Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Opóźnienia pociągów regionalnych na Śląsku
Autor Wiadomość

crenna Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Sty 2010

PostWysłany: 12-01-2010, 23:03    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj dalej ciągnięte były przez lokomotywy spalinowe.Opóźnienia średnio po 40 minut chyba.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

woland Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2008

PostWysłany: 13-01-2010, 15:30    Odpowiedz z cytatem

witja napisał/a:
woland, jak nie wiesz to nie pisz.
Pociągi Żilina - Katowice obsługują PR, tylko lokomotywa i maszynista są z IC.

sorry,zwracam honor Embarassed

_________________
SZTUKATERIA ELEWACYJNA- www.wmb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-01-2010, 16:18   

Dzisiaj jechałem do Katowic pociągiem o 10.49 z (Sosnowiec-Gliwice). Ten z 10:07 do Gliwic opóźniony niemiłosiernie. Ok. Rozumiem. Odkuwanie trakcji z lodu. Dobra. Siła wyższa. Rozumiem to i nie mam żadnych pretensji. Ale BRAKU informacji dla pasażerów przez megafon, że na pierwszym peronie stoi pociąg, który odjedzie do Gliwic nie rozumiem! Pociąg R-3013 odjechał ze stacji Sosnowiec Główny BEZ żadnej zapowiedzi i informacji! Nic. Zero. Ani słowa.
Powrót do góry

gajdzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009

PostWysłany: 13-01-2010, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o zapowiedzi megafonowe to proponuję wysyłać zażalenia do Przewozów Regionalnych. Tylko spora liczba wyjaśnień z tego tytułu może poprawić sytuację. Jeśli na danej stacji pociągi zapowiada dyżurny ruchu to wtedy PRy wysyłają do wyjaśnienie do PLKi. Następnie dochodzi się który dyżurny nawalił. Jak ktoś dostanie kilka wyjaśnień i po premii to się nauczy zapowiadać pociągi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gerhard Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2009

PostWysłany: 13-01-2010, 23:08    Odpowiedz z cytatem

W związku z kryzysem i dziwacznymi obiegami EN71-001 pojawił się dziś jako pociąg R119 (Zawiercie - Katowice). Chyba, że od jakiegoś czasu Katowice posiadają na stanie EN71 - zawsze wydawało mi się, że "składaki" przyjeżdżające do Katowic są tylko i wyłącznie krakowskie, nie licząc jeżdżących obecnie IR (które chyba też są tylko krakowskie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2010, 16:49   

Sytuacja się stabilizuje. I dobrze. Szczegóły poniżej:

http://www.przewozyregionalne.pl/img_in//regiony/slaskie/2010/Przywrocone%20poc.%20od%2015.01.10.pdf

http://www.przewozyregionalne.pl/img_in//regiony/slaskie/2010/przywrocone%20poc.16.01.10.pdf
Powrót do góry

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 15-01-2010, 21:02    Odpowiedz z cytatem

Gerhard napisał/a:
W związku z kryzysem i dziwacznymi obiegami EN71-001 pojawił się dziś jako pociąg R119 (Zawiercie - Katowice). Chyba, że od jakiegoś czasu Katowice posiadają na stanie EN71 - zawsze wydawało mi się, że "składaki" przyjeżdżające do Katowic są tylko i wyłącznie krakowskie, nie licząc jeżdżących obecnie IR (które chyba też są tylko krakowskie).


EN71 są wyłącznie w Małopolsce i na Dolnym Śląsku. EN71-001 jest na pewno z Krakowa.

Tydzień temu stałem w sobotę na stacji Kraków Łobzów czekając na pociąg "Orlik" (odjazd 7:56) i dałem sobie spokój z czekaniem bowiem zapowiedzieli 120 minut opóźnienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 18-01-2010, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Jak z Przewozami Regionalnymi jechałem do Wisły. Sobota, 16.01.2010r.

1. Najpierw okazało się, że przejazd pociągiem Regio na zniżkową RegioKartą kosztuje drożej (11,90zł) niż zwykły bilet na tej trasie (11zł). Byłem tym faktem zbudowany, zwłaszcza, że ww. karta miała upoważniać do znaczących zniżek.

2. Następnie pociąg R-341 (planowy odjazd z Katowic 7,43 wjechał nieco opóźniony na stację Katowice. Ogłoszono jednak, że jest zdefektowany o nie pojedzie dalej. Na jego miejsce ciągu 5 minut zostanie podstawiony skład zastępczy.

3. W ciągu następnych 30 minut przez megafon ogłaszano, że opóźnienie uległo podwyższeniu do: 15 minut, 25 minut, 35 minut, 40 minut (to powiedzieli w informacji), a ostatecznie do 60 minut. W ten sposób ww. pociąg zrównał się R-313 (planowy odjazd 8,38). Praktycznie R-341 został odwołany, czego jednak oficjalnie nie ogłoszono.

4. Pracownik informacji zachowywał się niegrzecznie, ponieważ na moje pytanie czy teraz odjada dwa pociągi jednocześnie powiedział: „nie, odjadą cztery”. Około 5 minut przed odjazdem pierwszego pociągu pytałem czy kurs do Wisły odjecie punktualnie, ponieważ w rezerwie miałem dwa autobusy PKS. Gdyby od razu ogłoszono, że pociąg został odwołany, to pojechałby autobusem o godz. 8,10.

5. W międzyczasie okazało się, że dyżurny ruchu jest pracownikiem PLK i nie ma zielonego pojęcia dlaczego pociąg PR został odwołany oraz czy i kiedy pojedzie cokolwiek w kierunku Wisły.

6. R-313 odjechał punktualnie, jednak na miejscu byłem o godzinę później niż planowałem. Z tego powodu nie zdążyłem na jedyny o tej potrze dnia autobus z Wisły do Jawornika. Za przejazd taksówką zapłaciłem 30zł. W pociągu było zimno, nie było wody i w połowie drogi zgasło światło. Wg wyjaśnienia konduktora „woda zamarzła”, a grzejniki działają na pełną moc. Dopiero po trzeciej prośbie jednego z pasażerów zdecydował się dotknąć grzejnika, dzięki czemu przekonał się, że ten jest zaledwie letni.

7. Kierownik pociągu R-313 wyjaśnił mi, że na stacji Katowice nie ma żadnego zapasowego składu z rezerwową załogą. Oznacza to praktycznie, że informacja o składzie zastępczym za 5, 15, 25, 35, 40 i 60 minut była kłamstwem i robieniem idiotów z pasażerów.

Wnioski:
- Stacja Katowice jest całkowicie nieprzygotowana na losowe zdarzenia, takie jak awaria składu. Nie posiada ani jednego zapasowego składu i dyżurnej załogi do jego obsadzenia.
- Pracownicy PR i PLK nie potrafią się ze sobą porozumieć odnośnie kursowania pociągów, opóźnień, zmian w kursowaniu itp.
- Pracownicy informacji są całkowicie niezorientowani w czymkolwiek poza samym rozkładem jazdy. Nie posiadają informacji o opóźnieniach, awariach, przeszkodach na trasie, składach zastępczych. Byłem świadkiem jak pracownik informacji w Katowicach wychylał się ze swojego okienka żeby zobaczyć na tablicy świetlnej czy jest informacja o opóźnieniu pociągu. W kryzysowej sytuacji spowodowanej ostatnią katastrofą pogodową nie byli w stanie udzielić informacji kiedy odjęcie jakikolwiek pociąg w kierunku Gliwic. Nie funkcjonuje żaden system wymiany informacji i przekazywania jej do pasażerów.

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Patryk180 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Gru 2009
Skąd: Katowice

PostWysłany: 18-01-2010, 21:45    Odpowiedz z cytatem

Dziś to wogule straszny cyrk na dworcu w Katowicach przynajmniej w godzinach 14:30-15:40 nie działały megafony.O pociągu o 15:13 (katowice-Tarnowskie Góry) wogule nie iformowali, że jest opóźniony dopiero w informacji powiedziano że ten pociąg jest opóźniony i pojedzie dopiero gdy skład EC do Wiednia odjedzie ( odjechał opóźniony 15min. z peronu 2 ) Pojechał dopiero o 15:35 czyli opóźniony 20min.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-01-2010, 22:05   

Cytat:
przejazd pociągiem Regio na zniżkową RegioKartą kosztuje drożej (11,90zł) niż zwykły bilet na tej trasie (11zł).

Bilet bez żadnych zniżek na odcinku Katowice-Wisła (97 km) kosztuje 17 zł. 11 zł to cena dla "Połączenia w dobrej cenie", które obowiązuje na tym odcinku.

Czyli: Połączenie w dobrej cenie- 11 zł
Bilet wg. taryfy razem (z REGIOkartą): 11, 90
Bilet normalny: 17 zł.

Najpierw warto sprawdzić, dowiedzieć się i dopiero pisać.

A reszta Twojej opowieści. Jest zima, są takie a nie inne warunki. Nie tylko u nas są problemy. W całej Europie. Nawet na tych ubóstwianych przez wielu DB. Fakt: to dla pasażerów mega uciążliwe. Ale takie są skutki olewania od połowy lat 80 kolei. Takie są skutki zastoju inwestycyjnego. Brak kasy na infrę, tabor i ludzkie zasoby. Dzisiaj za to płacimy.

Obieg informacji jest naprawdę skandaliczny i trzeba to zmienić. Zgadzam się. Podobnie jak mentalność wielu pracowników. Trzeba dograć współpracę między przewoźnikami, między PLK-ką a PR itd. Ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy (zima, oblodzona trakcja, usterki taboru).

Wysłałeś gdzieś jakieś pismo z opisem sytuacji, jaka Cię dotknęła i propozycjami zmian? Proponują napisać do PR i do PLK. Tutaj masz potrzebne adresy: http://kolejbeskidzka.wikidot.com/i-ty-mozesz-pomoc
Powrót do góry

Jan Niezbedny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2009

PostWysłany: 18-01-2010, 22:19    Odpowiedz z cytatem

Podróżnik napisał/a:
w połowie drogi zgasło światło.


po co Ci swiatlo w srodku dnia?!jasne, byle ponarzekac. Chlopie, jest zima, zdarza sie. Ja jechalem od Ziliny do Zwardonia bez swiatla i co? i zyje. No i popatrz, nie PR... tylko ZSSK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 18-01-2010, 22:27    Odpowiedz z cytatem

Wiem o tym połączeniu w dobrej cenie. Dobrze, że jest, ale śmieszy mnie to wszystko, bo jak na razie niewiele mogę skorzystać z tej RegioKarty. Miesięcznego strefowego nie kupię, bo to też taryfa specjalna.

Tak, napisałem właśnie maila do PR, a jutro wysyłam list. Na mój poprzedni list z 30 grudnia jeszcze nie odpisali. Napisałem też do Gazety Wyborczej. Mają tam taką działkę o absurdach na kolei.

Światło jest potrzebne do czytania gazety w pociągu Smile

Dzięki za adresy. Do PLK jeszcze nie pisałem.

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jan Niezbedny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2009

PostWysłany: 18-01-2010, 22:42    Odpowiedz z cytatem

w srodku dnia swiatlo potrzebne do czytania?! no prosze cie. nie masz sie do czego dowalic chyba. ja polecam to: http://petzl.pl/finfo.php?id=633 idealna.

a jesli narzekasz, na regio karte, ze nie masz jak z niej korzystac to przeciez mogles przekalkulowac i podjac decyzje przed zakupem czy Ci sie bedzie oplacac, czy nie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-01-2010, 23:02   

Jan Niezbedny, dokładnie. Ja sobie policzyłem przed zakupem REGIOkarty, że po prostu mi się opłaci. Nawet przy rocznej RK za pełną cenę. A że udało mi się załapać na roczną RK w promocyjnej cenie, to jeszcze bardziej mi się opłaci. Smile

Cytat:
Miesięcznego strefowego nie kupię, bo to też taryfa specjalna.

Nie rozumiem? To przed zakupem REGIOkarty sobie tego nie przeliczyłeś, kupiłeś REGIOkartę w ciemno?
Powrót do góry

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 18-01-2010, 23:17    Odpowiedz z cytatem

Podróżnik napisał/a:
7. Kierownik pociągu R-313 wyjaśnił mi, że na stacji Katowice nie ma żadnego zapasowego składu z rezerwową załogą. Oznacza to praktycznie, że informacja o składzie zastępczym za 5, 15, 25, 35, 40 i 60 minut była kłamstwem i robieniem idiotów z pasażerów.


Dało się to zauważyć w zeszłym awaryjnym tygodniu, kiedy to pociąg do Kielc (odj. 15:41) został podstawiony z opóźnieniem, a w środku podłogi były jeszcze całe mokre (świeżo umyte, aromat detergentów). A co do tych minut to szlag człowieka może trafić. To jest najsłabsze ogniwo na kolei, uniemożliwiające jakąkolwiek zmianę planów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl