Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55, 56  Następny
Kolej połączy Wieliczkę, Kraków i Oświęcim
Autor Wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 21-11-2012, 19:06    Odpowiedz z cytatem

Jest dokładnie tak jak mówisz - podatnicy zapłacą za nowy parking.

W naszym kraju jest tak - albo nic nowego dobrego nie ma, albo jak jest to niech podatnicy za to płacą, taka prawda. I to nie że Polacy płacą podatki do urzędów i z tego leci kasa, tylko od razu bezpośrednio za użytkowanie.

Po prostu nas nie stać na podstawowe rzeczy i takie sytuacje są tego dowodem.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

urban2604 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Cabanów :)

PostWysłany: 06-01-2013, 14:52    Odpowiedz z cytatem

Plan nowego parkingu w Trzebini .

http://www.trzebinia.pl/index.php/aktualnosci/3652-zaparkujesz-samochod-i-pojedziesz-pociagiem


Co do modernizacji linii 93 to stadium nie jest jeszcze gotowe , musi zostać opracowany nowy raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko , taka informacja pojawiła się na forum przełomu .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Elektronik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2011
Skąd: Kraków

PostWysłany: 31-01-2013, 20:21    Odpowiedz z cytatem

Dziś w przejściu podziemnym pod skrzyżowaniem Lublicz/Basztowa kupiłem bilet na trasę Kraków - Oświęcim - Połączenie w Dobrej Cenie. A bilet powrotny wg normalnej taryfy poprosiłem na trasę Oświęcim - Kraków Płaszów. Pani w kasie sprzedała mi na trasę przez Spytkowice... Neutral
Biletu nie zwróciłem. Specjalnie go zostawiłem.

Jednak to trochę dziwne, że ruch pasażerski na linii nr 94 został zawieszony, a systemie ta trasa jeszcze "wisi"... Wątpliwość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 31-01-2013, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Ja bym to reklamował teraz, ludzie mogą się nabierać i kupować droższy bilet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 31-01-2013, 22:04   

Chyba zartujesz. Wcale nie jest droższy, kosztuje tyle samo.
Powrót do góry

Elektronik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2011
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-02-2013, 06:06    Odpowiedz z cytatem

Mam zniżkę 37% + REGIOkarta. Jak pociągi jeździły normalnie przez Spytkowice to w Oświęcimiu wystawiali bilety przez Trzebinię... Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 01-02-2013, 07:18    Odpowiedz z cytatem

Cena była taka sama, pewnie dlatego UM w Krakowie nie mógł obliczyć opłacalności tej linii.
Ja pamiętam że jak parę razy po 17 z Krakowa jechałem to jelonek był pełny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darianes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lis 2012

PostWysłany: 12-02-2013, 23:05    Odpowiedz z cytatem

no niestety to jest chore i będzie coraz gorzej, dla mnie tak dobre i dogodne połączenia Krakowa z Czechowicami-Dziedzicami było jakby furtka do podróżowania w stronę zachodnią. Kiedyś studiowałem w Krakowie i mając zajęcia na 8.30 wyjeżdżałem z Czechowic-Dz. o 6.20 i zdążyłem na zajęcia, później podróżowałem codziennie bo pracowałem w Krakowie więc pociąg miałem o 4.20 z Czecho i byłem w pracy na 7.00. Dużo osób jeździło i to nie "swoich" ale turystów czy podróżnych, którzy przesiadali się w Czechowicach - Dz. Dzisiaj, no cóż dla Krakowa też powinno to być priorytetowe połączenie, ba nawet mogliby co 3 godziny jeździć na trasie Kraków-Czechowice-Dz. razem z Kolejami Śląskimi, czyli się dublować, ale cóż najpierw wymyślili sobie Wieliczka-Oświęcim i mnóstwo pociagów na tej trasie .... niestety z małym zainteresowaniem podróżnych. Dublowali się z linia przez Spytkowice. Dziś nie ma Spytkowic a i połączenia Oświęcimia z Krakowem są bardzo zredukowane. Ale najbardziej mnie dziwi, że skoro chca jeździć w granicach swojego województwa to czemu nie zrobili relacji Wieliczka-Brzeszcze Jawiszowice. Dlaczego mieszkańcy Brzeszcz są przez Małopolskę ignorowani. Dlaczego pani Szydło (była burmistrz Brzeszcz) nie dba o swoich tylko PIS-uje w Warszawie. Więc widzicie, nawet Brzeszcze ich nie interesują tylko Brzeszcze mają ....Koleje Śląskie.... heh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-03-2013, 00:38    Odpowiedz z cytatem

45 mln zł kosztowała modernizacja ponad pięciokilometrowego odcinka linii kolejowej z Krakowa do Wieliczki. Po remoncie pociągi na tej trasie mogą jeździć z prędkością 70 kilometrów na godzinę. Powstał także nowy przystanek. Władze miasta i gminy sfinansowały budowę parkingu, w fazie rozruchu jest system park & ride.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

adamus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lip 2009
Skąd: Chrzanów/Trzebinia

PostWysłany: 12-07-2013, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Od jakiegoś czasu pociągi na linii Chrzanów/Trzebinia - Kraków kursują ze sporymi opóźnieniami. Pasażerowie nie kryją zdenerwowania. Na trasie kursu nie są prowadzone żadne remonty, ale pociągi i tak kursują z 10, a nawet 30 minutowym poślizgiem. Dlaczego tak się dzieje?

- Przyczyną jest fatalny stan infrastruktury kolejowej na tej trasie - tłumaczy Barbara Węgrzynek, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych. - Polskie Linie Kolejowe wprowadziły ograniczenia prędkości na tej trasie i jak na razie to jedyny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom - dodaje rzeczniczka i tłumaczy, że "linia chrzanowska" jest jedną z najgorszych w kraju. Jej stan pozwala na kursowanie pociągów z prędkością 20-30 km na godzinę.

- Trudno dopasować rozkład do tych opóźnień. Odjazdy są dość mocno rozregulowane, ale to decyzja PLK. My, jako przewoźnik musimy się dopasować - wyjaśnia Barbara Węgrzynek. Dodaje też, że trudno przewidzieć, kiedy nastąpi jakaś poprawa. Wydaje się więc, że jedyne, co mogą zrobić pasażerowie, to uzbroić się w cierpliwość.
http://chrzanowski24.pl/wiadomosci-lokalne/pkp-rozregulowany-rozklad-jazdy-pociagow-chrzanow-krakow-na-poprawe-nie-widac-perspektyw-01015965

_________________
linia 103 Trzebinia-Wadowice
www.linia103.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 02-11-2013, 15:21    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy torowisko do stacji Wieliczka-Rynek jeszcze istnieje?
Czy ktoś położył już łapska na tych terenach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

urban2604 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Cabanów :)

PostWysłany: 02-11-2013, 20:46    Odpowiedz z cytatem

http://www.wieliczka24.info/rewitalizacja-dworcow-pkp-i-terenow-przy-torach-kolejowych-vt3854,405.htm#98852

,,A jednak! Zabytkowe tory przystanku Wieliczka Rynek pozostaną. Wprawdzie bez kozła oporowego i bez przejazdu w poprzek ul. Mickiewicza, ale uznano, że nie były zabytkowe. Podobno zagospodarowali je złomiarze. Wzdłuż torów montowane są już kanalizacyjne korytka ściekowe.

Nieco dalej rozpoczęła się budowa szerokiego deptaka łączącego Wieliczką A z Wieliczką B."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EN57-1772 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lip 2013

PostWysłany: 03-11-2013, 15:14    Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie czy w związku z tym że widziałem w Chrzanowie dużo nowych podkładów będzie coś robione na tej linii w celu poprawienia prędkości? dodam że 26 i 27 października była KKA między Chrzanowem a Chełmkiem Fabryka a w internecie zero info na ten temat - na stacji Libiąż widziałem plakat z tą informacją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 09-12-2013, 13:44    Odpowiedz z cytatem

UTK: nieprawidłowości na linii Trzebinia – Zebrzydowice.

Ze względu na nieprawidłowości na linii nr 93 Trzebinia – Zebrzydowice będącej w złym stanie technicznym, prezes Urzędu Transportu Kolejowego zobowiązał zarządcę – PKP PLK do wskazania i wprowadzania ograniczeń eksploatacyjnych, zapewniających bezpieczne prowadzenie ruchu kolejowego. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.
Nieprawidłowości polegały między innymi na: eksploatacji podkładów drewnianych - zużytych biologicznie, przy uszkodzeniach ich powierzchni, pęknięciach, luźnych wkrętach przytwierdzeń, eksploatacji podsypki - zanieczyszczonej i zachwaszczonej, brakach śrub łubkowych, stopowych i wkrętów w złączach szynowych, dużej liczbie „wybuksowań” szyn oraz nieusunięciu przez zarządcę infrastruktury usterek zagrażające bezpieczeństwu ruchu kolejowego stwierdzonych podczas objazdu drezyną pomiarową.
Konsekwentne działania nadzorcze prezesa Urzędu Transportu Kolejowego mają na celu ciągłe podnoszenie jakości utrzymania infrastruktury kolejowej przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe oraz przyczyniają się do ciągłego wzrostu standardów bezpieczeństwa ruchu kolejowego w Polsce.

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/17345/UTK-nieprawidlowosci-na-linii-Trzebinia-Zebrzydowice.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dawid Łobzów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 09-12-2013, 16:55    Odpowiedz z cytatem

Spoko, dadzą kolejne "10 i "20" i będzie się jezdzić Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 54 z 56 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55, 56  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl