Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 502, 503, 504 ... 583, 584, 585  Następny
Zestawienia i frekwencja w pociągach dalekobieżnych
Autor Wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-04-2014, 11:34    Odpowiedz z cytatem

Na pewno opiszę wrażenia. Z filmikiem będzie ciężko, ba akurat aparatu nie mam.
1000 osób o minimum. W ubiegłym roku ze 3 razy wracałem "Smokiem" z Krakowa w niedzielę. 15 wagonów wtedy to była norma, numeracja wagonów dochodziła do ponad 30. Raz pamiętam jak konduktor przechodził koło mojego przedziału, zadzwoniła mu komórka to tylko powiedział, że "ja nie mogę w tej chwili rozmawiać, mam ponad 1200 osób na pokładzie". Jak wysiadłem w Warszawie, policzyłem to samych miejsc siedzących wyszło mi około 1100, plus mnóstwo osób stojących. Także nic tutaj konduktor nie przesadził.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-04-2014, 19:10   

pawelu napisał/a:


Jeszcze jedno pytanie, czy "Smok" dalej ma obieg z "Norwidem". Pytam bo ostatnio ma numerację wagonów od 14 w górę, a "Norwid" tak jak miał od 4-9. ??
y.



Nie, już nie. Na Smoku jeździ już zwykły skład TLK z 8-miejsowymi dwójkami (co akurat jest sluszne zważywszy na frekwencje). Choć w niedziele w tych 15 wagonach byli przedstawiciele wszystkich typów - łącznie z jedynką typu Z1 Mr. Green ktora jechała jako wzmocnienie oczywiscie jako zdeklasowana dwójka.
Powrót do góry

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-04-2014, 20:35   

Jedynka Z1? Swietnie, naprawde staraja sie, hehe. Pytanie tylko czy system rezerwacyjny im nie wariuje, tu osemki, tam szostki, kazdy wagon z innej parafii.
No i ciekw jestem, czy daja jakies wzocnienia konduktorom, 1200 osob zalatwic w dwojke to wyczyn wielki. Nawet w trojke byloby ciezko...
Powrót do góry

pawelekddz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sty 2014

PostWysłany: 08-04-2014, 08:49    Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanie dotyczące zestawienia kilku składów pociągów. Chciałbym się wybrac w wycieczke po kraju i interesuje mnie czy np. będzie się można podpiąc do sieci w wagonach. Interesuje mnie TLK Józef Chełmoński, TLK Kossak, TLK Ustronie, TLK Pogoria, TLK Pobrzeże, TLK Rybak, TLK Rozewie, TLK Uznam. Byłbym wdzięczny za fachową odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-04-2014, 09:12    Odpowiedz z cytatem

pawelekddz: z tych pociągów to jedynie "Kossak" i nie wiem czy nie "Chełmoński" prowadzą zmodernizowane wagony gdzie są gniazdka. W TLK "Ustronie", "Pogoria", "Rozewie" i "Uznam" tylko wagony przedziałowe, standard typowy dla pośpiesznych pociągów, często wagony mające po 30-40 lat także w ogóle zapomnij o tym.
"Rybak" i "Pobrzeże" wagony przedziałowe też bez gniazdek, ale w tych pociągach jest jeden wagon bezprzedziałowy 111Ainw. i być może w nich są gniazdka, ale nie jestem pewny bo raz jechałem tylko takim typem wagonu.
Także ogólnie jeżeli chodzi o pracę na laptopie to wiele nie zrobisz w tych składach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 08-04-2014, 19:39    Odpowiedz z cytatem

pawelekddz, "Chełmoński" ma obieg z TLK "Kinga" wagony 141A, 140A i 111Arow, więc bardzo dobry standard, "Kossak" zmodernizowane wagony, "Ustronie" dobre wagony jak na nocny TLK dobrze się prezentuje, "Pobrzeże" ma bezprzedziałowy wagon, ale SPOT. Jeśli zamierzasz jechać w weekend polecam wybrać wagon nr 21 ponieważ zawsze jest to wagon 1 klasy kursujący jako 2 klasa, w internetowej sprzedaży e-ic jest taka możliwość wyboru nr wagonu i miejsca czyli wpisujesz nr wagonu 21 i nr miejsca np. 95 i wtedy ma się pewne miejsce w tym wagonie.

Ostatnio jechałem w piątek 4 IV - EIC "Słowacki" z Warszawy do Poznania skład na wysokim poziomie 2x111Arow, Z2B, bar i 139Aop, frekwencja już od Warszawy Wsch. około 60%, od Centralnej w 2 klasie 100%, sporo osób bez biletów, frekwencja bardzo ładna, w 1 klasie również około 80% nie było wolnego przedziału, po 2-3 osoby w każdym przedziale. W każdym wagonie czysto, w Warsie jedzenie naprawdę bardzo dobre, obsługa pociągu bez zarzutu i co najważniejsze pociąg jechał równe 2 h i 20 min. większość trasy jechał 165 km/h! Naprawdę standard na wysokim, europejskim poziomie.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-04-2014, 20:37   

miko frustratus napisał/a:
Jedynka Z1? Swietnie, naprawde staraja sie, hehe. Pytanie tylko czy system rezerwacyjny im nie wariuje, tu osemki, tam szostki, kazdy wagon z innej parafii.
No i ciekw jestem, czy daja jakies wzocnienia konduktorom, 1200 osob zalatwic w dwojke to wyczyn wielki. Nawet w trojke byloby ciezko...



Było wzmocnienie - dodatkowa drużyna i to w składzie 3 osobowym, razem 5 osób z uprawnieniami kontroli biletów Smile
Powrót do góry

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-04-2014, 20:56   

Dziekuje.

[ Dodano: 08-04-2014, 22:29 ]
mkfilmykolejowe napisał/a:
[b]p Jeśli zamierzasz jechać w weekend polecam wybrać wagon nr 21 ponieważ zawsze jest to wagon 1 klasy kursujący jako 2 klasa, w internetowej sprzedaży e-ic jest taka możliwość wyboru nr wagonu i miejsca czyli wpisujesz nr wagonu 21 i nr miejsca np. 95 i wtedy ma się pewne miejsce w tym wagonie.

Musze przyznac, ze odkrylem tu mala sensacje. Od kiedy to mozna wybierac miejsca w IC!?
Zupelnie to przemilczano a ja po Twoim poscie przetestowalem i faktycznie dziala.
Przewrot kopernikanski, zaiste.
Male pytanko, poniewaz jestem zmuszony kupowac bilety w kasach, bo rodzinne to wciaz za wysokie progi na net, czy panusie w realu tez mi wypluja wybrane miejsce? Jak grzecznie poprosze, rzecz jasna, bo moga juz mnie znac na Centralnym z tej gorszej strony, bo zawsze maja jakis problem i staje sie niegrzeczny:-) i wtedy "niedasie!"
Powrót do góry

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 08-04-2014, 23:16    Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od chęci kasjerek. Spróbuj w COK powiedz, że jest taka możliwość, bo próbowałeś.

[ Dodano: 08-04-2014, 23:20 ]
Tylko, że dodatkowe wagony 1 kl.jako 2 kl.w wybranych TLK mają inne oznaczenia i kursowania. Np. w TLK "Sztygar" w obu kierunkach Wrocław Gł. - Lublin - Wrocław Gł.dodatkowe dwa wagony 1 kl.nr 27 i 28 kursują w każdy czwartek, piątek, niedzielę i poniedziałek.
W TLK "Jadwiga" dodatkowe wagony to chyba nr 17 i 18 kursują w piątki i niedzielę.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BARUK552 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2011
Skąd: Legnica

PostWysłany: 09-04-2014, 08:57    Odpowiedz z cytatem

WROCŁAW GŁÓWNY

8.04.2014

5:40 GÓRNIK DO WARSZAWY, ok. 25 osób
5:42 BACZYŃSKI DO WARSZAWY, ok. 40 osób
6:05 IR BOLKO DO LUBLINA, ok. 40 osób
6:33 KARKONOSZE DO JELENIEJ GÓRY, ok. 30 osób
6:33 MIESZKO DO GDYNI, dokładnie 59 osób, w części do Olsztyna-23 osoby
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 09-04-2014, 10:40    Odpowiedz z cytatem

Kossaka widziałem wczoraj w Katowicach(Szczecin - Przemyśl), niestety nie wszystkie wagony po modernizacji, a wagon barowy z powodu awarii wyłączony z użytku.
1 klasa - obie jedynki po modernizacji, 2 klasa -
2 przedziałowa po modernie, 2 przedziałowa 111A, 2 bezprz starszego typu, 2 bezprz po modernie.
Ta bezprzedziałowa 2 klasa to coś jak na Zefirze czasem jeżdzi, okna otwierane, brak klimy.

TLK Karlik do Warszawy, poza starą jedynką 112A, reszta składu planowo na dobrych wagonach czyli:
2 x 111 Arow, 2 x 141A.

EIC Beskidy do Warszawy - EP09 - 111Arow, 111Arow, Z2B, Z2B, bar, Z2A
EIC Ondraszek do Bielska B - Husarz - Z2A, bar, 136A, 136A, 136A, 111Arow
EIC Sobieski do Warszawy - 154A, 136A, Z2B, restaur, Z2A

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 09-04-2014, 10:42    Odpowiedz z cytatem

miko frustratus,

Cytat:
Wszystko zależy od chęci kasjerek. Spróbuj w COK powiedz, że jest taka możliwość, bo próbowałeś.


Z tym wskazaniem miejsca w COK-u nie będzie żądnych problemów(chociaż można to zrobić też w kasie)
, tam obsługa nie robi problemów i jest bardzo wyrozumiała wobec klienta nie tak jak w "zwykłej" kasie. Happy

[ Dodano: 09-04-2014, 10:47 ]
BARUK552, strasznie duża frekwencja jak dla 500 tys. miasta, kiedyś w Górniku tyle osób jechało w jednym wagonie pierwszej klasy Sad , PB prężnie działa Happy

Cytat:
Ta bezprzedziałowa 2 klasa to coś jak na Zefirze czasem jeżdzi, okna otwierane, brak klimy.


111Ainw, tak wygląda w środku: http://www.youtube.com/watch?v=qX3hnN2gjDY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-04-2014, 17:46   

Widziałem osobiscie TLK MAZOWSZE do Kutna i pozostaje pozdrowić wszystkich hejterów i pseudo-znaffców. Frekwencja 110% w dwójkach.
Powrót do góry

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-04-2014, 19:58   

Z tego co pamietam, hejterzy glownie hejtowali powrot z Kutna, ktory rozpychal sie w odstepie paru minut z innym TLK i jeszcze IR. Tu jestem ciekaw jaka jest frekwa.
Powrót do góry

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-04-2014, 23:27    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie jest tak jak pisze miko. W kierunku Kutna nikt nie miał wątpliwości, że frekwencja będzie świetna. Chodzi o kierunek do Warszawy. Chociaż w tej korekcie jest lepiej rozkład ułożony, bo nie ma 5 minutowych odstępów z Kutna do Warszawy między "Czartoryskim", Portowcem" i właśnie "Mazowszem" jak było od 15.XII.2013-8.III.2014.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 503 z 585 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 502, 503, 504 ... 583, 584, 585  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl