Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Opóźnienia pociągów regionalnych na Śląsku
Autor Wiadomość

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 24-01-2010, 13:54    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof, ja też dużo podróżuję i mógłbym opowiedzieć niejedną historię z okresu przed zapisaniem się na Forum.
No fakt, czasem wykłócam się z konduktorami. Jednak w tym nieszczęsnym pociągu do Wisły to inny pasażer usilnie namawiał konduktora żeby dotknął grzejnik i przekonał się, że ten jest letni (udało mu się za trzecim razem). Natomiast w pociągu do Krakowa wykłócała się pasażerka. Najpierw mamrotała pod nosem „badziewie, badziewie”, a potem nagadała konduktorowi jak się pojawił (i wtedy przedstawił ciekawą teorię o braku szczelności i wyciąganiu ciepła podczas jazdy). Ja z kolei odbyłem miłą rozmowę z konduktorem, który bardzo zainteresował się moją Regio Kartą, powiedział, że widzi ją pierwszy raz.
Generalnie mnie w pociągach jest zwykle za ciepło, takie same opinie słyszę od innych pasażerów, w tym znajomych, z którymi jadę do pracy. Czasami grzeje w tyłek tak, że zastanawiam się czy to jest bezpieczne dla zdrowia (zwłaszcza panów) Smile Problem polega prawdopodobnie na tym, że kolejarze grzeją tak samo - niezależnie czy na zewnątrz jest 0 stopni czy minus 20. Pewnie jest to wina starego sprzętu i tych termostatów, o których ktoś tu wcześniej wspomniał.

[ Dodano: 25-01-2010, 23:10 ]
Dzisiaj rano były u mnie -22 stopnie, więc zastanawiałem się czy i jak dojadę do pracy. W sumie było OK, opóźnienia w takiej sytuacji były do przyjęcia. Rano Górnik odjechał z Zabrza 25 minut opóźniony. Mój R18 odjechał 13 minut po czasie, ale do Katowic spóźnił się już 19 minut. Musiałem więc jechać na Zawodzie i dalej dymać piechty.
W drodze powrotnej też drobne zamieszanie. O 16,34 odjechał R-125 z 16,05 (to był chyba on). Na peronie I stał już R3319 z godz. 16,35. Natomiast R33 z 16,20 jeszcze nie było. Mam nadzieję, że czegoś nie pokręciłem. Pozdrawiam.

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 26-01-2010, 16:19    Odpowiedz z cytatem

Hmmm chciałbym w najbliższych dniach wyruszyć z Wrocławia do Żywca ciekawi mnie czy pociągi osobowe na trasie Katowice - B.-Biała/Żywiec mają opóźnienia są odwoływane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 29-01-2010, 01:38    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj IR Spodek do Warszawy opóźniony o 3h! Po drodze na CMK zatrzymywał się co kawałek i czekał. Frekwencja około 80%. Pociągi ICC mijały nas i jechały bez żadnych opóźnień...ciekawe. A Powrotny Spodek z 18.25 został odwołany...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 02-02-2010, 19:38    Odpowiedz z cytatem

Pociąg Regio Kielce-Katowice (przyj. 9:02) opóźniony ok. 120 minut. Niestety Pan na Dańdówce zapowiedział tak, że zrozumiałem, że jest opóźniony 20 minut, no i w rezultacie spóźniłem się do Gliwic 1,5 h, bo jeszcze doszły tymczasowe zmiany na trasie do Gliwic Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Patryk180 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Gru 2009
Skąd: Katowice

PostWysłany: 02-02-2010, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pociąg Lubliniec-Katowice ( przyj. 07:40 ) opóźniony w Katowicach.25min.

[ Dodano: 03-02-2010, 18:38 ]
Dziś niezły cyrk:
pociąg Katowice- Zwardoń odj. 14:16 odjechał 14:50
pociąg Katowice-Lubliniec odj. 14:42 odjechał 14:55
pociąg Gliwice- Zawiercie odj. z Katowic 15:05 odjechał 15:30 z peronu 2 Exclamation
pociąg Gliwice- Częstochowa odj. z Katowic 15:20 odjechał 15:25
pociąg Katowice- Tychy Miasto odj. z Katowic 15:34 odjechał 15:40 z peronu 2 Exclamation
pociąg Katowice-Żylina odj.15:28 odjechał 15:35 z peronu 3 Exclamation
pociąg Katowice-Tarnowskie Góry do godz. 15:50 nie odjechał
pociąg Katowice-Racibórz odj. 15:22 do godz. 15:50 nie odjechał
pociąg Katowice- Czechowice-Dziedzice odj. 15:16 do godz. 15:50 nie odjechał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 05-02-2010, 13:40    Odpowiedz z cytatem

Znajomy chciał jechać wczoraj pociągiem R3014 z Zabrza (o. 8.36) do Katowic. Srawdził połączenie dzień wcześniej w sieci (pkp.pl), było. Na drugi dzień, po zjawieniu się na dworcu, pani w kasie informuje go że takiego pociągu nie ma. - Jak to nie ma? Odpowiedź była następująca: "Nie ma. Wisi kartka od dwóch tygodni że nie ma". I pojechał TLK-ą (spieszyło mu się i nie mógł czekać na nic innego).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kierownik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2007
Skąd: raciborz

PostWysłany: 05-02-2010, 13:51    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj odwolano pociag z chalupek 99916 o 6,47 do raciborza z raciborza do katowic 802 o 5,37 zadnej komunikacji zastepczej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 16-02-2010, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Piąte koło u wozu, pociąg R-43920 relacji Katowice (odj. 16:49) - Olkusz nie po raz pierwszy od zmiany rozkładu został odwołany. Jeśli ktoś nie chce się niepotrzebnie denerwować niech nie bierze pod uwagę tego pociągu podczas planowania podróży.
Informacja o odwołaniu podana w Katowicach dopiero na minutę przed planowym odjazdem. Ponadto nie była powtarzana. A taki np. pociąg relacji Sosnowiec-Gliwice (z Katowic ok. 17:05) został odwołany, ale chociaz powtózono tą informację trzy razy, przeproszono podróżnych i podano porę odjazdu kolejnego pociągu do Gliwic. W przypadku odwołanego pociągu do Olkusza podano tylko informację o odwołaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 16-02-2010, 19:00    Odpowiedz z cytatem

Te duże zmiany od 2 do 14 lutego jakoś przeżyłem. Pociągi, które się ostały jeździły dziwnie punktualnie. W sumie nie miałem problemów. Natomiast jak skończyły się ww. zmiany w rozkładzie, to zaczęły się problemy z punktualnością. Dzisiaj R18 utknął w Chebziu, wyglądał na zepsuty, przez chwilę nawet jechał nie w tę stronę co potrzeba, a po składzie kręcił się jakiś gość z narzędziem w ręku. Przyjazd do Katowic 23 minuty po czasie. Spóźniłem się do pracy. W drodze powrotnej zabrakło prądu gdzieś w okolicach Zawodzia i Szopienic. Najpierw pociągi nie jeździły w ogóle, potem wszystkimi torami, tylko nie tym do Katowic. W rezultacie R125 odjechał do Gliwic ok. 16,40 zamiast o 16,05, a o pociągach z 16,20 i 16,35 Kolej nawet nie raczyła poinformować, np. na wyświetlaczu (to po co on jest?), ani podejrzewam przez megafon (no bo po co?).

Po tych wszystkich mrozach, zawiejach, zamieciach zasypujących rozjazdy, zmianach w rozkładzie i opóźnieniach wyraźnie obserwuję, że jest mniej pasażerów. Jak przed 14.02 jeździła połowa pociągów, to wcale w pozostałych nie było 2x więcej pasażerów. Panowie Kolejarze, niedługo znowu będziecie walczyli o odzyskanie zaufania, pozyskanie nowych pasażerów itp. rzeczy, o których pisało się po 13 grudnia Smile

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 16-02-2010, 19:30    Odpowiedz z cytatem

W sumie to zapomniałem dodać, że poranny pociąg Zawiercie-Katowice(odj. 9:12) - Gliwice odjechał z Katowic z około 15-minutowym opóźnieniem, a podczas hamowania przy wjeździe na peron spod środkowego członu wydobył się czarny dym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 17-02-2010, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Muszę sprostować, że ten 16,35 to podobno odjechał punktualnie, chwilę przed tym spóźnionym, którym ja przyjechałem.

[ Dodano: 18-02-2010, 19:51 ]
Dzisiaj między godz. 6 i 8 rano odwołano podobno 4 pociągi na trasie Gliwice-Katowice. R18 odjazd z Zabrza 7,06 miał jakieś 250% frekwencji. Kolejarze nie wpadli jeszcze na pomysł żeby dołączyć drugi skład. Do tego w pociągu sauna! Panowie czy wam nie szkoda prądu na to grzanie na siłę??? Czy ktoś tam w PR myśli, planuje i zarządza? W Katowicach zażądałem wyłączenia ogrzewania i dowiedziałem się od konduktora, że tego ogrzewania jeszcze nawet nie włączono (dosłownie!). Sprawdziłem, że grzejnik w przedziale konduktorów był letni, jednak w przedziałach dla pasażerów był gorący. Panowie Kolejarze ja któregoś dnia tego marazmu nie zdzierżę. Domagam się likwidacji PR, razem z tymi starymi gratami i załogą oraz powołania Kolei Śląskich. Byle tylko obecni Kolejarze nie trafili tam do pracy!

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 06-03-2010, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Wczorajszy (piątkowy) pierwszy kurs z Sędziszowa do Katowic (przyj. ok. 5:30) nie dojechał do celu z powodu kradzieży trakcji między Bukownem a Sławkowem. Kolejny kurs dojechał bez poważniejszych opóźnień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Martin890724 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2009

PostWysłany: 08-03-2010, 18:16    Odpowiedz z cytatem

Siedząc w pociągu do Wadowic z Bielska-Białej o godzinie 15:45. Skład był opóźniony bo trzeba było poczekać na pociąg z Katowice-Żywiec. I tak umilając czekanie przyszły mi do głowy takie pytania:
1)dlaczego na spóźniony pociąg czekają inne i narażają się na opóźnienia na swoim kursie
2)skąd maszynista wie kiedy ma odjechać w przypadku opóźnienia ( odbywa się to drogą radiową z jakimś dyspozytorem)?
3)Jadąc w stronę Wadowic na ten pociąg w Kozach czekał skład do Bielska. A pytanie jets takie: Dlaczego podczas mijanki pociąg który wjedzie ostatni na peron odjeżdza jako pierwszy?

_________________
K.K. PRIVILEGIRTE KAIS. FERD. NORDBAHN
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 08-03-2010, 20:23    Odpowiedz z cytatem

ad. 1 - wyobraź sobie sytuację, że jedziesz tym spóźnionym pociągiem i masz się przesiąść na inny pociąg. Ten albo zaczeka 5 minut na przesiadkę, albo pojedziesz następnym za 3 godziny. Co byś wybrał? Żeby 50 osób spóźniło się na miejsce o 5 minut, czy 10 o 3 godziny?
ad. 2 - maszynista jednostki dostaje sygnał gotowości od odjazdu od kierownika pociągu. Ten z kolei jest informowany, że ma oczekiwać na skomunikowanie z danym pociągiem. Dyżurny wówczas nie wyświetla wyjazdu ze stacji więc pociąg nie ruszy. Jak wszyscy się przesiądą, semafor wyświetli "wolną" drogę i pociąg rusza.
ad. 3 - to nie jest reguła. Ale zazwyczaj jak jakiś pociąg stoi, to dalsza droga dla pociągu co przyjechał jest już ułożona, semafor podany, więc można jechać. A ten pociąg co oczekuje na mijankę ma semafor na stój, dopiero po przejeździe tamtego pociągu przestawiane są rozjazdy i dyżurny podaje dla niego wyjazd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 15-03-2010, 23:26    Odpowiedz z cytatem

Dziś Regio 7.54 z Szopienic Płd. do Glwic opóźniony ok 10 minut. Swoją drogą w Hafasie jest godzina odjazdu 7.58 i bym sie fajnie spóźnił jakby nie opóźnienie. Frekwa 130 % W Szopienicach wsiadło 8 osób. Wysiadły 3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl