odpowiedz z cytatem

Jeżdze regularnie trasą Tarnowskie Góry - Katowice. O stanie torów nie wypowiadam, bo to nie ten dział, ale co zaczyna być koszmarem, to niemal codzienne blokady torów, związane z usypem węgla ze składów towarowych. Nie ważne czy to godziny ranne, południowe czy wieczorne, ale sytuacja jest dramatyczna. Opóżnienia to już stały temat na tej trasie i niestety sam kilka razy przesiedziałem w regio po 1,5 godziny czekając na wznowienie ruchu. Czasem uda się objechać zasypane tory objazdami, ale planując dalsze podróże i przesiadki, niestety, lepiej wybrać wcześniejszy skład lub autobusy jeśli ktoś ma ważne przesiadki.
Kiedyś takie sytuacje zdarzały raz na czas, teraz nagminnie i często w godzinach południowych.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl