Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Krakowska Szybka Kolej Miejska
Autor Wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 24-05-2012, 20:04    Odpowiedz z cytatem

SKA nie będzie SKM w wydaniu warszawskim, także obawiam się, że poc. REGIO na tych odcinkach już nie będzie.Chyba dla każdego jest oczywiste, że województwa powoła nową spółkę, która przejmie najlepsze linie. Problemem będzie np. brak takich relacji jak Kraków- Krynica, no chyba, że do Tarnowa np. te składy również się pojawią. Na pewno konieczna byłaby integracja taryfowa i uznawanie np. turystyka PR, ale pewnie o to będzie trudno.
SKA na terenie Krakowa powinna honorować miejską sieciówkę a do Bochni, Kalwarii itd. tą wykupioną na 2 strefę. To znacznie obniżyłoby koszty podróży vide wspólny bilet na Mazowszu. Obawiam się jednak, że w tej reformie nie o pasażera chodzi i na rozwiązanie ze stolicy nie ma szans.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 24-05-2012, 20:43    Odpowiedz z cytatem

artiga napisał/a:
Do końca 2014 r. nie uda się wyremontować linii 93, więc SKA będzie zapewne do Trzebini i tam powinno być skomunikowanie na Czechowice. SKA to tabor województwa Małopolskiego więc trochę go szkoda by było aby się telepał od Trzebini do Oświęcimia, ... chyba że linia 93 przejdzie gruntowną modernizację.

Nie rozumiem o jaki remont linii 93 CI chodzi?
O całościowy Trzebinia-Zebrzydowice czy Trzebinia-Oświęcim aby sie pociąg nie telepał jak to opisałeś...jeżeli chodzi o to drugie to właśnie kończy się remont odcinka Oświęcim-Trzebinia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

martini09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2012
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 24-05-2012, 21:13    Odpowiedz z cytatem

Przepraszam bardzo ale o jakim remoncie odcinka Trzebinia-Oświęcim mowa? Bo jeśli chodzi ci o wymianę kawałka torów między Chełmkiem a Libiążem i kilkuset metrów koło Fabloku to to zrobione jest o kilku miesięcy a pociągi dosyć solidnie mkną tam od kwietnia. A co do remontu 93 to obecnie studium wykonalności na modernizacje linii nr 93 na odcinku Trzebinia-Oświęcim jest w trakcie tworzenia. A odcinek Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice ma być modernizowany podczas prac nad CE65. Pozostaje odcinek Oświęcim-Czechowice o którym chyba zapomniano....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 25-05-2012, 12:58    Odpowiedz z cytatem

No własnie o tym remoncie Oswięcim-Trzebinia jest mowa:
Oświęcim-Chełmek szlakowa 100km/h
Chełmek-Libiąż jak sam opisałeś pociągi po remoncie mkną tam od kwietnia
Chrzanów-Trzebinia w trakcie remontu...
To teraz nie wiem chcą rozpocząć nowy remont?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

martini09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2012
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 25-05-2012, 13:24    Odpowiedz z cytatem

Tak się składa, że jeżdżę kilka razy na tydzień do Krakowa tą trasą i od Oświęcimia do Chełmka szlakowa wynosi max 50 km/h (Gorzów-Chełmek miejscowo 80). Co innego Chełmek - Oświęcim, tam szlakowa wynosi 80km/h. A ten wyremontowany odcinek to tylko łuki i kawałek prostej przy zamkniętej kopalni i przy FABLOKu. Nad całą resztę proponuję spuścić zasłonę milczenia. Jak ktoś nie wierzy to proponuję w deszczowy dzień obejrzeć rozjazdy przed stacją Libiąż od strony Chełmka (wszystko pływa). Profil całej trasy wydaje mi się, że spokojnie mógłby pozwolić na 120km/h z jakimś ograniczeniem na łukach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 25-05-2012, 13:46    Odpowiedz z cytatem

Podzielam obawy co do SKA. U nas dobre oferty szybko psuli a po nich pozostawały tylko zgliszcze i żal. Pewnie pociągom Regio się "oberwie" na wspólnych trasach z "aglo" ale nie wierzę, że powstanie nowa spółka. Nikomu się u nas nie chce robić nic na poważnie, więc zlecą PR, niech się wożą. Pokasują tylko to, co się jeszcze będzie dało, żeby zaoszczędzić. Już widzę argumenty typu: pociągi Bielsko-Wadowice to nie aglomeracja krakowska i ciach Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 25-05-2012, 17:23    Odpowiedz z cytatem

martini09 napisał/a:
Tak się składa, że jeżdżę kilka razy na tydzień do Krakowa tą trasą i od Oświęcimia do Chełmka szlakowa wynosi max 50 km/h (Gorzów-Chełmek miejscowo 80). Co innego Chełmek - Oświęcim, tam szlakowa wynosi 80km/h. A ten wyremontowany odcinek to tylko łuki i kawałek prostej przy zamkniętej kopalni i przy FABLOKu. Nad całą resztę proponuję spuścić zasłonę milczenia. Jak ktoś nie wierzy to proponuję w deszczowy dzień obejrzeć rozjazdy przed stacją Libiąż od strony Chełmka (wszystko pływa). Profil całej trasy wydaje mi się, że spokojnie mógłby pozwolić na 120km/h z jakimś ograniczeniem na łukach.

Zgadzam się w zupełności że Trzebinia-Czechowice powinna być cała na 120 z ograniczeniami na łukach(głownie jeden łuk przed Libiązem-reszta bardzo łagodna) natomiast bardzo zaskoczyłeś mnie z predkością Ośw-Chełmek na 50...cos w tym dziwnego-faktycznie nie jechałem tą linią 2 miesiące ale jak jeździlem w zimie to pociąg pruł 100 z Oswięcimia do Chełmka(prędkość widoczna na wyświetlaczu Acatusa i na wskaźnikach przy torowisku) zwalniając 2 km przed Chełmkiem do 80...naprawde nie wiem co się stało...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-05-2012, 19:23   

martini09 napisał/a:
Przepraszam bardzo ale o jakim remoncie odcinka Trzebinia-Oświęcim mowa? Bo jeśli chodzi ci o wymianę kawałka torów między Chełmkiem a Libiążem i kilkuset metrów koło Fabloku to to zrobione jest o kilku miesięcy a pociągi dosyć solidnie mkną tam od kwietnia.


Szkoda tylko ze poprawienie predkosci nie wplynelo ani troche na poprawe czasu przejazdu na wiadomym odcinku, co jest po prostu żałosne.

Co SKA mam bardzo duze obawy. Nie wierze zeby ludzie odpowiedzialni za stan kolei w Malopolsce do tej pory sprawdzili sie w nowej roli. SKA to wielkie wyzwanie, jestem przekonany ze obecna kadra nie poradzi sobie z nim.
Powrót do góry

martini09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2012
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 25-05-2012, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Bardi78 napisał/a:
(...) nie jechałem tą linią 2 miesiące ale jak jeździlem w zimie to pociąg pruł 100 z Oswięcimia do Chełmka(prędkość widoczna na wyświetlaczu Acatusa i na wskaźnikach przy torowisku) zwalniając 2 km przed Chełmkiem do 80...naprawde nie wiem co się stało...
Mówię tak bo jechałem z Oświęcimia do Gorzowa kilkanaście dni temu i specjalnie wystawiłem głowę za okno, żeby sprawdzić czy pęd powietrza mnie zatka Razz Specjalnie wypatrywałem też znaczników z prędkością szlakową i tylko mi coś mignęło ograniczenie CHYBA do 40. Ogólnie obstawiam, że więcej niż 60 km/h nie jadą nawet Kaktusy. Potem od Gorzowa do Chełmka jest 80 km/h (znacznik jest wyraźnie widoczny). Za to od Chełmka do Gorzowa jest soczyste 80 (kolejny znacznik na słupie). jak jest dalej nie mam pewności, gdyż dawno nie jechałem, ale gdzieś obiło mi się zdjęcie z 2004 roku remontowanego toru w stronę Oświęcimia. Także podejrzewam, że tam prędzej może być 80.

Pułtuś napisał/a:
Szkoda tylko ze poprawienie predkosci nie wplynelo ani troche na poprawe czasu przejazdu na wiadomym odcinku, co jest po prostu żałosne.


I tu się mylisz, czas się skrócił może o kilka minut tylko, ale zawsze coś. Zerknij na czas jazdy z Oświęcimia do Trzebini i na odwrót to zobaczysz różnicę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

urban2604 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Cabanów :)

PostWysłany: 25-05-2012, 20:32    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś czas jazdy z Oświęcimia do Trzebinia skrócił się o 10 minut Razz ale jeszcze jest wiele do poprawy dopiero 2015/16 linia ma być gotowa jak dobrze pójdzie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 25-05-2012, 21:27    Odpowiedz z cytatem

SKA półki co to jedna wielka niewiadoma. Wybrano dla niej najlepsze linie, nie wiemy czy będzie wspólna taryfa z PR. SKA ma sens, gdy wzorem SKM z Warszawy będą w niej hinorowane bilety miejskie na 1 i 2 strefę. To na pewno przyciągnęłobyw wielu pasażerów. Co do Chrzanowa uważam, że to miasto jaka stacja początkowa się sprawdzi, natomiast zastanawiam się czy SKA powinna jeździć aż do Tarnowa?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 25-05-2012, 22:04    Odpowiedz z cytatem

urban2604 napisał/a:
Pułtuś czas jazdy z Oświęcimia do Trzebinia skrócił się o 10 minut Razz ale jeszcze jest wiele do poprawy dopiero 2015/16 linia ma być gotowa jak dobrze pójdzie .

I mam nadzieje że tak będzie...całą linię zrobić na naprawdę pełne 120 od samego rozjazdu w Trzebini na południe aż do Oświęcimia(oczywiście z ograniczeniami na łukach) i myślę że asynchroniczne pociągi regio są w stanie urwać jeszcze z 10-15 minut...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

urban2604 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Cabanów :)

PostWysłany: 25-05-2012, 22:22    Odpowiedz z cytatem

mogę się mylić ale w stadium pisało o 2 wariantach na 80 lub 100 km/h . W Przełomie pisali , że koło 30 minut ma jeździć pociąg z Trzebini do Oświęcimia po remoncie .

Na SKA do Chrzanowa jest mała nadzieja po interwencji lokalnej gazety , więcej w środę ma być wiadome
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

martini09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2012
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 25-05-2012, 23:15    Odpowiedz z cytatem

Przecież studium wykonalności jest dopiero w trakcie tworzenia, więc jak mogło w nim pisać, że na 80 lub 100? Chyba, że jakieś stare studium było.

http://www.komunikaty.pl/komunikaty/0,79738.html?xx_announ=3776792

To jest to co wyszło najnowsze. Pozostaje nam czekać do listopada. Osobiście uważam, że jeśli przywrócą pociągi Wieliczka/Kraków-Oświęcim co godzinę, tak jak to było przez 3 ostatnie lata to SKA do Trzebini lub Chrzanowa nie będzie raczej potrzebna. Chyba, że są jakieś inne argumenty. Chociaż PWDC (9.30 zł bilet normalny) wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 29-05-2012, 11:09    Odpowiedz z cytatem

artiga napisał/a:
SKA to tabor województwa Małopolskiego więc trochę go szkoda by było aby się telepał od Trzebini do Oświęcimia,.
Między Trzebinią i Oświęcimiem to już nie jest woj. Małopolskie? Tam już mieszka jakaś druga kategoria ludzi?
Ludzie, czytajcie co piszecie.

[ Dodano: 29-05-2012, 12:12 ]
martini09 napisał/a:
Osobiście mam cichą nadzieję, że przy okazji SKA nie uwalą połączeń Wieliczka/Kraków-Oświęcim.
Uwalą. Sami napisali jakie będą linie.

[ Dodano: 29-05-2012, 12:14 ]
sheva17 napisał/a:
SKA nie będzie SKM w wydaniu warszawskim, także obawiam się, że poc. REGIO na tych odcinkach już nie będzie.
Też się tego, niestety, poważnie obawiam.

sheva17 napisał/a:
Chyba dla każdego jest oczywiste, że województwa powoła nową spółkę, która przejmie najlepsze linie.
Bo spółka jest celem nadrzędnym, kolej to tylko przykrywka. Co zresztą widać i obecnie. Małopolska ma kolej regionalną tam, gdzie słońce nie dochodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl