Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 52, 53, 54, 55, 56  Następny
Kolej połączy Wieliczkę, Kraków i Oświęcim
Autor Wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-09-2012, 21:38   

Jechalem dzis pierwszy raz po modernizacji do Wieliczki i jestem troche zawiedziony, nawet nie dlatego że jechalem obrzydliwym plastikiem. Pare moich spostrzeżeń:

1) czas przejazdu jest kiepski. Po co pociagi stoja po kilka minut w Płaszowie?
2) pociagi nie wykorzystuja parametrow zmodernizowanego odcinka Biezanow-Wieliczka, pociag jedzie predkoscia tramwajową, bo przystanki są blisko siebie. W sumie nie ma w tym nic złego, bo polozenie WIeliczki i idea kolei aglomeracyjnej wymusza duza gestosc przystankow, wiec jestem w stanie to wybaczyc.
3) przystanek Bogucice jest kompletna porazka - z pociagu o 14:36 z Krakowa Gł. do Wieliczki wysiadly tam dwie osoby, mimo że to pora powrotow ze szkoly/pracy. Moze w przyszlosci wybuduje sie tam jakies osiedle.
4) cieszy, ze zamurowano rudere na przystanku Wieliczka
5) nowe wyswietlacze wygladaja pieknie, szkoda ze jeszcze nie sa wlaczone
6) wciaz dłubią przy parkingu obok przystanku Wieliczka, ciekawe czy faktycznie bedzie tam Park and Ride
7) nie widac zapowiadanej budowy zintegrowanego dworca autobusowego, skad odjezdzalyby skomunikowane busy i autobusy

Podsumowujac: modernizacja zostala wykonana bardzo ładnie, poki co miejscowa żulia nie zdążyła jeszcze zdewastowac przystankow. Wszystko świeci nowoscia. Niestety, poki co pasazerowie nie wrocili po modernizacji. W sumie za Biezanowem na pokladzie EN57 bylo 31 pasazerow, co jest wynikiem slabym.
Przejdź na dół

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 18-09-2012, 23:14    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś pociągi mają postoje w Płaszowie ponieważ czasami wchodzi do pociągu dziki tłum i dołączają druga jednostkę. O 14:36 z Krakowa Głównego np. jeździ skład Wieliczka-Oświęcim i na odcinku Wieliczka-Kraków Płaszów jedzie jamnik, a tam jest postój 10 minut i dołączają kibla. A potem całość jedzie do Oświęcimia. Jeżdżę często tym połączeniem na odcinku Libiąż-Oświęcim lub Trzebinia-Libiąż. Raz jechałem od Krakowa i już jechały 2 jednostki, a zaobserwowałem że jak ten jamnik przyjeżdża do Wieliczki to jedzie solo i on nie ma dużych postój na swojej trasie. Za to ma postój w Płaszowie 10 minut jak wraca na Oświęcim po co? A no po to żeby kibla dołączyć.

Jak jechałem wtedy w Krakowie to oba składy były pełniusieńkie, dzisiaj jechałem, jechał EN71-015+EN57-1232 i w każdym kiblu do Oświęcimia dojechało 20 osób! I tak od kilku dni jest, wczoraj np. jechał EN71-028+EN57-635 i było tak samo w środku tygodnia. (Jak pociąg stoi na przystanku można sobie "hop" zrobić do drugiej jednostki i liczyć ludzi ewentualnie jak ktoś nie lubi składu EN71-036 w którym nie działa ogrzewanie z plastikami można siąść w EN57 i tam już mogą być inne siedzenia, często jadą składy mieszane czyli plastik + skaj i odwrotnie) Very Happy

Obsługa na tym pociągu na pewno między Płaszowem a Oświęcimiem ma Kraków Płaszów. Nie wiem jak jest z odcinkiem Płaszów-Wieliczka bo nie jechałem tym składem na tym odcinku. Ale jest to jest pewne że w Płaszowie dołączają kibla bowiem rozkładowo ma postój tam 10 minut a skład jeździ punktualnie(raz się tylko spóźnił 10 minut w ciągu 5 dni jak jechałem).

Tak samo pociąg Trzebinia-Kraków Gł o 6:00 jeździ w składzie kibel+jamnik(osobiście widziałem w niedzielę). Po to jest rano przesiadka z Oświęcimia w Trzebini bo dwuskład byłby za duży na odcinek Oświęcim-Trzebinia(a tak naprawdę tylko dlatego bo inaczej nie dało się obiegów ułożyć tak mi kierpoć mówić jeden). No ale ten skład jak wjeżdża do Krakowa jest pełniusieńki.

Odnośnie przystanku w Bogucicach to kilka razy jechałem pociągiem do Wieliczki świeżo po modernizacji w godzinach szczytu i nikt nie wsiadał i nie wysiadał Very Happy Także według mnie ten przystanek to bubel. No to wielka sensacja że tam 2 ludzi wsiadło Very Happy A ja myślałem że nikt nie korzysta Very Happy

Danio Sprawdź pociąg o 6:44 z Oświęcimia, ten o 16:49 i ten o 18:40 bo ja nie pamiętam czy ja go widziałem rano czy po południu, bo wtedy tylko bywam na stacji w Oświęcimiu kiedy pojawiają się składy "czechowickie" a na którymś z nich widziałem kibla krakowskiego(jechał plastik chyba EN57-1771 w którym temacie napisałem ogólną relację z jakieś podróży i tam napisałem chyba nawet w tym temacie to jest tylko to było przed 3 września).

PS: Pułtuś, dalej pociąg się wlecze jak po remoncie czy już podnieśli szlakową?

[ Dodano: 19-09-2012, 01:51 ]
Odnośnie dwuskładów na linii 93 wrzucam filmik (nie mojego autorstwa):

http://www.youtube.com/watch?v=8wYZFjkmxEQ

Z tym że jest dokładnie tak jak na filmiku przed wakacjami. Wtedy z przodu jeździł kibel a z tyłu jamnik. Dzisiaj po 3 września jest na odwrót.

[ Dodano: 19-09-2012, 01:56 ]
Na filmie jest EN57-1772+EN71-036 oba plastiki wysokie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 19-09-2012, 09:12    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś, a ilu pasażerów wysiadło w Wieliczce kopalni i dreptało do Rynku, zamiast czekać na zintegrowany transport? Wydaje mi się że skrócenie tej linii to był bardzo kretyński pomysł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-09-2012, 13:46   

Tomasz napisał/a:
Pułtuś pociągi mają postoje w Płaszowie ponieważ czasami wchodzi do pociągu dziki tłum i dołączają druga jednostkę.


Dzieki za odpowiedź, nie wiedziałem. Odbija sie to na fatalnym czasie przejazdu z Wieliczki do Krakowa - przeciez pociag nie jedzie wcale duzo krocej niz bus, a to przeciez busy stoja w korkach, nie pociagi !

pp napisał/a:
Wydaje mi się że skrócenie tej linii to był bardzo kretyński pomysł.


Nie tylko Tobie. Wieliczka byla jedna z niewielu miejscowosci w ktorych pociag dojezdzal tak blisko scislego centrum. Niestety stwarzal tym zbyt grozna konkurencje dla jedynego slusznego transportu busowego, wiec skrocili linie i teraz trzeba dymać do centrum Evil or Very Mad

Cytat:
PS: Pułtuś, dalej pociąg się wlecze jak po remoncie czy już podnieśli szlakową?


Szlakowa wynosi 70, ale pociag nie rozpędza sie do tej predkosci, bo by zaraz musial hamować. Dlatego nie jedzie wiecej niz 40,bo przystanki są bardzo blisko siebie. Cos za cos.
Powrót do góry

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 20-09-2012, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Spoko luzik mistrzu. Czyli mamy po prostu tramwaj do Wieliczki nie jako MPK tylko jako PR a dokładnie MZPR. Very Happy

Wczoraj jechałem do Oświęcimia tym długim popołudniowcem jak go nazywam. Jechał EN57-015+EN57 jakieś takie nie pamiętam numeru ale siedzenia szare ani derma ani plastik wiem że wysokie, pełno dziewczyn-tapet jeden śpioch pijany studenci i parę niewyróżniających się osobników w wieku 50 lat razem 35 osób w 2 jednostkach(odcinek Libiąż-Oświęcim).

Dziś jechałem tym tez do Oświęcimia o 7:13 z Trzebini no to standardowo 20 ludzi, dzieciaki z plecakami co jadą do szkół z przodu siedziała taka babka co w Libiążu wsiada i ma zniżkę jako osoba niewidoma. Widziałem ją kilka razy koło 18-19 jak jechała pierwszym wieczornym kursem na Trzebinię(wysiada w Libiążu). W tym składzie obsługa Sucha Beskidzka, oczywiście kierpoć (twarz jak pingwin pozdrawiam bardzo sympatyczny kierpoć)o numerze 16728 ewidencyjnym nie wiedział i chciał tej niewidomej babce sprzedać normalny bilet, ale babka była twarda i gość sprzedał w końcu PWDC prawidłowo. Mnie się już nie pytał nawet legitymacji nie sprawdzał, także taka mała drobna uwaga ale ogólnie gościu spoko widziałem już go 3 razy Very Happy.

Pułtuś Pamiętaj odnośnie tych postojów w Płaszowie że nie zawsze podczepiają jednostkę najczęściej robią to tylko na połączeniu do Oświęcimia co jedzie o godzinie 14:37 z Krakowa Gównego. Po prostu mają takie głupie obiegi, że czasem jak przyjedzie do tej Wieliczki to od razu musi wracać(za wyjątkiem wieczorów)no i pewnie chodzi o to żeby nie było opóźnień.

No i na tym długim składzie popołudniowym do Oświęcimia jeździ Kraków Płaszów w obsłudze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 21-09-2012, 22:33    Odpowiedz z cytatem

Pełno dziewczyn powiadasz? Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 22-09-2012, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Bardi, przejedź się studenciakami szczególnie przy samym Krakowie, niejedne lepsze od modelek-tipsiarek Very Happy.
Albo w godzinach szczytu - pełno ludzi, sardynki na maksa, ale naprawdę warto, ale raczej siedzą w środku i z przodu bo z tyłu jadą ludzie co się nie myją np. Very Happy
Ale koło Oświęcimia też jeżdżą. Ale już mniej, bardziej popołudniami i wieczorami. I do Katowic też i od Trzebini i od Oświęcimia.

Wczoraj jechałem tym o 18:40 z Oświęcimia do Trzebini, nudy, kibel plastikowy jechał strasznie kiwał się na boki, w Oświęcimiu SOK-i wzięły z dworca bezdomnego. Obsługa składu OK - Kraków Płaszów obsługiwał. Z tyłu jakaś hołota jechała a z przodu laski : )

Te laski to nawet nie boją się z przesiadkami do Krakowa jeździć Very Happy Natomiast hołota nie jedzie z przesiadkami tylko przeważnie wysiada w Chełmku Fabryka. W ogóle na torach między Gorzowem a Chełmkiem i za Chełmkiem tam gdzie jest ograniczenie prędkości pełno pijanej młodzieży : ( Dawno takiego dziadostwa nie widziałem w tamtych rejonach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 22-09-2012, 23:00    Odpowiedz z cytatem

@Tomasz szacunek za Twój wysiłek w kwesti penetracji środowiska młodzieżowego szczególnie płci pięknej;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 23-09-2012, 14:24    Odpowiedz z cytatem

To jest czysty przypadek że je spotykam. Ja głównie staram się wozić muchowozami bo mnie wkurza jak pełno ludzi się wozi. One to nawet czasem nawet tymi o 5:00 rano jeżdżą. Albo takie że siedzi se sama w przedziale całą drogę na tyłach pociągu o godzinie 23. Porąbane a potem to tylko się dziwi że ktoś ją okradnie np. Mało tego a czasem to raz widziałem siedziałem na tyłach z taką jedną to ona wszystkie rzeczy zostawiła i poszła do kibla Very Happy A mogłem to wziąć wszystko i spierdolić, oczywiście ja tego bym nie zrobił ale to pokazuje jacy ludzie są nieostrożni.

Nie ma lasek np. w pociągach co kończą bieg w Płaszowie na odcinku od Głównego do Płaszowa. Powód jest bardzo prosty, one myślą że jest to dziwny pociąg w dodatku czasem zmieniają rozkłady i np. na tydzień jest skrócony do Głównego no to potem one se myślą lepiej nie jechać bo można nie dojechać, ale to akurat nie są one osamotnione w tym myśleniu.

Dużo ich jeździ na Tarnów i w pociągach do Nowego Sącza po za tym o 3:45 co wyjeżdża z Krakowa.

Są takie trasy jak np. Oświęcim-Czechowice że jeżdżą tylko popołudniami i wieczorami jak jest skomunikowanie od Krakowa. Rano to jakieś emeryty się wożą tylko i ludzie co do kopalni jeżdżą, ale raczej tłumów tam już nie ma (bo jeszcze rok temu było trochę więcej ludzi).

PS: Czasami tak mam że wkurzają mnie te tapety to sobie właśnie jeżdżę w takich godzinach żeby ich nie widzieć(oczywiście jak jadę tylko dla przyjemności, jak jadę bo muszę to jadę tym połączeniem co mi pasuje).

PS2: W pociągach Kraków-Katowice można spotkać babki co zagadują np. o to czy bilet jej jest ważny na przejazd(no akurat na mnie trafiła, trafi na kogoś innego to mogą być jakieś jaja wtedy). Na temat Zakopanki nie będę pisał bo to nie ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 23-09-2012, 17:38    Odpowiedz z cytatem

@Tomasz jeszcze raz ukłony za dogłębne spenetrowanie tematu i perfekcyjne połączenie dwóch namiętności: kolei i kobiet:)))
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2012, 18:06    Odpowiedz z cytatem

@Tomasz

A po polsku to Ty potrafisz pisać czy se po polskiemu tak całe życie śmigasz? Laughing

Litości, niech ktoś nauczy Cię składać zdania po polsku.

Gdzie jest jakiś Moderator?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 06-10-2012, 03:10    Odpowiedz z cytatem

Ja już tak mam, przepraszam... Taki już jestem : ) Dobrze wezmę to pod uwagę następnym razem. Ewentualnie możemy się umówić że tak możemy pisać w "Duperelach" w końcu jest to zamknięty czat dla ludzi którzy jakoś już się zżyli z tym Forum(oczywiście zapraszamy również nowych Użytkowników) : ) No bo w sumie w Duperelach to można pogadać tak trochę mniej oficjalnie(oczywiście trzeba się trzymać Regulaminów wiadomo).

Przepraszam Moderatorów za ten off-top ale zostałem wywołany do tablicy także chciałbym się wytłumaczyć chyba nie ma na to paragrafu w Regulaminie nieprawdaż? : )

Pozdrawiam wszystkich Użytkowników.

PS2: Proponowałbym wszystkim jednak wrócić do właściwego tematu.

PS3: Danio sprawdziłeś te obiegi na linii 93 odcinek Oświęcim-Czechowice Dz? Proszę o odpowiedź jeśli tak.

Jechałem 24 września 2012 tym długim składem popołudniowym do Oświęcimia. Wsiadałem w Libiążu zauważyłem dziwnych osobników z psem-kundlem kręcących się koło Eaosów PKP Cargo. Jak się później okazało kradli węgiel. Wydaje mi się że kiedyś już tych kolesi widziałem. Jeden około 50 lat, chudy, pijana morda, krótka fryzura, broda i twarz tak usmarowana jakby 100 paczek dziennie palił fajek i się nie mył, a drugi taki bekon na twarzy - prosiak. Przeleźli na drugą stronę tak żeby nie byli widoczni z poziomu peronu drugiego i zaczęli wsypywać węgiel do białych worków. Nie mieli koszulek odblaskowych więc wykluczam pracownika kolei. Zwróciłem im uwagę na oni mi odpyskowali i spieprzyli i rozrzucili węgiel. Chciałem iść do budynku stacyjnego zgłosić całą akcję(bo tam jest kasa PKP Cargo)no ale właśnie nadjechał mój skład. Wsiadam, proszę o bilet, poznałem od razu kierpocia(z pewnych względów nie podam numeru ewidencji mimo iż go posiadam). Powiedziałem mu gdzie jest SOK a on powiedział że to nie jego sprawa(wzajemna wrogość PR do PKP Cargo czy może gość jest z Chrzanowskiego i zna tu ludzi? Konduktor sprzedał mi bilet prawidłowo i nie sprawiał żadnych problemów także trochę mu się nie dziwię, ale trochę jednak tak). Potem jak mu powiedziałem o tych drużynach z Nowego Sącza to gość się mnie spytał skąd ja to wszystko wiem(i zaczął się uśmiechać )to powiedziałem mu że jestem MK i gość się ucieszył i nie sprawdzał mi legitymacji bo stwierdził że mnie zna .

Szkoda że te typy spieprzyły to bym miał dowody na kradzież węgla. Będę najpóźniej pojutrze na PKP w Libiążu to się ich zapytam o numer do SOK i czy wiedzą o kradzieżach(w końcu ta sama spółka już). Chcę ich niejako wypróbować bo się ich nie boję i znam przepisy a z SOK-ami też miałem do czynienia. A jak mi nie podadzą albo będzie mętne gadanie to wezmę aparat fotograficzny ze sobą i sam nagram idiotów i zgłoszę sprawę. Zresztą ja mam zameldowanie po za powiat Chrzanowski a telefon na kartę więc co oni mi zrobią .

Niestety mogę to potwierdzić na 80% ale nie na 100% że Ci złodzieje prawdopodobnie mieszkają w dzielnicy Pniaki w Libiążu. Zdemaskował ich ten pies-kundel. Często chodzę wieczorami w te rejony i taki pies lata po ulicy bez smyczy i szczeka na ludzi. Także to by mogło tłumaczyć dlaczego tak niechętnie podchodzą do sprawy. W ogóle jak w tej dzielnicy udzielałem pomocy staremu dziadkowi który się przewrócił to mieszkańcy stali 5 minut i zastanawiali się czy wzywać pogotowie czy nie. Także nieciekawy teren, a w wieczorami chodzi pijana młodzież i okupuje kładkę nad torami.

Jechałem dziś EN71-001+EN57-635 oba czerwona derma bardzo wygodna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 06-10-2012, 07:10    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o ten 6:44 i 16:33 (wg rozkładu rocznego ) to są to ukryte relacje Katowice - Czechowice .
Jednostki na tych składach wyjeżdżają na obieg . Więc ciężko określić czy w Katowicach wyjeżdżają z torów postojowych , czy przechodzą z jakiegoś innego pociągu .
Natomiast pociąg 18:30 to jest obieg z pociągiem z Czechowic 16:49 przyjazd do Oświęcimia 17:33 .
To jest pociąg na który jednostka przechodzi z Zebrzydowic . Potem po dojechaniu do Czechowic wraca do Oświęcimia i robi na następny dzień pierwszą parę (tą którą jeżdżę do pracy )
Po czym zjeżdża do Katowic o 6:37 . Gdyby faktycznie jeździła , to bym ją zauważył . Jeżeli to było w okolicach 16-17 to może to była jakaś jednostka na Płaszów (często własnie 1771 jeździ )
Ja z Krakowskich jednostek to 1575 widywałem, ale to już w tej chwili katowicka jest .
Mam nadzieję że wyjaśniłem wszystko zrozumiale . Jak są pytania , proszę pisać .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 06-10-2012, 21:35    Odpowiedz z cytatem

Spoko - wszystko kumam, to musiał być jakiś jednorazowy przypadek - po prostu składy gdzieś nawaliły i się kibelki wymieszały : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

urban2604 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Cabanów :)

PostWysłany: 20-11-2012, 20:05    Odpowiedz z cytatem

http://www.przelom.pl/komunikacja/2560/TRZEBINIA-Wybuduja-przy-dworcu-nowy-parking/

Jak zrobią większy to ok , ale jak ten nowy parking będzie miał tyle samo miejsc co obecnie to tylko kolejna podwyżka się szykuje .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 53 z 56 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 52, 53, 54, 55, 56  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl