Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Reaktywacja połączeń Wrocław - Trzebnica
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-09-2009, 16:58    Odpowiedz z cytatem

Bartuś napisał/a:
Nie no - najpierw upublicznienie projektu RJ, teraz te konsultacje.... normalnie UMWD ma u mnie dużego plusa. Tak powinno być i tak trzymać.

To nie UMWD opublikował projekt RJ tylko ja. Nie mam nic wspólnego z UMWD.

Urzędnicy nic sami z siebie by nie zrobili (Dział Transportu Szynowego UMWD za obecnej władzy zawsze stawał okoniem!), tylko jest coś takiego jak ustawa o dostępie do informacji publicznej. Taki "bat" na nich...

Mam nadzieję, że UMWD nie będzie chuchać i dmuchać tylko na linię trzebnicką (z Trzebnicy jest marszałek Łapiński!), ale doczekamy się rozkładowych konsultacji także dla innych dolnośląskich linii.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-09-2009, 19:21   

Dolnoślązak, Pan Marszałek pewnie niebawem osobiście wpadnie na forum. Aktywność Pana Marszałka i jego współpracowników będzie wzrastała wprost proporcjonalnie do daty zbliżających się wyborów samorządowych.

A co do samego projektu: wariant nr. 2 jakoś zdecydowanie bardziej by mi odpowiadał.
Powrót do góry

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 24-09-2009, 19:32    Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie II wariant. Mam tylko wątpliwości czy nocowanie AS w Trzebnicy to dobry pomysł. Bez ochroniarza, który kosztuje, miejscowe menelstwo i grafficiarstwo wykorzysta okazję.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 24-09-2009, 19:56    Odpowiedz z cytatem

dworzec jest niby monitorowany

//nie cytujemy przedmówcy! mateuszpiszcz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 24-09-2009, 19:57    Odpowiedz z cytatem

wariant numer II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

senior Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2006

PostWysłany: 24-09-2009, 20:23    Odpowiedz z cytatem

A ja poza tym , że też sądze, iż 2 wariant jest lepszy dodam jeszcze od siebie propozycję poniższej tabelki.
Dlaczego? bo wziąłem pod uwagę uczniów i Studentów

a) Dojazd na 5:30 do Wr. N/0 czyli na 6 do pracy w większym "promieniu od N/0
b) Dojazd na 7:00 do Wr. N/0 oznacza, że (przy czasie jazdy tramwajem nr.1 =12min Wr N/O -Grunwaldzki), studenci zdąża na zajęcia 7:30 na Politechnice (A tam wszystkie wydziały pierwsze zajęcia zaczynają właśnie o 7:30)
c) Dojazd na 7:45 do Trzebnicy - czyli Dzieci z okolicznych miejscowości (jak się będzie szynobus zatrzymywał -zdążą na 8 do Szkoły)
d) Dojazd na 8:30 do Wr. N/0 pozwoli zdążyć na zajęcia na Grunwaldzkim na wszystkie 3 uczelnie (zajęcia zaczynają się o 9:00/9:15 na Am/ UP/ PWr)

Taka prpozycja

rozkład.JPG
Plik ściągnięto 138 raz(y) 11.75 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 24-09-2009, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Ostatni kurs relacji Wrocław Gł. - Trzebnica w soboty zrobiłbym ok. godz. 2:00. O tej porze ludzie mieszkający pod Wrocławiem wracają do domów z wrocławskich kin, teatrów, dyskotek, spotkań towarzyskich, różnych imprez etc.

Swoją drogą takie nocne weekendowe kursy przydałyby się też na innych "dojazdówkach", szczególnie na trasach:

Wrocław - Jelcz Laskowice
Wrocław - Oleśnica
Wrocław - Żmigród

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 24-09-2009, 21:14    Odpowiedz z cytatem

Dołożyłbym Wrocław-Legnica i Wrocław-Wołów. Takie osobówki nocne kiedyś rzeczywiście były. Mam nadzieję że jak wejdzie DKR na linie podwrocławskie to takie coś powstanie. Do tego przydałyby się pociągi dowożące ludzi na godzinę 5 do Wrocławia (przesiadki na poranne dalekobieżne) U mnie jest ledwo kilka PKS-ów do Wrocławia (głównie muchowozy z powodu tragicznego czasu jazdy) ale jest taki jeden Wołów-Wrocław co dowozi ludzi na godzinę 4:49 do Wrocławia jest pełen przesiadkowiczów, sam widziałem jak tłumy pchały się do tego autobusu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 24-09-2009, 21:17    Odpowiedz z cytatem

Macie rację co do nocnych pociągów na tych liniach , przynajmniej z piątku na sobotę i z sob.na niedziele,winnych dużych miastach istnieją takie połączenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leyba76 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2009

PostWysłany: 24-09-2009, 22:23    Odpowiedz z cytatem

Witam jeśli chodzi o projekt to drugi bardziej mi odpowiada no i moje sugestje:
Pierwszy kurs z Trzebnicy powinien jechać do głównego tak aby na mikołajowie wysadzić ludzi miedzy 5:20-5:30. W pobliżu znajduje się wrocławski park przemysłowy gdzie wiekszość pracowników rozpoczyna pracę o 6:00. Wiem że z kierunku Rawicza jak i Oleśnicy ludzie dojeżdżają na tą godzine do pracy.
Dało by to możliwość wcześniejszego podesłania składu do Trzebnicy tak aby dowieźdź studentów na 7:30 na wr.no. co było już argumentowane wcześniej.
Kurs o 14:45 można by było przyśpieszyć o jakieś 15 min. tak żeby ludzie wychodzący z tegoż parku przemysłowego nie kwitli na stacji.
To samo sugeruje z cyklem po 12 czyli przyjazd do głównego około 13:30-13:40 i wyjazd do Trzebnicy 22:20-22:30 oczywiście z głównego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kalat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Gru 2007

PostWysłany: 25-09-2009, 00:01    Odpowiedz z cytatem

Wysadzanie ludzi na Mikołajowie o 5:30 nijak nie przyśpieszy przyjazdu drugiego pociągu z Trzebnicy do Wrocławia. W mniej niż 18 minut nie da się zrobić trasy (Mikołajów-Główny-Nadodrze). Pociąg ten musiałby być na Mikołajowie gdzieś 5:10. Poza tym wydaje mi się że przyśpieszanie "kluczowego porannego" pociągu nie ma sensu. 7:13 na Nadodrzu i 7:28 na Głównym wydają się być optymalne. Argumenty ze studentami politechniki i dziećmi do Trzebnicy owszem mają sens, ale wydaje mi się, że "dowóz na 8" jest zdecydowanie najbardziej potrzebny, a w pół godziny z Głównego to można w większą cześć miasta dojechać. Ewentualnie można by ten pociąg przyśpieszyć o 5-10 minut, wtedy na Grunwaldzki dało by się dojechać z Sołtysowic, ale nie wiem czy szlak jest wtedy wolny. To, że wariant II jest ZDECYDOWANIE lepszy wydaje mi się OCZYWISTE. W piątek/sobotę opóźnił bym DWA ostatnie pociągi z Wrocławia do Trzebnicy. 22 i 24 to chyba by było lepsze rozwiązanie, albo i nawet 23 i 1 w nocy. Lub mix 22 i 1 Smile Wszystko fajnie tylko, żeby się nie okazało że PLK mówi, że się nie da i jest 5 par!!! I czekamy na wszystkie przystanki!!! Nie wiem jakie są powody, że pociągi nie stają połowie przystanków i kiedy to się zmieni ale mnie to BARDZO bulwersuje. Mam nadzieje, że to nie chwilowe złudzenie i naprawdę idzie raźno z koleją ku lepszemu! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

seba16 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Maj 2009

PostWysłany: 25-09-2009, 06:43    Odpowiedz z cytatem

II wariant najlepszy. tylko kurs 5,30 jaki zajezdza na Nadodrze przedluzylbym na Główny. To zwiekszyloby atrakcyjnosc ludzi jezdzacych do Wroclawia ale i tez tych co z okolic Nadodrza musza do pracy dojechac blizej centrum. Wiadomo pociagiem szybciej niz MPK. Zwlaszcza po ostatnich zmianach rozkladów jazdy. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomex_0111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2009
Skąd: Lubań Śląski

PostWysłany: 25-09-2009, 13:39    Odpowiedz z cytatem

nie wierze UMWD na forum sie zarejestrowalo oo;) ja jestem za II

_________________
PKP Lubań wejdź i zobacz sam;)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

leyba76 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2009

PostWysłany: 25-09-2009, 15:39    Odpowiedz z cytatem

Kalat kluczowy poranny pociąg moim zdaniem jest jakieś 10 min. za późno, z nadodrza w dwadzieścia min. niewiele można zrobić poza tym mam wrażenie że mikołjów jest ważniejszą stacją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kalat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Gru 2007

PostWysłany: 25-09-2009, 18:18    Odpowiedz z cytatem

Mało kto zaczyna prace/ szkołę o 7:30, a już na pewno więcej osób zaczyna o 8. Zresztą już napisałem, że ten pociąg można by przyśpieszyć o 10 minut, ale to jest maks, więcej nie ma sensu, bo 7:10 na głównym to będzie ZDECYDOWANIE za wcześnie. Poza tym Mikołajów raczej nie jest ważniejszy od Nadodrza, w pociągach na Kluczbork wsiadają podobne ilości osób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl