Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następny
Pasażerowie chcą pociągów interREGIO
Autor Wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-09-2010, 10:36   

Oby nie takich IR jak dzisiaj Światowid z Przemyśla do Wrocławia. Od Tarnowa skład zastępczy Full Plastik. Potem opisze wszystko dokładnie. Niezłe cyrki dzisiaj.
Przejdź na dół

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24-09-2010, 11:23    Odpowiedz z cytatem

Artykuł może i chwali IR, ale nie ma tu ani jednego złego słowa o TLK. Jeżeli uważacie, że to propaganda to poczytajcie GW i dowiecie się co oznacza to słowo.

_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ilmater Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2010

PostWysłany: 24-09-2010, 11:29    Odpowiedz z cytatem

Nie musi być pozbawiony złego słowa by był wyjątkowo tendencyjny i tyle.Jeśli faktycznie IR są tak popularne i dochodowe nie potrzebują takiej kryptoreklamy:)już widzę co by się tu działo gdyby ktoś napisał tak o TLK np:) chyba niektórzy szału by dostali Smile:)naprawdę czasami przydałoby się niektórym trochę obiektywizmu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24-09-2010, 11:44    Odpowiedz z cytatem

Ilmater napisał/a:
już widzę co by się tu działo gdyby ktoś napisał tak o TLK np:) chyba niektórzy szału by dostali Smile:)naprawdę czasami przydałoby się niektórym trochę obiektywizmu


Tu akurat masz rację, ale byłyby też osoby, które by się zgadzały z takim artykułem, czyli dokładnie tak jak tutaj, ew. tylko proporcje by się trochę różniły.

Natomiast wracając do artykułu czy nie można opisać swoich wrażeń z jazdy pociągiem?? Czy jakbym napisał artykuł wychwalający IC to tak samo byś powiedział?? (a miałem ochotę kiedyś opisać swoja podróż, ełku do Władysławowa, kiedy to zaspałem i ostatniej chwili dotarłem na dworzec, mając tylko bilet i trochę drobnych. W warsie człowiek widząc, że nie mam pieniędzy wystarczających na kupno śniadania i wziął ode mnie tyle ile miałem i wydał jajecznicę Smile, od tamtej podróży pieniądze zawsze wypłacam wcześniej Happy ).

_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ilmater Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2010

PostWysłany: 24-09-2010, 11:59    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście,że można opisać swe wrażenia nikt tego nie neguje przecież,chodzi tylko o obiektywizm,prawdziwy MK poza tym przeżywa przygody jadąc każdym pociągiem nie tylko IR Smile
Jakbyś napisał tak o IC tez bym tak się wypowiedział SmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

19WE Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 24-09-2010, 13:07    Odpowiedz z cytatem

Też oglądałem CMK, z kabiny EN57.

A było to tak: Poszedłem do konduktora i spytałem się czy nie ma jakiegoś gniazdka bo telefon mi padł. Kierownik odpowiada, nie ma ale idę do maszynisty on może coś zaradzi. Poszedłem i pytam czy nie ma jakiegoś gniazdka a on że mogę sobie telefon podłączyć, tylko tu 110V. A ja ok. A potem maszynista mówi jak chcesz to sobie popatrz. I tak patrzyłem ponad 50km.

Obsługa super miła. (nie mówię że w TLK jest niemiła, żeby była jasność, poprostu w TLK nigdy nie miałem takiej sytuacji a w pośpiechach parę lat temu miałem gniazdko w korytarzu)

Pozdrawiam maszynistę i konduktorów z tamtego pociągu Kwiat

_________________
Ataków na konto (27.01): 21
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-09-2010, 13:32    Odpowiedz z cytatem

Ilmater napisał/a:
Oczywiście,że można opisać swe wrażenia nikt tego nie neguje przecież,chodzi tylko o obiektywizm

Więc po co się rzucasz jak wsza? Opisz swoje wrażenia z jazdy pociągiem PKP IC i na pewno nikt nie zarzuci ci braku obiektywizmu. Zresztą wrażenia nie mogą być obiektywne lub nieobiektywne. Są osobiste. Tak jak osobiste są poglądy polityczne, światopogląd itp.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 24-09-2010, 13:34    Odpowiedz z cytatem

Forumowicze moi mili, akurat tego autora to ja znam, osobiście, więc mogę was zapewnić,że za "łapówkę" tego nie napisał, a że lubi pociągi, to co? nie może o nich pisac?
Oj koledzy koledzy... tak czasami czytam wypowiedzi, i czasami nie chce mi sie odpisywac. Co po niektórzy z Was zachowują się jak zbetoniali "wachowcy".

ps. pozdrawiam Noemę, która ma jeszcze nerwy na wodzy hehe

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ilmater Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2010

PostWysłany: 24-09-2010, 13:49    Odpowiedz z cytatem

Zbyt alergicznie niektórzy reagują jak widzę na jakąkolwiek wzmiankę negatywną o IR i ok wasze prawo ale bez używania słów typu ujadanie(Noema) czy wszy to do koleżanki Makbet:)nie po raz pierwszy widzę ,że niepotrzebnie u niektórych rodzi się od razu agresja:)Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 24-09-2010, 13:55    Odpowiedz z cytatem

Po co te nerwy. W wątku było już i o ujadaniu, i o wszach...

Ilmater napisał/a:
nie potrzebują takiej kryptoreklamy:)


Ale jakiej kryptoreklamy - kto w ogóle czytuje KOW? Ci co tam zaglądają, już dawno mają wyrobione zdanie Smile Pozostały ułamek procenta może wpadnie przypadkiem z Googla, żeby zaraz uciec.

bartik napisał/a:
zaspałem i ostatniej chwili dotarłem na dworzec, mając tylko bilet i trochę drobnych. W warsie człowiek widząc, że nie mam pieniędzy wystarczających na kupno śniadania i wziął ode mnie tyle ile miałem i wydał jajecznicę


Mam nadzieję, że różnicę dołożył ze swoich. Hojność w darowaniu cudzych pieniędzy to żadna łaska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-09-2010, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam nadzieję, że różnicę dołożył ze swoich. Hojność w darowaniu cudzych pieniędzy to żadna łaska.

Wagony gastronomiczne funkcjonują na zasadzie franczyzy. Spółka Wars dostaje swoją stałą dolę bez względu na zyski lub straty franczyzobiorcy.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 16-02-2011, 14:04    Odpowiedz z cytatem

Waniowski: Marka interREGIO nie wpłynęła na ilościowy rozwój rynku

- Pasażerami pociągów iR są głównie ci, którzy nie pojechali TLK, a nie ci, którzy dotąd nie korzystali z komunikacji kolejowej. Marka ta nie wpłynęła więc na ilościowy rozwój rynku – powiedział „Rynkowi Kolejowemu” dr Paweł Waniowski z Katedry Badań Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

- Konkurencja polsko-polska między spółkami dotowanymi z publicznych pieniędzy nie stanowi najefektywniejszej formy konkurencji. Jednak, patrząc z punktu widzenia polskich pasażerów, można znaleźć pozytywy funkcjonowania marki interREGIO. Podróżni mogą mianowicie podróżować taniej (i szybciej) niż pociągami TLK, za to często w pociągach, które nie nadają się na długie trasy. Oferta ta jest więc skierowana do tych, którzy godzą się na gorsze warunki w zamian za niższą cenę biletu – zauważył Waniowski.

- Trzeba też przyznać, że pociągi iR niejednokrotnie wypełniają lukę w połączeniach TLK, ale to akurat jest wynikiem braku racjonalnego planowania rozkładów przez PKP Intercity, niż przejawem geniuszu odpowiedzialnych za marketing w Przewozach Regionalnych. Pasażerami pociągów iR są ci, którzy nie pojechali TLK, a nie ci, którzy dotąd nie korzystali z komunikacji kolejowej. Marka ta nie wpłynęła więc na ilościowy rozwój rynku – ocenił Waniowski.

- Ciekawy jest jeszcze jeden problem: dlaczego marka EIC jest coraz silniej promowana jako marka biznesowa? W krajach zachodnich marka IC lub jej odpowiednik (ICE, TGV) jest promowana jako odpowiednia dla każdego, kto chce sie przemieścić na dłuższym dystansie (np. z Paryża do Lyonu czy z Berlina do Monachium). A u nas? Reklamy EIC są skierowane raczej do ludzi zamożnych. Umieszczane są w bardziej prestiżowych pismach np. w ostatnim numerze miesięcznika Forbes – stwierdził Waniowski.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2010

PostWysłany: 16-02-2011, 23:16    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin napisał/a:
Oby nie takich IR jak dzisiaj Światowid z Przemyśla do Wrocławia. Od Tarnowa skład zastępczy Full Plastik. Potem opisze wszystko dokładnie. Niezłe cyrki dzisiaj.


jeśli to był skład zastępczy to i tak dobrze że się coś znalazłoWink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 25-02-2013, 10:07    Odpowiedz z cytatem

Jak poinformował KODLK, Krzysztof Szymański odpowiedzialny w centrali Przewozów Regionalnych za układanie rozkładu jazdy pociągi InterREGIO "Galicja", "Szczeliniec", "Rudawy, "Sokoliki, "Mamry" oraz "Łużyce", które obecnie kursują do Jeleniej Góry, Węglińca oraz Międzylesia pozostaną w rozkładzie jazdy 2013/2014. Nie ma więc obaw, aby pociąg InterREGIO "Łużyce" relacji Węgliniec- Kraków został zlikwidowany wraz z czerwcową korektą obecnego rozkładu jazdy.

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/12781/Nie-udala-sie-obrona-linii-lwoweckiej.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 25-02-2013, 10:20    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego IR brakuje na lini kluczborskiej. Poranny pociąg Katowice - Kluczbork - Ostrów - Poznań, idealnie by pasował dla połączenia miast, z których nie ma TLK. Mam na myśli Bytom, Tarnowskie Góry. Lubliniec ma już Gwarka, ale jeden pociąg rano w kierunku Poznania to żadna oferta. Myślę, że PR niepotrzebnie pakują wszystkie IR na trasy gdzie jest wybór TLK. Poranne Morcinek i Spodek z Katowic do Wrocławia walczą o pasażera ze sporą ilością TLK a tam gdzie brakuje TLK, IR nie jeżdzi wcale.
Dla mnie to niezrozumiałe, jedne miasta mają nadmiar pociągów, wybór szeroki TLK, IR, a trasy typu kluczborska, praktycznie same regio i przejazd dłuższego odcinka to kilka przesiadek.
Były w przeszłości Barbakan, Wielkopolanin, często ze sporą frekwencją. Teraz zarówno IC jak i PR, przestały interesować się niektórymi trasami.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 24 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl