Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 320, 321, 322 ... 583, 584, 585  Następny
Zestawienia i frekwencja w pociągach dalekobieżnych
Autor Wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 05-08-2011, 22:09    Odpowiedz z cytatem

mateusz123, a 16201 nie targa przypadkiem sypialnego który zostaje w JG?

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dira87 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Sie 2011

PostWysłany: 06-08-2011, 00:15    Odpowiedz z cytatem

Witam Szanownych forumowiczów.
Sporo czytam Waszych postów i oglądam Wasze filmiki. Dlatego tez moje zapytanie odnosnie pociagu TLK 45500 Relacja Bielsko- Władysławowo. Kupiłam oczywiście pierwsza klasę. Pociag nocny. Jak z składem ? I jak z opóźnieniem ? o 7 mam pociag na Hel. a ten ma byc o 6:30.
Pozdrawiam
czekam na odp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

okrutny69 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2010
Skąd: Bytom

PostWysłany: 06-08-2011, 01:48    Odpowiedz z cytatem

Skład ma 7 wagonów zazwyczaj i jest to jedyny nocny pociąg łączący Śląsk z półwyspem więc zazwyczaj jest zapchany po brzegi co widziałem na własne oczy będąc w Katowicach. Jeśli chodzi o skład: 4 wagony kl.2, 1 wagon kl.1, kuszetka (wagon z miejscami do leżenia) oraz wagon sypialny. Jeśli są problemy przy wsiadaniu to opóźnienie pewnie jakieś będzie, na wszelki wypadek możesz zgłosić przesiadkę o ile opóźnienie będzie w granicach normy Smile sam się wybieram tym pociągiem 23 sierpnia i nie wiem jak to będzie, szczególnie, że kupuję bilet na 2 klasę. I mam pytanie do Was w związku z tym:
Czy lepiej wsiadać w Katowicach czy udać się do Tych i tam wsiąść?
Moderatora proszę o przeniesienie tych 2 postów do działu o poł. sezonowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 06-08-2011, 06:26    Odpowiedz z cytatem

Lepiej podjedź do Tychów, na pewno większa szansa na spokojne znalezienie miejsca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

qwerty188 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Wrz 2010

PostWysłany: 06-08-2011, 09:20    Odpowiedz z cytatem

okrutny69, ten TLK prowadzi teraz 6 wagonów 2 klasy z tego co mi wiadomo. W tym przeważnie zdeklasowaną jedynkę i często bezprzedziałowy. Lepiej faktycznie udać się do Tychów, w Katowicach możesz już nie znaleźć miejsca. Szczególnie, jeśli któreś wagony będą objęte rezerwacją dla kolonii, wtedy w Katowicach może wiele się dziać. Na początku lipca na przykład tylko jeden wagon był dostępny dla podróżnych i już w Bielsku ludzie nie skazani byli na podróż na korytarzu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dira87 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Sie 2011

PostWysłany: 06-08-2011, 10:02    Odpowiedz z cytatem

dziękuję bardzo za informację.
Nie wiem czy pamiętacie taką sytuację, ale gdy pierwszy raz jechałam TLK z chłopakiem mieliśmy wykupioną miejscówkę w 2 klasie. Wtedy nawet nie sprzedawano biletow bez miejscówek. Pociąg gdy przyjechał do Katowic miał chyba z 40 wagonów z czego 4 jechały na Hel. Gdy wysiedliśmy na Helu było nas chyba z 5 na samej stacji. Teraz kupujac bilety, oglądając filmiki z przygod na kolei mam wrażenie jakby Polska kolej się uwsteczniła.
Macie tak samo ?
]
Jeśli są problemy przy wsiadaniu to opóźnienie pewnie jakieś będzie, na wszelki wypadek możesz zgłosić przesiadkę o ile opóźnienie będzie w granicach normy Smile
o co w tym chodzi ? Prosze o szersze info.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

okrutny69 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2010
Skąd: Bytom

PostWysłany: 06-08-2011, 10:19    Odpowiedz z cytatem

Jeśli opóźnienie pociągu waha się między 3 a 60 minut, możesz zgłosić chęć przesiadki konduktorowi, najlepiej jakbyś sobie wydrukowała albo zapisała o której powinnaś być na najważniejszych stacjach na trasie przejazdu, uwzględniając te na któych pociąg ma dłuższy postój niż 1 minuta (zawsze tak robię przy jeździe TLK Smile ). A co do samego opoźnienia przy wsiadaniu to chodzi mniej więcej o to że jeśli pociąg stoi na danej stacji tylko minutę a jest duże zapotrzebowanie na dłuższy postój, z uwagi na dużą ilość wsiadających, to powstaje wtedy opoźnienie bo ludzie nie zdążą wsiąść. Teraz rozumiesz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 06-08-2011, 10:38    Odpowiedz z cytatem

Oj nie opóźnienie, źle trochę to napisałeś. Jeżeli różnica między przyjazdem pociągu z którego się przesiadamy a odjazdem tego na który się przesiadamy wynosi 3-60 minut to jest to skomunikowanie.

[ Dodano: 06-08-11, 10:40 ]
dira87 napisał/a:
Pociąg gdy przyjechał do Katowic miał chyba z 40 wagonów


Śmiech to chyba towarowym (i to mocno obsadzonym w dodatku) jechaliście, maksymalna długość pociągu pasażerskiego w Polsce wynosi 16 wagonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dira87 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Sie 2011

PostWysłany: 06-08-2011, 10:40    Odpowiedz z cytatem

mi i tak nic nie da przesiadka, bo pociag na hel startuje z Władysławowa.wiec jesli nie będzie na czas, to wtedy na niego nie zdąze i bede musiała czekać na nastepny. Z tego co zawsze jezlilismy to nad morzem pociag byc nawet przed czasem, a na trasie czesto mial opóźnienie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 06-08-2011, 10:41    Odpowiedz z cytatem

Ty chyba sama nie rozumiesz, co piszesz. Jak to Ci nic nie da przesiadka? Jak Twój pociąg będzie opóźniony, to głosisz konduktorowi że masz pół godziny na przesiadkę we Władku i chcesz na ten pociąg ruszający z Władka zdążyć, i on ma obowiązek go przytrzymać dla Ciebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dira87 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Sie 2011

PostWysłany: 06-08-2011, 10:42    Odpowiedz z cytatem

sasho33, ja sie na tym nie znam. Był cholernie długi. Może miał 16 wagonów , ale napewno nie siedem. Każdy miał swoje miejsce, a na korytarzach to byli tylko Ci co im sie nudziło. Wink

[ Dodano: 06-08-2011, 10:44 ]
sasho, serio to tak działa ? to wielkie wow. Ja sie nie znam na kolei... sorry . Ale podroz pociagiem jest najlepsza..Wink
I cały pociag regionalny bedzie czekał na mnie bo TLK ma opoznienie ? Praktykowałes to juz kiedys , czy to tylko tak na papierze jest ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 06-08-2011, 10:47    Odpowiedz z cytatem

Wiele osób to praktykuje. Będzie czekał, jezeli przesiada się więcej niż 1 osoba (generalnie tak jest niestety) i jeżeli różnica przyjazd Twojego - odjazd tamtego wynosi 3-60 minut, np.
przyjazd TLK 8:00 odjazd REGIO 8:01 - nie ma skomunikowania
przyjazd TLK 8:00 odjazd REGIO 8:03 - jest
przyjazd TLK 8:00 odjazd REGIO 9:00 - jest
przyjazd TLK 8:00 odjazd REGIO 9:10, a TLK jest opóźniony np. 90 minut i przyjedzie o 9:30, to czekasz na następny REGIO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dira87 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Sie 2011

PostWysłany: 06-08-2011, 10:51    Odpowiedz z cytatem

dobrze wiedzieć Wink
Dzieki za cenne informacje. Juz za tydzien bede sie opalać na morzem i oglądać pociagi codziennie , bo bede mieszkała 200m od dworca.
To sobie wtedy zobacze ile ludzi podróżuje. Wink
Życze milego dnia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

konradmerwa Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 06 Sie 2011

PostWysłany: 06-08-2011, 12:49    Odpowiedz z cytatem

chciałbym się spytać o dzisiejsze zestawienie poc 36108,jaki lok jedzie na tym pociągu?

[ Dodano: 06-08-2011, 12:50 ]
ktoś coś wie o dzisiejszym zestawieniu poc 36108?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marian Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 06 Sie 2011

PostWysłany: 06-08-2011, 14:45    Odpowiedz z cytatem

Witam W dniu 06.08.2011 r. TLK 38204 / Kraków- Świnoujście/ mimo długiego składu / choć mogli dołożyć chociaż 2 wagony/ był masakrycznie obciążony. Wsiadałem w Kościanie z dużymi problemami / goście w wagonach od środka trzymali drzwi, żeby nikt już nie wchodził/, ale jakoś udało mi się dostać do środka. Chciałem dojechać do Świnoujścia, chciałem, ale stojąc do Poznania na jednej nodze przy drzwiach zrezygnowałem z dalszej jazdy. Wysiadłem w Poznaniu / na dworcu syf, brud i ubóstwo- gorzej jak za komuny- rzygać się chce/ W Poznaniu do tego pociągu chciało się jeszcze dostać dużo pasażerów, ale większość zrezygnowała, a innym udało się wsiąść przez okno. Pomyślałem sobie - co to jest za kraj. Ja rozumiem, że jest lato, wakacje, ale czy w tej pieprzonej kolei są ludzie myślący? Nie idzie puścić więcej składów czy jak? Przestrzegam wszystkich przed tym pociągiem, chyba, że jak się wsiądzie w Krakowie to można jechać- inaczej nie radzę wsiadać do tego TLK. Jutro chce sprawdzić inne składy TLK bo mam kupiony bilet weekendowy i szkoda mi go zmarnować. Jak będzie coś ciekawego to napiszę.

//Post zmoderowany. Panuj nad słownictwem, na tym forum nie używamy słów niecenzuralnych ~ Adams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 321 z 585 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 320, 321, 322 ... 583, 584, 585  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl