Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Opóźnienia pociągów regionalnych na Śląsku
Autor Wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 22-11-2009, 21:43    Odpowiedz z cytatem

Lektura ok. 12 stron A4 tymczasowych zmian w rozkładzie jazdy na dworcu w Katowicach nie należy do miłych rzeczy. Ale gdyby nie to nie miałbym co robić w oczekiwaniu na pociąg ;-)
Inna sprawa to, że czasem ktoś zrobi byka w systemie i następnie wychodzą takie ciekawe rzeczy, jak historia z października br. W tymczasowych zmianach była informacja, że pociąg do Gliwic nie zatrzymuje się pewnego dnia w Katowicach. Zaciekawiony sprawdziłem potem w domu i rzeczywiście informacja się potwierdziła. Patrzę na hafasa i rzeczywiście pociąg Częstochowa-Gliwice nie zatrzymuje się w Katowicach (choć zatrzymuje się na wszystkich dotychczasowych postojach między Częstochową a Katowicami Zawodzie oraz między Katowicami Załęże i Gliwicami. Myślę sobie błąd. Pojadę pociągiem Kielce-Katowice (przyj. 9:02) i przesiądę się w Katowicach a nie na Zawodziu. Czekam pewny swego, ale ok 9:20 informacja, że pociąg do Gliwic został odwołany. Chyba byłem zbyt pewny. Ale 10 minut później pociąg został zapowiedziany i rzeczywiście wjechał i dojechał do Gliwic. Oczywiście żadnych przeprosin, ale to już norma.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 23-11-2009, 20:08    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wiadomość. Na błędy w zmianach nie zwróciłem uwagi.

Czy ktoś wie, gdzie na stacji Katowice znajduje się Biuro Obsługi Klienta (względnie Pasażera)?
Dzisiaj rano konduktor z R18 Gliwice-Częstochowa w niezbyt grzeczny sposób odesłał mnie do tegoż biura, kiedy zapytałem go o spóźnienie pociągu.
Dzisiaj rano R18 7,09 z Zabrza odjechał 7 minut później z powodu przepuszczania spóźnionego codziennie TLK ze Świnoujścia. Nie tylko dzisiaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bartek 27 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2009

PostWysłany: 23-11-2009, 21:57    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze lepszy jest poc. o numerze 16 , wyjazd z Zabrza jest 6.02 , ale z Katowic to prawie codziennie o innej minucie wyjeżdza . Dla przykładu. zamiast 6.30 to: 32,39,41 przez tydzień było nawet 52 , myslałem ze mnie cos trafi . Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 23-11-2009, 22:17    Odpowiedz z cytatem

Witam Kolegę z Zabrza.
Ja tak wcześnie nie jeżdżę, ale w rozkładzie nie widzę w pobliżu żadnego dziadowskiego intercity, więc ciekawy jestem co może blokować R16. Zapytaj konduktora. No chyba, że to IC Górnik, wg rozkładu do 30.10 jeździł o 6,00. Zapewne był spóźniony i blokował Twojego R16, ale od 01.11 powinien jeździć 6,35. No chyba, że znowu coś zmienili.
Uczciwie muszę przyznać, że mój powrotny R33 16,39 odjechał dzisiaj punktualnie co do minuty. Nie mogłem uwierzyć w to co widzę. Czyżby koniec remontów na trasie do Częstochowy?

Flirty dla Gliwic!!!

"Drodzy kolejarze, wciąż wam nie wychodzi" GW 21.11.2009
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bartek 27 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2009

PostWysłany: 23-11-2009, 22:37    Odpowiedz z cytatem

Witam

Poc. R - 16 w Zabrzu jest planowo co do minuty , ale od st. Katowice ma dzień w dzień zmieniony RJ .
Nie raz żeby na Zawodzie dojechac to musze siedziec dodtakowo po 15 do 30 min. w poc .
Natomiast w kierunku odwrotnym to przeważnie jeżdze R 31 , który jest opóźniony srednio od 10 do 20 min..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 25-11-2009, 19:43    Odpowiedz z cytatem

C.d. przygody z PKP PR.
Mój R18 odjechał dzisiaj o 7,21 zamiast o 7,09. Jak zwykle blokował go TLK ze Świnoujścia, który był spóźniony 10 minut. Potem jeszcze R18 zatrzymywał się 2x przez Katowicami i 1x za. Tego TLK już dawno nie było na trasie, wiec nie wiem po co.
Poprosiłem konduktorkę o wystawienie zaświadczenia o spóźnieniu pociągu, lecz okazało się, że takowe wystawia tylko dyżurny ruchu w Katowicach. To dziwne, bo inny konduktor chciał mi kiedyś wystawić takie zaświadczenie na bilecie (miesięcznym). Po południu w Katowicach okazało się, że nie ma tam żadnego dyżurnego ruchu wystawiającego zaświadczenia, robi to natomiast pani w informacji. Bez sprawdzenia ile wynosiło i czy faktycznie było opóźnienie. Można więc w razie potrzeby poprosić o poświadczenie nieprawdy, czego ja oczywiście bym nie zrobił. Zaświadczenie dostałem, ale z czasem opóźnienia zaokrąglonym do pełnych dziesiątek minut w dół, tak więc R18 przyjechał do Katowic o 7,50, a nie o 7,52 Smile Ale co to jest za różnica dla firmy, której generalnie jest wszystko jedno.

Wciąż nie wiem, gdzie jest to Biuro Obsługi Klienta w Katowicach. Pewnie też w okienku z informacją Smile

Myślałem, że ktoś mi nawtyka za ten „dziadowski intercity”. Oczywiście nie chciałem nikogo obrażać, ale jak mam właściwie nazywać opóźnione pociągi (notorycznie opóźnione, nawet zawsze opóźnione, jak ten ze Świnoujścia)?

Po południu R33 przepuszczał z kolei IR do Wrocławia, który, a jakże, był spóźniony.
Panowie kolejarze, czy osobowe będą również przepuszczały tramwaje?!

Flirty dla Gliwic!

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 25-11-2009, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Akurat, że osobówka przepuszcza IRa to nie powinno dziwić gdyż to pociągi jednej spółki, a obecnie IR są ważniejsze i dlatego osobówki będą je przepuszczać

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 26-11-2009, 19:30    Odpowiedz z cytatem

Mamy nowość na naszych regionalnych torach. Dzisiaj ogłoszono, że w Sosnowcu odprawa pasażerów będzie odbywać się w pociągach – ze względu na awarię systemu megafonowego i kas. Mniej więcej tak to zostało ogłoszone na dworcu w Katowicach. Co oni jeszcze wymyślą żeby utrudnić nam życie?

[ Dodano: 26-11-2009, 20:04 ]
Moich przygód z PKP PR c.d.
Rano wyszedłem na wcześniejszy pociąg żeby znowu nie spóźnić się do pracy. Chciałem jechać do Katowic R110 i zgadnijcie co przyjechało zamiast osobowego …... ?
Otóż przyjechał spóźniony IC Górnik, planowy odjazd 6,35, a faktyczny 6,53 (może panom kolejarzom przestawiły się cyferki na zegarku - 35/53), dokładnie o godzinie odjazdu osobowego. Ten ostatni odjechał zaś o 6,58.
W drodze powrotnej jechałem R3325 planowo 17,04, faktycznie 17,19. Spóźniony przyjechał już z Oświęcimia (czy tam też są remonty?). Nie wspomniano o opóźnieniu, prawdopodobnie takie spóźnienia nie są nawet ujmowane w statystykach. W międzyczasie przepuściliśmy jeszcze IC Korfanty do Wrocławia, który akurat się napatoczył.

Panowie kolejarze z PKP IC!!! Skoro wszystko co jeździ po torach i lata w powietrzu ustępuje wam z drogi, to co do cholery powoduje te opóźnienia waszych pociągów, które dezorganizują ruch pociągów osobowych???

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gerhard Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2009

PostWysłany: 27-11-2009, 00:26    Odpowiedz z cytatem

Podróżnik, to dlatego koło godziny 12.15 nie było działających tablic wizualnych... Usterka jest już naprawiona?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 27-11-2009, 02:10    Odpowiedz z cytatem

Hmm, rano nie działały tablice świetlne i podróżni mieli bilety z dopłatami bez wskazania miejsca, parę osób miało poświadczenia z kasy o braku możliwości zakupu biletu w kasie.
Wieczorem z kolei tablice już działały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 01-12-2009, 20:04    Odpowiedz z cytatem

Chciałbym poinformować, że wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy PKP PR wprowadza prawdopodobnie nową kategorię pociągów osobowych – POCIĄG SPACEROWY. Kolejna próba odbyła się w dniu dzisiejszym na trasie Ruda Śląska-Chebzie – Ruda Śląska. W testach uczestniczył Pociąg Spacerowy R33, który na wymienionej trasie jechał wolniej niż idzie się piechotą tj. poniżej 4km/h. Pomysłodawcom sugeruję żeby nową kategorią objęli raczej pociągi jadące jak jest widno i można przynajmniej wtedy podziwiać widoki za oknem.

Ostatnio niczego nie pisałem, ponieważ chwilowo nie miałem przyjemności obcowania z PKP PR.

Za to w czwartek jadę na delegację do Warszawy i będę miał okazję obejrzeć z bliska te cacka PKP IC. No i będę się rozkoszował pierwszeństwem przejazdu przed wszystkim co jeździ, pływa i lata (ale chyba się powtarzam). Spodziewam się wielu nowych wrażeń, o czym nie zapomnę Was poinformować. Pozdrawiam.

[ Dodano: 08-12-2009, 20:08 ]
Obiecałem napisać jak to było z moją podróżą służbową do Warszawy.

Zgodnie z moimi przewidywaniami kolej dała popis niekompetencji. IC Górnik miał odjechać z Zabrza o godz. 6,35. Postanowiłem sprawdzić czy przypadkiem nie ma jakiejś zmiany w rozkładzie jazdy. Najpierw patrzyłem na tablicę ze zmianami, jednak 2 dni przed odjazdem było napisane, że zmiany są do końca listopada. Na wszelki wypadek poszedłem do informacji w Katowicach, gdzie potwierdzili brak jakichkolwiek zmian. 1 dzień przed odjazdem wisiała już kartka, że IC odjeżdża 12 minut później, wiec poszedłem zapytać jeszcze raz, ale tym razem w Zabrzu. Tu ponownie powiedziano mi, że nie ma żadnej zmiany. Poprosiłem o sprawdzenie zmian w rozkładzie, na co ponowienie usłyszałem „żadnych zmian”. Pociąg oczywiście miał zmieniony rozkład – powinien odjechać z Zabrza o 6,47 (już po zmianie), był spóźniony i odjechał o 6,54. Na peronie został tłum ludzi czekających na spóźniony osobowy (jak zwykle zablokowany przez IC).
Następnego dnia IC Górnik odjechał z Katowic o 7,21 tj. 21 minut po czasie lub jak kto woli 9 minut po zmienionym rozkładzie jazdy. Konduktorzy mówili, że to nie ich wina i że pociąg na pewno nadrobi opóźnienie po drodze. Nie nadrobił.

Panowie z PKP IC, skoro nie potraficie wypełniać swojego podstawowego zadania tj. wożenia pasażerów zgodnie z rozkładem jazdy, to może zmieńcie branżę na wożenie ziemniaków albo węgla, a transport ludzi pozostawcie komuś bardziej odpowiedzialnemu! Bilet kosztował w obydwie strony 214zł. Proszę się nie dziwić i nie obrażać – po prostu płacę i wymagam.

[ Dodano: 09-12-2009, 18:56 ]
Jak miło. Mój R18 odjechał dzisiaj z Zabrza o 7,26 zamiast o 7,09. To ciekawe kiedy odjechał R3314 (planowo 7,24)? Czy to tak na pożegnanie starego i złego rozkładu jazdy? Po południu bardzo niechętnie wystawiono mi zaświadczenie o spóźnieniu, ale tym razem pani w informacji dzwoniła gdzieś żeby potwierdzić spóźnienie Smile

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 11-12-2009, 12:26    Odpowiedz z cytatem

Dziś pociąg Częstochowa - Gliwice (planowy odj. z Katowic 9:25) opóźniony w Katowicach ok. 20 minut. Do tego zamiast 2 EZT przyjechał 1. Bez złośliwych komentarzy, bo chcę wierzyć, że była to awaria.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 17-12-2009, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Mój R-3021 planowy odjazd do Gliwic 17,05 był spóźniony 20 minut, a jechał tylko z Sosnowca. Pewnie mróz mu zaszkodził. Autobusy jeżdżą jeszcze gorzej. Wczoraj wypadło mi jechać autobusem z Zabrza do Gliwic, nie przyjechały 4 kolejne kursy. Nie dojechałem do celu. Pozdrawiam zimowo.

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-12-2009, 20:45   

Podróżnik, nie mróz. Akurat stałem przeszło godzinę na stacji w Sosnowcu i obserwowałem ruch pociągów, w tym i ten skład, na który Ty czekałeś w Katowicach ( http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=102412#102412 ). Opóźnienie R-3021 wynikało z opóźnień innych pociągów. Z powodu opóźnień "Icków" wszystko się posypało (m.in EIC "Korfanty"). Realiów peelkowskich niestety nie przeskoczymy. Te 17 minut to nie było opóźnienie z winy PR.
Powrót do góry

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 17-12-2009, 23:10    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, dziękuję za wyjaśnienie. Skąd ja znam te problemy z IC… Zapomniałem dodać, że rano też były problemy. Do Zabrza zamiast R18 o 7,06 przyjechał o 7,08 R3312 z 6,52. Do tego miał dwa składy, ale drugi ciemny i zamknięty na głucho. Pasażerowie z dwóch kursów tłoczyli się więc w jednym składzie. Potem w Katowicach tablica wyświetliła, że R18 jest spóźniony 25 minut. Do Zawodzia odjechałem ok. 7,55 ale nie wiem już którym pociągiem, bo straciłem wątek Smile Pozdrawiam.

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl